فواید مزوتراپی مو چیست

فواید مزوتراپی مو چیست؟

یکی از روش های درمان ریزش مو در مردان و زنان مزوتراپی مو است. این روش با استفاده از تحریک کردن الگوی رشد مو و کاهش ریزش عمل می‌نماید. در فرایند مزوتراپی مو پروتئین‌ ها، ویتامین‌ ها و سایر مواد معدنی لازم برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسند. به کمک مزوتراپی مو مواد مغذی لازم برای هر فرد به کمک سوزن های بسیار ریزی در زیر پوست میانی کف سر تزریق می‌شود. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با فواید مزوتراپی مو آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مزایا و فواید مزوتراپی مو

مزوتراپی مو دارای یک سری فواید است که این فواید عبارتند از:

مزایا و فواید مزوتراپی مو
 • موجب کند شدن ریزش مو می‌شود.

مزوتراپی موجب کند شدن روند ریزش مو می‌گردد. طبق این‌ روش که مواد مغذی تزریق می‌شوند خاصیت جوان کنندگی دارند. مزوتراپی مو موجب بالا رفتن جریان خون در پوست سر شده، التهاب را پایین آورده و پایه ای از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی مغذی برای فولیکول های مو‌را فراهم می‌نماید که موجب بالا رفتن رشد مو می‌گردد.

 • دی هیدروتستوسترون اضافی را خنثی می‌نماید.

یکی از رایج ترین علت های آلوپسی و طاسی با الگوی مردانه به علت بالا رفتن بیش از اندازه DHT یا همان دی هیدروتستوسترون در متقاضی می‌باشد. تولید بیش از اندازه DHT چرخه زندگی موها را کوتاه نموده و به این ترتیب منجر به طاسی زودرس می‌گردد، به خصوص در امتداد ریشه ها و رأس پوست سر بیشتر این اتفاق می‌افتد. مواد مغذی که در مزوتراپی مو وجود دارند DHT اضافی را خنثی نموده و در نتیجه به فولیکول های مو اجازه می‌دهند تا چرخه زندگی طبیعی خود را برای رشد کردن سالم و درازمدت را داشته باشند.

 • شوره سر را پایین می‌آورد.

یکی از فواید مزوتراپی مو این است که موجب جوانسازی پوست سر می‌گردد. مزوتراپی مو برای چندین دهه یکی از روش های زیبایی محسوب می‌‌شود و به پایین آوردن چین و چروک ها، مبارزه کردن با اگزما و دادن ظاهری درخشنده به پوست کمک می‌نماید. طبق روش مزوتراپی مو سوزن‌هایی که برای تزریق به کار می‌روند، ریز سوراخ‌هایی را در مزودرم ایجاد می‌نمایند که کلاژن سازی و ساخت الاستین را تحریک می‌نمایند که هر یک از این ها اجزای کلیدی برای سلامت پوست می‌باشند. به غیر از این مزوتراپی مو موجب بالا رفتن جریان خون و به این ترتیب سلامت پوست سر و ایجاد فولیکول‌ های موی قوی و سالم می‌گردد. لازم به ذکر است که مزوتراپی مو تمام این کارها را بدون اینکه به کلاژنی که در بدن وجود دارد آسیبی برساند، انجام می‌دهد پس تنها حضور این ماده مغذی را در پوست سر بالا می‌برد و در نتیجه پوست سالم و هیدراته می‌گردد.

 • سلامت پوست را بالا می‌برد:

از دیگر فواید مزوتراپی مو می‌توان به این مورد اشاره کرد که قادر است سریعا پوست کدر، خسته را بهبود داده و هم چنین موجب بهبود یافتن گردش خون گردد که موجب از بین رفتن سموم و پیشگیری از پیری می‌شود. لازم به ذکر است که برای تقویت کردن سلامت پوست، حدود ۸ تا ۱۰ جلسه طبق تصمیم پزشک نیاز است. برای اکثر مشکلات زیبایی و پوستی، مزوتراپی مو را می‌توان طبق نیاز متقاضی سفارشی و شخصی سازی نمود.

سایر فواید مزوتراپی مو عبارتند از:

 • یک گزینه بسیار عالی برای رفع آثار آکنه و جای زخم، به ویژه در صورتی که سطح پوست بیمار حفره دار باشد، می‌باشد.
 • به ایجاد شدن حجم در پوست کمک می‌نماید.
 • با آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه های دیگر موجب اثر ضد التهابی شده و به این ترتیب باعث بهبودی می‌گردد.

تعریف مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش ایمن و غیر تهاجمی برای جلو گیری از ریزش مو و باز سازی فولیکول های مو و باز گرداندن مو های از دست رفته می‌باشد.
در این روش موادی که دارای ویتامین های مختلفی چون اسید نوکلئیک ها و اسید آمینه ها، مواد معدنی و کو آنزیم ها می‌باشند به ناحیه های مختلف پوست سر با استفاده از سوزن های مخصوص تزریق می‌شوند. که این ترکیب های مواد با توجه به نیاز هر شخص تنظیم می‌شوند. و این کار موجب تقویت فولیکول های مو و پوست و هم چنین گردش خون در سر می‌شود.

هزینه مزوتراپی مو
درباره هزینه مزوتراپی مو نمی توان به طور دقیق محاسبه کرد چون به عواملی چون مقدار مورد نیاز مزو، تعداد جلسات ، کلینیک و .. بستگی دارد. اما می توان گفت با توجه به فواید مزو مو در مقایسه با روش های دیگر مقرون به صرفه است.

سن مناسب مزوتراپی مو

ممکن است ریزش موی سر برای هر فردی و در هر سن و سالی که باشند ایجاد شود، با توجه به سن افراد راه‌ های درمان آن نیز متفاوت است. برای مثال کسانی که ۲۵ سال سن دارند نسبت به کاشت مو می‌توانند اقدام کنند. سن مناسب مزوتراپی مو نیز دارای یک بازه سنی است که اگر در این زمان مزوتراپی انجام شود، نتیجه بسیار خوبی دریافت می‌شود. بهترین زمان و سن مناسب برای انجام مزوتراپی مو در خانم‌ ها و آقایان تا ۳۵ سال است.

تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی مو

برای انجام مزوتراپی مو و رسیدن به نتایج خوب تعداد جلسات معینی وجود ندارد.

تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی مو

شاید در تعجب باشید ولی این را بدانید که میزان نتیجه دهی این روش به عکس العمل بدن فرد به دارو های تزریق بستگی دارد و همین طور به میزان آسیب دیدگی پوست سر و مو نیز بستگی خواهد داشت. به صورت کلی می‌توان گفت که به ۳ الی ۱۵ جلسه منظم و پشت سر هم نیاز دارید تا به یک نتیجه خوب از مزوتراپی مو برسید اما کسانی که به دنبال زیبایی می‌باشند باید مزوتراپی را ۷ الی ۱۰ روز یک بار انجام دهند.

کاندیدای مناسب برای مزوتراپی مو

یکی از روش های ترمیم و احیای موی سر مزوتراپی است. از مواردی که با استفاده از مزوتراپی مو معالجه می‌شوند می‌توان به تلوژن افلوویوم، آلوپسی آندوژنی، آلوپسی آره آتا و مشکلات ساقه مو اشاره نمود. افرادی که دلیل ریزش موی آن ها یکی از این موارد باشد می‌توانند کاندید های خوبی برای مزوتراپی و ترمیم مو های صدمه دیده باشند.

اما کاندید های نامناسب برای مزوتراپی مو عبارتند از:

 • بیماران مبتلا به دیابت
 • خانم های باردار
 • بیماران مبتلا به سفلیس
 • بیماران مبتلا به هموفیلی
 • بیماران مبتلا به ایدز

عوارض مزوتراپی مو

درست است که مزوتراپی مو تقریبا بدون درد و بدون عوارض است ولی بعضی از مراجعه کننده ها درد کمی را در طول انجام مزوتراپی مو گزارش داده‌اند. با توجه به اینکه در انجام روش درمانی مزوتراپی مو سوزن هایی به پوست سر فرو می‌روند ممکن است تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت به وجود بیاید، که این عوارض موقتی می‌باشند. لازم به ذکر است که در صورت مراجعه به یک پزشک بی تجربه و یک کلینیک نا معتبر دچار عوارض جبران ناپذیری خواهید شد.

تاثیر کلینیک در فواید مزوتراپی مو

 کلینیکی که شما انتخاب می‌کنید باید معتبر و دارای کادر درمانی حرفه ای و متخصص با تجربه باشد و هم چنین سابقه حرفه‌ای در جراحی های زیبایی و مجوز رسمی داشته باشد. از مواردی که بر نتیجه های مزوتراپی تاثیر گذار است تخصص پزشکی می‌باشد که این مسئولیت این کار را برعهده گرفته است.
 کلینیک‌ های معتبر و مجهز برای انجام روش مزوتراپی مو هزینه‌ ی های زیادی را دریافت می‌کنند اما در کلینک های غیرمجاز و معمولی، علاوه بر دریافت هزینه های کمتر، از ترکیب های بی کیفیت برای تزریق مزوتراپی مو استفاده می‌کنند.

آیا پس از مزوتراپی مو می‌توان به کاشت مو اقدام نمود؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که مزوتراپی مو یک روش مناسب برای بهبود دادن وضعیت مو می‌باشد. و مهم است که این کار به کمک یک پزشک متخصص با تجربه و با مهارت انجام گردد چرا که تنها از این طریق افراد می‌توانند به اثر ها و نتایج مطلوب حاصل از مزوتراپی مو دست یابند. با این حال بعضی وقت ها شدت آسیب به مو ها و پوست سر به اندازه ای است که حتی جلسه های پی در پی مزوتراپی مو هم توانایی بهبود چشمگیر آن را ندارند. در این مواقع افراد می‌توانند بدون هیچ خطر و محدودیتی برای کاشت مو اقدام نمایند.
مزوتراپی قادر است به عنوان یک روش درمانی مکمل پیش از کاشت مو یا پس از کاشت مو استفاده شود و برای تعیین زمان کاشت مو پس از مزوتراپی می‌بایست مزوتراپیست زمان معینی را تعیین نماید. پس از گذشتن دوران نقاهت به طور کامل می‌توان به کاشت مو اقدام کرد.

ماندگاری مزوتراپی مو

ماندگاری مزوتراپی مو به عوامل متفاوتی بستگی دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می‌کنیم:

ماندگاری مزوتراپی مو
 • در ماندگاری مزوتراپی‌ مو، مهارت و تخصص پزشک بسیار تاثیرگذار و مهم می‌باشد به همین خاطر افراد باید برای انتخاب کردن پزشک خود تحقیقاتی را انجام دهند تا در رابطه با ماندگاری مزوتراپی مو هیچ نوع نگرانی نداشته باشند.
 • روش هایی که به رشد مجدد مو ها کمک می‌کند به مراقبت های خاصی احتیاج دارد. افراد باید پس از تزریق مزوتراپی‌ مو به توصیه های پزشک برای ماندگاری بیشتر مزوتراپی مو توجه داشته باشند و اقداماتی که برای این کار لازم است را انجام دهند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.
 • کسانی که اقدام به مزوتراپی مو می‌کنند از نظر رشد مو و پوست باهم تفاوت دارند. بدین ترتیب مدل پوستی تاثیر زیادی روی ماندگاری مزوتراپی مو می‌گذارد به همین خاطر ماندگاری مزوتراپی مو در افراد متنوع، گوناگون می‌باشد.

سوالات درمورد فواید مزوتراپی مو:

سن مناسب مزوتراپی مو چه قدر است؟

توصیه می‌شود خانم ها و آقایان تا سن ۳۵ سالگی به این روش درمانی اقدام نمایند.

هزینه مزوتراپی مو چه قدر است؟

در مقایسه با درمان های مو، مزوتراپی درمان گرانی نیست و نیازی هم به جراحی ندارد. مقدار هزینه ای که به خاطر این درمان پرداخته می‌شود بستگی به تخصص پزشک، مساحت پوستی که درمان می‌شود و نیز موارد دیگر دارد.

فواید مزوتراپی مو چیست؟

•این روش درمانی در مدت زمان کم انجام می‌گردد و نتایج سریع تر مشاهده می‌شوند.
•عوارض خاصی ندارد.
•دوره بهبودی خاصی ندارد و هیچ زخم و برش ایجاد نمی‌کند.دردی ندارد.
•کاملا نتیجه آن طبیعی است.

5/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *