بهترین سن لیزر موهای زائد

بهترین سن لیزر موهای زائد چه سنی است؟

لیزر یک روش غیر تهاجمی برای خلاصی از شر موهای زائد بدن است. با انجام آن پوستی صاف و شفاف خواهید داشت که هیچگونه موهای زائدی روی آن رشد نمی کند. اما سوال مهمی که مطرح می شود این است که بهترین سن لیزر موهای زائد چیست؟ شما می توانید بدون هیچ نگرانی در هر سنی از لیزر درمانی استفاده کنید. اما نکته مهمی که وجود دارد نتیجه رضیات بخش آن است که در برخی از سنین بیشتر می باشد.

چه زمانی بهترین سن لیزر موهای زائد می باشد؟ | لیزر برای چه سنی مناسب است ؟

زمان بهترین سن لیزر موهای زائد

هیچ قانونی در خصوص سن لیزر موهای زائد وجود ندارد. هیچ حتمی نیست که شما حتما باید در 18 سالگی لیزر کنید یا حتما در 25 سالگی و… انتخاب با شخص شما است. از زمانی که موهای زائد در بدن شما رشد می کند، می توانید جهت لیزر اقدام کنید. سن رشد موهای زائد در بدن هر فردی متفاوت است و معمولا همراه با رسیدن به دوره بلوغ است. شما می توانید از همان روزها لیزردرمانی را برای از بین بردن های موهای زائد آغاز کنید. اما این کار را چندان توصیه نمی کنیم. اگر می خواهید علت آن را بدانید در ادامه با ما همراه شوید.

لیزر درمانی در دوران بلوغ را فراموش کنید

لیزر درمانی در سن بلوغ به این معنی است که شما می توانید از 14 سالگی برای انجام آن اقدام کنید و موهای زائد خود را از بین ببرید. اما این کار را به شما توصیه نمیکنیم. چرا که در این شن شما تحت تاثیر انواع هورمون ها هستید و به ثبات نرسیده اید. به همین خاطر این احتمال وجود دارد که بعد از لیزر، موهای زائد برگردند و مجدد به رشد خود ادامه دهند. بهتر است تا سن 18 الی 19 سالگی صبر کنید و سپس جهت لیزر درمانی اقدام نمایید. در این صورت نتیجه لیزر ماندگاری بالایی خواهد داشت.

لیزر برای نوجوانان خطر دارد؟

لیزردرمانی یک روش غیر تهاجمی و کاملا ایمن است که هیچ خطری برای نوجوانان ندارد. استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد زمانی تهدید به حساب می آید و خطر دارد که توسط افراد نابلد و بی تجربه در یک کلینیک نامعتبر انجام شود. در چنین شرایطی دیگر فرق نمی کند درچه سن لیزر موهای زائد را آغاز کرده باشید،  لیزر برای شما خطرناک خواهد بود. به همین خاطر بهتر است لیزر درمانی را در یک کلینیک معتبر و تحت نظر یک پزشک متخصص انجام دهید.

ایا لیزر برای افراد زیر ۱۸ سال ضرر دارد

افراد زیر 18 سال بهتر است که با پزشک متخصص مشورت کنند و طبق صلاح‌دید پزشک متخصص لیزر درمانی را انجام دهند. ضمن اینکه باید توصیه‌های لازم را از پزشک دریافت نموده و اقدامات موردنیاز برای قبل و بعد از لیزر را با دقت تمام انجام دهند.

سن مناسب برای انجام لیزر درمانی چه سنی است؟

بهترین سن لیزر موهای زائد، 18 الی 19 سالگی است. در این سن شما دوره بلوغ را پشت سر گذاشته اید و دیگر نگران تغییرات هورمونی نخواهید بود. از طرفی به دلیل شیو به روش های مختلف تا به این سن، موها ضخیم شده و اماده لیزر شدن هستند. می توانید به راحتی لیزر درمانی را آغاز کنید و نتیجه شگفت انگیز آن را روی پوست خود ببینید.

 بهتر  است برای لیزر دست دست نکنید. تعویق نیانداختن در لیزر به خاطر افزایش سن نیست، چرا که هیچ محدودیتی از نظر سنی وجود ندارد. بلکه به خاطر استفاده از دیگر روش های اصلاح است. برای مثال: اگر شما از ژیلت برای شیو موهای زائد استفاده کنید، به مرور پوست شما تیره می شود و مقدار موهای زیر پوستی هم بیشتر خواهد شد.  حال اگر در لیزر درمانی تنبلی کنید و آن را به سال های آینده موکول نمایید، شما بازه زمانی طولانی تری از ژیلت استفاده خواهید که در نهایت باعث بیشتر شدن میزان تیرگی خواهد شد. برای این که ببینید

در نتیجه شما باید تعداد جلسات بیشتری تحت درمان باشید تا به پوست ایده آل خود برسید.
تعداد جلسات بیشتر لیزر برابر با هزینه بیشتر است که ممکن است برایتان سنگین باشد. برای آگاهی از قیمت لیزر کل بدن می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

حداقل سن لیزر برای موهای زائد

درست است که هیچ محدودیت سنی برای لیزر وجود ندارد اما در بسیاری از کلینیک ها حداقل سن لیزر برای موهای زائد برابر با 13 سال است و انجام خدمات لیزر برای نوجوانان زیر 13 سال انجام نمی شود. چرا که با افزایش سن میزان رشد موهای زائد بیشتر می شود و لیزردرمانی در این سن نتیجه دائمی برای آن ها نخواهد داشت.

سن لیزر موهای زائد برای خانم های مسن

اگر برای از بین بردن موهای زائد بدن تا سن میانسالی از روش های دیگر استفاده میکنید، حال وقت آن است که به سراغ لیزردرمانی بروید. این تصور را نداشته باشید که دیگر از سن شما گذشته است. با افزایش سن و در دهه60 سالگی هورمون های بدن بانوان هم تغییر می کند که در نتیجه آن ممکن است موهای زائد صورت و بدون بسیار ضخیم تر شوند. لیزر یک روش دائمی و آسان برای شما است که با استفاده از آن می توانید برای همیشه با موهای زائد حداحافظی کنید.

سن لیزر موهای زائد برای مردان مسن

با افزایش سن رشد موها در قسمت هایی از بدن همچون گوش، بینی، کمر، ابرو و… در آقایان می تواند آزاردهنده باشد. یکی از کم خطر ترین روش های از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر است. نگران سن لیزر موهای زائد نباشید، شما در همین سن هم می توانید موهای زائد را با لیزر برای همیشه بخشکانید و آرامش برسید.

لیزر درمانی در دوران پیری هم انجام می شود؟

لیزر درمانی در دوران پیری

بله، همانطور که گفتیم هیچ محدودیت سنی برای لیزر تعریف نشده است. شما در تمامی سن و حتی در سنین بالای 70 سال هم می توانید جهت لیزر موهای زائد اقدام کنید. اما توصیه میکنیم این کار را زودتر انجام دهید تا هر چه سریعتر به آرامش برسید و دغدغه شیو و اصلاح را نداشته باشید.

لیزر درمانی برای همیشه موهای زائد را از بین می برد؟

برای از بین بردن موهای زائد، روش های مختلفی همچون ژیلت، وکس، اپیلاسیون، اپیلاتور و… وجود دارد. اما هیچ یک از آن ها به پای لیزر نخواهند رسید. لیزر با تضعیف فولیکول های مو باعث از بین رفتن موهای زائد می شود. به همین خاطر رشد موها برعکی دیگر روش ها بیشتر نشده و به حداقل می رسد. تا جایی که دیگر هر چند ماه یک بار نیاز به شیو خواهید داشت. از طرفی موهای زیر پوستی را هم از بین می برد.

درد لیزر در سنین مختلف با هم فرق می کند؟

برخی تصور می کنند در سنین کمتر، درد لیزر بیشتر است و با افزایش سن درد آن کمتر می شود. این یک تصور اشتباه است. لیزر روش درمانی دردناکی نیست. بلکه از امواج فراصوت برای آن استفاده می شود. این امواج تبدیل به گرما شده و فولیکول ها را میسوزاند. حال این گرما ممکن است کمی اذیت کننده باشد. البته امروزه استفاده از ژل خنک کننده یا دستگاه های مدرنی که خود دارای باد خنک هستند این سوزش هم به حداقل می رسد. اینکه تصور کنید در سنین نوجوانی درد لیزر را تحمل نخواهید کرد و سخت است، یک باور غلط می باشد.

جمع بندی بهترین سن لیزر موهای زائد

روش های مختلفی برای خلاصی از موهای زائد وجود دارد که لیزر بهترین روش شناخته شده تا به امروز است. شما در هر سنی که باشید می توانید با خیالی آسوده جهت لیزر درمانی اقدام کنید. حداقل سن لیزر موهای زائد همان دوره بلوغ است و توصیه میکنیم برای انجام لیزر تا بعد از دوره بلوغ صبر کنید تا نتیجه رضایت بخشی داشته باشد و هزینه آن هم برایتان مقرون به صرفه باشد.

4.2/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *