مراقبت بعد از هایفوتراپی

مراقبت بعد از هایفوتراپی مهم ترین عامل در تاثیرگذاری هایفو

فرقی نمی کند هایفو را برای کدام یک از قسمت های بدن انجام داده اید، چه صورت چه گردن یا حتی سینه و… در هر صورت باید مراقبت بعد از هایفوتراپی را جدی بگیرید. همانطور که انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه در کنار یک دستگاه خوب و کارآمد می تواند نتایج رضایت بخشی را برایتان به ارمغان آورد، مراقبت های بعد از هایفو هم روی نتیجه و اثر این عمل موثر است. در صورتی که در مراقبت های لازم کوتاهی کنید، ممکن است نتیجه دلخواهتان را بدست نیاورید یا حتی ماندگاری هایفوتراپی بسیار کمتر شود.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی کدامند؟

پیش از انکه هایفو را انجام دهید، با مراقبت بعد از هایفوتراپی آشنا شوید تا در صورت داشتن شرایط لازم به پزشک مراجعه کنید. اجازه دهید با یک مثال برایتان توضیح دهیم. فرض کنید شما هفته بعد راهی سفر هستید که از قبل برنامه ریزی کردید، شما نمی توانید این هفته هایفو را انجام دهید چرا که بعد از انجام هایفو باید تا یک هفته در برابر نور خورشید قرار نگیرید اما از آنجایی که راهی سفر خواهید بود نمی توانید از قرار گرفتن در برابر نور افتاب پرهیز کنید. به همین خاطر توصیه میکنیم ابتدا مراقبت های بعد از هایفوتراپی را بشناسید و سپس با بررسی شرایط خودتان در زمان مناسب جهت انجام آن اقدام کنید. از مهم ترین مراقبت های بعد از هایفو عبارتند از:

مراقبت های بعد از هایفوتراپی
مراقبت های بعد از هایفوتراپی

·       در برابر نور آفتاب قرار نگیرید

همانطور که گفتیم تا یک هفته بعد از انجام هایفوتراپی صورت، نباید در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید. البته بسیاری از پزشکان توصیه میکنند به مدت چهار یا شش هفته بعد از جلسه درمانی خود بیرون نروید تا پوست شما با نور خورشید و اشعه های آن برخورد نداشته باشد. تابش نور خورشید باعث ایجاد هایپر پیگمنتیشن می شود. هایپر پیگمنتیشن در حقیقت همان تیره شدن رنگ پوست است. قطعا هیچ کسی دوست ندارد رنگ پوست خود تیره شود پس این مراقبت را جدی بگیرید. جدای از آن قرارگیری در زیر نور افتاب احتمال آفتاب سوختگی و آسیب رسیدن به پوست را هم افزایش می دهد. بهتر است برای احتیاط بیشتر نکات زیر را رعایت کنید:

1- از کلاه آفتابی استفاده کنید.

2- عینک آفتابی ( اصل) بزنید.

3- بدون ضد آفتاب بیرون نروید. ( ضد آفتاب هایی که در برابر آب مقاوم هستند و SPFبالای 30 دارند گزینه مناسبی خواهند بود. )

4- از کرم های اصل و معتبر استفاده کنید.

·       سولاریم انجام ندهید

 دستگاه سولاریوم، یا هر نوع دستگاه دیگری که که با استفاده از اشعه UV باعث برنزه شدن پوست می شود نباید بعد از هایفوتراپی مورد استفاده قرار گیرد. چرا که آسیب جدی به پوست وارد می کند. آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست و.. را به بعد از تمام کردن جلسات درمانی هایفو موکول کنید.

. قرص کلاژن و ویتامین c مصرف کنید

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو و همچنین ویتامین سی به روند جوانسازی و کلاژن سازی پوست صورت شما کمک شایانی میکند، طبق توصیه پزشکان مصرف دو قرص نام برده شده بسیار مفید می باشد.

·       الکل مصرف نکنید

بعد از انجام هایفو، در مصرف نوشیدنی ها محدودیت خواهید داشت. بعد از انجام هایفوتراپی نباید نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند مصرف کنید. حداقل تا 48 ساعت بعد از هایفو نباید الکل و نوشیدنی های دارای الکل مصرف کنید. البته این حداقل بازه زمانی است و هرچه بیشتر پرهیز کنید، نتیجه هایفو شما ایده آل تر خواهد بود. الکل باعث درگیر شدن کبد می شود که در نتیجه کبد به جای حذف سلول های چربی سعی در سم زدایی و دفع الکل خواهد داشت. به همین خاطر برای دریافت نتیجه بهتر از هایفو تا حد امکان دور الکل را خط قرمز بکشید.

·       نوشیدنی های کافئین دار نخورید

نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند، مانند: نسکافه، قهوه، اسپرسو و… تاثیری همچون الکل بر روی بدن داشته و کبد را درگیر می کند. به همین خاطر بر خلاف روش های زیباسازی تهاجمی که توصیه به استفاده از کافئین می شود، بعد از هایفو نباید نوشیدنی های کافئین دار بخورید. فراموش نکنید که چای هم جز نوشیدنی های کافئین دار است و نباید مصرف شود.

·       آب بخورید

به همان اندازه که مصرف کافئین و الکل بعد از هایفو منع می شود، نوشیدن آب را توصیه میکنیم. مصرف آب و دیگر مایعات سالم همانند: آب سبزیجات، آب میوه طبیعی و… برای شما سودمند خواهد بود. هرچه نیاز به آب بدن سریعتر تامین شود، بدن شما سرعت بیشتری در بهبود پوست و افزایش کلاژن سازی خواهد داشت.

·       پوستتان را نخارانید

از دیگر مراقبت بعد از هایفوتراپی دستمالی نکردن پوست است. پوست عضو حساسی در بدن شما است. بعد از هایفوتراپی هم حساس تر می شود. به همین خاطر به هیچ عنوان نباید بعد از هایفو آن را دستمالی کرده یا بخارانید. خارش پوست و کشیدن ناخن روی آن ممکن است باعث التهاب پوست و اثرات درمانی آن را کاهش دهد. ناگفته نماند که خارش بعد از هایفو وجود ندارد اما بر اثر عوامل مختلفی ممکن است پوست شما بخارد که نباید این کار را انجام دهید.

·       دوش آب گرم نگیرید

استحمام با آب گرم و جکوزی را بعد از هایفوتراپی فراموش کنید. البته این بدین معنی نیست که شما نمی توانید تا مدتی حمام کنید. بلکه باید دمای آب را کمتر کنید و با آب خنک دوش بگیرید. منظور ما آب یخ نیست بلکه باید دمای پایینی داشته باشد. اگر نمی توانید با آب خنک دوش بگیرید، آب ولرم هم گزینه مناسبی است. علاوه بر حمام کردن در هنگام شست و شوی صورت نیز از آب ولرم و خنک استفاده کنید. آب گرم باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست می شود.

·       به هیچ عنوان قرص استفاده نکنید

یکی از مهم ترین نکات در مراقبت بعد از هایفوتراپی استفاده نکردن از هرگونه قرص مسکن است. دلیل آن کاملا واضح است، چرا که هایفو هیچ دردی نخواهد داشت. برخی به اشتباه تصور می کنند انجام آن بسیار دردناک است به همین خاطر قبل از رفتن به جلسه درمانی یا بلافاصله بعد از آن قرص مسکن مصرف می کنند که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. مگر در مواقع بسیار خاص همچون افرادی که ایمپلنت دارند و… که در چنین شرایطی حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

·       کرم ترمیم کننده نیاز ندارید

قرمزی و سرخ شدن پوست بعد از هایفو امری کاملا طبیعی است. اشعه های هایفو به عمق پوست نفوذ می کند. اما نیاز نیست بعد از آن از کرم های ترمیم کننده یا سایر پماد ها استفاده کنید. مصرف این کرم ها مانعی ندارد اما مطمئن باشید که تاثیری در نتیجه هایفو نخواهد داشت. از این رو توصیه میکنیم از آن ها استفاده نکنید.

·       سیگار نکشید

از دیگر نکات مراقبت بعد از هایفوتراپی، مخصوصا برای آقایان، استفاده نکردن از سیگار است. جدای از آن که سیگار کشیدن باعث درگیر شدن کبد می شود، آلودگی اطراف صورت را هم فراهم می سازد و ممکن است دوده آن روی صورت بنشیند و از طریق منافذ باز پوست جذب شود. سیگار کشیدن باعث کاهش اثر هایفو می شود. اگر خودتان هم فرد سیگاری نیستید، از قرار گرفتن در معرض دود سیگار هم خودداری کنید.

·       از کمپرسور آب یخ استفاده کنید

داشتن تور پوست بعد از انجام هایفو، امری کاملا طبیعی است. اما اگر نمی خواهید صورت شما متورم باشد، از کمپرسور یخ روی ناحیه مد نظر استفاده کنید. همچنین می توانید پوست خود را با آب سرد بشویید تا تورم آن کمتر شود.

همچنین درباره نحوه خوابیدن بعد از هایفو نیز بخوانید.

نکات مهم مراقبت بعد از هایفوتراپی

یک سری نکات دیگر هم وجود دارد که بعد از هایفوتراپی رعایت آن ها باعث شادابی و سلامت پوست شما خواهد شد. این نکات عبارتند از:

مراقبت بعد از هایفوتراپی
مراقبت بعد از هایفوتراپی
  • مرکبات بخورید
  • مصرف ویتامین سی را فراموش نکنید.
  • از ورزش های سنگین که باعث افزایش ضربان قلب شما و همچنین تعریق بدنتان می شود، خودداری کنید.
  • در صورت داشتن تب خال، عفونت پوستی، زخم و… از انجام هایفو پرهیز کنید.

آیا می توان بعد از هایفو از دیگر روش های جوانسازی استفاده کرد؟

بله شما بعد از انجام هایفوتراپی و گذشت حدود یک هفته می توانید به راحتی از دیگر درمان های جوانسازی پوست استفاده کنید. این درمان ها می تواند استفاده از یک لایه بردار باشد یا حتی تزریق ژل و بوتاکس و… در نهایت هیچ محدودیتی برایتان وجود نخواهد داشت.  همچنین میتوانید از وکس، اپیلاسیون یا حتی بند انداختن هم برای اصلاح صورتتان استفاده نمایید. 

آرایش بعد از هایفوتراپی

آرایش بعد از هایفوتراپی

مراقبت بعد از هایفوتراپی بسیار ساده و اسان است. شما بعد از هایفو می توانید از لوازم آرایش استفاده کنید. اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که از مواد آرایشی غیر شیمیایی و ملایم استفاده کنید تا موجب تحریک پوست شما نشود. البته بهتر است بلافاصله بعد از هایفو آرایش نکنید و در صورت امکان تا 24 ساعت بعد از هایفو هم از آرایش بپرهیزید. اما اگر علاقه مند به آرایش هستید انجام آن هیچ مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

جمع بندی درباره مراقبت بعد از هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش ایمن و بی خطر برای جانسازی پوست است. اما نتایج آن بستگی به نوع پوست شما و همچنین مراقبت بعد از هایفوتراپی دارد. هر گونه کوتاهی در مراقبت های بعد از هایفو می تواند تاثیر آن را کاهش دهد یا مدت ماندگاری آن را به حداقل برساند. بعد از اتمام هایفو با یک دستمال کاغذی ژل های استفاده شده از روی پوست را پاک کنید و همچنین در خصوص نکات مراقبتی بعد از هایفو تراپی هم با پزشک معالج خود مشورت کنید.

پرسش و پاسخ درباره مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت و غبغب:

کدام یک از مراقبتهای بعد از هایفوتراپی واجب تر است؟

نوشیدنی الکی مصرف نکنید- ضد آفتاب را فراموش نکنید- در روزهای نخست صورت خود را دستکاری نکنید.

بعد از هایفوتراپی می توانم صورتم را وکس کنم؟

وکس، اپیلاسیون، بند انداختن و موارد مشابه، از ۳ روز بعد از هایفوتراپی قابل انجام می باشند.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *