شستن صورت بعد از هایفو تراپی

شستن صورت بعد از هایفو

کسانی که به کلینیک های زیبایی برای جوانسازی پوست با استفاده از روش هایفو مراجعه میکنند، بیشتر مواقع در مورد اینکه آیا بعد از به کارگیری این روش می‌توان صورت را شستشو داد و یا در صورت شستشو دادن صورت باید از چه ماده شوینده استفاده شود، همواره حساسیت های ذهنی دارند. همچنین این که موقع شستشوی صورت میزان درجه حرارت آب به چه اندازه باشد تا برای پوست مشکلی نداشته باشد، برایشان سوال است.
در ادامه این مباحث به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد تا کسانی که علاقمند به انجام هایفوترپی صورت هستند، از این مباحث استفاده کنند.

آیا میتوانید بعد از هایفوتراپی صورت را شست و شو دهید؟

شستن صورت بعد از هایفو

به خاطر اینکه مراقبت های پوستی قبل و بعد در روش های زیبایی، با هم فرق دارند، به این سبب یکی از سوالات تکراری خیلی از کسانی که به کلینیک مراجعه می‌کند، در این باره این است که شستشوی صورت بعد از انجام روش هایفو شدنی است و ایرادی برای انجام آن وجود دارد یا نه! بهتر است بدانید موقع انجام روش هایفوتراپی هیچگونه خونریزی، برش، زخم و یا بریدگی و جای بخیه صورت نمی‌گیرد. به همین خاطر شستن صورت هیچ مشکلی ندارد.

این امکان وجود دارد که پزشک پیشنهاد کند فرد در کلینیک بعد از اینکه روش هایفوتراپی پوست را انجام داد، صورت خود را با آب ولرم برای خنک سازی و همچنین کاهش دادن درجه حرارت پوست، شست و شو داد. لازم است توجه کنید که درجه حرارت آب تاثیر خیلی زیادی دارد و به هیچ عنوان نباید از آب خیلی خنک یا آب خیلی داغ برای شستشوی پوست استفاده کنید. میتوان از تمامی این مباحث به این نتیجه رسید که قطعاً شستشوی صورت بعد از روش هایفو هیچ اشکالی ندارد و بدون نیاز به شوینده، افراد می‌توانند به آرامی پوست خود را به کمک آب شست و شو دهند.

آیا شستن صورت قبل از انجام روش هایفو تراپی الزامی است؟

 بعد از انجام روش هایفوتراپی، بخاطر این که زخم و بریدگی روی پوست ایجاد نمی‌شود، پوست شما دچار عفونت نمی‌شود اما با همه این ها چون روی پوست اشعه دستگاه تابانده می‌شود، باید پوست خود را از هرگونه آلودگی و لوازم آرایشی پاکسازی کنید تا موجب تحریک پوست و ایجاد شدن آلرژی نگردد. پس توصیه می‌شود با پوستی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و میکروب و نیز لوازم آرایشی به کلینیک رفته و روش هایفوتراپی را انجام دهید. همینطور از بروز آلرژیک روی پوست جلوگیری کنید.

نکات شستشوی صورت بعد از انجام هایفوتراپی

شستشوی صورت بعد از هایفوتراپی
 • به هیچ وجه نباید از آب داغ برای شستشوی صورت استفاده کنید.

هایفوتراپی یکی از روشهای زیبایی و درمانی غیر تهاجمی و ساده می‌باشد. یکی از نکات مثبت و اصلی هایفو تراپی این است که به دوره نگاهت یا نگهداری ویژه نیاز ندارد. لازم است بدانید که بعد از انجام روش هایفوتراپی در کلینیک، صورت شما ممکن است اندکی قرمز یا حالت التهاب مانند داشته باشد. پس قطعاً نباید از آب داغ برای شستن صورت استفاده کنید.

 • به طور موقت از شوینده های قوی و اسکراب استفاده نکنید.

شما باید به طور موقت از لایه بردار ها و یا اسکراب های پوستی استفاده نکنید. جالب است بدانید حرکت هندپیس هایفو بر روی پوست صورت شما و اصطکاک ای که از آن ناشی می‌شود موجب حساس شدن پوست شما به مدت چند روز می‌شود. لذا استفاده از شوینده های قوی پوستی و همچنین محلول هایی که موجب لایه برداری پوست می‌شوند، به طور موقت باید خودداری شود.

همچنین موقع شستشوی صورت نباید وسواس باشید و پوست خود را زیاد بمالید تا دوره درمان کوتاه شود.

 • از بخار آب گرم و سونا نیز خودداری شود.

اگر شما این نکات را رعایت کنید هیچ مشکلی برای پوستتان به وجود می‌‌آمی‌ید. چرا که روش هایفوتراپی پوست دوره نقاهت نداشته و بعد از انجام آن بلافاصله شما می‌توانید شروع به انجام کارهای روزمره خود کنید. اگر پوست شما بعد از انجام روش هایفوتراپی قرمز و متورم شد، جای نگرانی ندارد و نباید به سونا بروید. همچنین باید از بخار آب گرم خودداری کنید.

روش خنک کردن صورت بعد از انجام هایفوتراپی با شستن صورت بعد از هایفوتراپی

به خاطر اینکه امواج اولتراسوند به کار رفته در روش هایفوتراپی موجب افزایش دمای بدن در حدود ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد میشود، پس کار خنک سازی پوست بعد از هایفوتراپی کار بسیار مهمی می‌باشد. گاهی پزشکان متخصص مربوطه بعد از انجام این روش کیسه های یخ کوچک به بیماران می‌دهند که با قرار دادن لحظه ای بر روی پوست جایی که ناحیه درمان است و برداشتن آن به طور مکرر باعث پایین آمدن دمای پوست می‌شود.

از لحاظ دیگر شستشوی صورت بعد از روش هایفوتراپی نیز مشکلی ندارد و افراد می‌توانند بعد از انجام این روش از آب ولرم جهت خنک سازی و متعادل شدن دمای پوست استفاده کنند. دقت کنید قرار دادن پک های یخ در مدت زمان طولانی بر روی پوست پیشنهاد نمی‌شود چرا که ممکن است بعضی التهابات پوستی رخ دهد.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

نکات مراقبت بعد از هایفوتراپی:

 • به منظور انجام جوانسازی با روش هایفوتراپی ابتدا ژل ویژه‌ای بر روی پوست قرار می‌دهند که بعد از اتمام هایفوتراپی این ژل را از روی پوست به وسیله دستمال پاک کنند. بعد از به کارگیری این روش ممکن است صورت شما دچار تورم و قرمزی شود که برای رفع آن می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 •  بعد از انجام هایفوتراپی خوب است فرد صورت خود را با آب سرد و شوینده نشوید.
 • همینطور افراد باید بعد از انجام هایفوتراپی صورت خود را با آب گرم نشوید چرا که امکان تشدید التهاب بر روی پوست افزایش می‌یابد. به مدت ۲۴ ساعت نباید به حمام رفته و استحمام کنید.
 • این که بعد از جوانسازی با روش هایفوتراپی پوست شما دچار التهاب تورم شد، به مدت دو هفته کاملاً طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.
 • بعد از انجام این روش تا مدتی باید از قرار گرفتن زیر نور آفتاب جلوگیری کنید و اگر این امکان برای شما وجود نداشت در صورت قرارگیری زیر نور آفتاب باید از کلاه یا کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید پوست شما در مدت زمان کوتاه به حالت اولیه برگردد، باید داروها و کرم های مخصوصی که پزشک برایتان تجویز کرده است را به طور مرتب استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان نباید به مدت یک هفته بعد انجام هایفوتراپی از کرم های لایه بردار استفاده شود.
 • در این دوره نباید فعالیت بدنی سنگین داشته باشید. تا از عرق کردن پوست جلوگیری شود.
 • افراد بعد از انجام هایفوتراپی می‌تواند از لوازم آرایشی استفاده کنند.

دلیل اهمیت مراقبت های بعد از انجام هایفوتراپی

به دلیل جلوگیری از بروز عوارضی که ممکن است بعد از استفاده از دستگاه هایفو تراپی ایجاد شود، رعایت مراقبت های بعد از انجام هایفوتراپی از اهمیت بالایی برخوردار است. پس جهت استفاده زیاد، مهم است که برای بالا بردن اثربخشی، کارهای مراقبت های بعد از آن را جهت درمان HIFU Facelift به طور دقیق دنبال کنید. اگر در رعایت مراقبت های بعد از هایفو تراپی تنبلی کنید ممکن است منجر به تغییر رنگ بیش از حد یا هایپر پیگمنتیشن شود. نباید فراموش کنید که هدف اصلی از درمان های آرایشی، شادی، سلامت کلی و چهره خوب است. به همین خاطر اگر به دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از روش هایفوتراپی متعهد و پایبند باشید، مقابل زحمت هایی که تحمل کرده اید، به نتیجه رضایت بخش خواهد رسید. در مدت انجام روش هایفوتراپی جهت جوانسازی شما در حال تصحیح اشتباهات و آسیب‌های وارد شده به وسیله مراقبت نادرست از پوست و تاثیرات پیرامون (محیطی) هستید. به همین خاطر درمان پوست وقت تلف کردن است اگر همه موارد و تکنیک های مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت که به شما اعلام می‌شود را به درستی انجام ندهید، این موضوع موجب آسیب های جدی به بدن و حتی بدن میشود. همینطور شما علاوه بر اینکه هزینه پرداخت کردید به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. روش هایفوتراپی یکی از روش های کم دردسر با کمترین عوارض جانبی می‌باشد ولی اگر مراقبت های لازم را بعد از هایفوتراپی انجام ندادید، ممکن است دچار عوارض جانبی جبران ناپذیری شوید.

قبل از درمان با هایفو چه کارهایی باید انجام داد؟

 • اگر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، موجب سوختگی بیشتر پوست شده و در نتیجه پوست آفتاب سوخته یا برنزه شده با روش هایفوتراپی قابل درمان نیست.
 • همینطور نباید از تمامی مواد شیمیایی که موجب تحریک پوست شما می‌شوند، استفاده کرد چرا که این کار منجر به عدم رسیدن به نتیجه مطلوب میشود.
 • همینطور ما میخواهیم بدانید، اگر می‌خواهید از درمان پوست با این روش بهره مند شوید، به هیچ وجه نباید از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید. علت این کار این است که برخی از آنتی بیوتیک ها موجب حساسیت زیاد شما به نور می‌شود. پس در حالت کلی بعد از تمام شدن درمان آنتی بیوتیک، درمان شما باید بعد از دو هفته انجام گیرد. خیلی از مواردی که در این مباحث گفته شد از جمله مراقبت های بعد از روش هایفوتراپی می‌باشد که بهتر است پیش از درمان مطلوب با روش هایفوتراپی انجام بگیرد.

سوالات درمورد شستن صورت بعد از هایفو

آیا هایفوتراپی می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود؟

هایفوتراپی لایه بنیادی عمیقی که در جراحی زیبایی به آن توجه شده است را درمان میکند، اما نتایج لیفت صورت را تکرار نمی‌کند. با همه این ها این یک جایگزین عالی می‌باشد. به ویژه برای افرادی که حاضر به جراحی نیستند. و یا برای بیمارانی که به دنبال افزایش اثرات جراحی زیبایی هستند.

هایفوتراپی چگونه تولید کلاژن را تحریک می‌کند؟

در طول درمان، مولد انرژی اولتراسوند متمرکز را در اعماق پوست در دمای بهینه برای بازسازی کلاژن ارائه و ذخیره می‌کند. این درمان یک فرایند طبیعی به نام نئوکلاژن را برای تولید کلاژن تازه و جدید آغاز میکند این درمان به خودی خود شامل هیچ کرم و پر کننده و سمی نمی‌شود، فقط به فرایند کلاژن سازی بدن شما برای نتایج طبیعی و قابل توجه متکی است.

درمان هایفوتراپی چه مدت طول می‌کشد؟

طول درمان به ناحیه تحت درمان و برنامه درمانی فردی شما بستگی دارد. عمل صورت و گردن معمولا ۶۰ الی ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، در حالی که درمان قفسه سینه به تنهایی تقریباً ۳۰ دقیقه طول میکشد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *