هزینه تزریق بوتاکس صورت

هزینه بوتاکس صورت ۱۴۰۲

سم بوتولینوم که اکثرا آن را با نام بوتاکس نیز می‌شناسند، یک نوع ماده است که از آن برای خواص درمانی و زیبا سازی پوست استفاده می‌گردد. ولی چیزی که جای شگفت است تاثیر این ماده در فلج کردن موقتی عضلات انسان است. این سم از سم باکتری ای به اسم کلستریدیوم ساخته می‌شود.

تزریق بوتاکس پیشانی


امروزه، بوتاکس پیشانی یکی از محبوب ترین عمل هایی است که به جراحی نیازی ندارد. و با گذشت ۴ الی ۷ روز از زمان عمل، نشانه های آن در چهره متقاضی ظاهر می‌گردد. ولی این فقط یکی از جذابیت های بوتاکس است، از دیگر جذابیت های این روش درمانی، زمان لازم برای انجام این عمل است که حدود ۱۰ الی ۲۰ دقیقه زمان می‌برد تا این روش درمانی به اتمام برسد. اما یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با بوتاکس صورت مربوط به هزینه آن است. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با هزینه بوتاکس صورت آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس صورت

برای تعیین هزینه بوتاکس صورت نمی‌توان یک نرخ و قیمت خاصی را در نظر گرفت چراکه این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد که این عوامل عبارتند از:

هزینه بوتاکس صورت
 • مقدار بوتاکس لازم

هر بخشی از بدن که می‌خواهید به اصلاح آن بپردازید، به مقدار متفاوتی از بوتاکس نیازمند است، بنابراین هزینه بوتاکس آن نیز بیشتر خواهد بود. پس شما باید قبل از انجام این روش درمانی، انتظارات خود را با پزشک خود در میان گذاشته و از پزشک درخواست کنید هزینه بوتاکس صورت را طبق مقدار مصرف مورد نیاز تان به شما بازگو کند.

لازم به ذکر است که یک سری عوامل در مقدار بوتاکس تاثیر می‌گذارند که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هر عضوی که حرکت آن بیشتر باشد، به دوز بیشتری نیاز خواهد داشت.

هر چه قدر که پراکندگی خط های ایجاد شده بیشتر باشد، مقدار بوتاکس لازم هم، بیشتر خواهد بود.

فرم صورت نیز در مقدار بوتاکس تاثیر زیادی دارد. بر فرض مثال در صورتی که پیشانی شما کمی از بقیه بلندتر باشد به بوتاکس پیشانی بیشتری نیز نیاز خواهید داشت.

با توجه به متابولیسم بدن، سرعت تجزیه بوتاکس در بدن افراد با یکدیگر متفاوت است. اثر تزریق بوتاکس در این افراد با سرعت زیادی از بین می‌رود. پس برای گرفتن نتیجه بهتر و با ماندگاری بیشتر پزشک می‌بایست مقدار بیشتری بوتاکس به این افراد تزریق نماید.

 • برند های معتبری که پزشکان مطرح، از آن ها استفاده می‌نمایند.

برند های مصبورت و دیستون از جمله برند های معتبر بوتاکس هستند که امروزه در بازار ایران یافت می‌شوند. این دو برند به علت نتایج مطلوب و عوارض بسیار کمی که دارند، قیمت مناسبی نیز دارند.

 • هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

از دیگر دلایلی که موجب می‌شود که شخصی مبلغ متفاوتی را برای تزریق بوتاکس خود پرداخت نماید، مراجعه به کلینیک‌ها و پزشک‌های متفاوت می‌باشد، زیرا هر کلینیکی طبق کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه متفاوتی را از متقاضیان خود دریافت می‌نماید. لازم به ذکر است که هزینه درمان در یک کلینیکی که دارای تجهیزات به روز و مدرن باشد و معتبر باشد حتما از کلینیک‌هایی که تازه ساخته شده‌اند بیشتر خواهد بود.

مهارت پزشک هم در تعیین کردن هزینه بوتاکس صورت تاثیرگذار است. متخصصانی که از تجربه زیادی برخوردار هستند، دستمزد بیشتری را دریافت می‌کنند.

توصیه می‌کنیم که هیچ وقت تحت هیچ شرایطی کیفیت کار را که تحت تاثیر مراجعه به یک کلینیک معروف و پزشک باتجربه است، فدای هزینه آن نکنید زیرا پرداخت هزینه ناچیزی برای دستمزد پزشک باتجربه و ماهر برای کاهش عوارض ناشی از تزریق نادرست مقرون به صرفه می‌باشد.

 • ناحیه مد نظر تزریق

از دیگر عامل هایی که بر هزینه بوتاکس صورت تأثیر می‌گذارند، ناحیه مورد نظر برای تزریق می‌باشد، طبیعتاً با بالا رفتن محدوده‌، هزینه بوتاکس صورت نیز بیشتر خواهد شد.

بر فرض مثال کسانی که می‌خواهند ناحیه گونه را برجسته یا افتادگی آن را درمان کنند، دارند می‌بایست در مقایسه با کسانی که قصد دارند خطوط اخم را از بین ببرند هزینه بیشتری را باید پرداخت کنند زیرا میزان بوتاکس لازم در گونه‌ها در مقایسه با خطوط اخم بین ابرو بیشتر می‌باشد.

پس، هزینه تزریق به اندازه قسمتی که به درمان نیاز دارد بستگی داشته و برای هر شخص متغیر می‌باشد.

 • هزینه‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

امکان دارد در بعضی مواقع پزشک برای این که از جنس پوست متقاضی مطلع گردد انجام آزمایشاتی را توصیه می‌کند؛ بیشتر زمانی این کار انجام می‌گردد که بیمار به علت استرس و ترس از عمل، درخواست بیهوشی کند.

هزینه بوتاکس صورت بعد از عمل نیز به شدت کبودی ها و قرمزی پوست بستگی دارد. ممکن است فرایند عمل طول کشیده و پزشک داروهای تقویتی را تجویز نماید که مصرف آن‌ها به کاهش تورم و بهبودی پوست کمک می‌نماید.

 • تعداد جلسات درمانی

در بعضی از مواقع پزشک تشخیص می‌دهد که می‌بایست عمل تزریق در چند جلسه درمانی باید انجام گردد، که این را عمیق بودن چین و چروک‌ها تعیین می‌کند.

به همین دلیل، از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه بوتاکس صورت تعداد جلسه های درمانی است، هر چه قدر که تعداد جلسه ها بیشتر باشد حتما هزینه‌ بوتاکس صورت نیز افزایش خواهد یافت.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت

در صورتی که می‌خواهید با تزریق بوتاکس به بهترین نتایج با کم‌ترین عوارض دست یابید و هزینه‌ای که برای درمان با آن صرف کرده‌اید هدر نرود توصیه می‌کنیم به انجام مراقبت بعد از بوتاکس که در ادامه ذکر می‌کنیم بپردازید:

 • توصیه می‌شود تا ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، به محل تزریق شده دست نزنید.
 • از خوابیدن و خم شدن بعد از تزریق بوتاکس خودکاری کنید.
 • تا دو هفته از لایه برداری پوست بعد از تزریق بوتاکس جدا خودداری نمایید!
 • تلاش کنید یک روز بعد از تزریق بوتاکس تعریق نکنید.
 • از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا ۵ ساعت، بعد از تزریق بوتاکس از شستن صورت خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از بروز عوارض و هدر رفتن هزینه بوتاکس صورت تا چند ساعت آرایش را فراموش کنید.
 • از انجام هر گونه حرکت اضافی از جمله سر خم کردن که به بوتاکس آسیب می‌زنند، خودداری نمایید.
 • تا ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از عینک آفتابی استفاده نکنید.
 • تا ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، از مصرف الکل، کافئین و سیگار خودداری کنید.
 • در صورتی که صورتتان التهاب داشته و یا کبود شده باشد، باز اجازه ندارید از یخ برای درمان آن استفاده کنید.
 • در صورت داشتن سردرد تنها می‌توانید از قرص معمولی ازجمله استامینوفن استفاده نمایید.

سوالات درمورد هزینه بوتاکس صورت

آیا بوتاکس صورت دارای عوارض است؟

در رابطه با عوارض بوتاکس صورت باید بگوییم که مثل هر روش درمانی این‌ روش نیز دارای عوارض است که با رعایت نمودن مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس و مراجعه نمودن به یک پزشک و کلینیک معتبر این عوارض موقتی بوده و پس از گذشت مدت زمان کمی به صورت کامل رفع خواهند شد.

آیا هزینه بوتاکس صورت شامل بیمه می‌شود؟

خیر. چرا که این، یک روش زیبایی به حساب می‌آید و به همین علت تحت پوشش بیمه نمی‌باشد.

بوتاکس را از کجا می‌توان خرید؟

بوتاکس یک داروی تجویزی می‌باشد که برای فروش مستقیم به عموم قابل دسترس نمی‌باشد. شما می‌توانید با نسخه پزشک آن را از داروخانه ها تهیه نمایید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *