لیزر رولی بهتره یا شاتی

لیزر شاتی بهتره یا رولی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟

لیزر یک روش نوین و اسان برای از بین بردن موهای زائد است. دستگاه لیزر توسط برندهای مختلفی تولید و در بازار ارائه می شود. هر یک از آن ها مشخصات و مزیت های مخصوص خود را دارند. اما در حالت کلی دستگاه لیزر از نظر طراحی و عملکرد به دو دسته تقسیم می شود:

1- دستگاه لیزر رولی

2- دستگاه لیزر شاتی

اما کدام یک از این دستگاه ها کارآمد تر است؟ دستگاه لیزر رولی بهتره یا شاتی؟ کدام یک را برای جلسات لیزردرمانی خود انتخاب کنیم؟و…. اگر شما هم به دنبال پاسخی برای این سوالات هستید، تا ادامه محتوا ما را همراهی کنید.

شناخت دستگاه رولی و شاتی

دستگاه لیزر با اشعه های فراصوت ریشه یا همان فولیکول مو را می سوزاند. عملکرد آن در هر دو دستگاه شاتی و رولی یکسان است. اما از نظر نحوه عملکرد و نتیجه کمی با یکدیگر متفاوت هستند. برای آنکه به پاسخ لیزر رولی بهتره یا شاتی برسیم باید پیش از هرچیزی هر یک از این دستگاه ها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم. در نهایت با شناخت هر یک از آن ها می توانید به صورت آگاهانه انتخاب کنید.

لیزر رولی چیست؟

در دستگاه های لیزر رولی، امواج اشعه ها به صورت هندپیس یا مداوم با پوست برخورد می کند. همین امر باعث می شود تماس پوست با اشعه ها بیشتر شود. در نتیجه سرعت عمل آن هم بیشتر خواهد بود. عملکرد لیزر رولی همچون دستگاه های آی پی ال یا سولاری است که به علت پوشش دهی تمامی قسمت های پوستی، شدت امواج آن کمتر است. سری این دستگاه دارای هندپیس مخصوص است که در تماس با بدن قرار گرفته و با حرکت دورانی روی پوست امواج جابه جا شده و با پوست برخورد می کند.

مزایای لیزر رولی

پیش از آنکه به سراغ پاسخ لیزر رولی بهتره یا شاتی برویم، باید با مزایای هر یک از آن ها هم آشنا شویم تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشیم. از مهم ترین مزیت های لیزر رولی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای لیزر رولی

1- قدرت همپوشانی بالا

از مهم ترین ویژگی های این دستگاه این است که اپراتور می تواند بدون محدودیت آن را در قسمت های مختلف بدن حرکت دهد. اتفاقی که در دستگاه لیزر شاتی انجام نمی شود.

2- عدم محدودیت رنگ برای پوست

لیزر رولی همچون یک دیود عمل کرده و امواج را در فرکانس های متفاوت با انرژی کمتری ساطح می کند.از این رو می توان بدون هیچ محدودیتی برای تمامی رنگ های پوستی از آن استفاده کرد. فرقی نمی کند رنگ پوست شما سفید و روشن باشد یا گندمی و تیره، در هر صورت امواج لیزر فولیکول موها را از بین خواهد برد.

 لیزر شاتی چیست؟

نوع دیگری از دستگاه های لیزر، دارای برگه های مستطیلی شکل هستند که به آن ها شات گفته می شود. این ورقه ها روی سطح پوست قرار گرفته و با تابش امواج لیزر به عمق پوست باعث از بین رفتن موهای زائد می شود. به همین خاطر به نام لیزر شاتی هم شناخته می شوند. سری آن همچون یک تفنگ اشعه ها را شلیک می کند. برای قسمت های مختلف بدن از تعداد شات های مختلفی استفاده می شود که تعیین این تعداد شات توسط اپراتور انجام می شود.

مزایای لیزر شاتی

برای رسیدن به پاسخ لیزر رولی بهتره یا شاتی، باید با مزیت های لیزر شاتی هم آشنا شویم. مزایای این دستگاه عبارت است از:

مزایای لیزر شاتی

1- حفظ سلامت پوست

از مهم ترین ویژگی های این دستگاه عدم تماس سری آن با پوست است. همین عامل باعث می شود تا پوست دچار سوختگی نشود.

2- تعداد جلسه های کم

اپراتور با در نظر داشتن نوع پوست، میزان ضخامت تارهای مو و هجم آنها تعداد شات دستگاه را تنظیم کند. با افزایش تعداد شات ها لیزر سریع تر انجام می شود. تعداد جلسات لیزردرمانی با دستگاه شاتی حداکثر 6 جلسه است در حالی که با دستگاه رولی بین 8 تا 10 جلسه می باشد.

3- بازدهی بیشتر

طبق تحقیقات انجام شده، بازدهی و نتایج لیزر با دستگاه شاتی بیشتر و بهتر است و حدود 80 درصد از موها را از بین می برد. به همین خاطر گزینه ایده آلی به نظر می رسد.

4- دردکمتر

از آنجایی که سری شاتی با پوست برخورد نمی کند، همچنین تعداد شات ها برای بخش های مختلف بدن با یکدیگر فرق می کند میزان درد در لیزر شاتی بسیار کمتر است و باعث ناراحتی شما نخواهد شد.

5- عوارض جانبی کمتر

کم بودن عوارض جانبی این دستگاه به خاطر تنظیمات گسترده ای است که در اختیار اپراتور قرار می دهد. اپراتور می تواند با توجه به ناحیه مد نظر و حجم موها تعداد شات ها را کنترل کند و در نتیجه احساس راحتی بیشتری خواهید داشت و احتمال سوختگی هم به حداقل می رسد.

لیزر رولی با شاتی چه تفاوت هایی دارند؟

هر دو این دستگاه ها می توانند میزان رشد موهای زائد را به صورت چشمگیری کاهش دهند. حال بحث بین خوب و خوب تر است. از تفاوت میان لیزر شاتی و رولی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیزر شاتی بهتره یا رولی
  • هزینه لیزر با دستگاه شاتی بیشتر از دستگاه رولی است.
  • ایمنی لیزر شاتی در قیاس با رولی بیشتر می باشد.
  • عملکرد دستگاه شاتی هم بهتر از دستگاه رولی است.
  • دستگاه رولی پوشش دهی بیشتری روی پوست دارد.
  • فرسودگی قطعات بین این دو دستگاه هم با هم فرق می کند.
  • سرعت لیزر در دستگاه رولی بیشتر از شاتی است.

حال با در نظر داشتن مزایا و تفاوت های بین این دو دستگاه می توانید پی ببرید که لیزر رولی بهتره یا شاتی، انتخاب کاملا بستگی به تصمیم شما خواهد داشت.

از کجا بدونیم لیزر رولی بهتره یا شاتی؟

لیزر رولی بهتره یا شاتی

قطعا شما نمی توانید هر دو این دستگاه ها را امتحان کنید. طبق نظر سنجی انجام شده و همچنین مشخصات دستگاه ها، لیزر شاتی در قیاس با رولی برتری دارد و رضایت زیادی را هم جلب کرده است. در لیزر رولی احتمال سوختگی پوست، تورم و التهام زیاد است و بستگی به توانمندی و مهارت اپراتور دارد، چیزی که در لیزر شاتی وجود ندارد یا به ندرت دیده می شود.

جمع بندی درباره لیزر شاتی بهتره یا رولی

از بین بردن موهای زائد یکی از اصلی ترین دغدغه های بانوان است. البته این دغدغه در برخی از آقایان هم وجود دارد. لیزر بهترین روش برای رهایی و از موهای زائد و آسودگی خاطر شما خواهد بود. اما به شرط اینکه در یک کلینیک معتبر و با استفاده زا یک دستگاه به روز و درجه یک این کار را انجام دهید. اما در نهایت انتخاب نوع دستگاه را به پزشک متخصص بسپارید که بر اساس نوع پوست شما بهترین انتخاب را داشته باشد.
منبع: best laser hair removal machine

سوالات متداول درباره لیزر شاتی بهتره یا رولی:

رنگ پوست در انتخاب دستگاه لیزر موثر است؟

خیر، هر دو دستگاه برای هر رنگ پوستی مناسب هستند. البته دستگاه رولی سازگاری بیشتری با انواع رنگ های پوست دارد.

تاثیر دستگاه لیزر رولی و شاتی بر ماندگاری لیزر چقدر است؟

نتیجه هر دو این دستگاه ها دائمی است. تنها تفاوت در حجم موهای از بین رفته خواهد بود.

هزینه لیزر رولی بهتره یا شاتی؟ کدام یک ارزان تر است؟

لیزر شاتی در تعداد جلسات کم و با قیمت بالا انجام می شود. در حالی که لیزر رولی با قیمت کم و در تعداد جلسات بیشتر انجام خواهد شد. به عبارتی هزینه انجام هر دو آن ها یکسان بوده و البته با توجه به نتیجه ای که دارد ارزش هزینه کردن را خواهد داشت.

4.8/5 - (10 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

3 پاسخ

  1. دوستانی که تحمل درد ندارین بنظرم لیزر رولی رو امتحان کنید. لیزر شاتی یکم دردش زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *