عوارض هایفوتراپی صورت

بررسی عوارض هایفوتراپی صورت

با وجود تعداد زیادی از تکنیک های جوانسازی پوست صورت، شاید انتخاب گزینه مناسب برای شما دشوار باشد. درمان پوست صورت با هایفوتراپی انتخاب محبوبی برای کسانی بوده که می خواهند بدون زمان استراحت، برش یا هزینه جراحی به نتایج قابل مشاهده برسند. از جمله نشانه های پیری پوست صورت می توان به خطوط چین و چروک، از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست و ظاهری با بافت خشن اشاره کرد. خوشبختانه امروزه درمان های موثر و اثبات شده ضد پیری زیادی نیز داریم. سونوگرافی متمرکز صورت با شدت بالا (HIFU) روشی غیر تهاجمی برای سفت کردن پوست و کاهش ظاهر چین و چروک می باشد. این روش که به عنوان لیفت صورت نیز شناخته می شود، بسیار سریع بوده و نواحی خاصی از صورت و گردن را هدف قرار می دهد که نیاز به جوانسازی دارند. در حالی که اولتراسوند تراپی روشی ایمن برای سفت کردن صورت در نظر گرفته می شود، اما هیچ روشی بی عیب نیست و قبل از انجام هایفو صورت باید به عوارض جانبی آن توجه کرد. در ادامه مقاله عوارض هایفوتراپی صورت را بررسی می کنیم.

اولتراسوند با فرکانس بالا یا هایفوتراپی صورت چیست؟

پوست ما دائما خود را تجدید می کند. اما با افزایش سن، نوسازی کند شده و باعث پیری پوست می شود. هنگامی که هایفوتراپی صورت آسیب سلولی کنترل شده را روی بافت ایجاد می کند، بازسازی پوست بالا می رود و شروع به فعالیت می نماید؛ همانند پوستی که 10 تا 20 سال جوان تر است. درمان هایفو از انرژی اولتراسوند استفاده نموده و لایه های زیرین سطح پوست را هدف قرار می دهد. انرژی اولتراسوند بافت پوست را به سرعت گرم و آسیب سلولی کنترل شده را ایجاد می کند. این آسیب سلول ها را تحریک نموده تا کلاژن بیشتری تولید کنند و روند نوسازی پوست را تقویت می نماید. درمان صورت با هایفوتراپی درمان تهاجمی نیست. در این نوع درمان هیچ جراحی درگیر نیست. این تکنیک به سادگی بیدار کردن پوست بوده تا مانند دوران جوانی شما عمل نموده و کلاژنسازی کند. هایفوتراپی صورت روی پوست های با میزان چین و چروک خفیف تا متوسط موثرتر می باشد. این روش به عنوان اولین دفاع ایده آل برای رسیدگی به علائم پیری مطرح است. اما نباید از عوارض هایفوتراپی صورت نیز غافل شد.
هنگامی که هایفو اعمال می گردد، اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی بافت های زیر سطح پوست متمرکز می شود. بنابراین هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست وارد نمی شود. از آنجایی که هایفو درمان تهاجمی نبوده، بنابراین هیچ برش، سوزن یا جای زخم وجود ندارد. دوره نقاهت نداشته و شما می توانید بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره خود بازگردید که برای بسیاری جذاب می باشد. بلافاصله پس از درمان، نتایج اولیه را مشاهده خواهید کرد. اما برای مشاهده نتایج حداکثری، معمولا 3 ماه زمان نیاز است. برخی از مشتریان Hifu را انتخاب می کنند زیرا نتایج درمان با گذشت زمان بهتر می شود و عوارض های هایفوتراپی صورت نادر بوده و دائمی نیستند. درمان هایفو صورت به طور قابل توجهی ارزان تر از هر لیفت صورت با جراحی است.

بررسی عوارض های هایفوتراپی صورت

 هایفو به جای پرکردن زیر سطح پوست برای ظاهری حجیم تر یا خلاص شدن از شر پوست اضافی با جراحی، به بازسازی پوست کمک می کند. از آنجایی که این روشی برای ارتقای فرآیند طبیعی پوست است، نتایج به ماهیت و توانایی پوست شما برای بازسازی خود به خودی بستگی دارد. از این رو نتایج ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. با جراحی نتایج قطعی تر است. این بدان معنا نیست که هایفو روی پوست شما موثر نخواهد بود. میزان تاثیر گذاری هایفو و نتایج آن از فرد به فرد دیگر متفاوت می باشد. هایفو برای شلی خفیف تا متوسط پوست مناسب است. اگر پوست خیلی افتاده ای دارید، می توانید سایر درمان های پوستی را در نظر بگیرید. اثرات درمان صورت هایفو معمولا حدود 12 ماه ادامه دارد. پس از این مدت ممکن است برای حفظ بهترین نتایج به درمان های مکرر نیاز داشته باشید. در ادامه عوارض هایفوتراپی صورت را آورده ایم.

عوارض های هایفوتراپی صورت
  • درد یا احساس سوزن شدن

هایفوتراپی معمولا بدون درد بوده و کاربران احساس سوزن سوزن شدن خفیف یا گرما روی پوست را گزارش می کنند. با این حال، ممکن است احساس سوزن سوزن و گرما وجود داشته باشد که فقط در طول درمان احساس شده و با اتمام کار ادامه نمی یابد. گاهی برخی از مراجعان احساس ناراحتی می کنند، اگرچه با ادامه درمان این مشکل برطرف می شود و شما نتایج شگفت انگیز درمان خود را در پایان مشاهده می کنید. متخصص زیبایی با تجربه درصورت درد خیلی شدید، می تواند کرم بی حس کننده یا داروی خوراکی تجویز کند. با این حال، این شدت درد بسیار نادر بوده و اکثر مراجعین به آن نیاز ندارند. احساس درد از عوارض هایفوتراپی صورت بوده که به سرعت از بین می رود.

  • لکه دار شدن پوست

لکه روی پوست از شایع ترین عوارض هایفوتراپی صورت بوده که توسط بیماران گزارش شده است. نواحی تحت درمان ممکن است قرمز و لکه دار شوند، به خصوص اگر پوست شما حساس و مستعد قرمزی باشد. این عارضه جانبی دائمی نیست، معمولا چند ساعت پس از درمان از بین می رود. پزشک متخصص معمولا کرم هایی را برای رفع این مشکل در پایان درمان معرفی می نماید.

  • متورم شدن پوست

متورم شدن پوست از عوارض نادر هایفوتراپی صورت بوده، اما از آنجایی که پوست هر فرد متفاوت می باشد، ممکن است تورم ایجاد شود. تورم معمولا پس از چند روز ناپدید می شود. سپس می توانید به طور کامل از مزایای هایفوتراپی صورت خود برای جوانسازی پوست قدردانی کنید. پزشک متخصص زیبایی شما اطمینان حاصل می کند، که شما از تمام مزایا و عوارض هایفوتراپی صورت در طول مشاوره خود آگاه می شوید.

  • بی حسی مقطعی

امواج صوتی ساطع شده در طول روش هایفو به عمیق ترین لایه های پوست نفوذ می کند تا حتی عمیق ترین چین و چروک ها را از بین ببرد. این فناوری برای نفوذ به درم و لایه سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) منحصر به فرد می باشد. حتی قدرت نفوذ آن عمیق تر از تمام درمان های غیرتهاجمی دیگر است. SMAS همان لایه ای بوده که در طی جراحی معمولی سفت می شود، با این حال، بر خلاف جراحی، HIFU مقرون به صرفه تر است و نیازی به مرخصی و دوره نقاهت ندارد. از آنجایی که هایفو به عمیق ترین لایه ها نفوذ می کند، گاهی اوقات این مسئله می تواند باعث آسیب جزئی شده و منجر به احساس بی حسی گردد.

احساس سوزن سوزن شدن بیشتر در نواحی ظریف مانند چشم ها و لب ها اتفاق می افتد. افرادی احساس بی حسی را گزارش نموده اند که علائم آن طی دو هفته بدون نیاز به دارو یا مداخله پزشکی برطرف شده است. لطفا توجه داشته باشید که این عوارض نادر بوده و در طول مشاوره به طور کامل برای شما توضیح داده خواهد شد. ایمنی مشتری همیشه اولویت اصلی است، بنابراین باید اطمینان حاصل شود که مشتریان تا حد امکان از عوارض جانبی کمتری رنج می برند. اگرچه مانند هر عمل زیبایی عوارض هایفوتراپی صورت نیز وجود دارد.

  • هایپرپیگمانتاسیون

هایپرپیگمانتاسیونیکی از عوارض هایفوتراپی صورت بوده که در عین نادر بودن به طور بالقوه دائمی است. این عارضه جانبی می تواند باعث تغییر رنگ پوست و تیره شدن آن شود. این عوارض می تواند توسط دستگاه اولتراسوند ساطع کننده گرما که به دمای 45 تا 65 درجه سانتیگراد رسیده، ایجاد شود.

  • عدم تاثیرگذاری بر پوست صورت

افرادی که تحت درمان هایفو قرار گرفته اند، گاهی اوقات هیچ مزیت یا عوارض جانبی قابل مشاهده ای از درمان اولتراسوند را تجربه نمی کنند. در حالی که بسیار خوب است که پوست فرد آسیب نبیند، اما برای کسانی که امیدوار بودند پوستی بدون چین و چروک و سفت تر داشته باشند، مفید نیست. در 10 درصد موارد، کاربران هیچ تفاوتی در ظاهر پوست و گردن خود نمی بینند، زیرا نتایج از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. گاهی اوقات کلاژن سازی در داخل پوست اتفاق افتاده، اما تأثیر قابل مشاهده ای در لایه بیرونی پوست ندارد. عدم تاثیر گذاری موثر می تواند یکی از عوارض هایفوتراپی صورت باشد.

هر کدام از درمان های جوانسازی پوست صورت با برخی از عوارض جانبی بالقوه نامطلوب همراه است. با این حال، درمان صورت با هایفوتراپی روشی تایید شده توسط FDA برای سفت کردن و جوانسازی پوست صورت می باشد. عوارض هایفوتراپی صورت که دائمی باشند، بسیار نادر هستند.  عوارض جانبی موقتی نیز خیلی کم رخ داده و در عرض یک یا دو هفته ناپدید می شوند. اگر مایل هستید که عوارض جانبی احتمالی درمان حداقلی داشته باشید، هایفوتراپی بهترین گزینه جوانسازی پوست صورت برای شما است.

کلام پایانی درباره عوارض هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی قوی ترین درمان موجود به عنوان جایگزین ایمن برای جراحی است. می توان از این روش روی بدن برای هدف قرار دادن چربی و سفت کردن پوست یا برای صورت به عنوان لیفت صورت استفاده نمود. هایفوتراپی لایه های عمیق تر زیر پوست را هدف قرار می دهد. دقیقا همان لایه ای که در طول جراحی هدف قرار می گیرد. هایفو باعث آسیب های ریز در اعماق سطح پوست شده و باعث افزایش انبوه کلاژنسازی می شود. برای بدن از سطح عمیق تری از هایفو استفاده می شود که به طور موثر سلول های چربی را می شکند و در عین حال پوست را سفتتر می کند. از آنجایی که عوارض هایفوتراپی صورت موقتی بوده و بلافاصله از بین می روند، بنابراین این تکنیک روشی موثر و محبوب برای جوانسازی پوست می باشد.

پرسش و پاسخ درباره عوارض هایفوتراپی صورت:

آیا مضرات هایفوتراپی دائمی است؟

خیر اکثر انها نادر و کوتاه مدت می باشند.

عوارض هایفوتراپی غبغب چیست؟

عوارض هایفوتراپی غبغب نیز بسیار اندک و نادر و مشابه صورت می باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *