مراقبت قبل و بعد از بوتاکس زیر بغل

مراقبت قبل و بعد از بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس این روزها بسیار محبوب شده است. این روش کارایی های زیادی دارد؛ علاوه بر کاهش چین و چروک های صورت و پیشانی، کاربرد دیگرِ بسیار جالب آن در کاهش تعریق زیر بغل است. بسیاری از افراد هر راهی برای کاهش عرق کردن به کار برده اند مانند استفاده از انواع دئودورانت ها، که هیچ کدام از این روش ها دائمی نیستند. بنابراین یک راه جایگزین با ماندگاری بیشتر مورد نیاز است. تزریق بوتاکس زیر بغل روش بسیار خوبی برای کاهش تعریق زیر بغل است. در این بین برای به دست آوردن نتایج بهتر از این روش بایستی که مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل را رعایت کنید. با ما همراه باشید تا این موارد را در این مقاله بررسی کنیم.

بوتاکس زیر بغل چیست؟

اگر شما هم از عرق کردن بیش از اندازه زیر بغل به خصوص در فصل گرما رنج می برید، تزریق بوتاکس زیر بغل می تواند یک روش عالی برای حل مشکل شما باشد. از طرفی افراد مبتلا به بعضی از بیماری ها از جمله پرکاری تیروئید ممکن است دچار تعریق زیاد زیر بغل باشند، این افراد نیز می توانند از مزایای این روش بهره ببرند. همان طور که می دانید بوتاکس از سم بوتولینیوم تشکیل شده است و با فلج کردن اعصاب و عضله های ناحیه تزریق، تاثیرات خود را روی پوست نشان می دهد. در بوتاکس زیر بغل نیز این ماده با تاثیری که بر روی اعصاب این ناحیه می گذارد موجب کاهش تعریق از عقده های عرق می شود.

نکات مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل

بعد از انجام هر روش درمانی، نیاز است تا مواردی را رعایت کنید تا نتایج بهتری از روش درمانی به دست آورید. نکات مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل بسیار ساده هستند و همه می توانند تا چند روز به آنها پایبند باشند. دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل بسیار کوتاه است و می توان بعد از یک تا دو روز به فعالیت های عادی روزانه بازگشت. در ادامه چند مورد از مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل را شرح می دهیم:

مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل
 • بعد از تزریق بوتاکس باید به خاطر داشته باشید که ماده بوتاکس نیاز به زمان دارد تا به طور کامل در بافت پوست جذب شود. در صورتی که به ناحیه تزریق دست بزنید و یا زیر بغل خود را ماساژ بدهید، ماده ی بوتاکس حرکت می کند و ممکن است باعث بروز عوارضی ناخواسته در سایر نقاط بدن شود.
 • در همین راستا سعی کنید تا حداقل ۴ ساعت از دست تان کمتر استفاده نمایید و دست خود را به صورت ثابت در یک زاویه مشخص نگه دارید تا به ماده بوتاکس فرصت جذب مناسب را بدهید.
 • از انجام هرگونه حرکت کششی دست تا یک روز بعد به طور کامل اجتناب کنید.
 • ماده بوتاکس تا قبل از جذب کامل به دما نیز حساس می باشد؛ بنابراین سعی کنید که تا یک روز بعد دوش آب گرم نگیرید و تا 2 روز بعد سونا نروید. از طرفی در هنگام شستشو در این ناحیه، احتمال امکان جا به جایی ماده بوتاکس فراهم می شود. بنابراین از شستشوی این ناحیه تا یک روز بعد خودداری کنید.
 • تا 2 روز بعد شنا نکنید چراکه حرکات دست در این ورزش زیاد است و بهتر است تا جذب کامل بوتاکس از آن اجتناب کنید.
 • تا 2 روز بعد از انجام ورزش های سنگین که موجب گرم شدن بدن و افزایش جریان خون می شوند خودداری کنید. فعالیت هایی سنگینی که جریان خون را زیاد می کنند می توانند احتمال جا به جایی ماده بوتاکس را زیاد کنند.
 • استفاده از هرگونه ماده شیمیایی در ناحیه تزریق از جمله دئودورانت ها تا یک روز بعد ممنوع می باشد.
 • بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل، تا حداقل 12 ساعت ویتامین E مصرف نکنید.
 • انجام هرگونه اپیلاسیون و اصلاح زیر بغل تا 2 روز بعد ممنوع می باشد.
 • می توانید از کمپرس یخ روی محل تزریق استفاده کنید، این کار علاوه بر کاهش التهاب و کبودی بعد از تزریق، می تواند مانع از انتشار ماده ی بوتاکس به سایر نواحی مجاور محل تزریق شود. همان طور که گفتیم با گرم شدن محل تزریق، احتمال حرکت بوتاکس به سایر نواحی ایجاد می شود. البته بهتر است برای کمک به جذب بهتر ماده ی بوتاکس، این کار را بین 1 تا 2 روز بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل انجام دهید و حتما از اعمال فشار بیش از اندازه خودداری کنید.
 • درد و قرمزی خفیف در ناحیه تزریق یک عارضه طبیعی و عادی بوده که در بعضی از افراد دیده می شود و بدون نیاز به انجام کار خاصی در مدت چند روز بعد خود به خود از بین می رود.
 • بعضی از مواد خوراکی و داروها که رقیق کننده خون هستند بهتر است تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل مصرف نشوند. برای این کار حتما با پزشک خود مشورت کنید. مشروبات الکلی نیز خون را رقیق می کنند و روند بهبودی را با اختلال مواجه می کنند؛ بنابراین بهتر است مصرف نشوند.

نکات مراقبت‌ قبل از بوتاکس زیر بغل

مراقبت‌ قبل از بوتاکس زیر بغل
 • قبل از هر تصمیمی باید بدانید که تعریق یک روش کاملا طبیعی بدن برای دفع سموم می باشد و انجام آن کاملا برای بدن مفید و ضروری می باشد. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که این روش برای شما کاملا ایمن می باشد و سطح تعریق بدن شما به نحوی است که با کاهش تعریق زیر بغل دچار مشکلات سیستمیک نمی شوید. برای این امر حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و در جلسه مشاوره شرایط خود را بازگو کنید و به صورت کامل معاینه شوید.
 • سعی کنید حتما به پزشک متبحر در این زمینه و به کلینیک های زیبایی معتبر و با امکانات بالا مراجعه کنید تا از کیفیت مواد مورد استفاده و تکنیک تزریق عالی اطمینان داشته باشید.
 • بعضی از داروها مانند آسپیرین و بعضی از خوراکی ها، به شدت رقیق کننده خون هستند و ممکن است روند بهبودی شما بعد از تزریق بوتاکس را کند کنند. بنابراین از قبل در این مورد با پزشک خود مشورت کنید و در صورت امکان مصرف این دسته از داروها و خوراکی ها را از چند روز قبل محدود کنید.
 • بهتر است از انجام هرکاری که موجب تحریک، حساس شدن و نازک شدن پوست زیر بغل می شود از چند روز قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل خودداری کنید. بنابراین از اصلاح، شیو و لیزر زیر بغل از ۳ تا ۴ روز قبل از بوتاکس زیر بغل خودداری کنید.
 • از چند روز قبل از تزریق بوتاکس، مشروبات الکلی و دخانیات مصرف نکنید.
 • برای تزریق بوتاکس، حتما باید ناحیه تزریق کاملا تمیز باشد و می توانید برای کاهش درد از کرم های موضعی بی حس کننده مانند لیدوکائین استفاده کنید.

بعد از بوتاکس زیر بغل، می‌توان لیزر کرد؟

به طور کلی تا یک هفته بعد از بوتاکس زیر بغل، هیچ نوع درمان زیبایی الکتریکی مانند میکرودرم ابریژن، الکترولیز و لیزر درمانی نباید انجام شود. بعد از اطمینان از جذب کامل ماده بوتاکس در زیر بغل، می توانید لیزر زیر بغل انجام دهید.

عوارض بوتاکس زیر بغل چیست؟

بوتاکس زیر بغل عوارض جدی به دنبال ندارد. بعد از تزریق بوتاکس تورم و کبودی از رایج ترین عوارض هستند که برای بعضی از افراد رخ می دهند. بعد از گذشت چند روز، این تورم و کبودی از بین خواهند رفت و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. خارش و قرمزی پوست نیز از عوارض جزئی دیگر بوتاکس زیر بغل می باشند که آنها نیز در بیشتر موارد در چند روز بعد از بین می روند. بروز واکنش آلرژیکی از عوارض جدی تر بوتاکس زیر بغل می باشد که البته در موارد نادر و در افرادی که سابقه آلرژی به ماده بوتاکس را دارند، دیده می شود. احساس تهوع و سردرد نیز در موارد کمتری گزارش شده اند. به طور کلی این روش ایمن و بی خطر است و توسط آزمایشات بالینی متعدد بارها مورد بررسی قرار گرفته است. برای جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته از تزریق به ناحیه اشتباه، حتما به پزشک متخصص که در این زمینه ماهر و با تجربه باشد مراجعه کنید.
در انتها به خاطر داشته باشید که این روش یک تکنیک بسیار عالی برای افرادی است که از شدت بالای تعریق زیر بغل کلافه شده اند و با رعایت نکات مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل می توان به نتایج بسیار عالی دست یافت.

منبع: botox underarm aftercare

پرسش و پاسخ درباره مراقبت قبل و بعد از بوتاکس زیر بغل:

ماندگاری بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

تاثیر تزریق بوتاکس زیربغل بسیار قابل توجه است به طوری که می تواند به میزان حدود 80 درصد تعریق زیر بغل را کاهش دهد. اما این روش دائمی نیست و ماندگاری نتایج آن نیز از 4 تا 12 ماه و بسته به مارک بوتاکس استفاده شده و رعایت مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل، تا 14 ماه باقی می ماند.

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

هزینه بوتاکس زیر بغل به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله مارک بوتاکس، دستمزد پزشک و غیره. برای اطلاع دقیق با کلینیک تماس بگیرید. اما در حال حاضر (بهار 1402) برای هر دو زیر بغل بین 2,000,000 تومان تا 3,000,000 تومان متغیر است.

5/5 - (2 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *