تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی + کاندیدای مناسب، فواید

احساسی که بیشتر مردم در رابطه با بینی خود دارند این می باشد که دارای بینی خیلی بزرگ، خیلی کوچک، کج یا ناهمواری هستند. چیزی که بیشتر افراد از آن بی خبر هستند این است که بینی بد شکل را می‌ توان به آسانی و به به سرعت بدون انجام جراحی و در مدت زمان کوتاهی درمان نمود و برای این کار فقط مقدار از فیلر بینی استفاده می شود.
درمان‌ های زیبایی غیر جراحی اکثرا به کمک متقاضیان ترجیح داده می‌ شود، زیرا اثر های آن ها بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده می باشد و متقاضیان می‌ توانند در همان روز به فعالیت‌ های عادی خود ادامه دهند.
یک تصور غلط رایجی در مورد تزریق فیلر بینی وجود دارد که آن این است:
 فیلر یا پرکننده‌ های پوستی موجب بزرگ تر نشان داده شدن صورت و بینی شما می گردند. ولی، این تصور به هیچ وجه درست نمی باشد، زیرا می توانند درست به صورت عکس عمل نمایند. با اصلاح کردن فرم بینی به کمک تزریق فیلر بینی، تغییر های بهتری در ظاهر صورت ایجاد می گردد.‌
در این مقاله ما قصد داریم شما را با فیلر بینی آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تزریق فیلر بینی چیست ؟

 فیلر بینی چیست

پر کننده‌ های بینی یک راه حل است که بدون نیاز به عمل جراحی به کوچک تر و باریک تر به نظر رسیدن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی کمک می کنند. به کمک تزریق هیالورونیک اسید در نقطه های استراتژیک، یک دکتر جراح زیبایی می تواند پل بینی را باریک نموده، اندازه سوراخ بینی را پایین آورده و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری زیبا و صاف، بدون اینکه به جراحی نیاز باشد ساده‌ تر کند.

نحوه تزریق فیلر بینی

متخصص فیلر بینی قبل از شروع نمودن به درمان باید رابطه‌ ما‌‌ بین بینی و لب، چانه‌ ها و گونه‌ ها را به صورت دقیق بررسی کند. اصلاح کردن بینی امکان دارد به باز سازی لب یا چانه برای هماهنگی بهتر تمام صورت نیاز داشته باشد. متقاضی باید در حالتی نیمه نشسته و سر در پشت تخت جراحی به شکل هایپر اکستنشن قرار بگیرد تا وضعیت قرارگیری راحت و بهتری را داشته باشد. بی‌ حس کردن آن منطقه به ندرت لازم خواهد بود. لازم به ذکر است که در صورت تزریق در نزدیکی نوک بینی، بی‌ حسی موضعی بهترین و مفید ترین گزینه برای متقاضیان محسوب می شود.

در انجام تزریق فیلر بینی از مواد پرکننده پوستی برای تغییر دادن شکل بینی استفاده می گردد. یک ماده تزریقی ژل مانند در زیر پوستتان در نواحی که می‌ خواهید حجم یا خطوط بیشتری داشته باشید، وارد می‌ گردد. ماده پر کننده در جایی که در لایه‌ های عمیق‌ تر پوستتان تزریق می گردد ته نشین شده و شکل خود را نگه می دارد. سر انجام این روش درمانی می‌ تواند ظاهر بینی را از ۴ ماه الی ۳ سال، وابسته به نوع پوست متقاضی، نتیجه های مورد نظر و موادی که در طی این روش درمانی استفاده می گردد، تغییر دهد.

چه کسانی می‌توانند تزریق فیلر بینی را انجام دهند ؟

همه افرادی که بینی طبیعی دارند و یا عمل جراحی بینی انجام داده‌اند می‌توانند از روش تزریق فیلر بینی برای اصلاح عیوب ظاهری استفاده کنند. بنابراین کاندیداها و افراد واجد شرایط برای انجام تزریق فیلر به بینی از قرار زیر هستند:

فیلر بینی
 • پیری بینی

با بالا رفتن سن استخوان فک بالایی که تکیه گاه ساختاری نوک بینی می باشد از بین می‌ رود. بنابراین نوک بینی به افتادن شروع می‌ کند و عرض پایه بینی پایین می آید. این وضعیت را می‌ توان به کمک فیلر بینی اصلاح نمود.

 • پل بینی صاف

 به کار بردن پرکننده پوستی در خط وسط بینی قادر است این وضعیت را بهتر کند. این شرایط یکی از ویژگی‌ های رواج یافته در بیماران آسیایی محسوب می شود.

 • برآمدگی نوک بینی

 امکان اصلاح برآمدگی نوک بینی به کمک تزریق فیلر بینی وجود دارد.

 • اصلاح عمل جراحی پیشین

 بی نظمی‌ های پس از جراحی بینی را می‌ توان به کمک پر کننده بینی بهتر کرد. ولی باید این وضعیت با جراح پلاستیک در میان گذاشته شود.

 • اصلاح زاویه نازو فرونتال

 این زاویه را می‌ توان به کمک فیلر بینی در ناحیه پل بینی بهتر کرد. این وضعیت اکثرا در دو طرف بینی قابل مشاهده است.

به صورت کلی تمام برجستگی ها و عدم تقارن در بینی به کمک‌ تزریق فیلر بینی قابل اصلاح می باشد.

مورد دیگر کاربرد تزریق فیلر بینی :

تعدادی از مشکلاتی را که می‌توان با استفاده از تزریق فیلر به بینی برطرف کرد:

 • برطرف کردن مشکل انحراف بینی،
 • تجدید ساختار در بینی‌های کوچک،
 • اصلاح ظاهری و صاف کردن بینی‌های قلاب شکل،
 • برطرف کردن قوزهای متوسط بینی،
 • برطرف کردن افتادگی خفیف یا متوسط در سر بینی،
 • اصلاح بینی پس از انجام عمل جراحی رینوپلاستی،
 • اصلاح نوک بینی پس از جراحی،
 • برطرف کردن مشکل بینی‌هایی که سر آن‌ها بالا است.
 • اصلاح فرورفتگی یا برآمدگی در ناحیه پره‌ها،
 • اصلاح ظاهری بینی‌های پهنی که ظاهر کوبیده دارند.

اگر مشکل شما در تیغه و استخوان بینی گوشتی باشد؛ نمی‌تواند از تزریق فیلر برای برطرف کردن آن استفاده کرده و نیاز به عمل جراحی خواهید داشت.

فیلر بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، کاندید مناسب‌ تری برای تزریق فیلر بینی می باشند. این افراد اکثرا از قوز بینی خود رضایت ندارند. پزشک با تزریق نمودن فیلر در بالا و پایین بینی برآمدگی آن را رفع کرده و تیغه را صاف می نماید. بعضی از بینی‌ های استخوانی دارای حالت افتاده هستند و با تزریق نمودن ژل در نوک بینی می‌ توان خطای دید را ایجاد نمود امکان دارد، متخصص پوست بعد از معاینه کردن بینی در کنار فیلر استفاده کردن از نخ را نیز توصیه کند. نخ برای لیفت کردن بینی و برطرف نمودن افتادگی بینی تاثیر زیادی را ایجاد می‌ نماید. فیلر بینی نیز قوز بینی را برطرف می کند.

فیلر بینی گوشتی

فیلر بینی در بیشتر مدل‌ های بینی به کار می رود. فرم بینی‌ های گوشتی به کمک تزریق کردن درست ژل اصلاح می گردد. لازم به ذکر است که تمام روش‌ های غیر جراحی تغییر های جزئی را به وجود می آورند. برای تغییر های چشمگیر پزشک روش جراحی بینی را توصیه می کند. افرادی که دارای بینی بسیار بزرگ و گوشتی هستند، با تزریق نمودن فیلر به بینی به نتیجه مطلوب و دلخواه خود نخواهند رسید. ولی در مورد بینی‌ های کوچک‌ تر پزشک به کمک تزریق نمودن فیلر در تیغه و نوک بینی حالت کشیده را به وجود می آورد.

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بهتر است به جای فیلر از روش های کوچک‌ کننده بینی مثل آمپول کوچک کننده بینی استفاده نمایند. این آمپول ها دارای آنزیم هیالاز است و همراه با بی‌ حسی تزریق می گردد. اکثرا برای این کار یک جلسه درمانی کافی نمی باشد و پزشک طبق سایز بینی بین ۲ تا ۶ جلسه برای درمان تجویز می‌ کند.

برای کوچک کردن بینی محصول هایی به نام ژل کوچک‌ کننده بینی یا کرم کوچک‌ کننده بینی نیز موجود می باشند. این نوع محصول با قرار گرفتن روی پوست موجب بالا رفتن تنفس سلولی و چربی سوزی می گردد. کرم کوچک‌ کننده در طی چند ماه بینی را کوچک می‌ نماید. بهتر است، قبل از به کار بردن این کرم‌ ها با پزشک یا متخصص پوست مشورت نمایید.

هزینه فیلر بینی

یک عدد ثابتی را نمی توان برای قیمت فیلر بینی تعیین نمود چرا که این قیمت به ویژگی‌ های صورت و نیاز های چهره فردی‌ بستگی دارد.

ماندگاری فیلر بینی

طبق نوع فیلر مصرفی ماندگاری تزریق فیلر بینی متفاوت می باشد. بر فرض مثال پر کننده های سیلیکونی نوعی از فیلر های دائمی می باشند که می‌ توانند جایگزین روش های موقتی شوند. در این حالت در صورتی که متقاضیان از جراحی رینوپلاستی قبلی خود ناراضی باشند، دیگر نیازی به انجام جراحی ترمیمی مجدد را نخواهد داشت زیرا این روش جایگزین ایمنی برای جراحی بینی مجدد محسوب می شود.

بیشتر فیلرهایی که در تزریق به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ موقتی هستند.
پرکننده‌های بینی به مرور زمان توسط بدن جذب شده یا اینکه حل می‌شوند؛ به همین دلیل ماندگاری نتایج به دست آمده از تزریق فیلر بینی از

حدود ۳ ماه تا ۲ سال متفاوت است. البته اگر از نتیجه اینتزریق رضایت نداشتید؛ می‌توانید فیلر را از بینی خارج کرده و از روش لیفت بینی با فیلر معکوس استفاده نمایید.

همچنین می‌توانید تا زمان جذب فیلر‌ توسط بدن صبر کرده و سپس برای تمدید تزریق فیلر به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. همین ماهیت موقتی بودن تزریق فیلر در ناحیه بینی یکی از دلایل استفاده از اسید هیالورونیک در این روش است.

مدت زمان انجام عمل بینی بدون جراحی چقدر است؟

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های تزریق فیلر به بینی یا لیفت بینی بدون جراحی، کم بودن زمان مورد نیاز برای انجام آن است. جلسه‌هایی که برای تزریق فیلر در این ناحیه انجام می‌شوند؛ معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشند. بنابراین شما می‌توانید در عرض ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به فرم دلخواه خود در ناحیه بینی برسید.

نکته مهم اینجا است که بسته به نیاز و تشخیص پزشک ممکن است که نیاز به تمدید فیلر در فاصله‌های زمانی مشخص پیدا کنید. بنابراین در ابتدای کار باید یک برنامه زمانی را از پزشک خود دریافت کنید تا با استفاده از آن بتوانید در زمان مقرر برای تمدید مراجعه کنید

فواید تزریق فیلر به بینی

تزریق فیلر به بینی یک پیشنهاد بسیار عالی به افرادی است که در انجام عمل جراحی تردید دارند و یا به دلایل مالی یا جسمی، امکان عمل جراحی برای آن‌ها وجود ندارد. انجام این کار مزیت‌هایی را در پی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

فواید تزریق فیلر به بینی
 • به دست آوردن نتایج آنی و نیمه ماندگار

یکی از بزرگترین مزیت‌های تزریق فیلر در ناحیه بینی این است که شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام این کار نتیجه آن را مشاهده کنید. هرچند این نتیجه نهایی نیست؛ با این حال تغییرات در چهره شما قابل مشاهده هستند.

علاوه بر این نتیجه به دست آمده از تزریق فیلر مدت زیادی ماندگاری دارند و در صورت نیاز می‌توان به سادگی آن‌ها را ترمیم کرده و یا تغییر داد.

 • پرداخت هزینه کمتر

عمل جراحی بینی با در نظر گرفتن هزینه معاینه‌های قبل و مراقبت‌های پس از آن، یک عمل بسیار پرهزینه محسوب می‌شود. در حالی است که تزریق فیلر به بینی بسیار کم‌هزینه‌تر است.

 • مدت ریکاوری کوتاه مدت

شما می‌توانید در زمان استراحت پس از یک روز کاری و یا حتی در زمانی که مرخصی ساعتی از محل کار خود گرفته‌اید؛ برای تزریق فیلر به بینی مراجعه کنید. زیرا انجام این کار هیچ نیازی به دوره ریکاوری ندارد و شما می‌توانید بلافاصله پس از اتمام جلسه و تزریق، به محل کار خود برگردید.

 • عدم وجود آثار زخم یا بخیه بر روی بینی

یکی از مشکلات اصلی افرادی که عمل جراحی بینی انجام می‌دهند؛ باقی ماندن جای بخیه در اطراف پره‌های بینی و زیر آن است که در برخی از موارد ممکن است قرمز شده و یا ملتهب شود. این موضوع می‌تواند تا حد زیادی زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. تزریق فیلر در ناحیه بینی چنین عارضه‌ای را به دنبال نخواهد داشت؛ زیرا سوزن‌هایی که برای این کار استفاده می‌شوند بسیار ظریف هستند و هیچ جایی از خود باقی نمی‌گذارند.

 • دادن ظاهری خوب به متقاضیان
 • نیازی به بیهوشی ندارد.
 • دارای دوره نقاهت نمی باشد.
 • در هنگام عمل هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.
 • یک روش بسیار سریع می باشد و حدود ۱۰ دقیقه انجام این عمل زمان می برد.
 • دارای کمترین عوارض است.
 • متخصص طبق نوع بینی و انتظار های شما به کمک تزریق فیلر بینی ، مدل مناسب را به وجود می آورد.
 • نوک بینی را برجسته می نماید.
 • با به وجود آوردن حجم موجب تقارن در دو طرف بینی می گردد.
 • در صورتی که از نتیجه رضایت نداشته باشید قابل بازگشت به حالت اولیه می باشد.

عوارض فیلر به بینی

عوارض تزریق فیلر در ناحیه بینی بسیار کم است و از این نظر اصلا با عمل جراحی بینی قابل مقایسه نیست. البته با در نظر گرفتن این که توسط یک کلینیک معتبر انجام شود.

پس از تزریق ممکن است یک تورم بسیار خفیف در این ناحیه ایجاد شده و یا مقدار بسیار کمی‌کبودی و قرمزی در آن دیده شود. که این عوارض کاملا موقتی هستند و ظرف یک یا دو روز از بین خواهند رفت.

مثل هر روش درمانی این روش نیز دارای عوارضی می باشد که به ندرت در برخی از افراد امکان بروز آن ها وجود دارد که این عوارض عبارتند از:

 • به مقدار کمی درد
 • تورم
 • کبودی
 • قرمزی
 • ندول ها
 • برآمدگی ها

دردی که در اثر تزریق فیلر در ناحیه بینی به وجود می آید؛ بسیار اندک است و احساس ناراحتی زیادی را به وجود نخواهد آورد. این درد با استفاده از داروها یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی به طور کامل برطرف می‌شود.

یکی از عوارض بسیار نادری که در اثر تزریق فیلر به بینی به وجود می‌آید؛ انسداد شریان‌های خونی و توقف جریان خون در آن‌ها است. این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که پزشک از مهارت کافی برای تزریق برخوردار نباشد؛ در نتیجه پر کننده به طور مستقیم وارد شریان خواهد شد و یا بر روی آن فشار وارد خواهد کرد. البته این موضوع در صورت مراجعه به یک کلینیک معتبر قابل پیشگیری است.

چه کسانی نباید از تزریق فیلر به بینی استفاده کنند؟

گفته شده است که تزریق فیلر در ناحیه بینی یک روش کاملا غیر تهاجمی‌است؛ اما انجام آن برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود. این افراد عبارت‌اند از:

 • بانوان باردار یا شیرده
 • افراد زیر ۱۸ سال
 • افرادی که به بیماری‌های خود ایمنی یا دیابت مبتلا هستند.
 • افرادی که قصد انجام اقدامات زیبایی مانند لیزر یا لایه برداری را به مدت یک هفته پس از تزریق دارند.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر بینی

از آن‌ جایی که تزریق فیلر بینی یک روش غیر تهاجمی می باشد، به آمادگی خاصی نیازی ندارد. بعد از جلسه مشاوره اولیه می‌ توان برای تزریق فیلر بینی آماده شد.

 1. از مصرف بعضی از دارو ها چند هفته قبل از تزریق پرهیز کنید.
 2. یک هفته پیش از انجام این کار نباید سیگار یا الکل مصرف کنند.
 3.  در صورتی که از دارو ها یا مکمل‌ هایی که در ادامه ذکر می کنیم استفاده می‌ کنید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

اکثرا متخصص مصرف این گونه دارو ها را تا ۳ هفته قبل از تزریق فیلر بینی منع می کند. این دارو ها شامل، آسپرین، ایبوپروفن، کندرویتین،اکیناسه، افدرا، گلوکوزامین، جینکوبیلوبا، جنسینگ، خار شیر، ویتامین‌های E، C ، قرص سیر و قهوه می باشد. مصرف این گونه دارو ها و مکمل‌ ها موجب بالا رفتن میزان خونریزی و کبودی می گردد چرا که این دارو ها رقیق‌ کننده خون می باشند و قبل از هر نوع عمل جراحی یا بدون جراحی باید از مصرف آن ها پیشگیری کرد.
نکته مهم دیگر این است که در زمان انجام تزریق فیلر پوست شما باید کاملا تمیز بوده و از هیچ ماده آرایشی بر روی آن استفاده نشده باشد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

 • پس از تزریق کردن ژل در ناحیه بینی باید تا ۲ هفته تا یک‌ روز از انجام فعالیت های شدید مانند ورزش کردن که موجب بالا رفتن ضربان قلب می شود خودداری گردد.
 • تا برطرف شدن کامل آثار قرمزی و ورم پس از تزریق، از رفتن به استخر، سونا یا جکوزی پرهیز کنید.
 • از آناناس تازه استفاده کنید؛ زیرا این میوه سرشار از مواد مفیدی مانند آرنیکا و بروملین است که می‌توانند بهبودی تزریق فیلر به بینی را سرعت ببخشند.
 • تا ۷۲ ساعت پس از تزریق و به توصیه پزشک، از کپسول سفالکسین استفاده کنید.
 • بعد از انجام تزریق فیلر بینی باید تا ۴ ساعت از انجام هر گونه آرایش پرهیز شود اما اما کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • با توجه به اینکه مشروبات الکی می‌ تواند احتمال کبودی‌ های محل تزریق را دو برابر کند پس توصیه می شود بعد از تزریق فیلر بینی از مصرف الکل و مشروبات الکلی پرهیز شود.
 • برای کاهش کبودی و تورم می توانید از یخ و کمپرس سرد استفاده کنید.
 • پس از انجام تزریق فیلر بینی تا یک هفته نباید شنا و ورزش‌ های آبی انجام گردد.
 • پس از تزریق فیلر بینی از انجام اپیلاسیون، سفید نمودن، استفاده کردن از موچین یا استفاده نمودن از کرم موبر در ناحیه مورد درمان پرهیز کنید.

سوالات درباره تزریق فیلر بینی

آیا پرکننده بینی می‌تواند نوک بینی را بلند کند؟

بله تزریق فیلر بینی می‌تواند ظاهر نوک بینی را بهبود بخشد، نوک آن را بلند کرده یا سربالا کند و با اصلاح برآمدگی، نمای جانبی آن را صاف کند.

آیا فیلر بینی درد دارد؟

تزریق فیلر بینی دارای درد زیادی نمی باشد. متخصص قبل از تزریق توصیه می‌ کند، از کرم بی‌ حس‌ کننده استفاده نمایید. فیلر های جدید دارای مقداری بی‌ حسی موضعی می باشند و میزان درد را بسیار پایین می آورند. در صورتی که از این فیلر ها برای تزریق استفاده می کنید، به کرم بی‌ حسی نیازی نخواهید داشت.

آیا پرکننده های بینی باعث بزرگتر شدن بینی می‌شود؟

تصور غلط رایج در مورد فیلر بینی این است که بینی شما را بزرگتر نشان دهند. با این حال، این ادعا به هیچ وجه درست نیست. آنها می‌توانند برعکس عمل کنند. با تزریق فیلر به بینی شما در جهت زیبا شدن تغییر کند نه اینکه بدتر از قبل شود.

آیا فیلر بینی موجب کوچک شدن بینی می شود؟

فیلر با ایجاد کردن حجم در زیر پوست موجب بزرگ شدن بینی می گردد. ولی متخصص با تزریق کردن دقیق و مناسب خطای دید را به وجود آورده و نواقص بینی را رفع می کند. با از بین رفتن برآمدگی تیغه، برجسته نمودن نوک بینی و به وجود آوردن تقارن در دو طرف بینی نتیجه خوبی کسب می شود و بینی به صورت کوچک دیده می شود.

نحوه از بین بردن فیلر بینی به چه صورت است؟

فیلر بینی با گذشت زمان از بین می رود ولی اگر از نتایج تزریق فیلر بینی راضی نباشید پزشکان می توانند با استفاده از تخلیه ژل به کمک آنزیم بینی شما را به حالت اولیه برگردانند.

5/5 - (8 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *