نحوه مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو تراپی

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو تراپی

هایفوتراپی صورت روشی بسیار مناسب برای کم کردن عوارض پوستی است؛ وپزشکان برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر هایفو به زیبا جویان تاکید می کنند از قرص کلاژن استفاده کنند. مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو از افتادگی پوست جلوگیری کرده و چین و چروک را به حداقل می رساند.

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو از زبان پزشک مجموعه لیزر سنتر

کلاژن ماده ای است که در استخوان، پوست و حتی قرنیه چشم وجود دارد و تا بحال ۱۶ نوع کلاژن تشخیص داده شده است که هر کدام ازآنان وظایف مخصوص به خود را دارند؛ علاوه بر آن کلاژن در پوست حالت ارتجاعی پوست را حفظ کرده و مانع افتادگی آن می شود متاسفانه به مرور زمان و با بالاتر رفتن سن تولید کلاژن کمتر میشود درنتیجه نشانه های پیری نمایان می شود. مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو یک روش بسیار تاثیر گذار در بازگشت کیفیت و شادابی دوباره به پوست می باشد.

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو به چه صورت امکان پذیر است؟

امکان مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

باید توجه داشته باشیم مصرف قرص کلاژن به دلیل وجود تنوع پوستی افراد و به خصوص تنوع املاح و مواد مغذی موجود در قرص های کلاژن باید با دستور پزشک استفاده شود. و همچنین استفاده از این نوع قرص برای افراد زیر ۳۰سال ممنوع است وباید برای مصرف بالای ۳۰ سال بود تا چین و چروک ها کاملا مشهود باشد. قرص کلاژن دارای اشکال و دسته بندی های متفاوتی است از جمله قرص کلاژن پوستی، عضروفی و دندانساز یا استخوان ساز که در همه ی آنها ترکیب پایه کلاژن هیدرولیز شده موجود می باشد.

درهنگام مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو چه نکاتی راباید رعایت کنیم:

 • مصرف قرص کلاژن حتما با دستور پزشک باشد و به صورت خودسرانه مصرف نشود.
 • به میزان دز مصرفی در دستور پزشک توجه کنید ومطابق با دستور قرص را مصرف کنید.
 • مصرف زیاد قرص کلاژن موجب رسوب کلسیم می شود پس از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید.
 • اگر درهنگام مصرف قرص کلاژن علائم حساسیت را تجربه کردید از پزشک خود بخواهید نوع قرص مصرفی را تغییر دهد.
 • بهتر است قرص کلاژن را با معده پر مصرف کنید.

سه مورد از قرص های کلاژن مورد استفاده بعد از هایفو

قرص های کلاژن مورد استفاده بعد از هایفو
 1. یوروویتال:
  علاوه بر ترکیب پایه ی کلاژن هیدرولیز دارای مقدار مناسبی هیالورونیک اسید، ویتامینc  و بیوتین می باشد که موجب زیبایی و استحکام پوست میشود. این قرص معمولا روزانه یک واحد و پس از میل غذا مصرف می شود.
 2. ایکس مارت:
  این قرص علاوه بر ترکیب پایه کلاژن هیدرولیز شده دارای مقادیر زیادی هیالورونیک اسید می باشد که در هیدراته کردن پوست نقش به سزایی دارد معمولا پس از هایفو یک یا دو واحد بسته به سن ومیزان نیاز پوست در روز مصرف می شود.
 3. کلاژن بوستر:
  این قرص برگرفته از طبیعت است چراکه غضروف سینه مرغ هیدرولیز شده درترکیبات آن به چشم میخورد همچنین عصاره انار و مارچوبه، هیالورونیک اسید، کندوروتین سولفات و املاح و مواد مغذی دیگری در ساختار آن به کار رفته است؛ تمامی مواد نامبرده باعث شادابی و الاستیسیته پوست می شوند و از مهم ترین علل تمایز این قرص با سایرین این است که فاقد آلرژن می باشد درنتیجه اکثر پزشکان به تمامی کسانی که هایفو انجام می دهند مصرف آنرا تجویز می کنند.

عوارض قرص کلاژن ساز

استفاده از قرص کلاژن بعد از هایفو دارای عوارض زیادی نیست اما ممکن است در برخی افراد عوارضی داشته باشد مانند:

 • اگر در ترکیبات قرص کلاژن بعد از هایفو کلاژن غیر حیوانی باشد به موجب آن برخی افراد واکنش های آلرژیک ازجمله خارش و قرمزی پوست را تجربه خواهند کرد.
 • درصورت مناسب نبودن دز مصرفی امکان ایجاد مشکلات گوارشی از جمله حالت تهوع و اسهال و استفراغ وجود دارد.

تصور غلط راجع به مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

۱-بسیاری بر این باورند که مصرف قرص کلاژن موجب چاقی می شود در صورتی که کلاژن خود عاملی است برای افزایش سوخت و ساز بدن درنتیجه تناسب اندام. قرص کلاژن فقط موجب پر شدن چین و چروک های پوستی و سفت شدن پوست می شود.

۲-مصرف قرص کلاژن باعث چاقی در ناحیه صورت می شود؛ این تصور هم بسیار غلط است چرا که یک قرص نمیتواند تنها یک نقطه را چاق یا لاغر کند.

 سایر مراقبت های بعد از هایفوتراپی صورت

 • شستن صورت:
  شستن صورت بعد از هایفو منعی ندارد وحتی بسیار مفید است فقط باید توجه داشته باشید از شوینده هایی با آنزیم های قوی یا اسکراب های پاکسازی پوست به صورت کوتاه مدت استفاده نکنید چرا که پوست پس از هایفو کمی حساس می شود و با استفاده از این مواد حساسیت بیشتری را تجربه کنید. همچنین استفاده از لیف های زبر و لایه بردار یا استفاده از آب بسیار گرم یا سرد را به صورت موقت ممنوع کنید تا منجر به تشدید عوارض پوست نشود.
 • استفاده از کرم ترمیم کننده:
  پس از هایفو به دلیل آسیب ندیدن سطح پوست نیازی به استفاده ی کرم های ترمیم کننده نیست مگر در صورت حساس بودن پوست یا قرمزی آلرژیک به توصیه پزشک از کرم های ترمیم کننده معمولی استفاده کنید.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب:
  به دلیل قرمزی و التهاب ناشی از هایفو بهتر است تا چند روز پس از هایفو از کرم ضد آفتاب باpsd بالای ۵۰ استفاده کنید و حتی الامکان در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • آرایش و میکاپ:
  بهتر تا چند روز پس از هایفو از میکاپ های سنگین و کرم پودر های سنگین که منافذ پوست را می بندند و همچنین مواد آرایشی ۲۴ ساعته با ماندگاری بالا استفاده نکنید.
 • ورم و درد صورت:
  التهاب و قرمزی پوست امری بدیهی پس از هایفو است پس نگرانی بابت آن نباید داشته باشید همچنین احساس سوزن سوزن شدن پوست ممکن است بعد از هایفو برای شما به وجود بیاید تمامی مشکلات بالا در کوتاه مدت طبیعی است اما درصورتی که درد والتهاب چندین روز به طول انجامید با پزشک خود مشورت کنید. هرچند اگر این درمان را در کلینیک های معتبر وزیر نظر پزشک متخصص انجام دهید روشی ایمن وبدون عوارضی را تجربه خواهید کرد.

کلام آخر راجع به مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

قرص کلاژن پس از هایفو کمک به تسریع در حل مشکلات پوستی میکند وباید توجه داشته باشیم دزهای مصرفی قرص کلاژن و نوع آنرا با مشورت پزشک مصرف کنیم. و درصورتی که قرص کلاژن برای شما تجویز نشده است از مصرف خودسرانه آن جدا پرهیز کنید.

پرسش و پاسخ درباره مصرف قرص کلاژن بعد از هایفوتراپی:

آیا مصرف قرص کلاژن زمان خاصی دارد؟

بله باتوجه به دزهای متفاوت قرص کلاژن با دستور پزشک باید از یک یا دو واحد در روز وپس از غذا استفاده شود.

آیا قرص کلاژن باید از سن خاصی مصرف شود؟

مصرف قرص کلاژن با دستور پزشک وباتوجه به شرایط پوست شما انجام می شود اما بهتر است بالای ۳۰مصرف شود تا چین و چروک های پوستی در پوست نمایان شوند.

آیا قرص کلاژن پس از هایفو موجب چاقی صورت می شود؟

خیر هیچ قرصی به تنهایی نمیتواند تنها یک قسمت را چاق یا لاغر کند بلکه قرص کلاژن تنها به سفت شدن و پر شدن چین و چروک های پوستی کمک می کند.

پس ها هایفو مراقبت های خاصی را باید دنبال کرد؟

استفاده از کرم ضد آفتاب، نداشتن میکاپ سنگین، استفاده از کرم ترمیم کننده معمولی در صورت تجویز پزشک، شستن صورت با آب ولرم.

چند نوع قرص کلاژن در بازار موجود است؟

سه نوع قرص کلاژن موجود است: بوستر، ایکس مارت، یورو ویتال؛ که با توجه به سن و مشکلات پوستی هر فرد دز مصرفی هر کدام متفاوت است.

4.7/5 - (16 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

4 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز اجباری نیست ولی به روند جوانسازی پوستتون خیلی کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *