عوارض لیزر بیکینی چیست

عوارض لیزر بیکینی چیست؟

از بین بردن موهای زائد بیکینی، یکی از سخت ترین کار ها است؛ علت آن این است که موهای ناحیه بیکینی، قوی و ضخیم و پوست بیکینی نازک و آسیب پذیر است، هم چنین، موهای ناحیه بیکینی از سایر نواحی بدن با سرعت بیشتری رشد می‌نمایند؛ این فرایند ها موجب ایجاد قرمزی مداوم و ضخیم شدن موهای زیر پوستی می‌شود. اما نگران نباشید چراکه لیزر موهای زائد بیکینی، قادر است از این موارد جلوگیری نماید.
برای خلاص شدن از شر موهای ناحیه بیکینی و عدم مواجهه با آن ها، چندین جلسه لیزر کافی می‌باشد. در روش لیزر موهای زائد بیکینی از انرژی پرتو نور استفاده می‌گردد تا فولیکول تمام موها به شکل دائمی آسیب دیده و نابود گردند. این روش درمانی، فتوترمولیز نیز نام دارد. اما یک سوال که برای همه پیش می‌آید این است که آیا لیزر بیکینی دارای عوارض نیز است؟ در پاسخ به این سوال در این مقاله به توضیح عوارض لیزر بیکینی می‌پردازیم. برای‌ آشنایی با عوارض لیزر بیکینی توصیه می‌کنیم‌ در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

عوارض لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض لیزر موهای زائد بیکینی
 • خطر سوختگی پوست

متقاضی می‌بایست یک شب قبل از درمان با لیزر موهای خود را اصلاح نماید چرا که هر مویی که روی پوست وجود باشد موقع انجام این درمان داغ می‌شود و موجب سوختگی پوست می‌گردد.

 • خشکی پوست

 یکی دیگر از عوارض لیزر بیکینی، خشک شدن پوست می‌باشد که رطوبت رسانی به پوست ناحیه‌ بیکینی این مشکل را پایین می‌آورد.

 • تورم

مقدار جزئی تورم ممکن است بعد از لیزر بیکینی رخ‌ دهد.

 • قرمزی

با لیزر بیکینی به صورت موقتی تحریکی که ایجاد می‌شود این تحریک موجب تاول، پوسته ریزی، اسکار، قرمزی و تغییرات پوستی دیگر می‌گردد.

مراقبت های قبل از لیزر برای پیشگیری از بروز عوارض لیزر بیکینی

پیشگیری از عوارض لیزر بیکینی

دقت کنید که میزان عوارض لیزر بیکینی به این که توسط چه کسی درمان می‌شوید،‌ بستگی دارد. در برخی از کلینیک ها یا مراکز، لیزر بیکینی یک درمان پزشکی به حساب می‌آید، ولی در سایر کلینیک ها یا مراکز امکان دارد تنها این یک راهی برای کسب درآمد محسوب شده و به کمک یک تکنسین لیزر و بدون اینکه توسط پزشک متخصص نظارت شود، انجام گردد. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از اینکه به لیزر بیکینی بپردازید برای جلوگیری از بروز عوارض لیزر بیکینی تحقیق کنید و مطمئن گردید که مرکزی که می‌خواهید در آن به انجام این کار بپردازید، معتبر باشد و و تحت نظارت پزشک خدمات خود را ارائه نماید.

از دیگر مراقبت هایی که باید قبل از لیزر بیکینی انجام دهید تا از بروز عوارض لیزر بیکینی جلوگیری کنید عبارتند از:

 • ۱ الی ۲ روز قبل از لیزر بیکینی ناحیه ی مورد نظر را شیو نمایید.
 • یک ماه قبل از لیزر بیکینی، از انجام اپیلاسیون، استفاده کردن از موم و وکس و هر راهکاری که موجب کنده شدن مو از ریشه گردد، اجتناب نمایید چراکه ریشه‌ی موها می‌بایست به صورت کامل سالم باشند تا لیزر قادر باشد آن‌ها را به صورت کامل از بین ببرد.
 • هر گونه محصول پوستی مثل لوسیون‌، پودر، عطر، دئودورانت و… را از ناحیه بیکینی پاک نمایید.

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی برای رفع عوارض لیزر بیکینی

 • بعد از لیزر بیکینی از لباس های نرم استفاده کنید و از پوشیدن لباس زیر تنگ تا ۲ روز خودداری کنید.
 • تا دو روز بعد از لیزر بیکینی محل درمان شده را تمیز و خشک نگه دارید.
 • از لمس نمودن پوست ناحیه درمان شده خودداری نمایید.
 • در مقابل خارش پوست مقاومت نمایید و از خارش دادن آن قسمت خودداری کنید.
 • از دست زدن به قسمت های ملتهب خودداری کنید و نگران نباشید، چرا که این حالت به علت اینکه پوست شما به بهبودی شروع کرده است به وجود آمده است و امری کاملا طبیعی می‌باشد.
 • موقع استحمام آب را در درجه‌ای ملایم نگه دارید و به آرامی به شستن پوست خود بپزداید.
 • از رفتن به مکان هایی از جمله سالن ورزشی، سونا، سونا، جکوزی، استخر، اتاق بخار و… خودداری کنید.
 • در صورتی که مطمئن باشید به ژل آلوئه ورا حساسیت ندارید می‌توانید از نوع صد در صد خالص استفاده نمایید چرا که این ژل التهاب و خارش پوست را پایین می‌آورد.
 • دو روز اول از قرار گرفتن در معرض تمام عواملی که موجب تحریک پوست می‌گردد، مثل لوسیون ها یا صابون های عطر دار خودداری نمایید.

آیا نازایی یکی از عوارض لیزر بیکینی‌ است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که با توجه به اینکه میزان نفوذ لیزر به صورتی است که فقط از لایه اپیدرم عبور نموده و به لایه درم و فولیکول مو می‌رسد و موجب سوختن ریشه مو می‌گردد، بنابراین اشعه لیزر، فقط بر ریشه مو تاثیر گذاشته و هیچ تاثیری روی بافت و اندام های داخلی بدن مانند رحم و تخمدان‌ها نمی‌گذارد. نتیجه می‌گیریم که نازایی تنها یک شایعه است و حقیقتی ندارد.

سوالات درمورد عوارض لیزر بیکینی:

آیا لیزر بیکینی دارای عوارض است؟

بله. این روش درمانی دارای یک سری عوارض است که با رعایت کردن مراقبت های قبل و بعد از لیزر، عوارض لیزر بیکینی به صورت کامل از بین می‌روند.

عوارض لیزر بیکینی شامل چه مواردی است؟

از جمله این عوارض می‌توان به خارش، خشکی پوست، قرمز شدن، خطر سوختگی و... اشاره نمود.

آیا عوارض لیزر بیکینی موقتی هستند؟

بله. در صورت انجام دادن مراقبت های قبل و بعد از لیزر، به صورت کامل این عوارض رفع خواهند شد.

5/5 - (11 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *