مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

یکی از شیوه های رایج و مؤثر برای از بین بردن چین و چروک و جوان تر شدن پوست، تزریق ژل یا فیلر زیر چشم می‌باشد که معمولا افراد در سنین بالا برای زیبایی پوست خود این تزریق ها را انجام می‌دهند. تزریق ژل یا فیلر زیر چشم، یک روش مطمئن و سالم بوده و عارضه چندان مهمی به همراه ندارد. اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب و پیشگیری از پیامد های ناگوار، بهتر است برخی مسائل را رعایت کنید. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

متخصصان پس از تزریق ژل، دستورالعمل های متعددی به متقاضیان، با توجه به شرایط آن ها پیشنهاد می‌کنند. اما توصیه های کلی و همگانی که تمام افراد باید پس از تزریق ژل رعایت کنند را در ادامه ذکر می‌کنیم.

 • بعد از تزریق ژل به مدت بیست و چهار ساعت هرگز از لوازم آرایشی استفاده نکنید. دقت کنید که شماری از بیماران برای اینکه کبودی و ورم های زیر چشم خود را محو کنند از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند که بسیار مضر بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 • محل تزریق را حدود بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت به هیچ عنوان ماساژ نداده و صورت خود را نشویید. محل تزریق را به هیچ عنوان نباید بخارید و از دست زدن به محل تزریق شده خودداری نمایید.
 • پس از تزریق، احتمال دارد در محل تزریق درد و ناراحتی حس کنید که دکتر پیشنهاد می‌کند از استامینوفن استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود قبل و بعد از تزریق، دارو های ضد التهابی مصرف نکنید.
 • حتما در دو روز اول موقع خواب به پشت بخوابید تا فشاری بر محل تزریق وارد نشود.
 • اگر مجبور به درمان دندان هایتان شدید، بهتر است پس از گذشت دو هفته از تزریق، به دندان پزشکی مراجعه کنید تا باعث عفونت نگردد.
 • به مدت یک تا دو روز ورزش کردن را کنار بگذارید زیرا باعث می‌شود کبودی و تورم محل تزریق بیشتر شود. لازم به ذکر است که برای اینکه به عفونت دچار نشوید بهتر است تا یک هفته از ورزش و فعالیت های سنگین دوری کنید. هم چنین از انجام ورزش یوگا نیز خودداری کنید چون ممکن است موجب تشدید کبودی ها شود.
 • پس از تزریق می‌توانید از کمپرس یخ، در محل تزریق شده استفاده کنید. دقت داشته باشید که یخ را در دو روز اول و هر بار به مدت پنج تا ده دقیقه می‌توانید استفاده کنید.
 • پس از تزریق می‌توانید با هواپیما سفر کنید و مشکلی ندارد.
 • از رفتن به سونا و حمام با آب داغ و… به مدت یک هفته پرهیز کنید.
 • پوست خود را از هوای سرد به مدت هفت روز دور نگه دارید.
 • پس از تزریق فیلر، کشیدن سیگار مانعی ندارد اما با توجه به مضراتی که سیگار دارد بهتر است استفاده نکنید.
 • عدم استفاده از مشروبات الکلی به مدت دو روز توصیه می‌شود.

مراقبتهای برای رفع عفونت پس از تزریق فیلر زیر چشم

پس از تزریق فیلر بروز عفونت در بیماران بسیار نادر است. به هر حال هر چه قدر سوزن تزریق تمیز و ضدعفونی شده باشد، بازهم ممکن است عفونت رخ دهد. احتمال دارد عفونت بلافاصله پس از تزریق فیلر یا پس از گذشت چند هفته رخ دهد. قرمز شدن پوست، متورم شدن، احساس درد و سوزش از نشانه های بروز عفونت می‌باشد که ممکن است فقط در یک قسمتی از صورت رخ دهد. لازم به ذکر است که بروز عفونت بیشتر در کسانی که در صورت خود جوش و جای زخم دارند اتفاق می‌افتد.

پس از تزریق ژل، برای پیشگیری از عفونت انجام برخی موارد توصیه می‌گردد که این موارد عبارتند از:

 1.  از مصرف دخانیات و سیگار که سبب افزایش عفونت می‌شود، خودداری نمایید.
 2. سعی کنید تزریق را در مراکز معتبر و توسط متخصص ماهر انجام دهید و از تمیز بودن لوازم تزریق مطمئن شوید.
 3. به هیچ عنوان بدون دستور پزشک از آنتی بیوتیک استفاده نکنید، اما در مواردی که بیمار دچار عفونت شد، توسط خود دکتر دارو هایی تجویز می‌شود.

نحوه خوابیدن درست، پس از تزریق فیلر زیر چشم

هنگامی که به زیر چشم ها، گونه ها، لب ها و در نواحی دیگر صورت فیلر یا ژل تزریق کردید، در موقع خواب نباید به شکم بخوابید. چون با این کار موجب نامتقارن شدن صورت شده و نتیجه نا مطلوبی به دست می‌آید. از این رو بهتر است فرد، به پشت و به صورت طاق باز بخوابد. همچنین با توجه به این که بیمار باید چند روز پس از تزریق، از صورت خود مراقبت کند و هیچ فشاری بر صورت خود وارد نکند، موقع خواب توصیه می‌شود که تعدادی بالشت زیر سر خود و اطراف سر قرار دهد تا مانع چرخش سر خود شده و در نتیجه صورت متقارنی داشته باشد. البته این روش ها برای چند شب ابتدایی بوده و بعد ها هر طور که بخواهد می‌تواند بخوابد.

مراقبتهایی برای رفع تیره و کبود شدن صورت پس از تزریق فیلر زیر چشم

یکی از رایج ترین عوارض فیلر زیر چشم که پس از تزریق ژل در زیر چشم و لب ها رخ می‌دهد، تیره و کبود شدن صورت می‌باشد. این رویداد طبیعی بوده و در بسیاری افراد احتمال ایجاد آن وجود دارد که دلیل آن صدمه دیدن عصب ها و عروق خونی می‌باشد. معمولا پس از گذشت یک هفته این کبودی ها از بین می‌روند، اما برای اینکه این کبودی ها را کاهش دهید انجام موارد زیر پیشنهاد می‌شود:

 • پس از تزریق ژل تا یک هفته از دارو های رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده نکنید.
 • پس از تزریق، می‌توانید کمپرس یخ را به آرامی در محل تزریق قرار دهید که به کمتر شدن کبودی ها کمک می‌کند.
 • استعمال کرم هایی مانند لازونیل بر روی پوست، سبب خونرسانی به بافت های ملتهب شده و موجب رفع کبودی در صورت می‌شود.
 • پس از گذشت یک هفته اگر کبودی ها از بین نرفت، می‌توانید با پزشک خود در میان گذاشته تا راهکارهایی برایتان پیشنهاد دهد.

مراقبتهای قبل از تزریق فیلر زیر چشم

در صورتی که قرص های ضد انعقاد خون از جمله آسپرین و کلوپیدوگرل مصرف می‌نمایید پنج روز قبل از انجام این روش درمانی مصرف آن ها را قطع کنید. لازم به ذکر است که آسپرین و داروهای ضد انعقاد خون بر روی نتیجه تزریق فیلر تاثیری ندارد و موجب حرکت فیلر به ناحیه های دیگر نمی‌گردند، بلکه فقط امکان دارد احتمال کبودی ناشی از ورود سوزن به داخل پوست افزایش یابد.

 • تا دو روز قبل از تزریق فیلر زیر چشم بهتر است از مصرف ایبوپروفن پرهیز کنید چراکه امکان دارد میزان کبودی ناشی از تزریق را افزایش دهد.
 • یک روز قبل از تزریق فیلر زیر چشم از مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی خودداری نمایید.

هزینه تزریق فیلر زیر چشم

هزینه تزریق فیلر زیر چشم‌ طبق معیارهای مختلفی تغییر می‌نماید:

 1. نوع و برند ژلی که تزریق می‌گردد.
 2. میزانی فیلری که می‌بایست تزریق گردد. در مواردی که فرد دارای مشکل های زیاد پوست یا زیر چشم است میزان فیلر می‌بایست زیاد باشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد؛ پس در این موارد هزینه ها نیز بیشتر می‌گردد.

پس زمانی که برای تزریق فیلر مراجعه می‌نمایید پس از اتمام بررسی ها و معاینات می‌توانند هزینه نهایی را به شما اعلام نمایند.
منبع: care after under eye filler

سوالات درمورد مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

ماندگاری تزریق فیلر زیر چشم چه قدر است؟

ماندگاری ژل زیر چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد، ژل هایی با ماندگاری زیر یک سال حدود هشت تا ده ماه پایدار بوده و ژل هایی با ماندگاری بالای یک سال که غلظت بیشتری دارند بین یازده تا بیست و چهار ماه ماندگاری دارند.

چه تغذیه هایی پس از تزریق ژل برای بیماران مناسب است؟

پس از تزریق، محدودیت غذایی خاصی برا افراد وجود ندارد اما بهتر است از خوردن پیتزا، مرغ سوخاری، خیار شور و زیتون شور به مدت دو هفته خودداری کنید. به طور کلی از غذا های پر نمک دوری کرده و آب فراوان بنوشید. خوردن آناناس و کمپوت آن نیز برای رفع کبودی صورت بسیار مؤثر است.

تزریق ژل زیر چشم چقدر طول می‌کشد؟

این تزریق حدود پانزده تا سی دقیقه طول می‌کشد، اما بی حسی آن ممکن است چهل دقیقه زمان ببرد.

هدف اصلی از تزریق فیلر زیر چشم چیست؟

این تزریق به جهت روشن شدن و پر شدن ناحیه زیر چشم انجام می‌شود. هم چنین برای رفع چین و چروک ها، گودی و تیرگی زیر چشم ها تأثیر به سزایی دارد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *