بهترین کرم بعد از بوتاکس + آرایش کردن بعد از بوتاکس

بهترین کرم بعد از بوتاکس + آرایش بعد از بوتاکس

بوتاکس یکی از محبوب‌ترین و شایع‌ترین روش‌های جوانسازی پوست می‌باشد. در بین تمام روش‌های موجود، این روش از قدیمی ترین روش‌ها است. سال‌ها است که از این روش درمانی استفاده می‌شود پس عملا امتحان خود را پس داده است. بیشتر کسانی که وارد دوره‌ی میانسالی می‌گردند؛ حداقل یک بار تزریق بوتاکس را امتحان نموده‌اند. ولی در هر روش درمانی، جهت کسب نتایج دلخواه، به غیر از عواملی مثل تخصص و مهارت پزشک، کیفیت محصول زیبایی مورد استفاده و تجهیز‌های کلینیک، نیاز است که مراقبت بعد از بوتاکس هم رعایت شود.
ازجمله مهم‌ترین این مراقبت ها که برای افراد مورد سوال می‌باشد این است که بعد از تزریق بوتاکس بهترین کرم چه کرمی است؟ برای یافتن پاسخ این سوال تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.

بهترین کرم بعد از بوتاکس

بهترین کرم بعد از بوتاکس

زدن بهترین کرم بعد از بوتاکس همراه با فشار روی ناحیه تزریق شده می‌باشد. بنابراین، به مدت حداقل 5 ساعت بعد از تزریق، از استفاده‌ی هرگونه کرم ضد آفتاب، کرم مرطوب کننده، کرم پودر و کرم‌های شب خودداری نمایید.
حتی امکان دارد مواد آرایشی بتوانند ناحیه تزریق را تحریک نمایند و شما مجبور به خاراندن پوست گردید؛ این عمل موجب انتقال ماده بوتاکس به نواحی دیگر می‌گردد.

آرایش چشم بعد از بوتاکس

اگر ناحیه تزریق شده در اطراف چشم و ابرو و خطوط پر کلاغی نباشد، می‌توانید چشمان خود را آرایش نمایید. با این حال، باید به یاد داشته باشید که جهت پاک کردن آن امکان دارد به ناحیه‌های دیگر صورت، به شکل ناخواسته فشار وارد گردد. پس، توصیه می‌شود از انجام آرایش چشم خودداری نمایید. هم‌چنین، اگر تزریق بوتاکس در اطراف چشم انجام شده است، هیچ‌گونه آرایشی در این ناحیه اعمال نکنید؛ چون ممکن است عوارض جدی مثل افتادگی پلک و… به دنبال داشته باشد.

به کار بردن مواد شوینده و پاک کننده‌های آرایش بعد از بوتاکس

استفاده از مواد شوینده و پاک کننده‌های آرایش بعد از بوتاکس بسیار مهم است. برای اینکه بوتاکس به خوبی در ناحیه تزریق شده جذب شود، به چند ساعت زمان نیاز دارد. بعد از تزریق بوتاکس، بهتر است هیچ فشاری به ناحیه تزریق شده وارد نشود. ماساژ دادن و اعمال فشار حتی اگر به صورت جزئی باشد ممکن است باعث حرکت و انتقال بوتاکس به مناطق دیگر شود که امکان دارد عوارض جانبی ازجمله فلج عضلات در منطقه‌ای غیر از نقطه تزریق به وجود آید.

دقت کنید که، بوتاکس تازه تزریق شده به دما حساس است و صورت نباید با آب گرم شستشو شود. می توانید درباره نکات شستن صورت بعد از بوتاکس بخوانید.

در صورت استفاده از مواد شوینده جهت شستشو و پاک کردن آرایش، توصیه می‌شود این محصولات ملایم باشند و ناحیه تزریق شده را تحریک نکنند، چراکه ممکن است قرمزی و تورم در این ناحیه ایجاد گردد. به همین علت، بهتر است تا چند ساعت بعد از تزریق، صورت را نشویید.

استفاده از روش‌های دائمی بعد از تزریق بوتاکس

بعد از انجام بوتاکس، استفاده از روش‌های آرایش دائم ازجمله میکروبلیدینگ ابرو یا تزریق رژ لب تا موقعی که بوتاکس به صورت کامل جذب گردد، ممنوع می‌باشد. این روش ها امکان دارد درد داشته باشند و فرد با جمع کردن صورت خود به ناحیه‌های تزریق شده فشار وارد کند. بنابراین، در نظر داشته باشید که تا موقع برطرف شدن کامل کبودی، التهاب و قرمزی در ناحیه تزریق شده، از آرایش کردن خودداری نمایید.

نکات زیر را برای آرایش بعد از بوتاکس در نظر بگیرید:

  • می‌توانید با استفاده از کمپرس آب سرد، التهاب محل تزریق را کاهش دهید و هم‌چنین از کرم‌های ضد التهاب و حاوی ویتامین K استفاده نمایید تا روند بهبودی سرعت یافته و کبودی و التهاب را به این ترتیب کاهش دهید.
  • اگر عارضه‌ها بعد از چند ساعت کاهش یابند، می‌توانید آرایش نمایید و در غیر این صورت تا بهبود طبیعی نیاز است که صبر کنید. استفاده از کرم بدون فشار به ناحیه تزریق شده ممکن نیست، به خصوص کرم‌های با غلظت بالا مانند کرم گریم. بنابراین، توصیه می‌شود استفاده از کرم را تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس به تعویق بیندازید. هم‌چنین، تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از استفاده‌ی سشوار خودداری نمایید، چراکه بوتاکس به دما حساس می‌باشد.
  • از کرم‌های لایه بردار و مواد حاوی اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک به علت تحریک کننده بودن آن‌ها، حداقل تا یک روز بعد از تزریق بوتاکس استفاده نکنید.
  • هم‌چنین، از استفاده از روش‌هایی مانند میکرودرم تا بهبودی کامل پوست خود خودداری کنید.
  • در صورت نیاز، قادر هستید در مناطقی که تزریق نشده‌اند، آرایش کنید.

مضرات آرایش بعد از بوتاکس

مضرات آرایش بعد از بوتاکس

اعمال فشار به ناحیه تزریق شده مهم‌ترین مشکلی است که آرایش بعد از بوتاکس ایجاد می‌نماید. با دستکاری نکردن ناحیه تزریق شده به ماده بوتاکس اجازه می‌دهید که در ناحیه تزریق شده جذب گردد و از انتقال آن به ناحیه‌های دیگر و ایجاد عوارض ناخواسته ازجمله بروز نامتقارنی در صورت جلوگیری می‌نمایید. علت دیگر پرهیز از آرایش بعد از بوتاکس، امکان ایجاد حساسیت می‌باشد.

استفاده از مواد شیمیایی غیر طبیعی که در بعضی محصولات آرایشی وجود دارند، باعث افزایش تورم و قرمزی در ناحیه مورد تزریق می‌شوند و باعث تأخیر در روند بهبودی پوست می‌گردند. در صورت استفاده نکردن از سوزن‌های میکرو توسط پزشک، زمانی که مواد آرایشی به پوست نفوذ کنند، خطراتی مانند عفونت ناشی از تزریق وجود خواهد داشت.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس و اصلاح با بند، ناحیه تزریق شده ممکن است فشار را به سایر مناطق منتقل نماید و باعث انتقال ماده بوتاکس به ناحیه‌های دیگر شود. بنابراین، حداقل تا 24 ساعت بعد از انجام بوتاکس، هیچ روشی جهت اصلاح صورت را اجرا نکنید.

آرایش قبل از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس، بهتر است از انجام آرایش خودداری کنید. استفاده از مواد آرایشی در هنگام تزریق امکان دارد عوارض محدودی را در پی داشته باشد. هم‌چنین، بعد از تزریق بوتاکس، تا چند ساعت صورت خود را نشویید و هیچ فشاری به ناحیه تزریق شده وارد نکنید. در صورت نیاز به پاک کردن آرایش بعد از بوتاکس، دقت نمایید که به ناحیه تزریق شده فشاری وارد نکنید. بنابراین، حتما جوانب احتیاط را رعایت نموده و قبل از مراجعه برای تزریق بوتاکس به هیچ وجه آرایش نکنید.

جمع بندی

یکی از عوارض شایع بعد از تزریق بوتاکس، ایجاد قرمزی و کبودی می‌باشد که بسیاری از افراد تمایل دارند آن را با استفاده از کرم‌های آرایشی پوشانند. توصیه می‌شود این کار را انجام ندهید. در واقع، مهم‌ترین توصیه پزشک بعد از تزریق بوتاکس به متقاضی، عدم دستکاری و فشار زدن به ناحیه تزریق شده حداقل تا 5 ساعت بعد می‌باشد.

سوالات درمورد بهترین کرم بعد از بوتاکس

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می‌شود. این سم به عنوان یک درمان زیبایی و پزشکی استفاده می‌گردد.

چگونه بوتاکس کار می‌کند؟

بوتاکس با مسدود نمودن سیگنال‌های عصبی عضلات، موجب کاهش فعالیت آن‌ها و در نتیجه کاهش چین و چروک‌های صورت می‌گردد.

بوتاکس برای چه منظورهای درمانی به کار می‌رود؟

بوتاکس جهت درمان چین و چروک‌های صورت، تعرق، مشکلات عضلانی ازجمله اسپاسم عضلات، صرع، ميگرن و... استفاده می‌شود.

آيا بوتاكس خطرناک است؟

به صورت کلی، بوتاکس یک روش ايمن است و عوارض جانبی ناشی از آن موقت و کم‌شدت می‌باشند. با این حال، در صورت استفاده نادرست یا تزریق غلط، امکان دارد عوارض جانبی جدی ایجاد شود.

4.9/5 - (9 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *