ماندگاری ژل لب

ماندگاری ژل لب

با افزایس سن از حجم و برجستگی لب ها کاسته می شود و فرم زیبای خود را به تدریج از دست می دهند؛ بنابراین بسیاری به دنبال راهی برای حفظ شکل و حجم لب های خود هستند، چرا که لب ها یکی از تاثیرگذار ترین اجزای صورت در زیبایی هستند. اما سوالی که برای افرادی که قصد تزریق ژل لب را دارند؛ پیش می آید این است که میزان ماندگاری ژل لب چقدر است و هرچند وقت یک بار باید تمدید شود تا همیشه لب های زیبایی داشت؟ در این مقاله قصد داریم تمام عوامل موثر بر ماندگاری ژل لب را شرح دهیم و ماندگاری چند برند معروف ژل لب را بیان کنیم؛ تا انتها با ما همراه باشید.

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری ژل لب

برند انتخاب شده و کیفیت محصول یکی از تاثیرگذارترین عوامل در ماندگاری ژل لب می باشد. بنابراین اولین قدم انتخاب محصولی با ماندگاری بیشتر می باشد. از موارد دیگری که در ماندگاری ژل لب نقش دارند می تواند به نکات زیر اشاره کرد:

ماندگاری ژل لب
 1. به مراکز زیبایی معتبر که تیم درمانی مجربی دارند؛ مراجعه کنید. این مراکز از برندهای خوب استفاده می کنند و با تکنیک خوب و اصولی، تزریق انجام می دهند. میزان ژل مورد نیاز توسط پزشک تعیین می شود و در صورتی که حجم کمتری از ژل برای فرد تزریق شود؛ ممکن است با جذب سریع تر ژل، اثرات ژل زودتر از بین برود و تاثیرش مشخص نشود. بنابراین مهارت پزشک در انتخاب میزان و روش تزریق می تواند در ماندگاری ژل لب تاثیر بگذارد.
 2. ژنتیک و سبک زندگی فرد نیز در میزان ماندگاری ژل لب بسیار تاثیر گذار می باشد. این موارد شامل:

+ رعایت نکات مراقبت بعد از تزریق ژل لب: تا 72 ساعت بعد از تزریق ژل لب، از دستکاری لب ها خودداری کنید. برای کاهش تورم و کبودی می توانید روی لب ها به آرامی یخ بگذارید. از مصرف بعضی داروها و مواد غذایی که رقیق کننده خون هستند خودداری کنید. در معرض گرما و سرمای شدید قرار نگیرید.

+ نوشیدن آب کافی: این ژل ها چون حاوی هیالورونیک اسید می باشند؛ و این ماده توانایی جذب و نگهداری آب را دارد؛ بنابراین مصرف میزان مناسبی از آب به صورت روزانه می تواند موجب حفظ حجم ژل و فرم لب ها شود.

+ مصرف مواد غذایی مناسب و ویتامین های لازم: مصرف بعضی از ویتامین ها مانند سی به شادابی و لطافت پوست و لب ها کمک می کند. مصرف زینک (روی) موجب تقویت عملکرد پوست و در نتیجه افزایش ماندگاری ژل لب می شود. همین طور سعی کنید از مصرف غذاهای فرآوری شده، سرخ شده و حاوی قندهای غیر طبیعی خودداری کنید.

+ استفاده از کرم ضد آفتاب: اشعه خورشید می تواند موجب تخریب بافت پوست و کاهش ماندگاری ژل لب شود. بنابراین هیچ گاه از تاثیر کرم ضد آفتاب غافل نشوید. با مصرف روزانه این کرم از پوست خود در برابر اشعه مضر خورشید محافظت می کنید. با این کار رطوبت پوست و همین طور لب ها حفظ می شود و به ماندگاری ژل لب کمک می کند.

+ عدم انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین: این دسته از فعالیت ها با افزایش گردش خون موجب تسریع روند جذب ژل لب و کاهش ماندگاری آن می شوند.

+ مرطوب نگه داشتن لب ها: حفظ رطوبت لب ها موجب کمک به حفظ هیالورونیک اسید موجود در ژل و افزایش ماندگاری ژل لب می شود. رطوبت در واقع برای حفظ سلامت سلول های پوستی حیاتی است.

+ دوری از استرس: هورمون استرس یعنی کورتیزول تاثیر مستقیمی روی بافت پوست می گذارد و سرعت پیری آن را بالا می برد و شادابی آن را مختل می کند. از طرفی موجب جذب سریع تر ژل لب و کاهش ماندگاری آن می شود.

ماندگاری بهترین برندهای ژل لب

بهترین برند ژل لب در ماندگاری آن بسیار تاثیر گذار می باشد. نمونه های بسیار خوبی در بازار موجود می باشد که بعضی نمونه ها تا دو سال ماندگاری را نیز گزارش کرده اند. در ادامه به بررسی این برندها می پردازیم:

 • ماندگاری ژل استایلج
 • اثرات حاصل از تزریق ژل استایلج بلافاصله پس از تزریق مشاهده می‌شود، اما برای آنکه نتایج کار بهتر مشخص شود یک هفته زمان نیاز دارد. بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری ژل استایلج گزارش شده است.
 • ماندگاری ژل پرفکتا
 • ژل پرفکتا درم و ژل پرفکتا دیپ، دو نمونه از ژل پرفکتا هستند که برای تزریق در لب ها بسیار مناسب هستند. این محصولات تا یک سال ماندگاری دارند.
 • ماندگاری ژل رووفیل
 • ماندگاری رووفیل اولترا و رووفیل پلاس 12 ماه می باشد. این دو نمونه ژل رووفیل نسبت به سایر نمونه ها برای تزریق در لب ها مناسب تر هستند.
 • ماندگاری ژل ژوویدرم
 • بالافاصله بعد از تزریق ژل ژوویدرم، نتایج حاصل از تزریق را مشاهده می کنید. انواع مختلف ژل ژوویدرم دارای ماندگاری متفاوتی هستند که می توانید در قسمت توضیحات هر بسته مشاهده کنید. اما این محصول دارای یکی از بیشترین ماندگاری ها در میان ژل های لب می باشد که بین 1 تا 2 سال متفاوت است. اگر بهترین تکنیک و روش تزریق توسط پزشک استفاده شود، بسته به نوع ژل ژوویدرم و ناحیه تحت درمان، امکان بیشترین میزان ماندگاری یعنی تا 2 سال وجود دارد.
 • ماندگاری ژل فیورج
 • به طور متوسط مدت ماندگاری این فیلر بین 10 الی 12 ماه می باشد.
 • ماندگاری ژل نیوویا
 • ماندگاری نتایج ژل نیوویا به دلیل غلظت بیشتر هیالورونیک اسید بسیار خوب است به طوری که ژل نیوویا اینتنس، 10 ماه و  ژل نیوویا اینتنس لیپس بین6 تا 8 ماه ماندگاری دارد.
 • ماندگاری ژل لب نورامیس
 • این فیلر کره ای که یکی از بهترین برند های موجود در بازار برای تزریق در لب ها می باشد تا 2 سال می تواند ماندگاری داشته باشد.
 • ماندگاری ژل رستیلن
 • ماندگاری ژل رستیلن سیلک بین 6 تا 12 ماه گزارش شده است.
 • ماندگاری ژل تئوسیال
 • ماندگاری ژل تئوسیال بین 9 تا 18 ماه می باشد.
 • ماندگاری ژل بلوترو
 • ماندگاری این ژل حدود یک سال است.

علت زود جذب شدن ژل لب

علت زود جذب شدن ژل لب
 1. سوخت و ساز بدن شما یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در جذب ژل لب می باشد. اگر متابولیسم بالایی دارید؛ ژل لب در بدن شما سریع تر جذب می شود.
 2. حرکت بیشتر دهان موجب تجزیه اسید هیالورونیک موجود در ژل و جذب سریع تر آن می شود. صحبت کردن، جویدن و بوسیدن سرعت تجزیه ژل را بالا می برند. در واقع ذرات ژل ها با پیوندهایی به یکدیگر متصل هستند که با افزایش حرکت، این پیوند ها می شکنند. 
 3. هرچه سن بالاتر می رود؛ قدرت بدن برای تولید کلاژن کاهش می یابد بنابراین ژل لب در افراد جوان که کلاژن طبیعی بیشتری دارند؛ دوام بیشتری دارد.
 4. به طور کلی به تدریج، ژل در اثر عوامل مختلف جذب می شود و در صورتی که ادعا می شود ژل به مدت یک سال ماندگاری دارد، هیچ گاه حجم و فرم لب ها بعد از گذشت یک سال مانند روز اول تزریق نخواهد بود و تنها اثراتی از ژل باقی مانده است. از طرفی میزان ژل تزریق شده هم در میزان جذب ژل تاثیر گذار می باشد.

ترمیم ژل لب

تعیین بهترین زمان ترمیم ژل لب یکی از سوالات رایج مراجعه کنندگان است. زمانی نیاز به ترمیم ژل لب احساس می شود که حجم بیشتری در لب ها می خواهید، از فرم آنها راضی نیستید، لب ها قرینه نیستند یا لب ها به حالت اولیه باز گشته اند.
معمولا بهتر است دو هفته بعد از تزریق ژل لب مجددا به پزشک خود مراجعه کنید؛ در طول این مدت التهاب لب ها بر طرف شده است و اشکالات تزریق بهتر مشخص می شود. بنابراین می توان در صورت قرینه نبودن لب ها و نامناسب بودن فرم، اقدام به ترمیم ژل لب کرد و حتی برای رفع عیوب جزئی، مجددا مقدار کمی ژل تزریق کرد.
وقتی که ماندگاری ژل لب به اتمام رسیده است و احساس کردید که بیشتر ژل لب جذب شده است و لب ها به حالت اولیه باز گشته اند، بهترین زمان ترمیم ژل لب می باشد.

جمع بندی ماندگاری ژل لب

ماندگاری ژل لب به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تکنیک تزریق پزشک، میزان ژل تزریق شده، میزان سوخت وساز بدن فرد، سبک زندگی و ژنتیک او و برند مورد استفاده. با رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب می توان به ماندگاری بیشتری دست یافت.

پرسش و پاسخ درباره ماندگاری ژل لب:

ماندگاری ژل لب هیالورونیک اسید چقدر است؟

بهترین ژل های موجود در بازار بر پایه هیالورونیک اسید ارگانیک هستند. این ماده که به صورت طبیعی در بدن یافت می شود با جذب آب حجیم تر می شود. ژل های حاوی این ماده می توانند با توجه به کیفیت ساخت متفاوت، ماندگاری متفاوتی بین 6 ماه تا 2 سال را داشته باشند.

چند درصد ژل لب بعد از تزریق جذب می شود؟

میزان متوسطی که می توان گفت بین 5 تا 30 درصد در هر ماه می باشد. ژل های با کیفیت به طور متوسط 10 درصد در هر ماه جذب می شوند؛ پس به طور متوسط می توان انتظار داشت 10 ماه ماندگاری داشته باشند. لازم است بدانید که همه ی ژل ها بلافاصله پس از تزریق شروع به جذب شدن می کنند و اعلام یک درصد مشخص امکان پذیر نیست و تقریبی می باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *