هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب سریع ترین و موثرترین روش رفع آن

با بالا رفتن سن، تغییراتی در بدن از جمله پوست رخ می دهد و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. از بین رفتن خاصیت ارتجاعی و شل شدن پوست یا افزایش چربی در ناحیه گردن و زیرچانه موجب ایجاد غبغب می شود. البته سایر دلایل از قبیل افزایش وزن ناخواسته و دلایل ژنتیکی و غیره نیز می توانند منجر به ایجاد غبغب در زیر چانه شوند. هایفوتراپی غبغب یکی از موثرترین روش های متداولی است که این روزها به میزان زیادی مورد استقبال قرار گرفته است. شاید برخی افراد اولین راهی که برای خلاصی از شر غبغب به ذهنشان می رسد، جراحی باشد. اما روش های جراحی دارای عوارض متعدد، درد و خونریزی و دوره نقاهت طولانی هستند و افراد باید عوارض متعدد بیهوشی را نیز تحمل کنند. خوشبختانه امروزه روش های درمانی غیر جراحی موثری برای از بین بردن غبغب وجود دارد.

هایفوتراپی غبغب چیست
هایفوتراپی غبغب چیست؟

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی، یک روش بدون درد و خونریزی است. در این روش، از امواج صوتی برای تحریک پوست برای ساخت کلاژن و الاستین در لایه SMAS استفاده می شود. افزایش کلاژن سازی با هایفوتراپی غبغب موجب صافی و لیفتینگ پوست گردن و از بین رفتن غبغب می شود.

این روش در سال های اخیر، به دلیل مزایای بسیار، طرفداران زیادی پیدا کرده و به دلیل این مزایا و عدم وجود عوارض جانبی جدی، بسیاری از افراد تمایل دارند که برای لیفت پوست و رفع غبغب از هایفوتراپیاستفاده نمایند.

این روش، یکی از جدیدترین و موثرترین روش های درمانی- زیبایی است که علاوه بر از بین بردن غبغب و لاغری موضعی صورت و غبغب موجب از بین رفتن چین و چروک های پوستی و لیفت پوست می شود.

شاید خیلی افراد، اطلاعات کاملی از این روش نسبتا جدید نداشته باشند. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی درباره روش هایفوتراپی غبغب برای از بین بردن غبغب ارائه دهیم. اگر شما هم به دنبال یک روش مطمئن و موثر برای رفع غبغب هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. 

بهترین دستگاه هایفو کدام است؟

روش انجام رفع غبغب با هایفوتراپی

هایفو یا HIFU، مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound به معنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است. با توجه به معنی این عبارت، به خوبی می توان فهمید که در این روش، از امواج صوتی برای کمک به رفع شلی و افتادگی پوست و رفع چربی های زیرپوستی استفاده می شود. قبل از استفاده از این روش، پزشک با معاینه دقیق متوجه می شود که آیا استفاده از هایفوتراپی صورت و غبغب برای شما مناسب است یا خیر؟ همچنین در زمان معاینه توسط پزشک، نواحی تابش امواج هایفو و شدت و تعداد جلسات مورد نیاز نیز تعیین می شود.

هایفوتراپی، یک تکنیک نوین درمانی زیبایی و غیرتهاجمی و بدون درد است که جهت جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، امواج اولتراسوند با شدت بالا و فرکانس پایین به صورت متمرکز وارد لایه های عمقی پوست شده و بدون آسیب رساندن به لایه های سطحی پوست، موجب تحریک واکنش های طبیعی زیرپوست برای بازسازی و نهایتاً تولید کلاژن جدید می شوند. در روز عمل، پزشک با ریختن ژل مخصوص در محل مورد نظر، دستگاه هایفو  را بر روی پوست گردن و غبغب شما قرار می دهد. ژل مورد استفاده، مشابه ژلی است که در زمان سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد. در هایفوتراپی غبغب،شدت و مقدار تابش با توجه به شدت افتادگی پوست و ضخامت چربی تجمع یافته در زیر پوست تنظیم می شود. این روش، با سطح پوست کاری ندارد و به یک لایه مشخص از پوست وارد می شود.

مزایا و عوارض هایفوتراپی برای رفع غبغب

استفاده از این روش جدید دارای مزایای زیادی است که در ادامه به طور خلاصه به برخی از آنها پرداخته می شود:

مزایا و عوارض هایفوتراپی برای رفع غبغب
مزایا و عوارض هایفوتراپی برای رفع غبغب

مزایای هایفوتراپی:

  • روش هایفوتراپی غبغب، برخلاف روش های جراحی تهاجمی و لیزر، عارضه و اثر خاصی را بر روی پوست فرد ایجاد نمی کند،
  • پس از انجام هایفوتراپی، هیچگونه آثاری از برش و بخیه یا قرمزی و کبودی یا زخم و التهاب بر بدن فرد باقی نمی ماند. فرد پس از انجام عمل می تواند به راحتی به زندگی عادی و محل کار خود بازگردد.
  • عمل هایفوتراپی برای رفع غبغب دارای عوارض جانبی خاصی نیست و دوران نقاهت خاصی ندارد.
  • می توان با انجام تعداد جلسات محدود، نتایج موفقیت آمیز را ظرف مدت زمان کوتاهی مشاهده کرد.
  • نتایج این عمل دارای دوام و ماندگاری زیادی است.
  • برخلاف لیزر، نیازی نیست که عمل هایفوتراپی غبغب، به صورت مکرر و در چندین جلسه انجام شود.
  • این روش، برخلاف سایر روش ها، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
  • هایفو علاوه بر کاهش چربی و رفع غبغب، موجب لیفت و سفت شدن پوست اطراف گردن و چانه و خط فک می شود.

به طورکلی، هایفوتراپی یک روش بسیار ایمن است و در صورت انجام کار توسط متخصصان مجرب، عوارض خاصی مشاهده نخواهد شد. مهارت پزشک یا تکنیسین در این کار همانند هر روش درمانی دیگر، اهمیت زیادی در جلوگیری از بروز عوارض جانبی خواهد داشت. با این حال، در برخی موارد نادر ممکن است عوارضی مثل کبودی یا تورم یا بی حسی یا کمی قرمزی در محل انجام کار مشاهده شود. تمامی روش های درمانی زیباسازی صورت از جمله هایفوتراپی غبغب با عوارض جانبی احتمالی همراه هستند؛ ولی باید بدانیم که عوارض هایفوتراپی صورت بسیار خفیف و نادر و موقتی بوده و به زودی طی چند روز برطرف می شوند. 

ماندگاری هایفوتراپی غبغب

ماندگاری هایفوتراپی غبغب
ماندگاری هایفوتراپی غبغب

نتایج استفاده از این روش، بلافاصله پس از اولین جلسه کاملاً محسوس و قابل مشاهده خواهد بود. ماندگاری هایفوتراپی، به عواملی چون سن، متعادل نگهداشتن رژیم غذایی و عدم اضافه وزن مجدد، سبک زندگی و سلامت عمومی بدن بستگی دارد و در صورت رعایت، نتایج درمانی می تواند دائمی و ماندگار باشد. معمولاً سفت شدن و اثرات لیفت پوست بلافاصله پس از انجام هایفوتراپی غبغب قابل مشاهده است، ولی تکمیل روند تولید کلاژن معمولا 1 تا 3 ماه یا کمی بیشتر طول می کشد. می توان اثرات درمانی این روش را حداقل به مدت 18 ماه الی 24 ماه حفظ کرد. برخی مراکز توصیه می کننده که برای دست یابی به بهترین نتایج، در سال اول، 2 جلسه درمانی انجام شود. برای تداوم و حفظ نتایج حاصله بهتر است در سال های بعد نیز هایپوگرافی 1 تا 2 بار در سال تکرار شود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای رفع غبغب با هایفوتراپی هستند؟

افتادگی بخش زیرچانه می تواند موجب ایجاد مشکل در زیبایی و ظاهر افراد و چاق دیده شدن صورت شود. در گذشته برای رفع این مشکل، از اقدامات پر دردسر جراحی استفاده می شد؛ ولی امروزه با ورود روش های نوین و ایمن، افراد برای زاویه دار کردن فک و رفع غبغب به انجام هایفوتراپی غبغب متمایل شده اند.

معمولاً محدودیت سنی خاصی برای انجام این عمل وجود ندارد و اکثر افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند، می توانند این عمل را انجام دهند. معمولاً انجام این کار برای افراد زیر 30 سال و بالای 75 سال توصیه نمی شود و در صورت تمایل افراد خارج از این محدوده سنی به انجام هایفوتراپی ، مشورت با پزشک ضروری است. باید دقت داشته باشید که این عمل برای افتادگی ها و شلی خفیف پوست مناسب است و در صورت زیاد بودن چربی تجمع یافته و شلی بیش از حد پوست، پزشک استفاده از روش های دیگر را توصیه می کند.

بهتر است افرادی که مبتلا به بیماری هایی از قبیل بیماری‌های قلبی- عروقی، بیماری های کبدی، اختلالات غدد درون ریز، اختلال در غدد لنفاوی یا دیابت هستند نیز از انجام هایفوتراپی غبغب صرف نظر کنند. در صورت وجود حساسیت پوستی یا زگیل یا تبخال در ناحیه گردن باید تا برطرف شدن قطعی مشکل از انجام هایفوتراپیصرف نظر کنید. ضمناً در صورت تزریق چربی، ژل یا بوتاکس باید احتیاط کنید و برای انجام هایفوتراپی حداقل به مدت 2 تا 3 هفته صبر کنید.

آمادگی ها و مراقبت های لازم قبل و بعد از هایفوتراپی

بهتر است حداقل دو هفته قبل از عمل خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید یا عمل برنزه سازی پوست را انجام ندهید. در صورت مصرف آنتی بیوتیک یا هر گونه دارویی، این مورد را با پزشک در میان بگذارید و حداقل دو هفته بعد از تکمیل دوره درمان، نسبت به انجام هایفوتراپی غبغب اقدام کنید. چرا که برخی از داروها موجب ایجاد حساسیت پوست نسبت به نور و فراصوت می شوند. روز قبل از هایفوتراپی، حمام کرده و پوست خود را تمیز کنید. باید در روز انجام هایفوتراپی بدون آرایش و حتی بدون استفاده از کرم مرطوب کننده در ناحیه گردن، به مرکز درمانی مراجعه نمایید.
و اما مراقبت بعد از هایفوتراپی: از خاراندان یا ماساژ ناحیه زیرچانه خودداری کنید. مصرف آب و مایعات و میوه و آب میوه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. بهتر است تا چند روز بعد از عمل، از رفتن به استخر و جکوزی و سونا و محیط های خیلی گرم یا خیلی سرد اجتناب کنید. به طور کلی، انجام مراقبت های توصیه شده توسط پزشک و مرکز درمانی، قبل و بعد از انجام هایفوتراپی غبغب، می تواند بهحصول نتایج بهتر و تداوم نتایج هایفوتراپی به صورت ماندگار کمک کند و شما برای مدت طولانی تری از نتیجه به دست آمده بهره مند شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *