قیمت یا هزینه مزوتراپی مو

هزینه مزوتراپی مو ۱۴۰۲

مزوتراپی مو از روش های رایج برای درمان ریزش مو است و هزینه مزوتراپی یکی از مهم ترین مسئله ها برای انتخاب این روش می‌باشد. بر اساس تعداد جلسه های مورد نیاز بیمار، هزینه تزریقات مزوتراپی تعیین می‌گردد و هم چنین بر اساس وضعیت و وسعت نواحی مورد درمان تعداد جلسه های مزوتراپی مشخص می‌شود. وسعت نواحی درمان هرچه بالاتر باشد نیاز به تزریق بیشتری خواهد بود و به این ترتیب هزینه مزوتراپی نیز افزایش خواهد یافت. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با هزینه مزوتراپی مو آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

هزینه مزوتراپی مو چقدره؟

 هزینه مزوتراپی مو چه قدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این هزینه به موارد مختلفی بستگی دارد.

در کل هم نمی‌توان به صورت قطعی برای همه افراد هزینه‌ای یکسان برای مزوتراپی مو در نظر گرفت. زیرا این هزینه با توجه به هر فرد تغییر می‌کند؛ چرا که هزینه مزوتراپی همانطور که ذکر شد به عوامل متعددی از جمله سطح آسیب پوستی متقاضی، روش مزوتراپی، مواد به کار رفته در مزوتراپی، تعداد جلسه های مورد نیاز، میزان گستردگی ناحیه مورد درمان و…، بستگی دارد.

می‌توان گفت که این روش نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی پوست، با صرفه تر است. لازم به ذکر است که این روش عوارض خطرناکی را نداشته و یکی از روش‌های مطمئن و تائید شده می‌باشد.

عوامل موثر در هزینه مزوتراپی مو

عوامل موثر در هزینه مزوتراپی مو
عوامل موثر در هزینه مزوتراپی مو
 • وسعت ناحیه مورد تزریق در مزوتراپی مو

وسعت ناحیه‌ای که دچار ریزش شده از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه مزوتراپی مو می‌باشد هر اندازه که گستردگی آن زیاد باشد تزریق هایی که باید انجام گیرد تعدادشان بالاتر رفته و به این ترتیب هزینه مزوتراپی مو نیز افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که مزوتراپی مو در آن بخش از قسمت هایی که با ریزش زیاد موی سر دچار طاسی شده اند انجام می‌گیرد.

 • تعداد جلسه های مزوتراپی مو

بر اساس وضعیت موی بیمار تعداد جلسه های مورد نیاز برای مزوتراپی مو تعیین می‌گردد. ریزش در بخش های مختلف سر در صورتی که فقط موجب خالی و کم پشتی مو های ناحیه مد نظر شده باشد به تزریق مزوتراپی و هزینه های کم تری نیاز خواهد بود. به طور کلی هر چه گستردگی منطقه مورد درمان زیاد باشد، تعداد جلسه ها برای مزوتراپی موی سر نیز بیشتر می‌شود و در نتیجه موجب بالا رفتن هزینه مزوتراپی مو می‌شود.

 • مدت زمان‌ لازم هر جلسه مزوتراپی

مدت زمان لازم جهت درمان مزوتراپی از دیگر عوامل موثر در هزینه مزوتراپی مو می‌باشد. نسبت به اندازه منطقه ای که تحت درمان قرار گرفته این مدت زمان مختلف است. طبق این مدت زمان لازم جهت درمان به کمک این روش درمانی‌ هزینه نیز متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که هر جلسه بدون حساب کردن زمانی که برای بی حسی لازم است بین بیست و پنج تا چهل دقیقه متغیر است.

 • مواد تشکیل دهنده مزوتراپی مو

نوع و حجم داروهایی که در تزریقات مزوتراپی از آن ها استفاده می‌شود از دیگر عواملی می‌‌باشد که در هزینه مزوتراپی مو تاثیر می‌گذارند این محلول ها ترکیبات ثابتی نداشته و می‌تواند طبق ترکیب مصرف شده شامل موارد زیر باشد:

 • پپتید های پروتئینی مس رتینول
 • آسکوربیک اسید
 • گلوتاتیون
 • فاکتور های رشد مثل فاکتور رشد پایه فیبروبلاست و فاکتور رشد انسولین و یا فاکتور رشد اپیدرمال.
 • عصاره های گیاهی
 • هیالورونیک اسید
 • ترکیب های روشن کننده برای کم کردن رنگ دانه های پوستی
 • آنتی بیوتیک
 • هورمون هایی مثل تیروکسین و کلسی تونین و آنتی اکسیدانت های قوی

آیا مزوتراپی مو فوایدی هم دارد؟

بله می توان به موارد زیر از فواید مزوتراپی مو اشاره کرد:

موجب کند شدن ریزش مو می‌شود.
دی هیدروتستوسترون اضافی را خنثی می‌نماید.
شوره سر را پایین می‌آورد.
سلامت پوست را بالا می‌برد.

چه سنی مزوتراپی انجام دهم؟

 برای سن مناسب مزوتراپی مو یک بازه سنی در نظر گرفته شده است. اگر فرد در این بازه سنی مزوتراپی مو انجام دهد، نتیجه و بازده آن بسیار خوب خواهد بود.
بیشتر متخصصین در زمینه سن مناسب مزوتراپی مو محدوده های سنی بین ۱۸ تا ۶۵ سال در نظر می‌گیرند.

مزوتراپی چیست؟

 مزوتراپی یک روشی است که به کمک آن با تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون‌ ها و عصاره‌ های گیاهی موجب جوان کردن و سفت نمودن پوست و هم چنین رفع چربی های اضافی می‌شود. این روش درمانی را در سال ۱۹۵۲ میشل پیستور، پزشکی در فرانسه، برای تسکین درد استفاده نمود. اما در طی سال های گذشته برای تقویت مو و پوست استفاده می‌شود و طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است.

از مزوتراپی امروزه برای رفع چربی در مناطقی ازجمله ران، باسن، پا ها، بازو ها، کاهش سلولیت، محو نمودن چین و چروک و خطوط، سفت شدن پوست، روشن‌ سازی پوست، جوان کردن پوست، درمان آلوپسی و ریزش مو و هم چنین تقویت مو استفاده می‌شود.

سوالات درمورد هزینه مزوتراپی مو

ماندگاری اثر مزوتراپی مو چه قدر است ؟

باید بگوییم که ماندگاری مزوتراپی دائمی نبوده و موقتی می‌باشد و پس از گذشت مدت زمانی به ترمیم نیاز خواهد داشت. پس هر چند وقت یک بار و در فاصله زمانی کوتاه و مرتب می‌بایست به درمان مجدد اقدام کرد.

بهترین مارک داروی مزوتراپی موجود در بازار چیست؟

کوکتل‌های متعددی در بازار وجود دارند و بسیاری از آن ها دارای کیفیت خوبی می‌باشند. بر فرض مثال کوکتل BCN از بهترین داروهای مزوتراپی می‌باشد.

کوکتل مزوتراپی حاوی چه موادی می‌باشد؟

این کوکتل‌ها دارای مواد ثابتی نمی‌باشند و در هر برند مواد تشکیل دهنده قادر است مختلف باشد. با این حال بیشتر داروهای مزوتراپی از کلاژن، هیالورونیک اسید، ویتامین، مواد معدنی و... ساخته شده‌اند.

5/5 - (7 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *