شیو قبل از لیزر

شیو قبل از لیزر + نکات مهم

در تمامی مراکز پیشنهاد می شود که زیباجویان عزیز قبل از جلسات لیزر، موهای زائد خود را اصلاح و شیو نمایند.
اما همیشه این پرسش برای زیبا جویان پیش می آید که آیا شیو قبل از لیزر باید انجام شود؟
برخی از مراجعان گمان می‌کنند شیو قبل از لیزر کاری بیهوده است اما اگر با روندکار لیزر آشنایی و آگاهی داشته باشید قطعا نظرشان تغییر خواهد کرد.
در فرآیند لیزر موهای زائد، ملانین (رنگ) در فولیکول مو تحت حرارت قرار می گیرد. در حقیقت ما از لیزر مو انتظار داریم بر روی فولیکول موهای زیر پوست متمرکز شوند تا به طور موثر و هدفمند از بین رفته باشد. شیو کردن ناحیه تحت لیزر به متمرکز شدن نور لیزر در زیر پوست و نزدیک شدن به نتیجه مدنظر کمک شایانی می کند.
با شیو کردن موهای بالاتر از سطح پوست، احتمال هر نوع آسیب پوستی در هنگام لیزر نیز کمتر خواهد شد و ضربه محکم و سریع لیزر درد کمتری را به دنبال خواهد داشت.

زمان مناسب شیو قبل از لیز

شایان ذکر است برای رسیدن به هدف مطلوب مراحل زیر را باید اجرا کنید:

 • بهتر است برای حاصل حداکثر نتیجه روز قبل از لیزر حتما شیو انجام شود. شیو قبل از لیزر موجب می‌شود پوست کم ترین حساسیت را داشته باشد و در نتیجه کم ترین سوزش را احساس خواهد کرد. برای شیو قبل از لیزر مراحل زیر را انجام دهید:
 • ابتدا سلول های مرده پوستی را با استفاده از تیغ، ازبین برده توجه داشته باشید قبل از اصلاح با تیغ حتما از ژل یا کرم اصلاح استفاده کنید اگر این امکانات را ندارید نرم کننده مو گزینه بسیار مناسب تری به نسبت صابون یا شامپو خواهد بود توجه داشته باشید نرم و چرب کردن ناحیه شیو موجب می شود تیغ صاف تر شیو کند.
 • به یاد داشته باشید حتما از تیغ تمیز و استفاده نشده، استفاده کنید چرا که در صورت آلوده بودن امکان ابتلا به حساسیت و بیماری بسیار زیاد است همچنین روند لیزر را با مشکل روبرو خواهد کرد.
 • توجه داشته باشید هنگام خیس کردن بدن از آب داغ استفاده نکنید چرا که به موجب آن پوست بسیار نرم ومستعد بریدگی خواهد شد پس بهتر است از آب خنک یا ولرم استفاده کنید.

نکته مهم درباره شیو قبل از لیزر

شیو قبل از لیزر

نکته حائز اهمیت این است که برخی از افراد پس از شیو با تیغ، حساسیت و تحریک پذیری پوست را تجربه می کنند که بسیار ناخوشایند است بهترین روش شیو قبل از لیزر برای این افراد استفاده از تیغ برقی است چرا که با استفاده از برش‌های صاف و یکدست پوست را اصلاح کند و رشد موهای اصلاح شده کم تر می‌شود وفولیکول آنها از زیر پوست خارج خواهد شد.

استفاده از وکس قبل یا بعد جلسات لیزر امکان پذیر است؟

استفاده از وکس به هیچ عنوان امکان پذیر نیست پیش و پس از جلسات لیزر، وکس یک روشی است نیمه دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن موهای زائد پس از یک تا یک ما ه و نیم شروع به رویش می‌کنند.
وکس به این دلیل ممنوع است که ریشه مو و به خصوص فولیکول که مورد نیاز دستگاه لیزر است را ازبین می برد و دستگاه لیزر نمی‌تواند اثر مناسب را بر روی ریشه مو بگذارد پس بهترین روش شیو با تیغ می باشد چرا که علاوه بر تمیز کردن ناحیه ی مورد نظر و جلوگیری از آسیب وسوختگی به فولیکول مو آسیب نخواهد زد درنتیجه کار را بسیار راحت پیش می برد.

بررسی دیگر راه های شیو قبل از لیزر

 دیگر راه های شیو قبل از لیزر

استفاده از کرم های موبر، موم، موچین برای شیو قبل از لیزر نامناسب است چرا که ملانین مورد نیاز برای تاثیر دستگاه لیزر را به حداقل می رساند.
همچنین اپیلاسیون کاملا موهای زائد را برای مدتی از بین می برد این کار موجب می‌شود ملانینی دیگر برای تاثیر گرفتن از دستگاه لیزر وجود نداشته باشد پس به این نتیجه می رسیم بهترین راه شیو قبل از لیزر اصلاح با تیغ معمولی یا تیغ برقی می باشد.

نحوه ی آمادگی برای قبل از جلسات لیزر

-به مدت شش هفته قبل از اولین جلسه لیزر از اپیلاسیون خودداری کنید چراکه اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می برد و دستگاه لیزر قادر به شناسایی فولیکول نخواهد بود پس بهترین راه اصلاح با تیغ یا ژیلت است.

 • اگر بیماری عصبی دارید ویا مستعدش هستید از خوردن خوراکی ونوشیدنی های کافئین دار جدا خودداری کنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید تا از هرگونه حساسیت ایجاد شده بعد از لیزر جلوگیری کنید.
 • با استفاده از شیو قبل از لیزر به همراه تیغ نو از درماتیت تماسی که نوعی بیماری و واکنش آلرژیک به عامل حساسیت زاست.

چند ساعت قبل از لیزر شیو کنیم؟

چند ساعت قبل از لیزر شیو کنیم

مناسب ترین زمان برای شیو قبل از لیزر 24 ساعت پیش از جلسه لیزر می باشد. باید توجه داشت درصورتی که موهای زائد ناحیه لیزر بلند باشد به موجب آن ایجاد سوختگی پیش می آید همچنین زمان محدود جلسه لیزر شما را تمام می کند و تکنسین زمان خود را برای شیو ناحیه مورد نظر خواهد گذاشت. در صورتی که امکان شیو کردن نداشته اید حتما قبل از جلسه لیزر اطمینان حاصل کنید که زمان جداگانه برای شیو ناحیه مورد نظر اختصاص خواهند داد.

سایر مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد:

سایر نکات قبل از لیزر هم مهم هستند و حتما باید رعایت شوند، ازجمله:

 • تا دو هفته پس از جلسات لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید و همچنین از کرم ضد آفتاب به مقدار کافی استفاده کنید.
 • زیبا جویانی که تحت در مان لیزر قرار می گیرند برای رفع موی خود از اپیلاسیون ویا بند انداختن استفاده نکنند و شیو قبل از جلسات لیزر را با استفاده از تیغ معمولی یا تیغ برقی به همراه ژل یا کرم اصلاح انجام دهند.
 • تا ده روز برای شیو و اصلاح صبر کنند.
 • بهتر است از پوشیدن لباس های حساسیت زا وتنگ در ناحیه مورد نظر خودداری کنند چرا که موجب می شود پوست آنان تحریک پذیر شود وحساسیت هایی را به بار بیاورد.

بهترین زمان شیو بعد از اولین جلسه لیزر

برای شیو بعد از اولین جلسه لیزر، ابتدا باید چند روز صبر کنید تا بعد از درمان با لیزر موهای زائد شروع به ریزش کنند. ممکن است بعد از درمان پوست شما کمی حساس و تحریک پذیر باشد، بنابراین بهتر است منتظر باشید تا از حساسیت وتحریک پذیری پوست کاسته شود و از  زخمی شدن آن جلوگیری کنید.

به این منظور بهتر است تا ۴ روز پس از درمان با لیزر بگذرد تا از میزان تحریک پذیری آن کاسته شود.

آیا ریزش مو پس از لیزر طبیعی است؟

 چند روز پس از درمان با دستگاه لیزر، موهای آسیب دیده شروع به ریزش می کنند. برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی این مورد را با رشد دوباره موهای زائد اشتباه می گیرند و به سرعت به تیغ اصلاح روی می آوردند تا موهای زائد را شیو کنند.

 به همه زیبا جویان پیشنهاد می شود تا ۱۰ روز پس از  لیزر شیو نکنند.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

به صورت تقریبی میتوان فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد را 4 الی 8 هفته دانست. این فاصله برای یک دوره کامل 6 الی 8 جلسه تعریف می شود. بسیاری از افراد تنها 2 یا 3 جلسه اول را مراجعه می کنند و بعد از آن ادامه دوره ها را پیش نمیگیرند. بعد از گذشت 3 الی 6 ماه انتظار دارند که موهای آن ها به صورت کامل ریشه کن شده و هیچ رشدی نداشته باشد. اما سخت در اشتباه هستند. چرا که فولیکول های مو زمانی از بین خواهند رود که به صورت مستمر در برابر اشعه لیزر قرار بگیرند.

سخن آخر در مورد شیو قبل از لیزر

عزیزان زیباجو باید توجه داشته باشند نتایج بعد از سه ماه ملموس و قابل رویت است ونباید انتظار داشت بلافاصله بعد از جلسه اول نتایج ملموس باشد بهتر است بعد از جلسات لیزر سریعا دست به شیو واصلاح با تیغ نزنید چرا که ضرر و زیان بسیار زیادی را متحمل خواهید شد. درپایان باید بدانید قبل از انجام عمل قطعی باید تحقیقات خود را راجع به کلینیک معتبر تکمیل کنید وگول قیمت ارزان را نخورید چرا که کمیت بسیار مهم تر از کیفیت است.

پرسش و پاسخ درباره شیو قبل از لیزر:

شیو قبل از لیزر چه کمکی به روند لیزر می کند؟

شیو قبل از لیزر موجب جلوگیری از سوختگی وآسیب دیدگی پوست به خاطر بلندی مو می شود وروند لیزر موهای زائد را سریعتر پیش می برد و امری بسیار مهم قبل از جلسات لیزر به شمار می رود.

شیو قبل از لیزر به چه وسیله ای باید انجام شود؟

توجه داشته باشید بهترین وسیله برای انجام شیو ناحیه موهای زائد تیغ معمولی یا تیغ برقی برای افراد نسبتا حساس می باشد و استفاده از روشهایی چون وکس،اپیلاسیون،موم و بند انداختن ممنوع است چرا که فولیکول مو را که مورد نیاز دستگاه لیزر است به طور موقت از بین می رود وروند لیزر موهای زائد را دچار مشکل می کند.

نتایج لیزر بلافاصله بعد از جلسات لیزر قابل مشاهده است؟

باید توجه داشت نتایج کامل را پس از سه ماه مشاهده خواهیم کرد ونباید انتظار داشته باشیم پس از طی اولین جلسات تغییرات ملموس باشد.

قبل از لیزر چه کار هایی باید انجام دهیم؟

اصلاح با تیغ، نخوردن کافئین، استفاده نکردن از وکس، بند، اپیلاسیون.

5/5 - (10 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *