هزینه مزونیدلینگ صورت

هزینه مزونیدلینگ صورت

مزونیدلینگ صورت این روزها بسیار پر طرفدار شده است، این روش با استفاده از سوزن های ریز روی صورت زخم هایی ایجاد می کند. یک کوکتل مواد مغذی که شامل ترکیبات مورد نیاز برای رشد و سلامتی پوست می باشد؛ نیز به ناحیه تحت درمان تزریق می شود. ترکیب این دو روش، موجب بازسازی فوق العاده بافت پوست و جوانسازی آن می شود. اما یکی از نگرانی های افراد قبل از انجام این روش مربوط به هزینه مزونیدلینگ صورت می باشد. قبل از هر تصمیمی توصیه می کنیم این مطلب را تا آخر مطالعه کنید تا همه چیز را درباره ی هزینه مزونیدلینگ صورت متوجه بشوید.

عوامل موثر در هزینه مزونیدلینگ صورت

هزینه مزونیدلینگ صورت
  • ناحیه تحت درمان

ممکن است مزونیدلینگ صورت در نواحی مختلف صورت انجام گیرد، بعضی نواحی مانند دور و زیر چشم ها و دور لب ها از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و انجام مزونیدلینگ در این نواحی نیاز به مهارت و دقت بیشتری نیاز دارد. برای ناحیه زیر چشم به عنوان مثال باید سوزن های ظریف تر با عمق نفوذ کمتری استفاده کرد. از طرفی ممکن است همه صورت و یا فقط نواحی خاصی از صورت مزونیدلینگ نیاز داشته باشد. بنابراین حساسیت و گستردگی ناحیه تحت درمان روی قیمت مزونیدلینگ صورت تاثیرگذار خواهد بود.

  •  تعداد جلسات مورد نیاز

پزشک متخصص براساس سطح مشکل پوستی فرد تعداد جلسات مزونیدلینگ صورت که نیاز است تا بهترین نتایج به دست آید را مشخص می کند. فاصله جلسات از هم باید منظم و حدود یک ماه تا یک ماه و نیم باشد. معمولا برای بهترین جوابدهی بین 6 تا 8 جلسه لازم است. بنابراین بسته به شرایط پوست فرد تعداد جلسات متفاوت خواهد بود و در نتیجه هزینه مزونیدلینگ صورت نیز متفاوت خواهد شد.

  • کلینیک زیبایی

در کلینیک های زیبایی مختلف، هزینه مزونیدلینگ صورت متفاوت است. امکانات و تجهیزات کلینیک و خدماتی که ارائه می‌دهند؛ روی هزینه مزونیدلینگ صورت تاثیر خواهد داشت. انتخاب پیشرفته ترین کلینیک با تجهیزات و امکانات بهتر و به روز تر می تواند هم در نتایج حاصله تاثیر گذار باشد و هم در هزینه مزونیدلینگ صورت.

  • پزشک متخصص

مهارت و تجربه پزشک متخصص نیز می تواند در هزینه مزونیدلینگ صورت تاثیر داشته باشد. بعضی پزشکان معروف که در این زمینه خاص از عمل های زیبایی شهرت و مهارت به دست آورده اند، هزینه های متفاوتی با پزشکان تازه کار خواهند داشت. بنابراین در انتخاب پزشک، علاوه بر مهارت ایشان باید هزینه دستمزد آنها را نیز مد نظر بگیرید.

  • ترکیبات کوکتل مواد مغذی مورد استفاده

کوکتل مورد استفاده در مزونیدلینگ دارای ترکیباتی حاوی انواع ویتامین ها، آمینو اسید ها، مواد معدنی و کو آنزیم ها می باشد. ممکن است با توجه به ناحیه تحت درمان و شدت عارضه های پوستی فرد، حجم و ترکیب متفاوتی استفاده شود که این مسئله در هزینه مزونیدلینگ صورت تاثیر گذار است.

  • نوع دستگاه

در مزونیدلینگ از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود که قیمت دستگاه مزونیدلینگ صورت در هزینه نهایی این روش تاثیرگذار است. ممکن است یک کلینیک زیبایی از جدیدترین و به روز ترین مدل ها استفاده کند که این مسئله بالطبع قیمت مزونیدلینگ را افزایش خواهد داد.

هزینه مزونیدلینگ صورت چقدر است؟

همان طور که گفتیم این عمل به عوامل زیادی بستگی دارد اما در کل هزینه هر جلسه مزونیدلینگ صورت بین 1.500.000 تومان تا 2.500.000 تومان متغیر است. (سال 1402)

دلیل کم بودن هزینه مزونیدلینگ صورت در بعضی کلینیک ها چیست؟

هزینه مزونیدلینگ صورت به عوامل مختلفی که در بالا اشاره کردیم بستگی دارد. تهجیزات کلینیک و تخصص پزشک یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار هستند. در مراکز نامعتبر با دستگاه‌های فرسوده و یا تیم بسیار مبتدی احتمالا هزینه مزونیدلینگ صورت بسیار کمتر از مراکزی با امکانات بالا می باشد. اما به‌دلیل عدم استفاده از مواد و تجهیزات با کیفیت و در صورت نداشتن تخصص کافیِ فرد انجام دهنده، امکان بروز عوارض جانبی شدید مثل عفونت و یا آسیب به اعصاب مهم وجود دارد. بنابراین نتیجه اعتماد به چنین مراکزی به صرف داشتن هزینه کمتر، به جان خریدن خطرات و عوارض جانبی بیشتر خواهد بود.
نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در مقابل به صِرف بالا بودن هزینه مزونیدلینگ صورت در یک کلینیک، نمی توان از کیفیت کار آن مرکز اطمینان حاصل کرد. بنابراین حتما از قبل نظر کسانی که مزونیدلینگ انجام داده اند را جویا شوید و با پرسش و جو بهترین کلینیک زیبایی مزونیدلینگ صورت را انتخاب کنید.

فواید و کاربرد مزونیدلینگ صورت

جوانسازی پوست اولین عملکرد مهم این روش درمانی می باشد، به دنبال آن چین‎ و چروک های صورت نیز کاهش می یابد؛ حالت ارتجاعی پوست باز می گردد و صورت لیفت می شود، یک روش درمانی عالی برای رفع گودی و تیرگی دور چشم می باشد؛ با جایگزینی سلول های پوستی جوان تر، پوست روشن می شود، فرورفتگی‌ها و لکه های ناشی از جوش، آکنه و آفتاب سوختگی محو می شوند. وقتی مواد مغذی مستقیما به لایه میانی پوست تزریق می شوند، تاثیرگذاری بهتری خواهند داشت. تحریک تولید کلاژن و الاستین خود در حفظ حالت انعطاف پذیر و شاداب پوست موثر است که به صورت کاملا طبیعی با این روش حاصل می شود. با انجام آزمایشات بالینی مختلف ثابت شده است که سوزن‌های تیتانیومی مورد استفاده در سری دستگاه با ورود به پوست برای فرد حساسیت ایجاد نمی کنند. بر روی انواع پوست ها در نژادهای مختلف با رنگدانه های متفاوت قابلیت استفاده دارد. در نواحی حساس تری مانند دور چشم و دور دهان نیز می توان از این روش استفاده کرد.

چه کسانی نباید مزونیدلینگ صورت انجام دهند؟

این روش را هم در مردان و هم در زنان می توان انجام داد و محدودیت سن و نوع و رنگ پوست برای انجام آن وجود ندارد. برای جای جوش و آکنه و حتی برای منافذ باز پوست بسیار مناسب است. اما افراد دارای بیماری های خاص مانند بیماری های نقص سیستم ایمنی بدن، افرادی که دارو های خاصی مصرف می کنند، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، افرادی که آکنه یا تبخال فعال یا عفونت روی پوست دارند و افراد باردار یا شیرده بهتر است از انجام این روش خودداری کنند.

ماندگاری مزونیدلینگ صورت

ماندگاری مزونیدلینگ صورت

بهترین نتایج از این روش درمانی زمانی حاصل می شود که یک دوره درمانی را تکمیل کنید و نکات مراقبت بعد از مزونیدلینگ صورت را به طور کامل رعایت کنید. حدود 2 هفته بعد اثرات این روش روی پوست شروع به مشخص شدن می کنند. به طور کلی ممکن است اثرات مزونیدلینگ صورت بین 3 ماه تا 6 ماه بسته به جنس پوست و سطح مشکلات آن ماندگار باشد.  

عوارض مزونیدلینگ صورت

با وجودی که این روش کم تهاجمی و ایمن می باشد، اما به دلیل ایجاد زخم های متعدد ریز روی پوست، صورت به شدت متورم، کبود و قرمز می شود. این عوارض کلی که در همه افراد دیده می شوند کاملا طبیعی هستند و ظرف مدت  چند روز تا یک هفته به طور کامل از بین می روند. سوزش و خارش نیز نشان دهنده شروع فعالیت ترمیم و بازسازی پوست است و معمولا بعد از چند روز از بین می روند. ایجاد تیرگی و لکه روی پوست که در واقع تجمعی از سلول های مرده است؛ از دیگر عوارض مزونیدلینگ صورت است که بعد از چند روز به صورت پوسته پوسته در می آید و به طور کامل می ریزد و پوست روشن و جوان جدید نمایان خواهد شد.

جمع بندی درباره هزینه مزونیدلینگ صورت

روش مزونیدلینگ صورت با تحریک سلول های پوستی توسط آسیبی که به آنها وارد می کند، موجب جوانسازی صورت می شود. گفتیم که عوامل مختلفی در هزینه مزونیدلینگ صورت نقش دارند از جمله گستردگی ناحیه تحت درمان، میزان و ترکیب کوکتل مورد استفاده، کلینیک و دستگاه مورد استفاده و مهارت پزشک متخصص. قبل از تصمیم گیری می توانید با مراجعه به کلینیک و شرکت در یک جلسه مشاوره، از تمام هزینه ها اطلاع پیدا کنید و سپس اقدام به انجام این عمل کنید. اما به طور کلی در نظر بگیرید که این روش نسبت به نتایج بسیار عالی که برای پوست شما به دنبال دارد، از نظر هزینه کاملا به صرفه می باشد.

پرسش و پاسخ درباره هزینه مزونیدلینگ صورت:

آیا انجام روش مزونیدلینگ صورت به صرفه است؟

در روش های دیگر جوانسازی پوست مانند تزریق انواع مزوژل ها، معمولا باید یک محصول که با فناوری خاصی توسط یک شرکت تولید شده است، مورد استفاده قرار بگیرد. اکثر این چنین محصولات نیز خارجی هستند و هزینه بالایی باید به خاطر برند تولید کننده صرف شود و هزینه جداگانه ای هم برای دستمزد کار زیبایی. اما در روش مزونیدلینگ، با تحریک سلول های پوستی، ساخت موادی مانند کلاژن امکان پذیر می شود و کوکتل مصرفی هم در واقع فقط ترکیبی از مواد مغذی مورد نیاز پوست است. بنابراین در این فرآیند از مواد گران قیمت خارجی استفاده نمی شود و به همین دلیل هزینه مزونیدلینگ صورت در مقایسه با سایر روش های جوانسازی بسیار مقرون به صرفه است.

مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ چه فرقی دارد؟

در روش میکرونیدلینگ تنها با ورود سوزن های بسیار ظریف به صورت، بافت پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کنند. اما در روش مزونیدلینگ علاوه بر اجرای این تکنیک، یک کوکتل از ترکیبات مواد مغذی نیز به محل تحت درمان تزریق می شود که این ترکیبات مجموعه ای از مواد مورد نیاز برای تسریع روند رشد و بازسازی پوست می باشد. بنابراین عملا روش مزونیدلینگ جدید تر، بهتر و کامل تر از روش میکرونیدلینگ است.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *