مراقبت بعد از لیفت با نخ

مراقبت بعد از لیفت با نخ ✔️

لیفت صورت با نخ | قیمت لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یکی از درمان های زیبایی با حداقل تهاجم می باشد، این‌روش می‌ تواند بدون انجام جراحی باعث بازیابی زیبایی و جوان شدن چهره  شما شود بعد از این که عمل لیفت با نخ انجام شد مقداری احساس سفتی و کشیدگی، قرمزی و تورم و احتمالا کبودی و التهاب به شما دست می دهد. دقت داشته باشید برای این که پوست شما سفت شود و چین و چروک رفع شود، یک جسم خارجی از بافت پوست شما عبور داده شده است، برای همین داشتن این نوع حس‌ ها کاملا عادی است.

مراقبت بعد از لیفت با نخ از زبان پزشک لیزر سنتر

حساس شدن به لمس و تورم در هفته اول پس از عمل با بهبود بافت ناحیه و عادت نمودن به تغییر های به وجود آمده، برطرف خواهد شد. شما بلافاصله پس از عمل لیفت با نخ، نتایج لحظه ای را مشاهده خواهید نمود ولی چون تولید کلاژن تازه ۲ تا ۳ ماه طول می‌ کشد، تغییرات مثبت زیادی  هم در راه خواهند بود. می‌ توانید انتظار داشته باشید که در مدت ۲ هفته به صورت کامل از عمل لیفت خود بهبود یابید. با اینکه عمل لیفت با نخ به نحوی روش سرپایی به حساب می آید و در مطب پزشک انجام می‌ گیرد، ولی هم چنان می بایست برای به دست آوردن بهترین نتیجه ها، اقدام های احتیاطی و مراقبتی خاصی را پس از عمل انجام دهید. اطلاع داشتن از این نکته ها و دانستن باید ها و نباید های پس از لیفت با نخ، در مراقبت از  زیبایی ظاهری شما حائز اهمیت است. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با مراقبت بعد از لیفت با نخ آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

لیفت با نخ

لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ، پوست را تحریک می کند که کلاژن بیشتری تولید کند تا ظاهر پوست زیبا تر گردد. با این حال، برای دست یافتن به بهترین نتیجه ها، چندین مورد از اقدام ها وجود دارند که می بایست از آن ها دوری کنید و چندین مورد نیز می باشند که در طول دوره بهبودی می بایست از آن ها پیروی نمایید.

نحوه عمل لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ که به کمک یک متخصص حرفه ای اجرا می گردد، روندی می باشد که با گذشت زمان موجب تحریک تولید کلاژن برای بازیابی حجم صورت و صاف نمودن خط ها و چین و چروک های عمیق پوست می شود.

از این عمل زیبایی هم زنان و هم مردان می توانند استفاده کنند.

یکی از محصول های معروف این عمل زیبایی محصول Silhoutte Soft می باشد که این محصول تشکیل شده از بخیه های اسید پلی لاکتیک قابل جذب می باشد و به تحریک تولید کلاژن به کمک پوست فرد کمک می نماید. این نخ ها در زیر پوست به کمک سوزن هایی به جهت بالا کشیدن بافت در ناحیه مد نظر قرار داده می شوند.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

اگر کبودی یا تورم کمی در هفته اول داشتید، هر روز ۴ یا ۵ بار و هر دفعه به مدت چند دقیقه بر روی ناحیه تحت درمان یخ بگذارید.
حرکت های عضله های صورت خود را تا یک روز به صورت کامل محدود نمایید.
بعد از عمل  یک روز به صورت کامل استراحت کنید.

در ادامه به صورت کامل به توضیح سایر مراقبت بعد از لیفت با نخ و توضیح هر یک از این مراقبت ها می پردازیم.

مراقبت بعد از لیفت با نخ
 • مصرف دارو بعد از لیفت با نخ

یکی دیگر از مراقبت بعد از لیفت با نخ به مصرف دارو بعد از لیفت با نخ مربوط می شود. برای  کم کردن احتمال ابتلا به عفونت برای شما داروی آنتی بیوتیک تجویز می شود که باید هر روز سه بار و کاملا به مدت هفت  روز از این دارو استفاده نمایید.

در صورت نیاز می توانید پس از عمل از داروی مسکن نیز استفاده نمایید. حتما داروی مسکن را پس از مصرف غذا استفاده کنید تا به حالت تهوع دچار نشوید.

توصیه می گردد تا دو هفته پس از عمل، از مصرف آسپرین خودداری نمایید.

قبل از قطع کردن مصرف دارو‌ های قبلی خود و مصرف کردن داروی جدید، حتما با دکتر  خود مشورت نمایید.

یکی از بد ترین اقدام های پس از لیفت با نخ، اعمال فشار بیشتر از حد لزوم به ناحیه تحت درمان می باشد. در صورتی که تا پنج شب بعد از عمل رو به شکم یا پهلوی خود بخوابید، احتمال اینکه تورم، درد و کبودی بیشتری داشته باشد و یا حتی نتیجه های نا مطلوبی از عمل خود بگیرید، بالا تر خواهد رفت. در صورتی که عادت دارید رو به شکم یا پهلو بخوابید، سعی کنید که تا چند هفته پیش از عمل رو به پشت بخوابید.

اگر هنگام خواب عادت به غلت زدن داشته باشید، سعی کنید از تکیه گاهی در پهلوی خود استفاده نمایید تا احتمال اینکه در خواب به دو طرف خود بچرخید را کم نمایید.

 • ماساژ و لایه برداری صورت پس از لیفت به کمک نخ

 تا ده روز پس از لیفت با نخ می بایست از ماساژ و لایه برداری صورت دوری کنید. به دلیل اینکه باید از اعمال فشار بیشتر از حد لازم به ناحیه تحت درمان جلوگیری شود، باید از ماساژ صورت پرهیز کنید.

 دوری کردن از موارد گفته شده، احتمال خطر تورم، کبودی و جا به جایی نخ‌ ها را پایین می‌ آورد.

دقت کنید که از آرایش کردن نیز باید بعد از لیفت با نخ پرهیز کنید، هم چنین باید از ماساژ و لایه برداری صورت هم دوری کنید چرا که این موارد می توانند موجب اعمال فشار بیشتر از حد لزوم به صورت بشوند. و هم چنین دلیل دیگر عدم استفاده از لایه بردار ها این‌ است که بعضی از مواد لایه‌ بردار، شامل ترکیب های شیمیایی غلیظی می باشند که می‌ توانند موجب تحریک پوست گردند به همین علت توصیه می شود بعد از انجام عمل لیفت با نخ از لایه برداری صورت پرهیز شود.

 • آرایش کردن پس از لیفت صورت با نخ

 به دلایل زیادی باید در ۱۲ ساعت ابتدایی بعد از عمل از آرایش کردن پرهیز کنید. در مرحله اول، پوست شما بعد از عمل حساس می شود و استفاده کردن از لوازم آرایشی هم باعث تحریک پوست می شود. به خاطر همین باید از آرایش کردن پرهیز کنید.

این نکته بسیار دارای اهمیت است که پوست در ۱۲ ساعت ابتدایی بعد از عمل باید قادر به تنفس کردن باشد. لوازم آرایشی موجب جلوگیری از این تنفس پوست می شوند. از طرف دیگر، بیشتر خانم ها موقع پاک کردن آرایش خود، فشار بیشتری به پوست خودشان وارد می کنند به همین علت برای پیشگیری از وارد شدن فشار بیشتر از اندازه به صورت تأکید می شود که تا ۱۲ ساعت ابتدایی بعد از عمل از آرایش کردن پرهیز شود.

 • گرما و حرارت

به صورت خلاصه، بعد از لیفت به کمک نخ باید از اعمال فشار بیشتر از حد لزوم به صورت و بالا بردن فشار خون خود پرهیز کنید.  شاید متوجه نباشید ولی قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض گرما می‌ تواند موجب بالا رفتن فشار خون به مقدار زیاد شود. برای حفظ کردن تعادل فشار خون در محدوده طبیعی، باید از قرار گرفتن در معرض گرما و حرارت بیشتر از حد لازم خود پرهیز کنید. به همین دلیل برای حمام کردن، از آب ولرم استفاده نمایید و از استفاده تخت‌ های برنزه کننده، سونای خشک، اتاق‌ های بخار و حمام آفتاب خودداری نمایید.

 • سیگار نکشید.

سیگار کشیدن پس از لیفت صورت و بدن با نخ هم جزئی از عادت های مخربی است که موجب زیاد شدن فشار خون می شود. دود سیگار شامل ده ها نوع ترکیب شیمیایی زیان آور از جمله نیکوتین هست که باعث منقبض شدن عروق خونی می گردد. این کار باعث می‌ شود تا مواد مغذی نتوانند به صورت کامل به پوست برسند.

می بایست به این نکته نیز توجه نمایید که سایر محصولات حاوی نیکوتین نیز می توانند موجب افزایش فشار خون شوند. بر فرض مثال، ابزار های ترک سیگار مثل چسب های نیکوتین دار و آدامس های حاوی نیکوتین هم از جزو مواردی هستند که باید از آن ها دوری شود. زمانی که مطمئن نیستید که می توانید تا ۱۴ روز بدون استعمال سیگار و نیکوتین بمانید، باید از پزشک خود بخواهید تا قبل از  معالجه، شما را به پیش یک متخصص ترک سیگار بفرستد.

 • ورزش و فعالیت بدنی پس از لیفت صورت و بدن با نخ

ورزش شدید و سنگین می تواند موجب افزایش فشار و گردش خون شود. به همین دلیل، ورزش های متوسطی مثل پیاده روی، دویدن و شنا با سرعت آرام برای پس از عمل توصیه می گردند و توصیه می شود که از انجام ورزش های شدید و سنگین پرهیز شود. در صورتی که ورزش شما به اندازه ای سنگین است که موقع انجام آن قادر نیستید آواز بخوانید یا با کسی صحبت کنید، پس ورزش شما شدید محسوب شده و قلب شما را تحت فشار قرار می دهد.
رابطه جنسی هم به نوعی فعالیت جسمانی به حساب می آید. بعد از سپری شدن یک هفته از عمل لیفت با نخ قادر هستید فعالیت جنسی سبکی داشته باشید. با توجه به سرعت روند بهتر شدن می‌ توانید در طی چند هفته به سطح فعالیت جنسی عادی خود برگردید.

کاربرد های نخ لیفت

 • رفع کردن افتادگی پوست صورت و گردن
 • درمان ‌کردن افتادگی فک و گونه ها
 • رفع خط های ماریونت
 • لیفت کردن ابرو و پیشانی
 • جوانسازی و بالا بردن کلاژن پوست در ناحیه های زیر چشم، گونه‌ ها، چین‌ های اطراف بینی و لب

کاندیدهای نامناسب لیفت با نخ

 • افرادی که مبتلا به آکنه فعال یا عفونت پوست هستند.
 • افرادی که تجربه ایجاد کلویید در پوست را دارند.
 • افرادی که دارو های ضد انعقاد مثل آسپرین مصرف می کنند
 • بیماران هموفیلی
 • افراد مبتلا به سرطانی
 • افرادی که به هپاتیت B و C مبتلا هستند.
 • مبتلایان به ایدز
 • افرادی که دچار بیماری های خود ایمنی هستند.

مزیت های لیفت صورت با نخ

مزیت های لیفت صورت با نخ

لیفت کردن صورت با نخ (therad lift) می تواند دغدغه های پوستی را درمان کرده و دارای مزیت های فراوانی می باشد. از آثار پیری در صورت می توان به از دست رفتن حجم در گونه ها، اشاره کرد. راه حل این مشکل لیفت با نخ می باشد که تولید کلاژن را تحریک کرده و نیز گونه های فرو رفته را پر می کند. با افزایش سن و تاثیر نیروی جاذبه در قسمت فک، پوست اضافه ای ایجاد می شود. افتادگی کم تا متوسط در قسمت گونه ها بر اثر فرایند افزایش سن به وجود می آید، که راه کار حل این مشکل، لیفت صورت با نخ می باشد. لازم به ذکر است که تا خوردگی و چین و چروک های اطراف چانه و بینی نیز با روش لیفت صورت با نخ، قابل درمان هستند.

سوالات درمورد مراقبت بعد از لیفت با نخ:

طرحواره پیدا نشد.
5/5 - (1 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *