هایفوتراپی دور چشم یا زیر چشم

هایفوتراپی دور چشم + فیلم هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم یک روش درمان غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است که برای جوانسازی دور چشم بکار می رود. این روش درمان از سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU) به منظور لیفت، سفت کردن و تقویت پوست دور چشم استفاده می کند. بر اساس تحقیقات، هایفوتراپی را می توان یک روش کاملاً ایمن و بی خطر دانست که هیچگونه عوارض جانبی جدی با خود به همراه ندارد. از این روش درمانی در از بین بردن چین و چروک، تیرگی، کبودی و گودی دور چشم استفاده می شود. هایفوتراپی نه تنها یک روش درمان بلکه پیشگیری نوین به شمار می رود که اثرات آن تنها پس از چند ماه قابل مشاهده هستند.

هایفوتراپی چگونه باعث جوانسازی پوست می شود؟

درمان هایفوتراپی صورت مبنی بر سونوگرافی متمرکز با شدت بالاست. در این روش درمان، انرژی فراصوت به صورت دقیق به لایه های زیر پوست تابانده می شود. این انرژی بدون آسیب رساندن به سطح پوست، دمای این لایه ها را افزایش می دهد. با افزایش انرژی حرارتی، سلول های پوستی مسئول تولید کلاژن تحریک می شوند و شروع به تولید کلاژن می کنند. به این ترتیب، جوانسازی پوست به کمک یک روش کم خطر و موثر صورت می گیرد.  هایفوتراپی پوست در زمینه های دیگر نیز کاربرد دارد، ازجمله کاهش چربی، بهبود چین و چروک و سفت کردن پوست شل. به این نکته توجه داشته باشید که هایفوتراپی خطوط کم عمق پوست و دور چشم با نتایج شگفت انگیز و بهتری همراه است.

از روش درمان هایفوتراپی دور چشم برای چه کسانی می توان استفاده کرد؟

هایفوتراپی دور چشم، یک روش جوانسازی نوین برای تمام کسانی به شمار می رود که به دنبال زیبایی پوست صورت خود هستند. هایفو نه تنها یک روش درمان بلکه یک روش موثر برای پیشگیری از مشکلات پوستی ناشی از بالا رفتن سن به شمار می رود. به عبارت دیگر، افرادی که نگران چین و چروک و تیرگی پوست دور چشم خود هستند، می توانند از هایفوتراپی به عنوان یک روش پیشگیری استفاده کنند. در نتیجه، امتحان کردن روش هایفوتراپی برای تمامی کسانی که به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت می دهند، پیشنهاد می شود.

علاوه بر برخورداری از سلامت عمومی، بیمار برای انجام هایفوتراپی دور چشم باید شرایط زیر را داشته باشد:

 هایفوتراپی دور چشم
 • بالای 25 سال که به دنبال پیشگیری از پیری پوست هستند
 • بین 30 تا 75 سال که افتادگی پوست دور چشم دارند
 • افراد دارای آسیب های پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • عدم وجود زخم، عفونت، آکنه کیستی و ایمپلنت فلزی

پیش از انجام هایفوتراپی حتماً با یک متخصص در خصوص آسیب‌های پوستی دور چشم خود صحبت کنید. پزشک متخصص، آزمایشات و معاینه های لازم جهت انجام این درمان را بررسی خواهد کرد. نکته جالب توجه در مورد هایفوتراپی دور چشم این است که اثربخشی آن را می توان در کوتاه ترین زمان ممکن مشاهده کرد.

یک تیر و چند نشان با هایفوتراپی دور چشم!

همانطور که گفته شد، هایفوتراپی یک روش موثر برای تقویت پوست به شمار می رود. این روش درمانی تنها یک کاربرد خاص ندارد. از آن در زمینه های مختلف جوانسازی و زیباسازی پوست صورت استفاده می شود. به طور کلی، هایفوتراپی کاربرد گسترده ای در بهبود آسیب های ظاهری پوست ازجمله چین و چروک دارد. از این روش حتی برای برطرف کردن افتادگی پلک ها و کیسه های زیر چشم نیز استفاده می شود. در صورت استفاده از بهترین دستگاه های جوانسازی، امکان از بین بردن گودی، تیرگی و چین و چروک دور چشم به کمک هایفوتراپی وجود دارد.

البته، اثربخشی هایفوتراپی دور چشم به میزان قابل توجهی به کیفیت دستگاه و مهارت اپراتور بستگی دارد. اپراتور ابتدا عمق چین و چروک پوست را اندازه می گیرد و دستگاه جوانسازی را بر اساس آن تنظیم می کند. سپس، دستگاه را روی پوست بیمار به آرامی حرکت می دهد تا امواج فراصوت به عمق لایه های پوست نفوذ کنند. به این ترتیب، گرمای حاصل از تابش امواج فراصوت باعث کلاژن سازی پوست می شود. 

مزایای هایفوتراپی؛ از جوانسازی پوست تا رفع چین و چروک

در سال های اخیر، هایفوتراپی دور چشم به یکی از محبوب ترین روش های مراقبت از پوست تبدیل شده است. دلیل این محبوبیت، مزایای متعددی است که این روش با خود به همراه دارد. از مهم ترین مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اثربخشی بالا و قابل توجه
 • ماندگاری طولانی مدت
 • بی خطر و غیر تهاجمی بودن
 • کوتاه بودن مدت زمان نقاهت بعد از درمان
 • عدم نیاز به آمادگی قبلی برای انجام درمان هایفو
 • بدون عوارض جانبی جدی
 • کمک به ترمیم و بازسازی پوست دور چشم

از آنجایی که چشم یکی از حساس ترین قسمت های بدن به حساب می آید، انتخاب یک روش مطمئن و بدون عوارض جانبی اهمیت بسیار زیادی دارد. اکثر روش هایی که برای جوانسازی پوست بکار می روند، با عوارض جانبی متعددی همراه هستند. تحقیقات انجام گرفته در زمینه اثربخشی و خطرات هایفوتراپی نشان می دهند که این روش هیچ آسیبی به چشم نمی زند و کاملاً بی خطر است. به عبارت دیگر، هایفوتراپی دور چشم بدون التهاب، سوزش، قرمزی و خارش انجام می شود و بیمار تحت درمان کوچک ترین دردی احساس نمی کند.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای هایفوتراپی، نمایان شدن اثرات آن بلافاصله بعد از اولین جلسه درمان است. البته، اپراتور باید تعداد جلسات درمان را بر اساس عمق چین و چروک و آسیب های ظاهری پوست مشخص کند. هر جلسه درمان نیز بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. لازم به ذکر است که دور چشم بعد از هایفوتراپی کمی ملتهب می شود اما این التهاب بعد از چند ساعت فروکش خواهد کرد.

ماندگاری هایفوتراپی دور چشم چقدر است؟

همانطور که گفته شد، ماندگاری بالا یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی به شمار می رود. با این وجود، این احتمال وجود دارد که این سوال برایتان پیش بیاید که ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟ پاسخ این سوال به میزان قابل توجهی به عمق چین و چروک ها، میزان افتادگی پلک و همچنین، تعداد جلسات درمان بستگی دارد. آسیب های ظاهری دور چشم را می توان طی یک جلسه درمان کرد. اما برخی از افراد ممکن است به تعداد جلسات بیشتر و طولانی تر نیاز داشته باشند. به طور کلی، نتایج هایفوتراپی دور چشم با سه جلسه درمانی در سال اول و یک تا دو جلسه درمانی در سال های بعدی نمایان می شوند.

ماندگاری هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی ازطریق کلاژن سازی به تقویت پوست کمک می کند. تولید کلاژن حدود 10 تا 12 هفته به طول می انجامد. در نتیجه، اثربخشی جلسات هایفوتراپی نیز بعد از گذشت حداقل سه ماه نمایان می شود. مدت زمان اثربخشی این روش در مقایسه با روش های دیگر درمان و تقویت پوست دور چشم بسیار کوتاه تر است.

آیا هایفوتراپی دور چشم، عوارض جانبی دارد؟

عوارض هایفوتراپی صورت بسیار اندک است و هیچ یک از آن ها خطر جدی برای بیمار ندارند. دور چشم بیمار بعد از تاباندن امواج فراصوت کمی قرمز و ملتهب می شود. اگرچه، این التهاب با گذشت چند ساعت تا چند روز از بین می رود. با این وجود، برخی از بیماران عوارض جانبی دیگری را نیز تجربه می کنند، ازجمله:

 • احساس درد مزمن در اطراف چشم ها
 • قرمزی، کبودی و بی حسی پوست
 • تورم و التهاب شدید پوست دور چشم ها

اکثر این عوارض ها به خودی خود بعد از گذشت چند روز برطرف می شوند و نیاز به درمان خاصی ندارند. با این وجود، عوارض جانبی هایفوتراپی دور چشم به میزان چشمگیری به کیفیت دستگاه جوانسازی و مهارت اپراتور بستگی دارد. به همین دلیل، توصیه می شود برای هایفوتراپی حتماً به مراکز معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید چراکه چشم بسیار حساس است.

آیا هایفوتراپی دور چشم نیاز به مراقبت های قبل و بعد دارد؟

هایفوتراپی به مراقبت های خاصی نیاز ندارد. با این وجود، قبل و بعد از انجام این کار باید به نکاتی توجه کنید. قبل از هایفوتراپی، مشروبات الکلی و دخانیات مصرف نکنید. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض آفتاب برای مدت زمان طولانی می تواند اثربخشی هایفوتراپی دور چشم را کاهش دهد. اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

برای مراقبت بعد از هایفوتراپی توصیه می شود تا برای 4 تا 6 هفته بعد از هایفوتراپی زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. حرارت شدید، حمام آب داغ و جکوزی نیز به پوست تحت درمان آسیب می زند. انجام فعالیت های شدید ورزشی و نوشیدن بیش از اندازه مایعات نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

سخن پایانی درباره هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم یک روش موثر برای جوانسازی پوست به شمار می رود. نکته قابل توجه در مورد هایفوتراپی، غیر تهاجمی بودن آن است. این یک مزیت مهم محسوب می شود چراکه بیمار نیازی به بستری شدن یا سپری کردن دروه نقاهت ندارد. از هایفوتراپی می توان برای برطرف کردن گودی و سیاهی زیر چشم استفاده کرد. اگر به دنبال روش های جایگزین دیگر برای تقویت پوست دور چشم خود هستید، می توانید تزریق ژل، تزریق بوتاکس، بلفاروپلاستی، میکرودرم ابریژن و لیزر را امتحان کنید. اگرچه، اثربخشی و سرعت درمان هیچ یک از این روش ها به اندازه هایفوتراپی دور چشم نخواهند بود.

شما برای زیبایی و جوانسازی پوست خود از چه روشی استفاده می کنید؟

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *