روش خانگی از بین بردن بوتاکس چگونه است

روش خانگی از بین بردن بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس راهی برای از بین بردن چین‌ و چروک صورت است که می تواند علائم پیری را از بین برده و ظاهری جوان تر به متقاضی بدهد. ولی با توجه به اینکه بسیاری از عارضه ها در هر گوشه ای امکان دارد ظاهر گردد، هر روز شاهد نتایج نامطلوب بوتاکس یا حتی عوارض درمان بوتاکس می باشیم. به همان اندازه که بوتاکس قادر است مفید باشد به همان اندازه نیز می تواند مضر باشد تا جایی که متقاضی به دنبال راه های از بین بردن اثر بوتاکس می رود. در این مقاله ما قصد داریم شما را با روش های خانگی از بین بردن بوتاکس آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

روش خانگی از بین بردن بوتاکس

تنها فرمولی که به کمک سازمان جهانی بهداشت برای تزریق های متفاوت از استخوان گونه و… تایید شده است مربوط به فرمول بوتاکس می باشد. نقطه هایی که توسط بوتاکس درمان می شوند شامل بوتاکس پیشانی، خط های بین هر دو ابرو، چین و چروک های پیشانی و چین و چروک های پنجه کلاغی و چروک های اطراف هر دو چشم می باشند. اگر به هر دلایلی متقاضی بخواهد اثرات بوتاکس را از بین ببرد این را باید در نظر داشته باشد که هیچ پاد زهری برای درمان بوتاکس وجود ندارد اما خبر خوب این می باشد که بعضی وقت ها روش خانگی برای از بین بردن بوتاکس وجود دارد که در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

روش خانگی از بین بردن بوتاکس
 • از بین بردن اثر بوتاکس به کمک ماساژ

تا ۱۴ روز بعد از درمان، عضله های تحت درمان را ماساژ ندهید چون ممکن است باعث مهاجرت و نفوذ بوتاکس به عضله های دیگر و نامطلوب شدن نتیجه و در پی آن افزایش عوارض گردد. ماساژ دادن منطقه تحت معالجه بعد از ۱۴ روز و آزمایشات تکراری برای استفاده از آن، در بعضی موارد کمک کننده می باشد.

 • استفاده از حوله گرم برای رفع بوتاکس

تا ۲ هفته بعد از معالجه پد های حرارتی را به کار نبرید. پس از ۲ هفته، استفاده از پد های گرم کننده باعث می شود افزایش خون رسانی به ناحیه های آسیب دیده آسان تر شود و به این ترتیب منجر می شود تا بوتاکس زودتر از بین برود.

مثلا تزریق کردن اشتباه بوتاکس در پیشانی معمولا در زمانی که هر دو به واسطه بیمار بالا رفته باشد، باعث بالا رفتن ابرو یکی بالاتر از دیگری می شود. یکی دیگه از نتیجه های آشکار، ظاهر نامتقارن متقاضی یا نمایش حالت چهره ثابت می باشد. تمام این ها در نتیجه تزریق نامتعادل نوروتوکسین است.

 • انجام ورزش

ورزش خون رسانی به کل عضله های شما مثل عضله های صورت را افزایش می دهد و به همین دلیل می تواند باعث سریع تر از بین رفتن بوتاکس گردد.

 • افزایش استرس

افزایش عمدی استرس توصیه نمی شود ولی داشتن استرس، موجب افزايش سطح هورمون های استرس شده و باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود که در نتیجه آن اثر بوتا‌کس سریع تر از بین می رود.

 • حذف کردن روی از رژیم غذایی

موقعی که با کمبود روی در بدن مواجه شوید، بوتاکس نمی تواند اتصال مناسب به گیرنده ها را داشته باشد.

در بیشتر موارد به دلیل تمایل متقاضی ها به ماندگاری زیاد اثر های بوتاکس، استفاده از مکمل روی به آن ها توصیه می گردد. بنابراین در صورتی که می خواهید اثر بوتاکس سریع تر از بین رود می توانید با حذف روی از رژیم غذایی خود به این روند کمک شایانی کنید.

دلایل از بین بردن اثر بوتاکس

درمان زیبایی که بوتاکس نام دارد چند سال است که وجود داشته است. بوتاکس به کمک یک چشم پزشک که در درمان اختلالات اسپاسم چشم تلاش می کرد کشف شد. این روش برای کسانی که می خواهند با روش هایی جوان تر به نظر برسند، از اهمیت زیادی برخوردار است. بعضی وقت ها فرآیند بوتاکس یا عدم رعایت مراقبت بعد از بوتاکس منجر به نتیجه مطلوب نشده و به جای می تواند بر سلامت متقاضی تأثیر منفی بگذارد. در این مواقع متقاضیان می خواهند که با انجام روش هایی اثر های بوتاکس را رفع کنند.

در ادامه به توضیح مهم ترین دلایل رفع بوتاکس می پردازیم.

یکی از رایج ترین و مهم ترین علت از بین بردن بوتاکس مربوط به عوارض بوتاکس می باشد.
بر فرض مثال از عوارض بوتاکس می توان افتادگی پلک پس از بوتاکس، کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس، حساسیت به بوتاکس، کم پشتی ابرو یا حتی لبخند نامتقارن را نام برد.

 • اثر نامطلوب

 بر فرض مثال افرادی که سیگار می کشند با انجام بوتاکس مکیدن سیگار برایشان دشوار می شود.

 • درمان بیش از اندازه که منجر به عدم بیان می گردد.

در صورتی که از جمله افراد بسیار پر حرف بودید و به صورت ناگهانی دچار صورت یخ زده شدید، احتمالا از درمان بوتاکس خوشتان نخواهد آمد و در پی راهی برای از بین بردن اثر بوتاکس خواهید بود.

میزان بوتاکس لازم برای تزریق

میزان بوتاکسی که مورد نیاز است به چند عامل کمک کننده وابسته است که این عوامل عبارتند از:

میزان بوتاکس لازم برای تزریق
 • اهداف زیبایی شناختی منحصر به فرد متقاضی
 • نوع چین و چروک ها
 • تعداد دفعات انجام بوتاکس در گذشته
 • میزان درجه حرکت عضله های صورت
 • سابقه سلامتی

جمع بندی درباره روش خانگی از بین بردن بوتاکس

از جمله عوارض بوتاکس (botox side effects) می توان به افتادگی پلک پس از بوتاکس، ابرو های ناهموار، لبخند نامتقارن اشاره کرد؛ این عوارض ناخوشایند هستند اما دقت کنید جلوگیری از این عوارض می تواند دست خود شما هم باشد، هزینه بوتاکس صورت پایین می تواند عوارضی به دنبال بیاورد.
روش‌ های متنوعی برای از بین بردن اثر بوتاکس وجود دارد مثل صبر کردن برای رفع اثر نوروتوکسین، تزریق مقادیر کم برای تثبیت شدن بعضی از عضله ها و استفاده از دارویی به اسم پیریدوستیگمین و روش خانگی از بین بردن بوتاکس.

به صورت کلی، برای استفاده از روش درمانی بوتاکس کمک گرفتن از یک پزشک دارای سابقه درخشان از اهمیت زیادی برخوردار است که پزشک ماهر قادر باشد آناتومی صورت متقاضی را درک کرده و درمان را با نیاز های خاص تنظیم نماید. این منجر به محدود نمودن تعداد عارضه ها می شود و به کمک می کند تا در صورت رخ دادن در اسرع وقت بتوانید به اصلاح آن ها بپردازید.

سوالات درمورد روش خانگی از بین بردن بوتاکس:

آیا می توان به کمک روش های خانگی بوتاکس را از بین برد؟

بله. در این مقاله چند روش خانگی برای سریع تر از بین رفتن اثر بوتاکس ذکر شد.

آیا تزریق بوتاکس دارای عوارض است؟

بله. این‌ روش درمانی دارای یک ‌سری عوارض گذرا و موقتی می باشد. ولی اگر توسط یک پزشک بی تجربه انجام شود متقاضی ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری گردد.

علت های از بین بردن بوتا‌کس چیست؟

برخی از دلایل از بین بردن بوتاکس شامل عوارض تزریق بوتاکس، عدم رضایت از نتیجه و... می باشند.

5/5 - (18 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *