پروفایلو چیست

تزریق پروفایلو چیست؟ جوانسازی صورت با پروفایلو

امروزه از روش های زیبایی زیادی برای جوان سازی پوست استفاده می شود که یکی آن ها پروفایلو، می باشد.
 پروفایلو برای از بین بردن چروک های صورت و جوانسازی آن مورد استفاده قرار می گیرد. پروفایلو روشی مؤثر و پیشرفته می باشد که برای جوان سازی پوست دست ها هم استفاده می شود.

پروفایلو چیست؟

پروفایلو چیست

یکی از جدید ترین روش های زیبایی برای جوان سازی صورت تزریق ژل پروفایلو می باشد . کاربرد های ژل پروفایلو برجسته‌ سازی نقاط مهم و مختلف صورت  می باشد. اصلی ترین ترکیبات ژل پروفایلو هیالورونیک اسید است. این ژل به وسیله شرکت ایبسا تولید می‌شود.
 ژل پروفایلو به خوبی آسیب های پوستی را که در نواحی مختلف  صورت به علت استفاده از مواد بی‌ حس کننده ایجاد شده است را برطرف می کند. هم چنین ژل پروفایلو در درمان مشکلات پوستی و همچنین نواحی حساس صورت نقش دارد و این ژل طبیعی و ایمن می باشد که علامت های  پیری را در متقاضی از بین می برد.

عوارض تزریق پروفایلو چیست ؟

زمانی که شما تزریق ژل را در کلینیک های به نام و معتبر انجام می دهید، عوارض خیلی زیادی برای شما به وجود نمی آید.

عوارض تزریق پروفایلو
 • التهاب و قرمزی یکی از اصلی ترین عوارض های تزریق ژل است. بعد از تزریق ژل استفاده کردن از کمپرس یخ خیلی موثر است که این عوارض پس از چند ساعت از بین خواهند رفت.
 • بعضی از افراد ممکن است پس از تزریق سوزن سوزن  شدن و بی حسی در قسمت تزریق را احساس کنند که این درد کاملا طبیعی است و بخاطر دارو های بی حسی به وجود می آید.  
 • در بعضی افراد هم  کبودی، تورم، یا خون مردگی در محل تزریق ژل پروفایلو ایجاد می‌شود وقتی که شما به خوبی مراقبت‌های ذکر شده را شده انجام دهید، عوارض این ژل نیز تقریبا تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل از بین می رود.
 • اگر شما تزریق را در کلینیک معتبر انجام دهید عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد و برعکس اگر که تزریق را در کلینیک نامعتبر باشد عوارض خطرناک و جدی تری به همراه دارد و نیز ممکن است تا آخر عمر این عوارض ها باقی بماند.

مزایا و فواید تزریق ژل پروفایلو چیست ؟

مزایا و فواید تزریق ژل پروفایلو
 • تاثیر گذاری سریع یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق ژل پروفایلو می باشد که بلافاصله می توان بعد از تزریق نتیجه آن را مشاهده کرد.
 • بعد از گذشت چند روز عوارض های ژل برطرف می شود و چهره شما زیباتر خواهد شد. مزیت بعدی ژل پروفایلو این است که بعد از تزریق می توانید بلافاصله کار های روزانه خود را انجام دهید.
 •  ژل پروفایلو بی خطر است و از موادی درست شده که با پوست سازگاراست.
 • این ژل سریع در قسمتی که در آن تزریق انجام شده جذب می شود و حالت جوان و طبیعی پوست را باز می گرداند.
  این ژل تنها برای زیبایی پوست نیست، بلکه روشی برای درمان هم می باشد. بافت های زیر پوستی و بافت چربی را ژل پروفایلو ترمیم می کند و شما شاهد پوستی، شفاف‌تر، شاداب تر، و جوان‌تر می شوید.
 •  تزریق ژل پروفایلو کمک می کند تا پوست محکم شود و به حالت اول خود بازگردد. تزریق ژل پروفایلو مانند بقیه روش های زیبایی که انجام می شود نیاز به جلسه های زیادی ندارد و برای رفع چین و چروک های پوست بسیار مناسب می باشد.

  به چند مورد از مزیت های پروفایلو اشاره می کنیم که عبارتند از:
 • اثر طولانی مدت
 • لیفت نمودن پوست
 • هیدراته نمودن پوست
 • احساس درد کم در تزریق ژل
 • جلسه های درمانی کم
 • سازگار شدن با پوست
 • نتیجه ماندگار و عالی
 • دارای ویسکوزیته پایین می باشد

مراقبت‌های که بعد از تزریق ژل پروفایلو باید انجام شود چیست؟

اگر به خوبی بعد از تزریق ژل مراقبت های ذکر شده را انجام دهید نتیجه بهتری دراثرگذاری آن مشاهده می کنید. انجام دادن این مراقبت‌های بعد از تزریق ژل جلوی هرگونه عوارضی که بر اثر تزریق ایجاد شده را می گیرد.
مراقبت بعد از تزریق پروفایلو شامل موارد زیر می باشد:

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل پروفایلو
 • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و سعی از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • استفاده کردن از کمپرس یخ بر روی محل تزریق.
 • رفتن به سونا، استخر، شستشوی محل تزریق با آب گرم و حمام بخار خودداری شود.
 • از مصرف دخانیات و الکل تا یک هفته خود داری کنید.
 • از مصرف دارو هایی مانند رقیق کننده خون اجتناب کنید.
 • سعی کنید از ورزش کردن و فعالیت های سنگین بدنی پس از تزریق خودداری کنید.

قسمت های مختلفی که می توان ژل پروفایلو را تزریق کرد، کدامند؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که در مورد پروفایلو وجود دارد این می باشد که “ژل پروفایلو در کدام نواحی مناسب است تا تزریق شود ؟”
 این ژل برای برطرف کردن چین و چروک‌هایی که در صورت وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود صورت فرم طبیعی خود را پیدا کند.
 اگر ما بخواهیم قسمت هایی که در آن تزریق انجام می شود را برسی کنیم می بینیم که ۵ نقطه اساسی برای تزریق درصورت وجود دارد.
این ۵ نقطه زیبایی زیستی شناخته می شوند. نقاط زیبایی زیستی بیشترین هیالورونیک اسید را دارا هستند. اگر این ماده کاهش پیدا کند می تواند باعث به وجود آمدن چین و چروک های عمیق در پوست می باشد.
یکی از ویژگی های مشترک نقاط زیبایی زیستی این می باشد که همه ی آن ها از اعصاب و رگ های مهم دور هستند و نتیجه می گیریم که تزریق ژل در این قسمت ها کاملا بی‌خطرمی باشد.
این موضوع به این معنی نیست که شما خیالتان راحت باشد و درباره معتبر بودن تخصص پزشک و مرکز تزریق تحقیق نکنید بلکه به این معنی است که اگر تزریق ژل را در کلینیک های معتبر انجام دهید خطرات زیادی برای شما به وجود نمی آید.
 در بخش های زیر ۵ نقطه زیبایی زیستی را به شما معرفی می کنیم :

 1. چانه
  اگر خط فرضی به صورت عمودی از وسط چانه را بکشیم و از یک سوم بالایی آن خط، خط فرضی افقی رسم کنیم می بایست از محل تقاطع دو خط ۱.۵ سانتیمتر به طرف گوشه لب ها حرکت کنیم تا نقطه چانه به دست بیاید.
 2. تراوش
  این نقطه کمی نزدیک تر از قسمت پایین لاله گوش قرار دارد.
 3. برآمدگی گونه
  قسمت بالایی گونه در حد دو سانتیمتر گوشه خارجی چشم.
 4. زاویه ماندویبولار
  اگر ما از کنار گوش خود به طرف پایین حرکت کنیم و فک پایینی خود را لمس کنیم ، زاویه ایی را احساس می کنیم که به آن زاویه ماندیبولار می گویند و از نقاط زیبایی زیستی در تزریق پروفایلو به حساب می آید.

تزریق ژل پروفایلو در قسمت های مختلف صورت باعث می شود علائم پیری از بین رفته و به صورت طبیعی گونه ها را برجسته کرد روند پیری این نقاط شده و علائم پیری را برطرف می‌کند.
تزریق ژل پروفایلو روشی ایمن و قطعی برای از بین بردن چین و چروک‌های عمیق و سطحی در قسمت های مختلف صورت می باشد که شما می توانید این روش را امتحان کرده و خیلی سریع شاهده نتیجه آن باشید.
انعطاف پذیری و استحکام وشفافیت پوست یکی دیگر از عواملی می باشد که در تزریق ژل پروفایلو در نقاط زیبایی زیستی به شمار می رود. به غیر از قسمت های مختلف صورت از تزریق ژل پروفایلو می توان برای از بین بردن افتادگی و یا شل شدگی و همچنین برای چین و چروک های پوستی استفاده کرد.
قسمت هایی که می توان ژل پرو فایلو را در آن تزریق کرد شامل گردن سینه، دست و بازو می‌شوند.
 توجه داشته باشید که تزریق ژل پروفایلو در قسمت گردن حساسیت بسیار بالایی داردکه حتما می بایست به وسیله پزشک در کلینک های به نام و معتبر صورت بگیرد. منظورمان از تزریق کردن ژل پروفایلو در قسمت سینه همان محل دکلته می باشد.
 در هریک از قسمت هایی که ژل پروفایلو تزریق می شود می‌تواند پوست را محکم‌ تر کند و همچنین باعث کوچک شدن منافذ پوست شده و خاصیت ارتجاعی آن را حفظ می کند.

میزان ماندگاری تزریق ژل پروفایلو چقدر می باشد؟

میزان ماندگاری ژل پروفایلو بستگی به نوع پوست و سن و سال و مقدار آسیب فرد دارد. ماندگاری این ژل شش تا نه ماه می باشد.
 توصیه ما این است که بگذارید اثر ژل پروفایلو کامل از بین برود و بعد از آن برای تمدید این کار مراجعه کنید.

چه کسانی می توانند تزریق ژل پروفایلو را انجام دهند؟

 اگر شما قصد دارید برای بازگرداندن زیبایی خودتان از تزریق ژل پروفایلو استفاده کنید، باید به شما بگویم که تزریق ژل پروفایلو محدودیت سنی ندارد. متخصصین توصیه می‌کنند افراد ی که بالای ۳۰ سال دارند از این ژل می توانند استفاده کنند که بهتر است قبل از به وجود آمدن آسیب ها و چروک‌های پوستی اقدام به این کار بکنند. استفاده کردن از ژل پروفایلو باعث حجم دهندگی می شود و نیز حالت عادی و نامتقارن را ندارد و می تواند چهره شمارا زیبا تر کند.  
کسانی که به دنبال زیبایی چهره خود بدون روش جراحی هستند می‌توانند ژل پروفایلو را تزریق و امتحان بکنند.
تزریق ژل پروفایلو برای آقایان و خانوم ها در هر سنی که هستند مناسب است و باعث می شود چهره جوان‌تر و شاداب تر شود.
 ممکن است به هردلیلی پزشک شما را کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل انتخاب نکند و همچنین ممکن است روش های دیگری را برای شما پیشنهاد کند.
 نتیجه می گیریم تزریق پروفایلو برای تمام افراد مناسب و بی خطر می باشد.  
نکته‌ایی که باید به آن توجه نمود این است که تاثیر گذاری و درمانی ژل پروفایلو در افراد پیر تر بیشتر است.
 ژل پروفایلو برای افرادی که بالای ۶۰ سال هستند و دارای چین و چروک های عمیق پوستی می باشند مناسب است .
تعداد جلسات مشاوره‌ای باید بیشتر باشد تا پزشک متخصص بتواند در باره ی مقدار ژل مورد نیاز و تعداد جلسه ها تصمیم بهتری بگیرید.

ژل پروفایلو چگونه عمل می کند ؟

 ژل پروفایلو برعکس ژل های دیگر عمل می‌ کند و اصلا افزایش حجم زیر پوستی را نخواهد داشت‌. بیشترین کاربرد ژل پروفایلو جوانسازی و هیدراته شدن پوست می باشد.
ژل پروفایلو یکی از پر غلظت ترین هیالورونیک اسیدها می باشد که در پنج نقطه مختلف از صورت تزریق می شود.
ژل پروفایلو به نوعی یک درمان زیبایی منحصر به‌ فرد به شمار می رود که مرحله های گوناگونی دارد.
ژل پروفایلو در دو مرحله  تزریق می شود و همچنین این تزریق ماهی یک بار صورت می گیرد. کسانی که از ژل پروفایلو استفاده می کنند برای بار دوم نتیجه آن را به صورت واضح مشاهده می کنند.

قیمت تزریق ژل پروفایلو چقدر می باشد ؟

 ماندگاری ژل پروفایلو ۶ ماه می باشد که برای تمدید این باید ۶ ماه یک بار به پزشک متخصص مراجعه کنید. تزریق ژل پروفایلو به عوامل زیادی بستگی دارد و فهمیدن هزینه تزریق این ژل اهمیت زیادی دارد .  
یکی از عوامل مهم و مؤثر هزینه های ژلی که در تزریق مورد استفاده قرار می گیرد است. قیمت پروفایلو صورت بستگی به میزان هیالورونیک اسید موجود در تزریق این ژل دارد و همچنین مقدار ژل مورد استفاده در هر جلسه هم می‌تواند برای هزینه های این ژل موثر باشد.
قیمت مقطوع انواع ژل پروفایلو بر اساس سی‌سی 6مشخص می شود و دو سی سی در هر جلسه برای تزریق استفاده می شود.

تفاوت ژل های دیگر با ژل پروفایلو چیست؟

 برای حجم دهی و پر کردن پوست از ژل های مختلفی استفاده می شود. اما فرق میان ژل های دیگر و ژل پروفایلو در این می باشد که پروفایلو سبب حجم دهی نمی‌شود و یک آبرسان قوی می باشد، که موجب رها سازی هیالورونیک اسید شده و طراوت و همچنین زیبایی را به پوست شما ارمغان می آورد. از ویژگی های این ژل می‌توان به کاهش التهاب و آزادسازی آهسته اشاره کرد.

تزریق ژل پروفایلو بهتر می باشد یا بوتاکس ؟

می توان بوتاکس را به عنوان یک سم ضعیف دانست که موجب فلج موقت عضله ها می شود. از روش بوتاکس می توان برای از میان بردن چین و چروک های کنار چشم، پیشانی و یا خط اخم استفاده کرد. روش بوتاکس کاربرد خیلی کمی در یک سوم پایین صورت دارد و اما در مقابل تزریق ژل پروفایلو نتیجه عالی در قسمت پایین صورت خواهد داشت.
ژل پروفایلو قابلیت جوانسازی قسمت های مختلف صورت را دارد.
 ژل پروفایلو ۲۸ روز در پوست افراد باقی می ماند.  
پروفایلو در این مدت زمان کوتاه تلاش می‌ کند تا الاستین سازی و کلاژن سازی را افزایش دهد.
ژل پروفایلو دارای اسید هیالورونیک است که با سرعت پایین تر در پوست آزاد می‌شود.
 کسانی که از ژل پروفایلو (profhilo) استفاده می کنند بعد از گذشت چند روز شاهد پوستی درخشان، هیدراته شده، نرم و محکم می شوند.
افرادی که به دنبال نتیجه های بهتر و دقیق تر برای جوانسازی پوست خود می باشند بهتر است این روش را امتحان بکنند و حتما نتیجه بهتری خواهند گرفت.

 اگر قصد دارید هر چه سریع تر پوستتان لیفت شود بهتر است از روش های ترکیبی مثل لیفت نخ و یا تزریق ژل های دیگر استفاده شود.

سوالات درباره ی ژل پروفایلو

مدت زمان ماندگاری ژل پروفایلو چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری تزریق پروفایلو به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای مثال مقدار دارویی که مصرف می شود ، فاصله زمانی میان دو تزریق و نیز مهارت پزشک متخصص در ماندگاری ژل پروفایلو بسیار تاثیرگذار هستند.

آیا تزریق ژل پروفایلو درد زیادی دارد؟

پزشک متخصص در تزریق ژل پروفایلو از دارو های بی‌حس کننده استفاده می‌کند و یا به همراه تزریق ژل مقدار کمی ماده بی‌حس کننده تزریق می‌کند. بخاطر همین شما در طول انجام تزریق هیچ دردی احساس نخواهید کرد. می توان به جدیت گفت که این روش درد کمتری نسبت به روش های مختلف تزریق ژل دارد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *