خوابیدن بعد از لیفت با نخ

بهترین حالت خوابیدن بعد از لیفت با نخ

اگر از افتادگی پوست، خطوط عمیق و چین و چروک صورت و گردن یا سایر علائم و نشانه‌های افزایش سن نگران هستید، تکنیک‌های لیفت صورت با نخ می‌توانند به شما کمک کنند تا این نشانه‌ها را کمتر کنید. لیفت با نخ به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود که هر کدام مزایا و کاربردهای خود را دارند. به عنوان مثال، لیفت کامل صورت برای افرادی با علائم نسبتاً پیشرفته‌ای از پیری مناسب است، در حالی که لیفت مینی صورت برای اشخاصی با علائم خفیف از پیری پوست در یک قسمت خاص، مناسب است. با این حال، بخش مهمی از دوره ریکاوری بعد لیفت با نخ که اغلب بیماران فراموش می‌کنند، نحوه خوابیدن است. بعد از عمل لیفت لازم است که به یکسری نکات از جمله تنظیم وضعیت خوابیدن بعد از لیفت با نخ برای حفظ زیبایی ظاهری خود بیشتر توجه کنید.

در این مطلب در مورد بایدها و نباید‌های دوره ریکاوری لیفت با نخ بیشتر می‌خوانید.

چرا نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ مهم است؟

نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ
نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ

اعمال نیروی بیش از حد بر روی ناحیه تحت درمان پس از لیفت با نخ یکی از بدترین اشتباهاتی است که برخی از افراد مرتکب شوند. یکی از نکات مهم دوران نقاهت توجه ویژه به نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ است. اگر یک هفته اول پس از جراحی به پهلو یا روی شکم دراز بکشید باعث وارد آمدن فشار روی صورت خود می‌شوید، در این صورت، التهاب، کبودی و درد را تجربه می‌کنید و به نتایج ایده‌آل لیفت صورت نمی‌رسید.
حال سوال این است که بعد از لیفت با نخ چگونه استراحت کنیم تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنیم و از نتیجه عمل نیز راضی‌ باشیم؟ در ادامه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ

بهترین حالت خوابیدن بعد از لیفت با نخ این است که سر کمی بالاتر قرار بگیرد و فشاری به صورت وارد نشود. فشار روی صورت موجب تورم و عدم تقارن دو طرف صورت می‌شود. بنابراین، باید به پشت بخوابید و سر خود را روی بالش قرار دهید تا تورم پس از عمل لیفت با نخ به حداقل برسد. در طول زمان استراحت نیز مطمئن شوید به هیچ وجه غلت نمی‌خورید تا از تورم بیش از حد و شکستن نخ‌ها جلوگیری شود.
اگر معمولاً به پهلو یا شکم دراز می‌کشید یا تمام شب غلت می‌زنید، سعی کنید چند هفته قبل از عمل به پشت دراز بکشید تا عادت کنید. اما اگر حتی پس از به پشت خوابیدن و رسیدن به یک موقعیت راحت باز هم در خواب به پهلو می‌‌چرخید، روی یک صندلی بخوابید تا از احتمال چرخیدن به شکم یا پهلو جلوگیری کنید. روش دیگر استفاده از حوله یا بالشت نرم کنار سر است تا از غلتیدن شما جلوگیری کند. 

اهمیت لیفت صورت با نخ در زیبایی

با افزایش سن، پوست نازک شده و عضلات شل می‌شوند و در نتیجه صورت و گردن دچار افتادگی می‌شوند و چین و چروک‌ها روی آن‌ها ظاهر می‌شوند. یکی از روش‌های درمانی برای کمک به رفع این مشکل، لیفت با نخ است. لیفت با نخ یک درمان ضد پیری با تهاجم کم است که به سرعت پوست را سفت می‌کند.
لیفت با نخ یک عمل زیبایی است که مستلزم قرار دادن و کشیدن نخ های زیست سازگار مانند پلی-ال-لاکتیک اسید، پلی دی اکسان (PDO) یا سیلوئت در زیر پوست است. نخ‌ها به دلیل فرآیندهای مکانیکی به سرعت پوست را لیفت می‌کنند و سلول‌های پوست را برای ساخت کلاژن جدید تقویت می‌کنند و در نتیجه پوست جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

سایر مراقبت‌های بعد از لیفت صورت با نخ

زمان ریکاوری درمان لیفت با نخ نسبتا کوتاه و حدود یک یا دو هفته است. در این مدت ممکن است کمی درد و کبودی داشته باشید. بنابراین، توصیه می‌شود لیفت را حداقل دو هفته قبل از مهمانی یا رویداد مهم خود برنامه‌ریزی کنید. با رعایت یکسری نکات به کم شدن علائم بعد از لیفت کمک می‌کنید.

 • ماساژ انجام ندهید

همان‌طور که در نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ گفتیم، بدترین کار بعد از این عمل، ماساژ دادن و اعمال فشار بر ناحیه است. تا 10 روز اول پس از درمان از ماساژ پوست، برای کاهش خطر اعمال فشار بیش از حد خودداری کنید. این کار خطر تورم، کبودی و خارج شدن تصادفی نخ‌ها را کاهش می‌دهد.

 • آرایش نکنید

پس از لیفت با نخ حداقل به مدت 48 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید تا محل‌های بخیه بهبود یابند. پوست در چند ساعت اول پس از عمل لیفت حساس است و لوازم آرایشی باعث تحریک جزئی پوست می‌شوند. همچنین، پوست باید در 12 ساعت اول پس از درمان قادر به تنفس باشد، لوازم آرایشی منافذ پوست را می‌بندد و آن را خفه می‌کند.

تا چند روز همچنان خطر آسیب ناشی از مالیدن صورت حین استفاده از لوازم آرایش و پاک کردن آن‌ها وجود دارد، برای کاهش خطر فشار بیش از حد به صورت ، بهتر است تا 12 ساعت آرایش نکنید.

 • روتین پوستی انجام ندهید

اگر یک روتین پوستی منظم همراه با لایه برداری دارید، بهتر است قبل از لیفت صورت انجام دهید و بعد از لیفت از مرطوب‌کننده‌ها، سرم‌ها یا هر محلول پوستی دیگر اجتناب کنید. توصیه می‌شود، حداقل یک هفته صبر کنید و دوباره به روتین مراقبت از پوست خود بازگردید.

انجام مراحل روتین به پوست بیش از حد فشار وارد می‌کند. پوست پس از لیفت با نخ برای بهبودی نیاز به زمان دارد. مالش صورت، نخ‌ها را از جای خود خارج می‌کند و بر نتیجه نهایی تاثیر منفی می‌گذارد. در ضمن، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی قوی ممکن است پوست را تحریک کنید.

 • شنا نکنید

توصیه می‌شود تا زمان بهبودی محل‌های بخیه از شنا کردن یا استفاده از جکوزی خودداری کنید.

 • حمام نروید

حداقل 12 ساعت بعد از عمل لیفت با نخ از حمام کردن، خیس کردن و حتی لمس ناحیه تحت درمان خودداری کنید. بعد از گذشت این زمان همچنان در سه هفته اول پس از لیفت از ماساژ دادن یا شستشوی همراه با ماساژ بپرهیزید.

 • ورزش نکنید

یک هفته بعد از لیفت با نخ، فقط می‌توانید ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی را شروع کنید. هر گونه فعالیتی که بر ناحیه تحت درمان فشار وارد می‌کند مانند وزنه برداری و دوچرخه سواری ممنوع است. انجام تمرینات سخت باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون شده و منجر به تورم و طولانی شدن روند بهبودی می‌شوند. انجام یوگا نیز به مدت یک هفته به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا، در برخی از حرکات سر پایین‌تر از قلب قرار می‌گیرد و باعث تورم صورت می‌شود.

منبع: care after thread lift

عوارض لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ عوارض بسیار خفیف‌تری نسبت به جراحی‌های رایج لیفت صورت دارد. هنگامی که عمل توسط یک پزشک حاذق انجام شود، زخم، کبودی شدید یا خونریزی دیده نمی‌شود و یا کمتر است. با این حال، عوارض جزئی ( 15 تا 20 درصد) بسته به نخ مورد استفاده، تکنینک و محل درمان ظاهر می‌شوند که به راحتی قابل اصلاح هستند، حتی برخی از علائم با اصلاح حالت خوابیدن بعد از لیفت با نخ کم‌تر می‌شوند. با این حال، برای 3 تا 5 روز پس از عمل، کمی تورم و درد خفیف و تا 2 هفته احساس سفتی خفیف را تجربه خواهید کرد.

عوارض لیفت با نخ

عوارض بالقوه لیفت با نخ عبارتند از:

 • ماندن جای بخیه‌ در پوست‌های نازک
 • درد
 • کبودی جزئی
 • شکستن نخ‌ها
 • تجمع خون (هماتوم)
 • التهاب
 • ایجاد فرورفتگی روی پوست مانند پوست پرتقال
 • ریزش مو
 • عوارض جانبی جدی‌تری مانند آسیب به اعصاب و مجاری بزاقی و عفونت نیز ممکن است رخ دهد که بسیار نادر هستند.

ماندگاری لیفت با نخ چقدر است؟

مشاهدات نشان می‌دهد بلافاصله بعد از لیفت با نخ، افتادگی پوست بهبود می‌یابد و چین و چروک‌ها کمتر می‌شوند. میزان ماندگاری اثرات مثبت این عمل بسته به سن، شرایط افراد و رعایت یکسری نکات در روزهای اول مانند رعایت نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ متفاوت است. در افراد جوان معمولاً سه تا چهار سال اثرات لیفت باقی‌ می‌ماند اما، در افراد مسن فواید آن فقط برای یک تا دو سال دیده می‌شود.
به طور کلی، بعد از شش ماه، میزان سفتی و لیفت پوست به تدریج کمتر می‌شود و در اکثر افراد پس از یک سال، اثرات دیگر قابل توجه نخواهد بود.

پرسش و پاسخ درباره نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ:

بهترین نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ چگونه است؟

بهترین حالت خوابیدن بعد از لیفت با نخ دراز کشیدن به پشت است. خوابیدن به پهلو یا شکم با وارد آوردن فشار به پوست موجب تورم می‌شوند.

آیا لیفت با نخ عوارض جدی دارد؟

خیر. بعد از لیفت با نخ ممکن است کمی درد، کبودی و تورم داشته باشید که سریعا برطرف می‌شوند. برخی عوارض مانند عفونت، شکستن نخ‌ها و آسیب به اعصاب در موارد نادر رخ می‌دهند.

بعد لیفت با نخ باید از چه کار‌هایی اجتناب کرد؟

به طور کلی از کارهایی که به پوست فشار وارد می‌کند مانند ماساژ دادن، ورزش کردن، شنا و آرایش باید اجتناب کرد و همچنین تا 12 ساعت پوست با آب تماس نداشته باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *