لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی / هر آنچه که لازم است بدانید!

فهرست محتوا نمایش

لیزر موهای زائد بکینی بهترین روش برای رفع موهای زائد از ناحیه شرمگاهی است. بسیاری از بانوان برای حذف موهای زائد بکینی از تیغ یا انواع کرم موبر استفاده می کنند که این شیوه ها علاوه بر صرف زمان زیاد وایجاد حساسیت پوستی؛ موقتی است و ماندگاری بسیار کمی دارد.یکی از مزیت هایی که استفاده از روش لیزر موهای زائد بکینی را محبوب کرده است ماندگاری همیشگی آن فقط با یکبار انجام است.  اگر شما قصد دارید به کل از موهای زائد بکینی خلاص شوید مارا تاپایان این مقاله همراهی کنید.

لیزر موهای زائد ببکینی چیست؟

در لیزر موهای زائد بکینی امکان مشورت باپزشک مربوطه برای تعیین حدود انجام این کار امکان پذیر است اما به طور کلی در لیزر موهای زائد بکینی نواحی خط واژن، موهای بیرون از خط لباس زیر وموهای زیر پوشش لباس زیر از بین می رود. این روش با استفاده ازجذب نور و آسیب رساندن به فولیکول مو از رشد مجدد آن جلوگیری می کند. برای از بین بردن موهای زائد بکینی تعداد جلسات به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور معمول هر جلسه بین ۸تا۱۰ دقیقه طول میکشد.

فواید لیزر موهای زائد بیکینی

فواید لیزر موهای زائد بیکینی

باتوجه به علاقه ی وافر بانوان نسبت به پاکیزگی وزیبایی؛ لیزر موهای زائد بیکینی میتواند احساس شادابی واعتماد به نفس بیشتری در هنگام پوشیدن انواع لباس های بیکینی وهمچنین در هنگام رابطه ی جنسی به بانوان بدهد. همچنین پوست ناحیه بیکینی از نرمی ولطافت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود وباتوجه به همیشگی بودن آن دیگری نیازی نیست از لوازمی همچون تیغ و کرم های موبر که عوارض بسیار زیاد وماندگاری بسیار کم دارند استفاده کنید.

عوارض لیزر موهای زائد بیکینی

هر روش درمانی وزیبایی عوارض مخصوص به خود را دارد که لیزر موهای زائد بیکینی از آن مستثنی نیست همانطور که استفاده از تیغ و کرم های موبر ایجاد حساسیت و رشد موهای زیر پوستی میکنند؛ باتوجه به ماندگاری زیاد شیوه ی لیزر عملا عوارض آن دربرابر دیگر روشها هیچ است.اگر لیزر موهای زائد بیکینی توسط پزشک متخصص وکلینیک معتبر انجام شود هیچ عوارضی نخواهد داشت.

همچنین باید توجه داشته باشید قبل از انجام لیزر موهای زائد بیکینی از بریدگی ویا التهاب در نقطه مورد نظر موجود نباشد. درادامه به عوارض لیزر بیکینی اشاره خواهیم کرد:

 • در جلسه اول امکان بروز التهاب و قرمزی پوست وجود دارد که کاملا همگانی است وظرف یک الی دوروز برطرف خواهد شد.
 • بروز التهاب در فولیکول موهای زائد و ایجاد خارش در ناحیه بکینی.
 • ایجاد سوختگی بسیار خفیف.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی منجر به ناباروری میشود؟

یک باور غلط راجع لیزر موهای زائد بیکینی وجود دارد که انجام آن موجب ناباروری میشود؛ باید یاد آوری شود که پرتو های این روش زیبایی ابدا به اندام داخلی بدن نفوذ نمیکندو ایجاد مشکل در باروری نخواهد داشت. باید توجه داشت برای به حداقل رساندن این عوارض به کلینیک وپزشک معتبر مراجعه کرده و مراقبت های قبل وبعد جلسات لیزر موهای زائد بیکینی را انجام به درستی انجام دهید.

آیا لیزرموهای زائد بیکینی باعث سرطان می شود؟

باید بدانیم که دستگاه لیزر موهای زائد بیکینی فقط  بر رنگدانه های موتاثیر میگذارد بدین ترتیب که ابتدا به رنگدانه موی زائد با تابش نور گرما میدهد وبا تاثیر بر فولیکول مو تاثیر سو بر رشد مجدد موی زائد میگذارد به این صورت رسد موی زائد متوقف میشود. با توجه به توضیح کارکرد دستگاه لیزر متوجه میشویم که این روش به اطراف و سلول های داخلی هیچ تاثیری نمیگذارد.

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی به عوامل بسیار زیادی از جمله  تعداد جلسات ودستگاه های مورد استفاده درکلینیک دارد پس لزوما نمیتوان قیمت دقیقی برای آن ارائه داد. خوشبختانه این هزینه ها در کشور ایران بسیار پایین است وباخیال راحت میتوان از این خدمات ارزشمند استفاده کرد. درست است هزینه خدمات زیبایی ودرمانی درایران بسیار پایین است اما دال بر بی کیفیت بودن آن نیست چرا که کشوری پیشرو در صنعت توریسم درمانی است واز کشورهایی که میتوان به آن ها اشاره نمود ارمنستان، روسیه و آمریکا است که برای استفاده از خدمات زیبایی به ایران سفر می کنند.

بابد به این موضوع توجه کرد که تفاوت بسیار زیاد در قیمت هرکلینیک نشان دهنده ی استفاده از دستگاه های چینی بی کیفیت و اپراتورهای کم تجربه است.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد بیکینی

اگر میخواهید روند درمان و زیبایی خود را با کم ترین عوارض و خطر تجربه کنید لازم است به نکات ذیل به دقت عمل کنید وبااپراتور وپزشک مربوطه مراقبت های پیش از لیزر موهای زائد بکینی را درمیان بگذارید.

 • اصلاح باتیغ یا ژیلت: حداکثر یک روز قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد بیکینی نقطه مورد نظر را بااستفاده از تیغ یا ژیلت شیو کنید.
 • از دارو های رقیق کننده خون همانند آسپرین استفاده نکنید ویا با پزشک خود درمیان بگذارید.
 • از وکس واپیلاسیون برای اصلاح استفاده نکنید:چراکه عوارضی همچون ایجاد حساسیت وخارش را درپی دارد ونکته مهم تر اینکه به ریشه موآسیب میزند و درصورت آسیب به ریشه مو لیزر موی زائد امکان پذیر نمی باشد.
 • استحمام: رعایت بهداشت در بروز نکردن حساسیت پوستی بسیار مهم است و استفا ه از مواد شوینده با ph مناسب ناحیه واژن در تحریک پذیر نکردن این نقطه حائز اهمیت است.
 • لباس گشاد ولطیف بپوشید: استفاده از لباس گشاد با الیاف طبیعی باعث میشود اصطکاک با پوست وحساسیت آن به حدافل برسد.
 • در معرض اشعه ی نورخورشید قرار نگیرید همچنین از برنزه کردن قبل از لیزر موهای زائد بکینی پرهبز کنبد.
 • خجالت واسترس ممنوع: اگر به کلینیک باسابقه ی عالی مراجعه کنید با کادری حرفه ای ومجرب ،درمحیطی امن  استرس نخواهید داشت.

مراقبت های بعد از لیزرموهای زائد بیکینی

 • حتی الامکان از دست زدن به ناحیه بیکینی حتی در صورت خارش خودداری کنید واگر علائم خارش وقرمزی شدید شد به پزشک مربوطه مراجعه کنید.
 • به دلیل استفاده دستگاه از نورو گرما برای از بین بردن فولیکول موبهتر است برای پایین آوردن دمای این ناحیه از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس انجام جلسات لیزر موهای زائد بکینی از شیو کردن، اپیلاسیون ،الکترولیز وکرم های موبر پرهیز کنید چرا که روند لیزر را بی تاثیر می کند وامکان ایجاد حساسیت وصدمات جبران ناپذیری را خواهد داشت اما استفاده از تیغ پس از سه روز مانعی ندارد.

لیزر موهای زائد بیکینی برای چه سنینی امکان پذیر است؟

سن لیزر موهای زائد بیکینی

باتوجه به توضیحاتی که داده شد استفاده از این روش با اثر گذاشتن بر روی رنگدانه های مو ایجاد میشود پس برای موهای سفید ویا بور و قرمز به دلیل پایین بودن مقدار رنگدانه عملا امکان پذیر نخواهد بود. یعنی برای خانم های جوان این روش جوابگویی بالاتری خواهد داشت نسبت به خانم های مسن.

ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد بیکینی

تصور عموم مردم بر این است که لیزر به طور دائمی موهای زائد راحذف میکند اما باید دانست که این شیوه فقط به کم تر کردن رشد موهای زائد کمک می کند وحتی پس از لیزر با توجه به شرایط بدنی افراد امکان دارد رنگدانه های موهای زائد افزایش پیدا کند ونتیجتا رشد بیشتر شود برای اینکه خیالتان راحت باشد از رشد دوباره موهای زائد بهتر است فقط سالی یکبار به کلینیک مراجعه کنید تا از پیشرفت رشد موهای زائد ناحیه بکینی جلوگیری کنید.

آیا آقایان هم می توانند از خدمات لیزرموهای زائد بیکینی استفاده کنند ؟

به دلیل اینکه موهای آقایان از ضخامت بیشتری برخوردار است استفاده از روش های متداول برای از بین بردن موهای زائد از جمله تیغ کرم موبر و…بسیار دردناکتر برای آنان است به همین دلیل لیزر موهای زائد بیکینی از لحاظ جنسیت چندان تفاوتی ندارد وچه آقایان وچه خانم ها میتوانند از این خدمات به راحتی استفاده کنند؛وهمینطورچه خانم ها وچه آقایانی که پوست روشن و موهای پررنگ تری دارند نتیجه موفقیت آمیزتری نسبت به دیگر افراد که موهای کم رنگ دارند را تجربه میکنند.

مقایسه لیزر موهای زائد بیکینی با اپیلایسون ناحیه بیکینی:

 • اپیلاسیون یک روش موقت برای حذف موهای زائد است. اپیلاسیون هیچ تضمینی بابت حذف کامل رشد موهای زائد نمی دهد، اما از رویش مجدد آن ها جلوگیری نمی کند. بر خلاف آن، لیزر علاوه بر کاهش رشد موها امکان حذف کامل موهای زائد را ابجاد می کند.
 • در اپیلاسیون خطر آسیب به پوست وجود دارد. در حالی که لیزر، اگر توسط فردی متخصص انجام شود،  روشی بسیار کم خطر است.
 • در اپیلاسیون امکان ابتلا به بیماری فعفونتی بسیار بیشتر از روش لیزر موهای زائد است.
 • روش لیزر بیکینی بین شش تا ده جلسه با دردی خفیف  و قابل تحمل همراه است و پس از پایان، دیگر دردی نخواهید داشت. با این حال درست است که اپیلاسیون بیکینی در یک جلسه انجام می شود، اما در هر جلسه باید درد زیاد آن را تحمل کنید و از معایب دیگر آن میتوان به ماندگاری کوتاه مدت آن اشاره کرد.

لیزر موهای زائد بیکینی برای خانم های مبتلا به سندرم پلی کیستیک

خانم های مبتلا به سندرم پلی کیستیک به دلیل زیاد بودن ترشح برخی از هورمون دارای رشد زیاد موهای زائد هستند به همین دلیل پس از هر بار لیزر امکان رشد مجدد وسریع فولیکول ورنگدانه موها نیز هست اما با این وجود هستند کسانی که از این روش استفاده کردند ورضایت قابل توجهی داشته اند. بنابراین برای اینکه بدانید لیزر موهای زائد بکینی برای شما مناسب است بهتر است با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

رابطه لیزر موهای زائد بیکینی با تیره شدن پوست

لیزر موهای زائد بکینی به خودی خود موجب تیره شدن یا روشن شدن رنگ پوست نمیشود چرا که روی رنگدانه های پوست تاثیری ندارد اما در برخی افراد که دارای پوستی روشن هستند امکان دارد که این روش نقطه های سیاه رنگ روی پوست ایجاد کند که بعد از چند روز از بین خواهد رفت وموضوع مهم دیگر که حائز اهمیت است در معرض خورشید قرار نگرفتن است چرا که امکان حساسیت وتغییر رنگ پوست را به دنبال خواهد داشت.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بیکینی

بسیاری از کلینیک ها برای اینکه هزینه های خود را به حداقل برسانند ترجیح میدهند از دستگاه های بی کیفیت چینی استفاده کنند. شما زیبا جوی گرامی برای سلامتی و زیبایی خود ارزش قائل باشید وحتی الامکان قبل از رفتن به هر کلینیکی سعی کنید تحقیقات خود را تکمیل کنید تا دچار خسارت های زیادی نشوید وسعی کنید به خاطر ارزانی  سلامت خودرا به خطر نیاندازید.

دستگاه های مختلفی برای انجام لیزر بیکینی وجود دارد. مانند: دکا، الکساندرایت، پلاتینیوم و … دستگاه لیزر دکا در حذف لیزر موهای زائد از بقیه ی دستگاه ها بهتر است. این دستگاه به دلیل اینکه بسیار گران است بیشتر کلینیک های زیبایی ترجیح می دهند که از دیگر دستگاه های ارزان قیمت استفاده کنند.

این دستگاه جدیدترین نوع دستگاه لیزر است و تنها دستگاهی است که می تواند تغذیه رسانی به ریشه ی مو را متوقف کند. اگر تغذیه رسانی به ریشه ی مو قطع شود، فولیکول مو از بین می رود و دیگر مویی در آن رشد نخواهد کرد.  به این ترتیب به تعداد جلسات اصلاح کمتری نیاز دارید. دکا برای از بین بردن موهای مقاوم تر و ریز تر از طول موج های مختلفی استفاده می کند.

سخن آخر درباره لیزر موهای زائد بیکینی

زیباجویان گرانمی لازم است برای رسیدن به هدف مدنظر خود حتما قبل از انجام هر کاری تحقیقات خود را در آن زمینه تکمیل کنید چرا که دستگاه های لیزر موهای زائد بیکینی  تنوع زیادی دارند همچنین دارای کار کردهای متفاوتی هستند که بسته به اعتبار کلینیکی که به آن مراجعه میکنید متغیر خستند. توجه داشته باشید قیمت پایین  وبالا لزوما کیفیت یکسانی ندارند همچنین افراد انجام دهنده این کار باتوجه به حرفه ای یا مبتدی بودن میتوانند درکیفیت کار دخیل باشند پس لطفا به کلینیک معتبرمراجعه کنید ونتیجه دلخواه خود را بدست آوردید.

پرسش و پاسخ درباره لیزر موهای زائد بیکینی:

آیا لیزر موهای زائد بیکینی باعث ناباروری میشود؟

خیر امواج دستگاه لیزر فقط بر روی رنگدانه های موهای زائد تاثیر میگذارد وبه بافت های داخلی ناحیه تناسلی نفوذ نمی کند

آیا لیزر موهای زائد بیکینی را برای همیشه از بین می برد؟

دستگاه لیزر به متوقف کردن رشد موهای زائد بیکینی کمک میکند وبهتر است برای ازبین بردن صد در صدی آن سالی یکبار برای ترمیم مراجعه کنید.

آیا پوشش خاصی برای بعد از انجام لیزر وجود دارد؟

بله باید لباس گشاد وراحت پوشیده شود وحتی الامکان دارای الیاف طبیعی باشند تا با پوست اصطکاک ایجاد نشود وباعث بروز حساسیت نشود.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی موجب بروز عارضه میشود؟

لیزر موهای زائد درمقابل دیگر شیوه های حذف موهای زائد بسیار کم عارضه است وعوارضی همچون خارش والتهاب و سوختگی خفیف دارد که بعد از یک الی دوروز از بین خواهد رفت.

5/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *