اصلاح صورت بعد از بوتاکس

یکی از پرطرفدار ترین روش‌های جوانسازی پوست صورت تزریق بوتاکس است که از آن برای از بین بردن خطوط ایجاد شده در صورت استفاده می‌گردد. یکی از سوالات متداول متقاضیان درباره اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس این می‌باشد که آیا بعد از تزریق بوتاکس می‌توان به اصلاح صورت اقدام کرد؟ در این مقاله ما به صورت کامل به توضیح پاسخ این سوال می‌پردازیم و شما را به صورت کامل با نحوه و زمان اصلاح صورت بعد از بوتاکس آشنا می‌کنیم پس تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس به علت احتمال وارد آمدن صدمه به پوست و کاهش تاثیر بوتاکس، توصیه نمی‌شود. برای انجام کارهایی ازجمله اصلاح صورت، مرتب کردن ابروها و وکس صورت بعد از تزریق بوتاکس، حداقل یک هفته باید گذشته باشد تا بوتاکس تاثیر خود را به صورت کامل نشان دهد.

 • اصلاح صورت با وکسینگ بعد از تزریق بوتاکس

یکی از روش‌های معمول برای اصلاح صورت، وکسینگ می‌باشد. در این روش، از موم گرم و رقیق جهت رفع موهای زائد صورت و اطراف ابروها استفاده می‌گردد. در این روش، پوست کمی کشیده شده و موها از ریشه خارج می‌شوند.

دقت کنید که این روش همراه با درد است و وکسینگ صورت موجب تحریک پوست و آسیب‌های سطحی ازجمله کبودی، قرمزی و جوش می‌گردد، به همین دلیل، استفاده از وکسینگ بعد از بوتاکس به عنوان گزینه مناسب جهت رفع موهای زائد توصیه نمی‌شود.

 • اصلاح صورت به کمک لیزر

استفاده از لیزر برای اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس یک روش دیگر جهت رفع موهای زائد است. در این روش، از گرمای متمرکز برای حذف موهای زائد استفاده می‌شود. با این حال، باید دقت کنید که در روزهای اول بعد از تزریق بوتاکس، صورت به دما و فشار حساس می‌شود. به همین علت، توصیه می‌گردد که انجام لیزر برای رفع موهای زائد را تا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس به تعویق بیندازید.

 • استفاده از تیغ یا ژیلت

بعد از گذشت 24 ساعت از تزریق بوتاکس، شما می‌توانید موهای صورت خود را به کمک تیغ و ژیلت شیو نمایید. با این حال، باید بگوییم که در حین انجام این فرآیند با آرامش عمل نموده و هیچ‌گونه فشاری بر روی پوست خود وارد نکنید. هم‌چنین، برای شستشوی صورت خود از آب ملایم استفاده کنید.

 • اصلاح به کمک بند انداختن

بعد از پایان یافتن جلسات تزریق بوتاکس، توصیه می‌گردد تا دو الی سه روز از مرتب سازی ابرو و بند انداختن صورت خودداری نمایید.

چند روز بعد از بوتاکس می‌توان صورت را اصلاح کرد؟

به عنوان پاسخ به سوال “چند روز بعد از بوتاکس می‌توان صورت را اصلاح کرد” توصیه می‌شود حداقل 4 الی 7 روز بعد از تزریق بوتاکس، با استفاده از نخ و موچین، صورت و ابرو را اصلاح نمایید. هم‌چنین، لیزر موهای زائد صورت را دو هفته بعد از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید.

بایستی تذکر داد که پایین آوردن ابرو بعد از تزریق بوتاکس ممکن است باعث جابجایی ماده‌‌ی بوتاکس به مناطق دیگر شود و به این ترتیب بر نتیجه نهایی تزریق تاثیر منفی بگذارد. در صورتی که از تکنیک‌هایی مانند لیفت یا بوتاکس ابرو جهت رفع افتادگی پلک و ابرو استفاده نموده‌اید، توصیه می‌شود حداقل یک هفته بعد از تزریق صبر کنید و پس از آن به اصلاح ابرو و صورت خود بپردازید.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • فعالیت زیاد

 تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، سعی کنید استراحت کافی داشته باشید تا مواد تزریق شده به خوبی در محل تزریق جذب گردد.

 • ضربه به محل تزریق

 بعد از تزریق بوتاکس، امکان دارد به دلیل حس نامطلوب، دست به ناحیه درمان شده بزنید. اما باید به خاطر داشته باشید که ماساژ یا فشار دادن به این ناحیه باعث جابجایی ماده تزریق شده و نتایج نامطلوب خواهد شد.

 • خوابیدن روی صورت

 در بعضی موارد، پوست در ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق بهبود خواهد یافت. با این حال، توصیه می‌شود بعد از تزریق بوتاکس، از خوابیدن روی صورت خودداری نمایید چراکه ممکن است عوارض نامطلوبی را برای شما در پی داشته باشد. توصیه می‌شود هنگام دراز کشیدن، سر خود را بالاتر از حد معمول نگه دارید.

 • مصرف الکل

بعد از تزریق بوتاکس، بهتر است تا چند روز از مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل خودداری نمایید چراکه مصرف الکل ممکن است باعث کبودی گردد.

به یاد داشته باشید که رعایت این مراقبت‌ها به حفظ و بهبود نتایج تزریق بوتاکس شما کمک خواهد نمود.

 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون

بعد از تزریق بوتاکس، استفاده از هر نوع دارویی که موجب رقیق شدن خون می‌شود، مانند داروهای ضد التهاب و استروئیدی ازجمله ژلوفن و پروفن، ممنوع است.

 • شستشوی صورت

بعد از گذشت شش الی هفت ساعت از تزریق بوتاکس، شستشوی صورت با آب ملایم مجاز است. با این حال، باید به این نکته توجه نمود که شستشو باید به آرامی انجام گردد.

 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید

تا زمانی که صورت قرمز و متورم است، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز شود.

 • رفتن به سونا و جکورزی

 استحمام با آب داغ و رفتن به سونا و جکوزی تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس مجاز نیست.

 • نماز خواندن

توصیه می‌شود که بعد از تزریق بوتاکس به مدت یک روز، نماز را به صورت نشسته بخوانید و سعی کنید خم نشوید. هم‌چنین، در حالت نشسته، مهر را به پیشانی خود بچسبانید.

سوالات درمورد اصلاح صورت بعد از بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چه‌قدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به عواملی مانند نوع ماده تزریق شده، تعداد دفعه‌های تزریق و مقدار تزریق و میزان دستمزد دریافتی پزشک متخصص وابسته است.

دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس چند روز می‌باشد؟

بوتاکس به دوره نقاهت و ریکاوری نیازی ندارد. می‌بایست دقت کنید که جهت مشاهد بهتر و سریع‌تر نتایج، نکته‌ها و مراقبت‌های ذکر شده در این مقاله را به درستی رعایت نمایید.

ماندگاری تزریق بوتاکس چه‌قدر است؟

ماندگاری تزریق بوتاکس با توجه به مارک و میزان مایع تزریق شده متفاوت می‌باشد.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه می‌باشد؟

اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس با توجه به نوع روش حداقل نیاز است 24 تا 72 ساعت بعد از تزریق انجام گیرد. هم‌چنین فراموش نکنید که این فرایند می‌بایست به‌ شکل بسیار آرام انجام گردد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *