هایفوتراپی دور چشم

ماندگاری هایفوتراپی صورت، دور چشم و غبغب

امروزه ماندگاری هایفوتراپی را می توان مهم ترین دغدغه خانم های و آقایان دانست. هایفوتراپی فرایندی غیر تهاجمی است که تاثیر چشمگیری در تحریک سلول های کلاژن ساز پوست دارد. با انجام این فرایند، می توانید از شل شدگی و افتادگی پوست صورت و گردن خود جلوگیری کنید. یکی از برتری‌های هایفو نسبت به سایر روش‌ها، مدت ماندگاری آن می باشد.
در این مقاله به بررسی ماندگاری هایفوتراپی صورت، دور چشم و غبغب و عوامل افزایش دهنده آن می پردازیم.

هایفوتراپی و بررسی نتایج آن بر روی پوست

امروزه هایفوتراپی صورت و هایفوتراپی غبغب به یکی از آشنا ترین فرایند های زیبایی تبدیل شده است. این فرایند با استفاده از اشعه متمرکز و پرقدرت اولتراسوند انجام می گیرد. اشعه اولتراسوند می تواند دما سلول های پوستی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد و ساختار آن ها را تخریب کند. در نظر اول، این امر فرایندی آسیب زا خواهد بود. اما آسیب به سلول های پوستی، آن ها را مجبور می کند تا برای ترمیم خود، کلاژن بیشتری تولید کنند. بدین ترتیب کلاژن مورد نیاز پوست تامین می شود و روند پیری و افتادگی پوست به تعویق می افتد.

هایفوتراپی

یکی از نکاتی که قبل از انجام این فرایند باید بدان توجه کنید، مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی است. این فرایند بر روی همه افراد تاثیر یکسانی ندارد. در واقع هرچقدر که میزان افتادگی پوست شما بیشتر باشد، به جلسات هایفوتراپی بیشتری نیاز خواهید داشت. ماندگاری نتایج این فرایند زیبایی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به طور دقیق با پارامتر های موثر بر اثربخشی هایفوتراپی آشنا خواهید شد.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

همان طور که عنوان شد، شرایط پوستی هر فرد نظیر نوع پوست، روند پیری، روند کلاژن سازی سلول ها و … با فرد دیگر متفاوت است. از این جهت نمی توان به طور دقیق در مورد میزان ماندگاری هایفوتراپی صحبت کرد. اما طبق آزمایشات انجام شده توسط انجمن پزشکی آمریکا، می توان گفت که نتایج هایفوتراپی حداقل تا ۱ سال بعد از اتمام جلسات درمان، ماندگار خواهند بود. البته اگر مراقبت های بعد از هایفو را به صورت منظم انجام دهید، می توانید تا ۳ سال بعد نیز نتایج این فرایند را مشاهده کنید.

ماندگاری هایفوتراپی

هرچقدر روند پیری پوست شما سریع تر باشد، اثرات هایفوتراپی نیز زودتر از بین می روند. با این حال می توان گفت که هایفوتراپی، فرایندی با اثربخشی طولانی مدت است و با گذر زمان، نتایج بهتری را مشاهده خواهید کرد. مدت زمان ماندگاری این فرایند، به شیوه انجام آن نیز بستگی دارد. از این جهت توصیه می شود که برای انجام هایفوتراپی به کلینیک های معتبر و متخصصان پوست مراجعه کنید.

راهکار هایی برای افزایش مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی

نتایج هایفوتراپی با یک جلسه نیز قابل رویت خواهند بود. البته با افزایش جلسات درمان، مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی را نیز افزایش می دهد. شما می توانید برای ماندگاری بیشتر نتایج، جلسات هایفو را با فاصله زمانی ۶ ماهه انجام دهید. توجه داشته باشید که انجام جلسات هایفو زودتر از ۶ ماه، برای پوست های معمولی اثربخش نخواهد بود.
البته در پوست هایی با افتادگی زیاد، جلسات درمانی ۳ ماهه پیشنهاد می شود. پس از اتمام دوره درمان نیز بهتر است سالی یکبار این فرایند را انجام دهید تا کلاژن سازی پوست تثبیت شود. برای اثربخشی سریع تر و ماندگاری طولانی تر، می توانید از هایفوگلو نیز استفاده کنید. عمق نفوذ هایفوگلو نسبت به هایفوتراپی کمتر است و جلسات درمانی آن با فاصله زمانی کمتری انجام می گیرد.

افزایش ماندگاری هایفوتراپی
  • مصرف آب و تاثیر آن بر میزان ماندگاری هایفوتراپی

یکی از پارامتر هایی که می تواند به کلاژن سازی پوست کمک کند، مصرف آب و هیدراته بودن بدن است. از این جهت یکی از پارامتر هایی که می تواند ماندگاری هایفوتراپی را افزایش دهد، نوشیدن آب کافی خواهد بود. اگر آب کافی به لایه های پوستی شما نرسد، پوست دهیدراته می شود. این امر می تواند آسیب سلول های کلاژن سازی را به حداکثر برساند و این سلول ها را به سلول های مرده تبدیل کند. از این جهت پس از انجام هایفوتراپی، از نوشیدن آب غافل نشوید. آب، روند کلاژن سازی سلول ها را سرعت می بخشد و شفافیت و لطافت را به پوست شما هدیه می کند.

  • اجتناب از قرارگیری در معرض نور خورشید

همان طور که عنوان شد، هایفوتراپی فرایندی است که دمای سلول های پوستی را افزایش می دهد. به همین دلیل پس از انجام این فرایند، باید از هرگونه افزایش دمای مجدد در پوست جلوگیری کنید. از دیگر راهکار های افزایش مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی را می توان اجتناب از قرارگیری در معرض نور خورشید دانست. اشعه های نور خورشید می توانند به لایه های پوستی نفوذ کنند و آسیب های غیر قابل جبرانی را پدید آورند.
به همین دلیل تا حداکثر ۳ هفته بعد از انجام هایفوتراپی، در معرض آفتاب قرار نگیرید. از سوی دیگر، استفاده از کرم های ضد آفتاب را جدی بگیرید. این کرم ها از نفوذ اشعه UV به پوست جلوگیری می کنند. این امر علاوه بر افزایش ماندگاری نتایج هایفو، به کاهش لک های پوستی و آفتاب سوختگی نیز کمک خواهند کرد. دوش آب گرم و مصرف الکل و دخانیات نیز تا زمان پدیدار شدن نتایج هایفو، ممنوع خواهند بود.

تاثیر هایفو بر صورت

هایفوتراپی از جمله فرایند های زیبایی غیر تهاجمی است. اشعه هایفو عوارض جانبی چشمگیری ندارد و داوطلبان پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، شاهد نتایج آن خواهند بود. کلاژنی که در اثر هایفوتراپی در پوست منتشر می شود، می تواند به سفت شدن پوست کمک کند. از این جهت امروزه هایفوتراپی را یک فرایند جوانسازی می دانند. از جمله دلایل محبوبیت این روش را می توان عدم نیاز به بریدن پوست برای کلاژن سازی، دانست. اشعه هایفو به ساختار پوست نفوذ خواهد کرد و بدون خونریزی، سلول های کلاژن ساز را تحریک می کند.
این امر موجب شده تا دوره نقاهت هایفوتراپی بسیار کوتاه باشد و به عنوان یک فرایند بدون درد شناخته شود. یکی از اثرات بارز هایفوتراپی را می توان از بین بردن کامل چروک های سطحی و کاهش چروک های عمیق، دانست. این فرایند به صاف شدن پوست و لیفت گونه ها و ابرو ها نیز کمک می کند. نتایج و ماندگاری هایفوتراپی برای سفت کردن پوست گردن نیز بسیار چشمگیر است. امروزه هایفوتراپی به منظور برجسته سازی زاویه فک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان تاثیرگزاری تغییرات بعد از هایفو

هایفوتراپی از سال ۲۰۰۹ به عنوان روش غیر تهاجمی لیفت صورت شناخته شد. آشکار شدن نتایج این فرایند در هر فرد متناسب با شرایط جسمانی او، متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی حداکثر ۳ ماه بعد از انجام هایفوتراپی، نتایج آن را مشاهده خواهید کرد. پس از انجام این فرایند ممکن است دچار ورم در ناحیه صورت شوید. این عارضه حداکثر ۵ روز بعد، به طور کامل از بین خواهد رفت.
پس از گذشت ۱۲ هفته از اولین جلسه هایفوتراپی، حالت ارتجاعی پوست تا حد چشمگیری بهبود می یابد. همچنین سلول های پوستی تا ۶ ماه بعد از انجام هایفوتراپی نیز توانایی کلاژن سازی خواهند داشت. البته باید جلسات درمان خود را در زمان مشخص انجام دهید تا ماندگاری هایفوتراپی افزایش یابد. توجه داشته باشید که قبل از انجام هایفوتراپی حتما به متخصص پوست مراجعه کرده و این امر را تحت نظر پزشک انجام دهید.

نتیجه گیری درباره ماندگاری هایفوتراپی صورت

ماندگاری هایفوتراپی به عوامل متعددی بستگی دارد. از این جهت ماندگاری نتایج در هر فرد متفاوت خواهد بود. لازم است بدانید که فرایند هایفوتراپی، تنها می تواند سرعت پیری پوست را کاهش دهد و نمی تواند این امر را برای همیشه از بین ببرد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش جوانسازی، با شماره های درج شده تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ درباره مدت ماندگاری هایفوتراپی صورت:

تاثیر هایفو بر صورت چقدر ماندگار است؟

تاثیرات هایفو بر صورت حدود 1 تا 2 سال ماندگار باقی می ماند اما بهتر است بعد از یکسال مجدد هایفو را تمدید کنید.

نتایج هایفوتراپی را چگونه تقویت کنیم؟

با رعایت مراقبت ها و مصرف داروهای کمک کننده.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *