سریعترین راه رفع غبغب

سریعترین راه رفع غبغب + رفع غبغب در یک جلسه

با افزایش سن، پوست زیر چانه شل می‌شود و غبغب ایجاد میگردد. با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در پوست شکل می‌گیرد و پوست خاصیت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست می‌دهد. کاهش خاصیت ارتجاعی پوست موجب افتادگی و شل‌شدن پوست می شود. بنابراین حتی در صورت داشتن وزن مناسب، ممکن است با بالارفتن سن، علاوه بر چروک های صورت، در زیر چانه خود این برجستگی را مشاهده کنید.

 غبغب چیست؟

غبغب چیست؟

به برجستگی یا آویزانی زیر چانه غبغب می‌گویند که در اثر افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن صورت می‌گیرد. گاهی نیز ممکن است به صورت مادرزادی درهر فرد وجود داشته یا در اثر چاقی فرد، چربی در زیر چانه جمع شود و غبغب را به وجود آورد.
وجود غبغب برروی زیبایی چهره و سلامت فرد تاثیرمیگذارد. از این رو اکثر افراد به دنبال راهی مطمئن برای رفع غبغب خود هستند.

سریعترین روش رفع غبغب + هزینه

سریعترین روش های رفع غبغب عبارت اند از:

سریعترین روش رفع غبغب
سریعترین روش رفع غبغب

هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب یک روش مقرون به صرفه است که در آن بدون برش، جراحی و عوارض آن، نتایج بسیار خوبی حاصل میشود.

هایفوتراپی غبغب

در واقع تکنولوژی بروز هایفو، انقلابی در جوانسازی پوست می‌باشد که علاوه بر ماندگاری بالایی که دارد، فقط در یک جلسه شما را با نتایج شگفت انگیزی رو به رو خواهد کرد. در استفاده از دستگاه هایفو، پرتوهای متمرکز اولتراسوند، با ایجاد گرما در لایه‌های زیرین پوست، علاوه بر تجزیه و حذف سلول‌های چربی و تحریک کلاژن سازی، باعث جوانسازی و لیفت پوست نیز در ناحیه زیر چانه میشود و غبغب را از بین می‌برد.

مزایای هایفوتراپی غبغب

۱_ تخریب نشدن بافت های سالم پوست و عوارض کم

۲_ تعداد جلسات کم به طوری که ممکن است بعد از یک جلسه به نتایج دلخواه برسید

۳_ ماندگاری تا سالها بعد از درمان

۴_ هزینه کمتر نسبت به سایر روش ها

معایب هایفوتراپی

۱_ سوزن سوزن شدن پوست و بی حسی در نقاط تحت درمان که البته مشکل خاصی ایجاد نمیکند و بعد از مدتی از بین می‌رود.

۲_ پدید آمدن نقاط قرمز رنگ ناشی از هایفوتراپی بر روی پوست که حاد نیست و به سرعت بعد از مدتی رفع می‌شود.

۳_ تورم و یا کبودی که مانند عوارض قبل ماندگار نیستند و از بین میروند.

۴_ درد ناشی از انرژی فراصوتی که از دستگاه به پوست وارد می‌شود که معمولا قابل تحمل است.

۵_ به طور نادر ممکن است بعد از درمان رنگدانه هایی بر روی پوست شما ظاهر شود. که با قرار نگرفتن در معرض نور خورشد در هنگام قبل و بعد از درمان و استفاده از ضدآفتاب می‌توان از آن جلوگیری کرد.

هزینه رفع غبغب در یک جلسه چقدر است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در سال‌های اخیر برای رفع مشکلات مربوط‌ به پوست، مو و حتی چربی های موضعی کاربرد فراوان پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای مزوتراپی، کمک ‌به کاهش و حذف چربی‌های اضافی مانند غبغب است که دیگر روش‌ها مانند ورزش و حتی رژیم غذایی، تاثیر کمی روی آن دارند. انجام این روش درمانی به این صورت است که پزشک از سوزن‌ های بسیار ظریفی برای تزریق مواد خاصی به پوست شما استفاده می‌کند، سپس این مواد موجب حل شدن چربی اطراف چانه و گردن میشود. پس از حل شدن چربی‌ ها، متابولیسم بدن شما به طور طبیعی، سلول‌‌های چربی را از محل تحت درمان دفع می‌کند.

مزایای مزوتراپی

۱_ کاهش چربی درناحیه زیرچانه

۲_ سفت‌شدن پوست

۳_ مبارزه با پیری پوست و کمک ‌به جوان‌سازی آن

۴_  روش درمانی غیرتهاجمی و غیرجراحی

۵_ کمک ‌به ازبین‌بردن چین‌وچروک و خطوط اضافی پوست

۶_ افزایش قابلیت و خاصیت ارتجاعی پوست

۷_ روشن‌شدن پوست در ناحیه تحت‌درمان

۸_ کمک ‌به کاهش ظاهر سلولیت

معایب مزوتراپی

۱_ التهاب، قرمزی و کبودی درناحیه تزریق

۲_ خارش و جوش در ناحیه تحت‌درمان

۳_ ایجاد حساسیت پوستی در اطراف چانه و گردن

۴_ تغییر در رنگ پوست

لیفت با نخ

لیفت غبغب با نخ یک روش کمتر تهاجمی است. در این روش نخ هایی که همانند نخ بخیه دارای یک سری خارهای ریز میکروسکوپی هستند، از داخل پوست در چند محل مختلف، در اطراف گونه و خط فک عبور داده می‌شوند. با کشیدن این نخ‌ها به سمت عقب و بالا و محکم کردن آنها در محل، پوست آویزان شده، به سمت بالا کشیده می‌شود. و غبغب تغییر موقعیت داده و خط فک نیز، تیزتر ومشخص تر دیده می‌شود.
در این روش جراحتی صورت نمی‌گیرد و 24 ساعت بعد از انجام لیفت فرد می‌تواند به روال عادی زندگی خود برگردد. لیفت با نخ یک راهکار بسیار خوب و غیر تهاجمی برای از بین بردن غبغب است. البته باید توجه داشت این کار باید زیر نظر دکتر متخصص و در مرکز تخصصی پوست و مو صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

مزایای لیفت با نخ

۱_ لیفت غبغب با نخ به تولید کلاژن کمک می‌کند. در نتیجه پوست جوانتر و شاداب تر به نظر می‌‍رسد.

۲_ این روش به طور قابل توجهی مقرون به صرفه است و در عین حال، نتایج خوبی را حاصل می‌نماید.
3_ در سایر روشهای درمانی، نتایج بطور چشمگیری متفاوت است. به طوری که همه متوجه می‌شوند که شما کاری روی صورت خود انجام داده اید. اما هنگامی که افتادگی غبغب را با لیفت نخ از بین می‌برید، نتایج بسیار طبیعی تر هستند زیرا تولید کلاژن را در پوست تحریک می‌کند تا ساختار خود را در پوست بازسازی کند.

۴_ اکثر مردم، لیفت غبغب با نخ را می‌پسندند. زیرا می‌توان گفت نتایج آن را فوری مشاهده می‌کنند و به محض اتمام عمل چهره‌ای جوانتر و صاف‌تر خواهید داشت.

۵_ اگر شما یک عمل جراحی لیفت صورت معمولی را انجام دهید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد، اما درعمل لیفت غبغب با نخ، میتوانید به سادگی بخیه‌ها را بردارید و در صورت لزوم صورت خود را به حالت قبل از عمل برگردانید.

معایب لیفت با نخ

عوارض لیفت با نخ

۱_ سرخی و قرمزی در ناحیه درمان که طی دو الی سه روز برطرف خواهد شد.

۲_ درد در ناحیه درمان که برای چند روز اول طبیعی است و در صورت لزوم پزشک برای شما مسکن تجویز می کند.

۳_ عفونت که البته در صورت استفاده از کرم های آنتی بیوتیک، احتمال وقوع آن ناچیز است.

۴_ التهاب و کبودی که آن هم طی یک هفته برطرف می شود.

۵_ احتمال جا به جا شدن و پاره شدن نخ ها در حین درمان که با مراجعه به یک پزشک با تجربه میتوان از وقوع این موارد تا حد زیادی جلوگیری کرد

جراحی غبغب

جراحی غبغب روشی است که تحت بیهوشی انجام میشود و دوران نقاهت آن بسیار سخت است.

جراخی غبغب به این صورت است که جراح پس از اقدام برای بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی در فرد، یک برش کوچک در ناحیه غبغب ایجاد می‌کند.

در مرحله بعد پوست و چربیهای اضافه را برمیدارد. گاهی نیز ممکن است تغییراتی در عضلات پلاتیسما ایجاد کند.

انواع عمل های جراحی غبغب

۱_ لیپوساکشن غبغب

این روش جراحی در حدود 30 دقیقه طول به طول می انجامد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش جراح در زیرچانه شخص یک برش کوچک ایجاد میکند و چربیهای سوزانده شده توسط یک لوله باریک خارج میشوند.

۲_ لیپوماتیک غبغب

در این عمل نیز همانند لیپوساکشن بی حسی و برش در زیر چانه انجام میشود. اما تفاوت آن با عمل لیپوساکشن در این مورد است که بافت چربی توسط مکنده مخصوص ساکشن میشود.

مزایای عمل جراحی غبغب

۱_  لیفت غبغب می تواند چربیهای اضافی ناحیه گردن و نیز پوست های اضافی ایجاد شده در اثر کاهش وزن را از بین ببرد.

۲_ عمل جراحی غبغب علاوه بر اینکه میتواند چین و چروک های ناحیه ی گردن را از بین ببرد، باعث جذاب تر شدن حالت گردن شما نیز  خواهد شد.

۳_ جراحی غبغب باعث کمتر دیده شدن وزن و سن شما میشود. از طرفی با افزایش زیبایی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در بیمار نیز خواهد شد

معایب عمل جراحی غبغب

۱_ معمولا ممکن است جراحی با یکسری عوارض عمومی از جمله کبودی و تورم در محل غبغب و بی حسی در ناحیه عمل شده همراه باشد. گاهی نیز ممکن است عفونت به وجود بیاید که از این مورد میتوان با استفاده کردن از آنتی بیوتیک پیشگیری کرد.

۲_ یک عصب حسی در ناحیه زیر گردن وجود دارد و می تواند بر حرکات دهان تأثیر بگذارد. آسیب رسیدن به این عصب یک خطر محسوب میشود که بایستی دکتر جراح دقت کافی را به عمل آورد. با مراجعه به دکتر متخصص و باتجربه تا حد زیادی میتوان از بروز این مورد جلوگیری کرد.

سخن آخر درمورد سریعترین راه رفع غبغب

در این مقاله سعی بر این شد تا تمامی روش های موثر و مفید در رفع غبغب را برای شما توضیح دهیم تا با مطالعه ی الان آگاهی شما نسبت به این روش ها افزایش یابد. اما فراموش نکنید که در صورت تمایل به استفاده از هرکدام از این روش ها، حتما قبل از آن با پزشک متخصص مشورت کنید.
گاهی اوقات ایجاد غبغب زمینه ارثی دارد و در اثر کوچک بودن اندازه چانه یا شل شدن پوست ایجاد می شود.
در این مواقع نیز می توانید با مشورت پزشک و انتخاب روش صحیح برای رفع این مشکل، از شر غبغب صورت خود راحت شوید.
با حذف غبغب می توانید داشتن چهره ای متفاوت و زیباتر را تجربه کنید…

پرسش و پاسخ درباره سریعترین راه رفع غبغب:

آیا برای استفاده از هایفوتراپی محدودیت سنی وجود دارد؟

بله؛ سن مطلوب برای استفاده از هایفو بین 30 تا 65 سال میباشد.

چه افرادی نمی توانند مزوتراپی انجام دهند؟

خانم های باردار، افرادی که دچار سرطان هستند، افرادی که دارای بیماری قلبی عروقی هستند، و کسانی که سابقه ی حساسیت به ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را دارند.

آیا درمان غبغب برگشت پذیراست؟

اگر ایجاد غبغب بر اثر عوامل مادر زادی هم چون عقب بودن فک و یا کوچک بودن چانه باشد، پاسخ خیر است و بعد از اصلاح برگشت پذیر نیست. اما اگر در اثر چاقی باشد و در نتیجه تجمع چربی باشد، با برداشتن چربی اضافه مشکل رفع شده و امکان برگشت کم است. ولی اگر براثر کهولت سن باشد، حتی اگر درمان صورت گیرد امکان بازگشت وجود دارد.

آیا مزوتراپی بی خطر است؟

خیر؛ به طور معمول مزوتراپی هیچ گونه عارضه جانبی جدی ندارد. هرچند مراجعه به پزشک متخصص و کلینیک معتبرنیز در این امر بی تاثیر نیست.

چه افرادی نمی‌توانند هایفوتراپی انجام دهند؟

افراد مبتلا به بیماریهای خاص مانند دیابت، خانم‌های باردار یا شیرده، در افرادی که اجسام فلزی در بدن دارن مانند باطری قلب یا پلاتین و همچنین افرادی که در محل درمان خالکوبی یا تبخال فعال دارند

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *