بهترین سن تزریق بوتاکس

بهترین سن تزریق بوتاکس چه سنی است؟

بوتاکس یکی از روش های مدرن برای برطرف کردن چین و چروک صورت می باشد . ولی قبل از رفتن به سراغ آن باید در مورد آن اطلاعاتی کسب شود تا با داشتن آگاهی بیشتر بهترین نتیجه را دریافت کرد.
یکی از این اطلاعات، سن تزریق بوتاکس می باشد. این موضوع که چه موقعی برای جوانسازی پوست خود اقدام نمایید، کاملا به خودتان وابسته است. احتمالا علائم پیری پوست مثل چین و چروک های صورت در یک موقعیت زمانی خاص برای شما خوشایند نباشد و به یک مشکل آزار دهنده تبدیل شود.

بهترین سن تزریق بوتاکس از زبان پزشک

بعضی از افراد در ابتدای ۳۰ سالگی متوجه این چین و چروک‌ های پوستی و همچنین افتادگی و لکه‌های پوستی می‌شوند و در پی راهی برای درمان این چین و چروک ها هستند که یکی از این روش ها تزریق بوتاکس پیشانی می باشد.
اما این سوال پیش می آید که بهترین سن برای بوتاکس چه سنی می باشد؟ برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

بهترین سن تزریق بوتاکس چه سنی است؟

بهترین سن تزریق بوتاکس

افرادی که زیر ۱۸ سال سن دارند،‌ نمی توانند از این روش زیبایی استفاده کنند ولی افراد با سن بالای ۱۸ می توانند از تزریق بوتاکس استفاده نمایند.

تزریق بوتاکس در سن های جوانی می‌ تواند از ایجاد شدن چین و چروک جلوگیری نماید.

بعد از سن سی سالگی اولین چین و چروک صورت به وجود می آید دقت کنید که ممکن است این اتفاق شامل تمام افراد نشود. امکان دارد که برخی از افراد در سن سی‌ سالگی هیچ چین و چروکی روی صورت خود نداشته باشند و دسته‌ای دیگر در همین سن چین و چروک‌ های عمیقی را در صورت خود داشته باشند. ولی در چهره بیشتر افراد پس از سی سالگی چین و چروک‌ های سطحی و ریز را می توان دید.
بوتاکس در این سنین باعث از بین رفتن چین و چروک‌ و ایجاد طراوت در چهره و همچنین شاداب‌ تر شدن صورت و جلوگیری از عمیق شدن چین و چروک‌ ها و خط های صورت می شود.

بنابراین بهترین سن برای بوتاکس را بعد از سی سالگی می توان در نظر گرفت. پس، بعد از سی‌ سالگی به فکر تزریق کردن بوتاکس باشید.

اهمیت بهترین سن تزریق بوتاکس

به شکل طبیعی کلاژن در بدن انسان تولید می‌شود. هر چقدر که سن فرد بالاتر رود، کلاژن کاهش می یابد.
اگر فرد دچار کاهش کلاژن در بدن شود دچار ظاهری نامناسب در چهره خود خواهد شد و راه حل این مشکل تزریق بوتاکس می باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم  که برای تزریق کردن بوتاکس، زیاد عجله نکنید. افرادی که سن‌شان زیر ۱۸ سال می باشد پوستی بسیار شاداب با طراوت دارند. پس حساس بودن خود را کنار بگذارید.
سعی کنید قبل از سی سالگی بوتاکس انجام ندهید و از پوست سالم و طبیعی خودتان لذت ببرید. در صورتی که  مشکلاتی برای پوستتان پیش آمده باشد می توانید به پزشکی که متخصص این حرفه باشد مراجعه کنید و درباره پوست مشاوره بگیرید.

کاندید های مناسب برای تزریق بوتاکس

عوامل مختلفی برای تعیین اینکه این شخص کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس هست یا نه، وجود دارد. یکی از اصلی ترین عوامل سن می باشد، زیرا معمولا بالا رفتن سن در شرایط پوست افراد تاثیر زیادی می‌ گذارد. 
در سنین بالا افتادگی‌ و چین و چروک‌ های ایجاد شده در چهره افراد معمولا بسیار عمیق می‌باشند و به همین علت نمی‌توان از روش‌ های درمانی موقتی مثل بوتاکس برای آن‌ ها استفاده نمود.

کاندید های مناسب برای تزریق بوتاکس

علاوه بر این مورد موقع تصمیم گیری برای تشخیص مناسب ترین کاندید بوتاکس می بایست پارامتر های دیگری را مد نظر داشت که این عوامل عبارتند از:

 • میزان شدت چین و چروک‌ ها

 اصولا بوتاکس برای درمان کردن چین و چروک های خفیف تا متوسط به کار می رود و برای چین و چروک‌ های بسیار عمیق به کار نمی رود.

 • محل ایجاد چین و چروک

  از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک‌ های ریز اطراف چشم ، خط های افقی پیشانی و خط اخم یا لبخند می توان استفاده نمود .

 • وضعیت سلامت و سابقه حساسیت متقاضی

 متقاضیانی که سابقه حساسیت به سم بوتولونیوم دارند اصولا کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس نمی باشند، زیرا مستعد ابتلا به عوارض بوتاکس بعد از چند سال می باشند.
به غیر از آن امکان دارد بعضی از بیماری‌ ها یا مصرف دارو های خاص مانع از تاثیر بوتاکس بر روی بافت‌ های پوستی و هم چنین بروز نتیجه های واقعی گردند.

نتایج تزریق بوتاکس در سن های مختلف

طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است که  نتیجه های بوتاکس در دوره‌ های سنی گوناگون، مختلف می باشد، به همین علت در ادامه به توضیح این موضوع می‌ پردازیم که در هر رده سنی می بایست چه انتظار هایی از این روش درمانی داشته باشید.

 • نتیجه تزریق بوتاکس پس از ۲۰ سالگی

در محدوده سنی ۲۰ تا ۳۰ سالگی، چین و چروک‌ های ایجاد شده روی صورت دارای حالت حرکتی هستند، بدین معنی که موقعی که شما عضلاتتان را حرکت می دهید چین و چروک ها به وجود می آیند و بعد از آن، از بین می‌روند.
بر فرض مثال زمانی که لبخند می زنید می‌توانید خط لبخند را مشاهده کنید ولی پس از تمام شدن لبخند دیگر اثری از آن باقی نخواهد ماند.
دقت کنید که در مورد این چین و چروک‌ ها به تزریق بوتاکس نیازی نیست، ولی امکان دارد بعضی از پزشکان به خاطر اصرار متقاضی ها این کار را انجام می دهند.

معمولا چین و چروک‌ هایی که در دهه دوم زندگی ایجاد می شوند به خاطر مصرف کردن دخانیات یا اینکه در معرض نور خورشید قرار گرفتن، می باشن . زیرا مصرف این موارد باعث پایین آمدن حجم عضلات و به وجود آمدن خط ها و افتادگی‌ هایی در چهره می گردد. در این گونه موارد می‌ توان به کمک بوتاکس از پیشرفت این آسیب جلوگیری کرد و موجب جوان تر شدن پوست شد.

 • نتیجه تزریق بوتاکس پس از ۳۰ سالگی

در سن سی سالگی ، چین و چروک‌ های ریز کم‌ کم در صورت مشاهده می شوند و گاهی امکان دارد حلقه های تیره‌ ای در اطراف چشم در این سن ایجاد شود . این خط ها اکثرا در اطراف چشم‌ ها و ابرو ها مشاهده می گردند و با گذشت زمان عمیق‌ تر می شوند.

نتایج تزریق بوتاکس در سن های مختلف

بانوانی که در سن های ۲۰ تا ۳۰ سالگی زایمان کرده اند و یا افرادی که دخانیات و الکل مصرف می‌ نمایند ، بیشتر از سایر افراد در معرض به وجود آمدن این آسیب‌ ها هستند . به کمک تزریق بوتاکس در این سن ها می‌ توان از پیشرفت چین و چروک‌ ها و هم چنین گسترش آن‌ ها جلوگیری کرد و به این ترتیب روند پیری پوست را به عقب انداخت.

تهدید کننده های جوانی پوست

پوست یکی از اصلی ترین بخش‌ های بدن انسان می باشد و از بدن در برابر عوامل خارجی نگهداری می‌ کند. در ادامه به توضیح برخی از موارد که بر وضعیت پوست تاثیر منفی می‌ گذارند ، اشاره می کنیم .

 • سبک تغذیه

 مصرف غذاهای پر چرب به مقدار فراوان در برنامه غذایی قادر است آکنه ، التهابات پوستی و بالا رفتن ضخامت لایه‌ های پوست را به وجود آورد.

 • تغییرات زیاد وزن

با بالا رفتن وزن ، کشیدگی پوست به وجود می آید . کشیدگی پوست موجب شکستگی و آسیب پوستی می گردد . پس پایین یا بالا رفتن وزن بهتر است که با آهستگی و به کمک شیوه‌ ای مناسب صورت بگیرد .

 • کافئین

مصرف مداوم کافئین موجب بالا رفتن میزان کورتیزول می گردد و امکان دارد که باعث ایجاد التهاب روی پوست شود .

 • نور خورشید

 تماس پرتو های فرابنفش خورشید با پوست موجب آسیب پوست به آن می گردد. کم‌ آبی مداوم پوست به مرور باعث ایجاد اثرات جبران‌ ناپذیری روی پوست می شود.

 • تنباکو

چین و چروک عمیق‌ پوست و پوستی تیره در برخی افراد نشان دهنده این است که این افراد به مدت طولانی در زندگی خود سیگار کشیده اند . این موضوع را پزشکان به آسانی تشخیص می دهند.

 • آلودگی

از دیگر عواملی که سلامتی پوست را به خطر می اندازد آلودگی محیط می باشد به این ترتیب که ناخالصی‌ هایی که در هوا موجود می باشد منافذ پوست را مسدود می نماید . در نتیجه امکان دارد که آکنه یا سایر عوارض ایجاد گردد.

سوالات در مورد بهترین سن تزریق بوتاکس:

بهترین سن برای بوتاکس چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای بوتاکس بعد از ۳۰ سالگی می باشد.

چه محدوده سنی نباید از تزریق بوتاکس استفاده‌ نمایند؟

افراد زیر ۱۸ سال مجاز به استفاده از این روش درمانی نمی باشند.

آیا بوتاکس دارای عوارض نیز می باشد؟

بله مثل هر روش درمانی این روش زیبایی نیز دارای عوارض می باشد که این عوارض موقتی هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *