تاثیر لیز موهای زائد بر موهای زیر پوستی

تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی چگونه است؟ باعث افزایش آن می شود یا کاهش؟

زمانی که مو های زائد در بخش های مختلف همچون صورت، دست و پاها، ناحیه تناسلی و… راهی برای رشد و بیرون آمدن از داخل پوست پیدا نمی کنند در داخل آن رشد می کنند. این رشد سبب ایجاد تیرگی پوست در آن ناحیه از بدن می شود. حتی گاهی ممکن است همراه با التهاب، درد و سوزش هم باشد. در اصطلاح به این عارضه موهای زیر پوستی گفته می شود که باید هرچه سریع تر جهت رفع آن اقدام کنید. روش های مختلفی به این منظور وجود دارد که یکی از بهترین آن ها لیزر است. اما سوالی که پیش می آید این است که تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی چیست؟ ایا آن ها را برطرف می کند؟ دوره درمان چقدر است؟ و… اگر شما هم به دنبال پاسخی برای این سوالات هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

چرا موهای زیر پوستی ایجاد می شود؟

پیش از آنکه به فکر درمان با لیزر و تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی باشید، بهتر است عامل به وجود آمدن مو های زیر پوستی را شناسایی کنیم تا بتوانیم مشکل را از ریشه خشک کنیم. مهم ترین عاملی که باعث می شود موهای زائد نتوانند از سطح پوست خارج شوند و مسیر رشد خود را به داخل پوست عوض کنند، پوست های مرده هستند. وجود لایه ای از پوست های مرده باعث می شود مسیر رویش فولیکول ها عوض شود. استفاده از لایه بردارها، صابون های مناسب، شست و شو مداوم پوست  و… باعث از بین رفتن پوست های مرده شده و در نهایت مسیر را برای رشد موهای زائد باز می کند. در نتیجه شاهد موهای زیر پوستی نخواهید بود. شیو نادرست، اپیلاسیون غیر اصولی، استفاده از موچین و… همگی می تواند باعث ایجاد موهای زیر پوستی شود.

چگونه موهای زیر پوستی را بشناسیم؟

برخی از افراد موهای زیر پوستی را با جوش، فولیکول های تضعیف شده و… اشتباه میگیرند. دقت کنید لیزر زمانی برای موهای زیرپوستی موثر خواهد بود که بتوانید به درستی آن ها را شناسایی کنید. از نشانه های وجود مو های زیر پوستی در بدن اشخاص مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برجستگی های کوچک به رنگ قرمز یا سیاه
  • احساس خارش و ناراحتی روی قسمتی از پوست
  • احساس سوزش در بخشی از پوست

شما با نگاه کردن به سطح پوست هم می توانید به راختی موهای زائد زیر پوستی را تشخیص دهید. چرا که قابل رویت هستند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به آن دست نزنید و سعی نکنید با دست پوست آن را بکنید و مو را خارج کنید. چرا که در این صورت احتمال ایجاد عفونت و تیرگی پوست وجود دارد. هرچه تیرگی پوست بیشتر شود تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی به مدت زمان زیادی نیاز خواهد داشت.

موهای زیر پوستی را شیو کنیم؟

شیو کردن موهای زائد با استفاده از اپیلاتورها یا ژیلت و… باعث افزایش موهای زیر پوستی شما می شود. به هیچ عنوان از ژیلت برای شیو موهای زائد و همچنین موهای زیز پوستی استفاده نکنید. چرا که نتیجه عکس خواهد داشت. بهتر است برای خلاصی از موهای زیر پوستی از لیزر موهای زائد استفاده کنید. روشی نوین و موثر که امروزه در تمامی جهان توسط پزشکان و متخصصان پوست و زیبایی توصیه می شود.

فواید لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی

یکی از اصلی ترین فواید و تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی، از بین رفتن دائمی آن ها است. لیزر فولیکول های مو را به مرور ضعیف کرده و در نهایت از بین می برد و نابود می کند. در نتیجه دیگر موهای زائد رشدی نخواهند کرد و شاهد هیچگونه رشد مو زائد یا حتی زیر پوستی در سطح بدن هم نخواهید بود. امواج لیزر بر روی فولیکول های مو تمرکز دارند. فرقی نمی کند مو زائد باشد یا زیر پوستی، در هر صورت فولیکول آن از بین خواهد رفت. همچنین بهتر است بدانید که لیزر با از بین بردن فولیکول ها باعث روشن تر شدن رنگ پوست می شود. در نتیجه اگر تیرگی ها و لکه های تیره هم بر اثر موهای زری پوستی روی پوست شما ایجاد شده باشد، با چند جلسه درمان از بین خواهد رفت.

لیزر شاتی بهتره یا رولی؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوست

تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیرپوستی در کوتاه ترین زمان قابل لمس خواهد بود و می توانید تفاوت را روی پوست خود ببینید. خبر خوب این است که لیزر هیچ خطر و عارضه ای برای شما نخواهد داشت. فرقی نمی کند موهای زیرپوستی در کدام ناحیه از بدن شما وجود دارندف در هر صورت لیزر آن ها را از بین خواهد برد بی آنکه خطری سلامت شما و پوستتان را تهدید کند.

مراقبت های لازم قبل و بعد از لیزر موهای زیر پوستی

پیش از آنکه به جلسه لیزر بروید، 24 ساعت قبل دوش بگیرید و موهای زائد را شیو کنید. بهترین روش در طول درمان لیزر برای شیو کردن استفاده از ژیلت می باشد. بعد از شیو از یک لایه بردار مناسب پوست خود استفاده کنید. حال می توانید به راحتی در تایم لیزر خود حاضر شوید. شیو قبل از لیزر مهم است.
بعد از لیزر هم تا 2 دو روز از دوش گرفتن با آب گرم خودداری کنید. بعد از گذشت یک هفته در صورت نیاز می توانید با استفاده از ژیلت موهای زائد را شیو کنید. هرچند که اگر برای لیزر به یک کلینیک مطمئن با دستگاه های بروز مراجعه کنید تا یک هفته شاهد رشد موهای زائد و زیرپوستی نخواهید بود. نکات مربوط به شیو بعد از لیزر را حتما مطالعه کنید.

ماندگاری نتایج لیزر موهای زیر پوستی چقدر است؟

تاثیر لیزر موهای زائد زیر پوستی به صورت دائمی است. بعد از لیزر  فولیکول موها تضعیف شده و به مرور از بین می رود. در نتیجه رشد موها بسیار کمتر شده و شما هر چند وقت یکبار نیاز به شیو خواهید داشت. کمتر شدن دفعات شیو باعث می شود رشد موهای زیر پوستی به حداقل برسد. البته نتایج لیزر موهای زیرپوستی صرفا یک روش درمانی برای از بین بردن آن است. در صورتی که بعد از لیزر مجدد از شیوه های غلط برای شیو استفاده کنید یا پوست را لایه برداری نکنید، ممکن است مجددا شاهد رشد موهای زیر پوستی شوید.

سن مناسب برای لیزر موهای زیر پوستی چند سال است؟

از زمانی که به سن بلوغ میرسید و موهای زائد رشد می کنند، می توانید از لیزر درمانی جهت از بین بردن موهای زائد استفاده کنید. هرچه زودتر چهت انجام آن اقدام کنید، نتیجه بهتری خواهید دید. چرا که فولیکول ها ضخیم نشده اند و موهای زیر پوستی هم در پوست ایجاد نشده است. در حالت کلی هیچ محدودیت سنی برای انجام لیزر وجود ندارد و می توانید با خاطری آسوده از تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای زیر پوستی بهره مند شوید. درباره بهترین سن لیزر موهای زائد می توانید در مقاله خود آن بخوانید.

هزینه لیزر موهای زیر پوستی چقدر است؟

موهای زیر پوستی ممکن است در بخش های مختلفی از بدن همچون دست، سینه، گردن، زیر بغل، نایحه تناسلی و…  ایجاد شود. اینکه هزینه لیزر آن چقدر است؟ بستگی به ناحیه ای که موهای زیر پوستی دارد و می خواهید لیزر کنید، خواهد داشت. برای مثال لیزر موهای زیر پوستی کل بدن هزینه (قیمت لیرز کل بدن) بیشتری نسبت به لیزر موهای زیر پوستی پاها خواهد داشت. علاوه بر ان عواملی همچون کلینیک انتخابی شما، نوع دستگاه و… هم بر روی قیمت لیزر موثر خواهد بود.

سوالات متداول درباره لیزر موهای زیر پوستی:

رطوبت باعث ایجاد موهای زیرپوستی می شود؟

خیر، رطوبت درصد پوست های مرده را کاهش می دهد و در نتیجه احتمال ایجاد موهای زیرپوستی کمتر می شود. توصیه میکنیم از یک مرطوب کننده مناسب برای پوست بدن خود استفاده کنید.

برای رفع موهای زیر پوستی به چند جلسه لیزر نیاز داریم؟

به طور دقیق نمی توان تعداد جلسات لیزر را برای رفع موهای زیر پوستی مشخص کرد. اما با توجه به شرایط بدنی، جنس مو و پوست و... می توان تعداد جلسات 5 الی 12 را در نظر گرفت.

5/5 - (10 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *