چند روز بعد از لیزر شیو کنیم + شیو بعد از اولین جلسه لیزر

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم + شیو بعد از اولین جلسه لیزر

یکی از عالی ترین روش‌ های رفع مو های زائد، استفاده از لیزر می باشد. برای کسب بهترین نتیجه از این روش، متقاضی باید یک سری قوانین و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد را رعایت کند. یکی از این نکته های مهم، مربوط به اصلاح و شیو قبل و پس از لیزر می باشد. در این مقاله ما قصد داریم شما را با اینکه چند روز بعد از لیزر شیو کنیم آشنا سازیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

بدون شک، با یک جلسه لیزر درمانی، نمی‌توان به صورت کامل از موهای زائد خود خلاص شد و به علت رشد موهای بدن، به اصلاح آنها نیاز است. بعضی از کلینیک‌های لیزر، قبل از شروع جلسات، توصیه می‌نمایند که 24 ساعت قبل از لیزر، موهای زائد را با ژیلت حذف نمایید. با این حال، بعد از اولین جلسه و سایر جلسات، توصیه می‌شود چند روزی به پوست و مو ناحیه تحت درمان استراحت داده و بین ۷ تا ۱۰ روز بعد از جلسات لیزر، شیو بعد از لیزر را انجام دهید.

نکات شیو بعد از اولین جلسه لیزر

بعد از تمام شدن جلسه لیزر مو های زائد، می‌ توانید پس از گذشت مدتی برای اصلاح کردن اقدام نمایید. همانطور که ذکر شد باید پیش از شروع لیزر، مو‌ های زائد ناحیه تحت درمان را به کمک تیغ اصلاح نمایید. پس از پایان جلسه لیزر، بهتر است به پوست و مو ناحیه تحت درمان چند روز استراحت بدهید. لازم به ذکر است که بدن تمام افراد با یکدیگر متفاوت می باشند بنابراین واکنش‌ ها در بدن تمام افراد متفاوت خواهد بود.

و اما برای پاسخ به سوال چند روز بعد از لیزر شیو کنیم باید بگوییم که به صورت کلی توصیه می شود برای پیشگیری از تحریک پوست، حداقل سه الی چهار روز پس از پایان جلسه لیزر صبر کنید و سپس برای شیو اقدام نمایید. برخی از متخصص ها و اپراتور های لیزر می گویند که بهتر است حداکثر دو بار بین هر دو جلسه لیزر مو های زائد را شیو نمایید. ولی به صورت دقیق می توانید از اپراتور خود بپرسید که در بین جلسه های لیزر چند بار می توانید شیو کنید و پاسخ دقیق سوال خود را بیابید.

استفاده کردن از ژیلت بعد از لیزر

استفاده کردن از ژیلت بعد از لیزر

بعد از انجام لیزر مو‌ های زائد، مراقبت از  پوست از اهمیت زیادی برخوردار است.

 موقع استفاده کردن از تیغ‌ های ژیلت، توصیه می گردد از تیغه‌ ای تیز و تمیز استفاده نمایید و در جهت رویش مو‌ های زائد تراشیدن را انجام دهید تا تحریک نگردد. لازم به ذکر است که استفاده کردن از کرم یا ژل اصلاح به روان‌ سازی پوست و پیشگیری از سوختگی با تیغ کمک می کند. درست است که لیزر مو‌ های زائد قادر است رشد مو را تا حد قابل توجهی کاهش دهد، ولی امکان دارد بعضی از مو های زائد در طول زمان رشد کنند. در این مواقع استفاده کردن از تیغ‌ های ژیلت قادر است راهی مناسب و تاثیر گذار برای رفع مو‌ های زائد باشد.

چرخه رشد موهای زائد بعد از لیزر

پس از لیزر مو های زائد، شما می‌ توانید بلافاصله فعالیت‌ های روزانه خود را شروع کنید. البته پس از تمام شدن هر جلسه ممکن است قسمت درمان شده، کمی ملتهب و قرمز به نظر برسد. در این مواقع اپراتور توصیه می کند که برای قسمت هایی که در معرض نور خورشید هستند، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. ده تا هفت روز بعد از جلسه، شما شاهد ریزش مو‌ های زائد در قسمت تحت درمان خواهید بود. این مو‌ ها، فولیکول‌ هایی هستند که وقتی با پرتو لیزر برخورد می کنند آسیب دیده و رشد آن ها متوقف می شود. اما بعضی از فولیکول هایی که در جلسه لیزر مو های زائد، در پروسه رشد قرار نگرفته بودند، به رشد خودشان ادامه می دهند.  به همین خاطر است که شرکت کردن در همه جلسه های لیزر مو و تکمیل آن‌ ها توسط متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

عوارض شیو بعد از اولین جلسه لیزر

لیزر مو‌ های زائد هم مثل هر روش درمانی دارای یک سری عیب ها و عوارضی است. البته تمام این عوارض موقتی و نادر می باشند و پس از سپری شدن مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. از جمله این عوارض می توان به قرمزی و تورم خفیف شبیه به آفتاب سوختگی روی پوست اشاره کرد. این اثر ها با توجه به اینکه موقتی هستند تا حداقل چند ساعت و حداکثر دو روز از بین خواهند رفت. به همین دلیل برای پیشگیری از بروز این عوارض پس از لیزر توصیه می شود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و به پوست خود پس از شیو دست نزنید.

لازم به ذکر است که این پروسه درمانی هم، برای برخی از افراد مثل خانم های باردار و شیرده مناسب نمی باشد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود.

نحوه به حداقل رساندن عوارض شیو بعد از لیزر

برای به حداقل رساندن عوارض شیو پس از لیزر، توصیه می گردد از قرار گیری در معرض نور خورشید خودداری نمایید و از کمپرس سرد در ناحیه درمان شده استفاده کنید. استفاده کردن از ژل آلوئه ورا یا یک مرطوب‌ کننده هم قادر است موجب تسکین پوست شود. لازم به ذکر است که حداقل تا چند روز بعد از لیزر از استفاده هرگونه محصول خشن یا لایه بردار خودداری نمایید.

نکات مهم برای شیو قبل از لیزر موهای زائد

همان اندازه که روش شیو کردن بعد از لیزر اهمیت دارد، نکته های مراقبتی پیش از لیزر نیز از اهمیت زیادی برخوردار است تا با انجام دادن این مراقبت ها قبل از لیزر دچار عوارض احتمالی نشوید. از مهم‌ ترین نکته هایی که برای شیو قبل از لیزر باید از آن مراقبت کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پوست خود را قبل از شیو کردن، لایه برداری کنید چرا که با انجام این کار سلول‌ هایی که در سطح پوست مرده است به این طریق از بین خواهند رفت.
  • به هیچ‌ عنوان بعد از شیو کردن مو‌ های زائد، از لوسیون و مرطوب کننده استفاده نکنید.
  • پس از استفاده از تیغ در صورتی که احتمال می دهید پوستتان تحریک شود، از ماشین‌ های اصلاح برای کوتاهی مو استفاده‌ نمایید.

لیزر مو های زائد

لیزر مو های زائد یک نوع درمان برای مو های زیر پوستی می باشد. مو های زیر پوستی دارای بد ترین حالت می باشند زیرا موجب ایجاد شدن برآمدگی های دردناک و تحریک کننده شده و احساس ناخوشایندی به فرد می دهند. با انجام لیزر مو های زائد صاحب پوستی صاف خواهید شد و دیگر نیاز نیست با مو های زائد دست و پنجه نرم کنید.

علت ایجاد موهای زیر پوستی

مو های زیر پوستی به علت تراشیدن یا اپیلاسیون نمودن مو های اطراف خط بیکینی شما ایجاد می گردد. این راهکار های از بین بردن مو های زائد موجب شکستن و آسیب دیدن مو ها شده و هم چنین موجب کج روییدن مو های زائد این ناحیه می شوند. اپیلاسیون نیز تمام رشته های مو های زائد را از ریشه در نیاورده و زمانی که مو های زائد به شکل جانبی به رشد شروع می کنند، ممکن است بسیار دردناک باشند چرا که پوست به تلاش بیرون آمدن مو ها واکنش نشان می دهد، که باعث ایجاد برآمدگی هایی مایل به قرمز که به جوش شبیه هستند، می شود.

سؤالات درمورد چند روز بعد از لیزر شیو کنیم:

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

باید حداقل یک الی دو روز بعد از درمان صبر کنید تا اجازه دهید پوست بهتر شده و قرمزی یا تحریک رفع گردد. هم چنین مهم است که برای شیو از تیغ تمیز و تیز استفاده کنید تا از تحریک یا عفونت پیشگیری نمایید.

آیا اصلاح روی نتایج لیزر مو‌ های زائد تأثیر گذار است؟

اصلاح بر روی نتیجه های کلی درمان لیزر مو‌ های زائد تاثیر می گذارد. به همین دلیل توصیه می شود از دیگر روش‌ های حذف مو‌ های زائد مثل اپیلاسیون، نخ یا کندن مو پرهیز کنید، چرا که می‌ توانند فولیکول مو را مختل کرده و بر کارایی لیزر اثر بگذارند. لازم به ذکر است که تراشیدن تنها مو‌ های بالای سطح پوست را رفع می کند، که هیچ تداخلی با لیزر ندارد.

آیا می توان پس از اصلاح به کمک لیزر مو‌ های زائد، هر محصولی را روی پوست اعمال کرد؟

توصیه می‌ شود حداقل تا یک روز پس از لیزر از استفاده محصولات زبر یا معطر روی پوست پرهیز کنید. ولی می توانید از یک مرطوب‌ کننده ملایم یا ژل آلوئه ورا برای تسکین دادن هر تحریک یا قرمزی استفاده نمایید. لازم به ذکر است که حداقل یک هفته بعد از درمان از استفاده از هر لایه بردار یا اسکراب خودداری کنید.

5/5 - (8 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *