لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چیست؟

قیمت لیفت صورت با نخ | مراقبت بعد از لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ جایگزین بسیار مناسب درمقایسه با عمل لیفت صورت است؛ ویک روش کم تهاجمی تر و جایگزین بسیار مناسب برای عمل لیفتینگ است.
لیفت صورت با نخ با توجه به خار دار بودنش پوست را به سمت بالا نگه می دارد و به موجب آن پوست از حالت شلی درآمده و سفت می شود وشما کانتورینگ از دست رفته پوست خود را دوباره باز می یابید. لیفت صورت با نخ دو نتیجه بسیار مهم دارد: ۱_رفع افتادگی و اثرات افزایش سن بر روی پوست ۲- تحریک افزایش تولید کلاژن سازی. نخ لیفت از جنس پروتئین است در بخیه زدن نیز کاربرد دارد بدیهی است که این نخ کاملا جذب می شود و نگرانی بابت ماندگاری آن در پوست یا بدن نخواهید داشت.

فیلم لیفت صورت با نخ در کلینیک لیزر سنتر
لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ از سال 1990 رایج شده است و همواره کم خطر بوده است ، اما نوآوری و خلاقیت در مواد تشکیل دهنده برای لیفت صورت با نخ منجر به ازدیاد محبوبیت در سال های اخیر شده است.
زیبا جو معمولی برای لیفت با نخ در اواخر دهه 30 تا اوایل دهه 50 است که افتادگی های خفیف تا متوسط دارند یعنی افتادگی وشل شدگی پوست زیاد نیست و در فردی که به طور کلی از سلامت  پوستی مناسبی برخوردار است و به تازگی علائم شل شدگی وافتادگی را متوجه می‌شود،  از تاثیر لیفتینگ نخ بیشترین بهره را می برد. کسانی که به هر علتی در هنگام بیهوشی جراحی لیفت صورت شرایط عمومیشان به خطر می افتد قطعا لیفت صورت بانخ بسیار کم خطر و موثرتر خواهد بود.

قبل و بعد لیفت صورت با نخ
برای انجام این جوانساز بی نظیر، همین حالا نوبت خود را رزرو کنید❤️

هزینه لیفت صورت با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت صورت با نخ

قیمت لیفت صورت با نخ حدودا 40 درصد کمتر از هزینه عمل لیفت صورت می باشد. پیشانی، ناحیه میانی صورت، غبغب قسمت هایی هستند که افراد زیادی  برای لیفت با نخ به کلینیک ها مراجعه می کنند چرا که این نواحی بیشتر در معرض افتادگی وشل شدگی قرار می گیرند. شما زیبا جویان گرامی می توانید انتخاب کنید که فقط یک نقطه یا نقاطی را به طور همزمان لیفت کنید و هزینه خود را کاهش قرار دهید. لیفت با نخ برای کشیدن و جلو گیری از افتادگی سینه ها ، باسن و بقیه قسمت های بدن نیز ممکن است کاربرد داشته  باشد اما هنوز توسط FDA تائید نشده است .
لیفت صورت با نخ احتیاجی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی و یا بی حسی تزریقی قابل انجام است و دوره نقاهت آن کوتاه می باشد امکان دارد پزشک متخصصتان شما  به شما توصیه کند که درمان های اضافی یا روش های زیبایی مانند بوتاکس یا فیلر را برای افزایش بازدهی و اثرات لیفت نخ انجام دهید که امری بدیهی و قابل تاثیر می باشد.

لیفت صورت با نخ به چند صورت امکان پذیر است؟

لیفت صورت با نخ به دو صورت امکان پذیر می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

شیوه اول: بسیار راحت وآسان است؛  با کشیده شدن نخ های نازک و قابل جذب در زیر پوست، پزشک متخصص  پوست شما را در اطراف شقیقه پیشانی، صورت و گردن شما محکم می کند.هنگامی که یک نخ لیفتینگ وارد می شود، بدن شما در برابر پاسخ درمانی واکنش نشان می دهد حتی اگر توسط نخ های زیر پوست آسیبی متوجه پوست شما نشود، بدن شما نخ را به عنوان یک ماده بخیه تشخیص می دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب دیده یا مستعد آسیب تحریک می کند.

روش دوم: شما زیبا جوی گرامی در اتاقی که عمل شما در آن انجام می شود درازمی کشید. الکل، و همچنین بی حس کننده موضعی و یا بی حسی تزریقی سطحی را برای آماده سازی پوست شما جهت جهت جراحی توسط پزشک متخصص اعمال می شود.
از سوزن یا همان  کانولا  برای وارد کردن نخ ها در زیر پوست شما استفاده می شود چرا که سوزن کانولا بسیار نازک است درنتیجه درد حاصل از آن بسیار کمتر است. قرار دادن نخ ها در زیر پوست شما می تواند 30 تا ۶۰ دقیقه طول بکشد.

فواید لیفت صورت با نخ

فواید لیفت صورت با نخ
 • کمترین عوارض
 • بهبودی سریعتر نسبت به عمل لیفت صورت
 • بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی(بلافاصله پس از لیفت صورت با نخ به منزل باز می گردند)
 • کم خطر بودن نسبت به موارد مشابه آن
 • بسیار مقرون به صرفه تر از عمل لیفت صورت است
 • نتیجه نهایی این روش بسیار ظریف تر وطبیعی تر خواهد بود.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

هیچ تکنیک لیفتی نمی تواند نتایج دائمی ایجاد کند، جراحی لیفت صورت معمولاً نتایج طولانی مدت تری نسبت به لیفت با نخ ایجاد می کند. نتایج جراحی لیفت صورت می تواند تا ده سال دوام داشته باشد، در حالی که ماندگاری لیفت صورت با نخ به طور کلی بین یک تا سه سال طول می کشد. با این حال، از آنجایی که روش لیفت با نخ بسیار کم خطر است، بیمارانی که نتایج لیفت با نخ را دوست دارند، معمولاً می توانند پس از جذب بخیه های قدیمی توسط بدن، مجموعه جدیدی از بخیه های موقت را تجربه کنند.

نقاط مورد نظر برای لیفت نخ

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت که شل شدگی دارند یا به مرور زمان کمتر سفتی وکانتورینگ خود را از دست داده است انتخاب می‌کنند. این نقاط عبارتند از:

 • خط فک
 • ابرو
 • تاج ابرو
 • گونه ها
 • افتادگی پایین صورت

عمل لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب نیست؟

لیفت صورت با نخ بسته به نوع نخی که استفاده میشود میتوانید حساسیت هایی رابرای افراد مختلف به وجود آورد که باانجام آزمایشات مختلف قبل از هر اقدامی از عوارض آن پیشگیری کرد. بهتر است این عمل زیبایی در افرادی که سن نسبتا بیشتری دارند انجام شود نه افراد جوان البته خطوط عمیق پوستی در افرادی که مسن هستند گزینه مناسبی برای لیفت با نخ نمی باشد چرا که ترمیم آن امکان پذیر نیست و باید از سایر شیوه های درمان استفاده کنند. با توجه به موارد فوق افراد ذیل حتی الامکان از انجام لیفت صورت با نخ خودداری کنند:

 • زنان حامله: بهتر است که عمل زیبایی لیفت صورت با نخ را به بعد از دوران شیردهی خود محول کنند. چرا که برای جلوگیری از ایجاد درد، عفونت و حساسیت باید از آنتی بیوتیک و مسکن ها و انواع داروها جهت تسکین استفاده کنند که این امر می تواند بر عملکرد بون خود و جنین تاثیرات سوء بر جای بگذارد.
 • افراد سیگاری: این افراد نمی توانند لیفت صورت  با نخ را انجام دهند. زیرا نیکوتین موجود در سیگار در روند بهبودی و درمان اختلال ایجاد می کند و مشکلات بسیاری برای این دسته از افراد ایجاد می کند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های دیابت و یا کلسترول بالا و فشار خون هستند: این افراد تا حد امکان از انجام لیفت صورت با نخ خودداری کنند. چرا که جریان شدید گردش خون می تواند افزایش خونریزی در این افراد را درپی داشته باشد و روند بهبودی را کند کند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های پوستی هستند: این افراد  نمی توانند داوطلبان مناسبی برای عمل لیفت صورت با نخ باشند.

_افرادی که مشکلات روانی از جمله عدم همکاری دارند.

_افرادی که سنشان بالای ۵۵ سال است نمی توانند از لیفت صورت با نخ استفا ه کنند چرا که این عمل تاچند میلی متر توانایی کشیدن پوست به سمت بالا را دارد واین افراد باید از عمل جراحی لیفت صورت استفاده کنند که ماندگاری حدود ۱۰سال دارد.

عوارض احتمالی لیفت صورت بانخ

لیفت صورت با نخ کم خطر ترین روش درمانی است اما با توجه به اینکه همه ی عمل ها عوارض دارند لیفت صورت با نخ از این قاعده مستثنی نیست هرچند این عوارض بسیار جزئی وقابل اصلاح هستند:

عوارض احتمالی لیفت صورت بانخ
 • فرورفتگی در محل کاربردی
 • درد خفیف
 • کبودی
 • تورم
 • درد خفیف

قبل از لیفت صورت با نخ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • داروهای مصرفی با پزشک خود در میان بگذارید.
 • شب قبل از انجام عمل آرام باشید و از هرگونه عامل استرس زا دوری کنید.
 • از هرگونه دارو یا ماده غذایی که محرک تورم و التهاب است دوری کنید.

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ:

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ
مراقبت بعد از لیفت با نخ
 • 3 روز  قبل از عمل  از نوشیدن الکل و مواد مخدر دوری کنید
 • یک هفته قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضدالتهابی مانند   وایبوپروفن مصرف نکنید.
 • داروی آسپرین از 5 روز قبل با مشورت پزشک متخصصی  که برای شما این دارو را تجویز کرده است مصرف نشود.
 • از سه روز قبل از مکمل ها و ویتامین های  Eو زینک…. استفاده نکنید.
 •  از فعالیت های بدنی شدید اجتناب کنید.
 • سونا نروید
 • از آناناس برای رفع کبودی استفاده کنید.
 • درصورت دیدن عوارضی از جمله: درد بیش از یک ماه، تب، ترشحات سبز وقهوه ای رنگ در محل کارگذاری نخ، سردرد حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • از ماساژ دادن پوست خود پرهیز کنید.
 • از لایه بردارهای شیمیایی پوست تا یک هفته پس از عمل لیفت صورت بانخ استفاده نکنید.

درباره نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ نیز بخوانید.

از عمل لیفت صورت با نخ چه انتظاراتی باید داشت؟

بازگشت پوست به حالت قبل از عمل پس از لیفت موفق نخ بسیار نادر است. این درصورتی است که ممکن است مقداری تورم و کبودی دو هفته تا یک ماه پس از عمل لیفت صورت با نخ قابل مشاهده باشد، این درصورتی است که بعد از عمل در صورت تمایل میتوانید به محل کار خود بازگردید چرا که این عمل ریسک بسیار پایینی دارد درنتیجه از عوارض و درد بسیار کمی برخوردار است.
بیش از نیمی از نتایج باید بلافاصله پس از قرار دادن نخ‌ها در زیر پوست آشکار شود، اما ممکن است در روزها و هفته‌ها و بطور دقیق از حدود 40 روز بعد از عمل لیفت صورت با نخ بیشتر متوجه آن شوید، زیرا تورم و کبودی بهبود می یابد و عملا به نتایج حاصل از درمان توجه خواهیم کرد.
نتایج  لیفت صورت با نخ به صورت مادام العمر نمی باشد و اثرات موفقیت آمیز معمولاً 1 تا 2 سال طول می کشد و با توجه به نوع و برند نخ مورد استفاده می باشد.  مانند سایر پرکننده ها وترمیم کننده های پوستی قابل جذب از جمله  بوتاکس، نخ های استفاده شده در این روش در نهایت توسط بافت زیر پوست  جذب می شود چرا که ماده ی تشکیل دهنده ی نخ لیفت از پروتئین می باشد.
پس از لیفت با نخ، می توانید روال عادی زندگی خود را از سر بگیرید به سر کار خود بروید وبه کارهای منزل و فرزند خود رسیدگی کنید. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که صورت خود را به شدت ماساژ ندهید و در هفته های اولیه بعد از عمل لیفت صورت با نخ به روی صورت و به پهلو نخوابید.
انجمن جراحان پلاستیک آمریکا توصیه می کند که در چند هفته اول پس از عمل لیفت صورت با نخ از ترمیم کننده روزانه خود صرف نظر کنید و برای جلوگیری از آسیب رساندن به محل کار گزاری نخ لیفت ، سر خود را بالا نگه دارید.
همچنین به شما توصیه می شود تا یک ماه اول پس از انجام لیفت با نخ از سونا و ورزش و تحرکات با شدت بالا اجتناب کنید.

سخن آخر در رابطه با لیفت صورت با نخ

همانطور که می دانید انجام موفقیت آمیز هر عمل زیبایی مستلزم وجود پزشکی متخصص وکاربلد می باشد پس توجه داشته باشید گرفتن نتیجه مطلوب از عمل لیفت صورت با نخ در گرو تحقیق شما در رابطه با کلینیک و پزشک معنتبر می باشد. در این صورت شما میتوانید با آرامش خیال از نتیجه مثبت وشگفت انگیز این عمل کم خطر نهایت لذت را ببرید.

پرسش و پاسخ درباره لیفت صورت با نخ:

طرحواره پیدا نشد.
5/5 - (3 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *