انواع مدل ژل لب

انواع مدل ژل لب

زیبایی لب ها در زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار است به همین دلیل تزریق ژل لب به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی تبدیل شده است. افراد برای به دست آوردن فرم دلخواه لب، حجم دهی به لب های نازک، رفع چین و چروک های لب و ایجاد تقارن در دو طرف لب اقدام به تزریق ژل لب می کنند. برندهای متفاوتی از ژل لب در بازار موجود می باشد که عمده آن ها حاوی اسید هیالورونیک می باشند. این ماده که به صورت طبیعی در بدن موجود است با جذب آب به بافت حالت ارتجاعی و شادابی می بخشد. علاوه بر افرادی که با افزایش سن، دچار تغییر حالت لب ها شده اند، افراد جوان تر نیز تمایل دارند که با تزریق ژل لب به فرم دلخواه لب دست پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم انواع مدل ژل لب را شرح دهیم تا بتوانید متناسب با فرم چهره خود و همین طور فرم ایده آل مد نظرتان، یکی از این مدل ها را برای تزریق ژل لب انتخاب کنید.

از پرطرفدارترین و شناخته شده ترین انواع مدل ژل لب می توان به مدل طبیعی، قلبی، روسی و عروسکی اشاره کرد:

عکس انواع مدل ژل لب

انواع مدل ژل لب طبیعی یا کلاسیک

این مدل مناسب افرادی است که می خواهند حالت طبیعی لب های خود را حفظ کنند و تغییر کم و طبیعی را تجربه کنند. در واقع مدل طبیعی یکی از پرطرفدارترین انواع مدل ژل لب می باشد که زیبایی طبیعی و متناسب با اجزای صورت به افراد می بخشد. مدل طبیعی ژل لب برای افرادی که قصد دارند لب های نازک خود را کمی حجیم تر کنند یا فرم دهی کم و متناسبی به لب ها ببخشند یا بین لب بالا و پایین تقارن برقرار کنند؛ مناسب است. خانم هایی که با افزایش سن از حجم لب هایشان کاسته شده است؛ کاندید مناسبی برای این مدل هستند.

انواع مدل ژل لب قلبی

اگر صورت بیضی شکلی دارید این مدل برای شما بسیار مناسب است و زیبایی و جذابیت دوچندانی به چهره شما می بخشد. همین طور که از اسم این مدل پیداست، با ایجاد فاصله بین قسمت بالایی دو حاشیه لب، فرم قلبی شکل به لب ها می بخشد. این مدل زیبایی زنانه ی زیادی به لب ها می دهد اما خارج کردن فیلر از لب ها در صورت نارضایتی مشتری کمی مشکل است.

انواع مدل ژل لب روسی

یکی از زیباترین انواع مدل ژل لب، ژل لب مدل روسی یا عروسک روسی (Russian doll) می باشد. در این مدل با تزریق ژل در امتداد خط لب، فرم خاص و دلنشینی به لب ها داده می شود. این مدل به لب های باریک و کوچک، حجم و فرم بسیار زیبایی می بخشد. این مدل مانند مدل قلبی می باشد ولی نسبت به آن حجم دهی کمتری دارد و نمای طبیعی تری به لب ها می دهد و بیشتر لب ها را بالا می کشد. اما در انتخاب این مدل نیز باید به فرم چهره دقت کرد برای افرادی که لب خودشان حجم دارد و یا چشم های کوچک دارند این مدل توصیه نمی شود. تزریق ژل لب به صورت عمودی از لب پایین شروع می شود و سپس به سمت حاشیه لب ها انجام می شود.

انواع مدل ژل لب سه دکمه ای

در تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای بیشتر در قسمت میانی لب بالا و دو قسمت کناری لب پایین انجام می گیرد و حالت خاص و زیبایی به لب ها می بخشد.

انواع مدل ژل لب عروسکی

این مدل که به مدل باربی هم شناخته می شود؛ یک مدل بسیار جذاب و فانتزی است و شاید پرطرفدارترین مدل ژل لب است و بیشتر افرد تزریق ژل لب را با این مدل شناختند. لب پایین در این مدل نسبت به لب بالا دارای حجم بیشتری است؛ خط لب پایین تقریبا مستطیل شکل می شود و در دو طرف لب تزریق بیشتری انجام می گیرد تا قسمت میانی لب، قسمت v شکل لب بالا نیز تقویت می شود. اما توجه داشته باشید که تزریق بی رویه در این مدل، باعث می شود که چهره حالت طبیعی خود را از دست بدهد. این مدل به همه چهره ها نمی آید بنابرانی بهتر است که قبل از تزریق حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مدل های خاص تری نیز برای تزریق ژل لب وجود دارد که فرم های منحصر به فرد تری به لب ها می بخشند و به چهره های خاص تر می آیند از جمله مدل صدفی، کمانی، هالیوودی، چاک دار، سه دکمه ای، سوتی و غیره.

انواع مدل ژل لب صدفی

در این مدل در مرکز لب پایین، ژل به شکل دو قطره اشک اضافه می‌شود و حجم دهی به شکل صدف در لب پایین انجام می گیرد. معمولا لب بالا در این مدل دستکاری نمی شود ولی در صورت تمایل می توان این مدل را با سایر مدل ها برای لب بالا ترکیب کرد و یک فرم لب جذاب برای فرد به دست آورد.

انواع مدل ژل لب کمانی

این مدل مناسب افرادی می باشد که با افزایش سن طراوت و حالت لب های خود را از دست داده اند، با تزریق ژل لب کمانی، فرم دهی و حجم دهی در لب بالا به صورت کمان انجام می گیرد.

انواع مدل ژل لب هالیوودی

برای افرادی که به دنبال برجسته کردن لب های خود هستند؛ این روش بسیار مطلوب می باشد چرا که تزریق ژل لب در هر دو لب پایین و بالا به مقدار مساوی انجام می گیرد.

انواع مدل ژل لب چاک دار

یکی از خاص ترین مدل های لب که با ایجاد یک خط در وسط لب پایینی، حجم لب در دو طرف بسیار برجسته تر به نظر می رسد.

انواع مدل ژل لب قلوه ای

بسیاری دوست دارند که مدل لب قلوه ای داشته باشند، در هر دو لب بالا و پایین در این مدل ژل تزریق می شود و لب ها به حال گرد و برجسته در می آیند. لب پایین به نسبت بالا حجیم تر است. این مدل برای افراد دارای صورت گرد بسیار زیبا می شود. 

انواع مدل ژل لب فانتزی

اگر به دنبال داشتن یک فرم فانتزی و غیر طبیعی هستید، این مدل مناسب شماست. مدل های فانتزی حالت خاص و منحصر به فردی به چهره افراد می بخشد.

انواع مدل ژل لب گرد

بهترین مدل برای از بین بردن چین و چروک های لب این مدل می باشد، شکل لب ها به صورت گرد در می آید و لب بالایی دارای حجم بیشتری نسبت به لب پایین است.

انواع مدل ژل لب سوتی

فرم لب ها در این مدل به شکل سوت در می آید به طوری که با تزریق ژل لب بین دو لب فاصله ایجاد می شود.

عوارض ژل لب

ناحیه لب ها بسیار حساس می باشد و تزریق ژل لب بهتر است توسط افراد مجرب و با رعایت اصول تزریق صحیح و همین طور با در نظر گرفتن نکات بهداشتی انجام گیرد. اما این روش نیز ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد، تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب بسیار شایع می باشد و بعد از مدت کوتاهی بر طرف می شود. بروز واکنش آلرژیک و حساسیت یکی از مهم ترین عوارض ژل لب است. این واکنش ممکن است به ندرت ایجاد شود ولی می توان در افرادی که به ژل تزریق شده حساسیت نشان داده اند، کبودی، قرمزی، تورم، خارش و عفونت در لب ها را ایجاد کند. در صورت تداوم واکنش آلرژیک باید به سرعت ژل لب تخلیه شود.
استفاده از برندهای ژل لب ارزان و بی کیفیت می تواند امکان بروز حساسیت را افزایش دهد، بهتر است با بهترین برند ژل لب آشنا شوید. عارضه دیگر زخم شدن لب ها می باشد که در صورت تزریق غیر اصولی، لب ها زخم می شوند در صورتی که بیش از میزان مورد نیاز ژل تزریق شود، موجب خشکی لب ها و ایجاد زخم روی لب می شود.

عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

این عارضه یکی دیگر از موارد مهمی است که ممکن است بعد از تزریق ژل لب ایجاد شود که معمولا در اثر استفاده از سرنگ غیر بهداشتی و ورود آلودگی به بافت لب ایجاد می شود. علایم عفونت لب شامل کبودی و درد غیر طبیعی، قرمزی و التهاب بیش از حد، تغییر رنگ لب به آبی و بنفش، بی حسی طولانی مدت لب و وجود تود های چرکی می باشد. در صورت مشاهده این موارد سریعا به پزشک خود مراجعه کنید و نسبت به تخلیه ژل لب اقدام کنید.

جمع بندی درباره انواع مدل ژل لب

انواع مدل ژل لب را در این مقاله خدمتتان شرح دادیم. سعی کنید در انتخاب مدل لب اول به فرم چهره خود توجه کنید، انتخاب بعضی از مدل ها در صورتی که برای چهره فرد مناسب نباشد؛ نه تنها زیبایی به چهره نمی بخشد؛ بلکه با ایجاد عدم تقارن در صورت فرد موجب ایجاد حالتی غیر طبیعی و زننده می شود. می توانید در این باره با پزشک خود مشورت کنید و از ایشان بخواهید که مدل مناسب چهره تان را به شما معرفی کند.

پرسش و پاسخ درباره انواع مدل ژل لب:

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری ژل لب به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله برند مورد استفاده، میزان تزریق و نوع بافت لب فرد و سبک زندگی. ممکن است ژل لب بین 6 تا 9 ماه ماندگاری داشته باشد.

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

به دلیل وارد شدن سوزن به ناحیه لب که پر از گیرنده های حسی می باشد، احساس درد و ناراحتی برای فرد ایجاد می شود. می توان از بی حس کننده های موضعی برای کاهش درد استفاده کرد. اما معمولا درد مدتی بعد از تزریق ژل لب به طور کامل از بین می رود.

آیا مردان هم می توانند ژل لب تزریق کنند؟

بله، تزریق ژل لب در مردان نیز برای کاهش چین و چروک های لب و اطراف دهان و بهبود فرم لب و حالت چهره و خنده انجام می گیرد. ژل لب مردان نیز از اسید هیالورونیک می باشد.

بعد از تزریق ژل لب چگونه است؟

بهتر است تا یک روز بعد از تزریق ژل لب و قبل از جذب کامل ژل لب از انجام هر کاری که به لب شما فشار وارد کند، پرهیز کنید. بوسیدن بعد از جذب کامل ژل لب، مشکی ندارد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *