فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

لیزر، یک روش نوین و دائمی برای خلاصی از شر موهای زائد بدن است. اما به شرطی که به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام شود.
یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد است. این فاصله زمانی برای افراد مختلف، با توجه به رشد موهای بدن آن‌ها متفاوت خواهد بود.
از طرفی فاصله زمانی برای لیزر بخش های مختلف بدن، هم با یکدیگر فرق می کند. نوع دستگاه لیزر نیز در تعیین فاصله جلسه های لیزر تاثیرگذار می باشد.
در حالت کلی برای می‌توان بازه 4 الی 8 هفته ای را برای فاصله بین جلسات لیزر در نظر گرفت.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد برای نقاط مختلف بدن

همانطور که حجم موی زائد در بخش های مختلف بدن هر فردی فرق می کند، تعداد جلسات و فاصله جلسه های لیزر هم برای هر ناحیه از بدن با دیگر قسمت ها فرق دارد. ممکن است حجم موهای زائد پاهای شما بیشتر از دست هایتان باشد و برعکس. به همین خاطر فاصله جلسات لیزر برای هر ناحیه متفاوت خواهد بود که برخی از رایج ترین آن ها عبارتند از:

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد برای نقاط مختلف بدن

فاصله جلسات لیزر صورت

زیبایی چهره برای هر شخصی بیشتر از زیبایی بدن اهمیت دارد، چرا که همیشه در معرض دید قرار دارد و هیچکس دوست ندارد با پوستی پر از موهای ضخیم یا کرکی در جمع ها حاضر شود. از این رو بانوان و آقایان لیزر کردن موهای زائد صورت را جز الویت ها قرار می دهند.
از آنجایی که شما از شیوه های مختلف اپیلاسیون و شیو برای صورت خود استفاده میکنید، احتمال آسیب رساندن به فولیکول مو بسیار زیاد است و در نهایت با چند جلسه لیزر، فولیکول ها از بین می روند. جدای از آن صورت جز ناحیه های هورمونی بدن نبوده و به همین خاطر موهای آن سریعتر رشد نمی کنند.
فاصله جلسه لیزرموهای زائد صورت 4 الی 6 هفته خواهد بود. این روند درمان باید ادامه دار باشد تا فولیکول ها به صورت کامل از بین بروند. بعد از آن ممکن است شما سالانه یک یا دو بار نیاز به انجام لیزر صورت داشته باشید.

فاصله جلسات لیزر بیکینی

لیزر بیکینی، طرفداران بسیار زیادی دارد. چرا که جز ناحیه های هورمونی بدن بوده و رشد مو در آن با سرعت بسیار بیشتری انجام می شود. برای آنکه بتوانید نتیجه دلخواهتان را در این ناحیه بگیرید باید بین 5 الی 10 جلسه روند لیزر را ادامه دهید. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد بیکینی هم همانند صورت بین 4 الی 6 هفته خواهد بود. فولیکول های مو به صورت کامل از بین خواهند رفت ودیگر دغدغه شیو این ناحیه را نخواهید داشت.
شیو نکردن دائمی بیکینی باعث میشود پوست شما نفس بکشد و احتمال ابتلا به بیماریهای عفونی و باکتریایی در خانم ها هم به حداقل برسد.

فاصله جلسات لیزر زیر بغل

روند رشد موها در زیر بغل بسیار زیاد است و شیو کردن هر روزه آن بسیار خسته کننده می باشد و موجب سیاه شدن پوست زیر بغل می شود. تا جایی که بسیاری از بانوان از پوشیدن مایو و لباس های دکلته خجالت می کشند. لیزر میتواند تمامی این مشکلات را برایتان حل کند. برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید 6 الی 8 جلسه لیزر را با فاصله 4 الی 5 هفته پشت سر بگذارید. لیزر زیر بغل زمان زیادی نمی خواهد و 10 دقیقه ای تمام خواهد شد.

فاصله جلسات لیزر پاها

پاها جز بخش های هورمونی بدن به حساب نمی آیند و این یک خبر خوب برای شما است. چرا که درمان آن ها به تعداد جلسات کمتری نیاز دارد. این تعداد جلسات با توجه به نوع پوست شما متفاوت بوده و بین 3 الی 6 جلسه خواهد بود. البته در صورت نیاز میتوان تعداد جلسات را تا 8 بار هم ادامه داد.

فاصله جلسات لیزر کمر و پشت

لیزر کمر و پشت در بین آقایان رواج بیشتری دارد. افرادی که رشد مو در ناحیه پشت آن ها بسیار زیاد است با لیزر ناحیه پشت و کمر میتوانند خود را از شر موهای زائد خلاص کنند. اگر از ژیلت کشیدن و اپلاسیون کردن خسته شده اید وقت آن رسیده که با لیزر آرامش را به زندگی خود هدیه دهید. فاصله بین جلسات لیزموهای زائد کمر و پشت حدود 4 الی 7 هفته می باشد. شما باید 5 الی 7 جلسه را هم طی کنید تا به نتیجه مد نظرتان برسید و پوستی صاف و یکدست و بدون از مو زائد در این ناحیه داشته باشید.

فاصله جلسات لیزر موهای زائد کل بدن چقدر است؟

فاصله جلسات لیزر موهای زائد کل بدن

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که برای کل بدن تان لیزر را انجام می دهید تا به صورت یکباره از استفاده موبرها و ژلت و… راحت شوید، به دنبال پاسخی برای این سوال خواهید بود. از آنجایی که موهای بخش های مختلف بدن با سرعت متفاوتی رشد می کنند، فاصله جلسات لیزر برای کل بدن به صورت میانگین تعیین شده و برابر با 4 هفته یکبار است. با این فاصله هم موهایی که سرعت رشد بیشتری دارند لیزر می شوند و هم موهایی که با سرعت کندتری رشد می کنند.

چه کسی فاصله جلسات لیزر و همچنین تعداد جلسات را تعیین می کند؟

 هر فردی حجم موهای مختلفی دارد که بر اثر عوامل مختلفی همچون ژنتیک، تعداد دفعات شیو، نحوه شیو کردن و… ضخامت های مختلفی دارند. به همین خاطر نمی توان تعداد مشخصی را برای همه در نظر گرفت. اینکه بدن شما به چند جلسه لیزر با چه فاصله ای نیاز دارد، توسط پزشک معالج و اپراتور لیزر تعیین می شود. برای آنکه نتیجه دلخواه خود را بگیرید و هزینه هایی که میکنید، هدر نرود این جلسات را به صورت منظم ادامه دهید.

قیمت لیزر کل بدن چقدر است ؟

قیمت لیزر کل بدن هم به عوامل مختلفی مانند دستگاه لیزر و این که شاتی یا رولی هست، مرکز لیزر و مهارت بستگی دارد.

در صورت بیشتر شدن فاصله بین جلسات، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

فاصله بین جلسات لیزر

به صورت تقریبی میتوان فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد را 4 الی 8 هفته دانست. این فاصله برای یک دوره کامل 6 الی 8 جلسه تعریف می شود. بسیاری از افراد تنها 2 یا 3 جلسه اول را مراجعه می کنند و بعد از آن ادامه دوره ها را پیش نمیگیرند. بعد از گذشت 3 الی 6 ماه انتظار دارند که موهای آن ها به صورت کامل ریشه کن شده و هیچ رشدی نداشته باشد. اما سخت در اشتباه هستند. چرا که فولیکول های مو زمانی از بین خواهند رود که به صورت مستمر در برابر اشعه لیزر قرار بگیرند. اگر فاصله جلسات بیشتر از بازه زمانی تعیین شده باشد، فولیکول های مو که در جلسات قبل تخریب شده و آسیب دیده اند خود را ترمیم کرده و بازسازی می کنند. در نتیجه موها مجدد شروع به رشد می کنند و باید تعداد جلسات بیشتری لیزر انجام دهید. از این رو توصیه میکنیم بین جلسات لیزر وقفه زیادی نیندازید.

جمع بندی فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

برای داشتن پوستی صاف و بدون از هر موی اضافه ای، باید به صورت مداوم و با فاصله مشخص لیزر را انجام دهید. فرقی نمی کند سطح پوست شما مو ضخیم وجود دارد یا موهای کرکی، در هر صورت برای از بین بردن و ریشه کن کردن دائمی آن ها باید جلسات لیزر را به صورت مرتب انجام دهید. قبل از لیزر موهای زائد خود را شیو نمایید (نکات شیو قبل از لیزر را در این مقاله بخوانید.) و بعد از آن هم تا 3 روز از برخورد پوست با آب داغ پرهیز کنید و استحمام نکنید تا دچار حساسیت پوستی و دیگر عوارض لیزر نشوید.    

5/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *