هزینه برداشتن خال صورت 1402

هزینه برداشتن خال صورت

بیشتر مردم روی صورت و بدن خود خال ‌هایی دارند که بسیاری از آن ها بی ضرر و طبیعی می‌باشند. اغلب خال‌ها به رنگ‌های قهوه‌ای مایل به سیاه یا زرد، به شکل برجسته یا صاف و به اندازه‌های متفاوت مشاهده می‌شوند. اشخاصی که دارای پوست و موی تیره‌تری هستند در مقایسه با اشخاصی که پوست و یا موی روشنی دارند، دارای خال‌های تیره‌تری می‌باشند. در صورتی که از خال روی صورتتان راضی نمی‌باشید و آن را به دلایل زیبایی می‌خواهید بردارید، می‌توانید این کار را با هزینه مناسب در کلینیک‌های معتبر انجام دهید. در این مقاله ما قصد داریم به هزینه برداشتن خال صورت که یکی از دغدغه های شما می‌باشد بپردازیم.

برای اطلاع از هزینه برداشتن انواع خال با بروزترین و بی ضررترین روش، با ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 22179492-021

مجهزترین کلینیک زیبایی زعفرانیه
کلینیک لیزر سنتر

تماس تلفنی

اگر احساس می کنید دچار عوارض بوتاکس شده اید با ما تماس بگیرید.❤️

هزینه برداشتن خال صورت و انواع تکنیک‌ها

بیشتر روش های برداشتن خال صورت روش سرپایی می‌باشد ولی هزینه‌های خدمات از مطبی به مطب دیگر مختلف می‌باشد.

 تشخیص بهترین روش برداشتن خال صورت توسط پزشک با تجربه پوست انجام می‌شود.

شرایط خال را پزشک از لحاظ سرطانی بودن و یا بی ضرری بررسی می‌کند تا بتواند بهترین روش حذف خال را پیدا نماید. در صورتی که خال به سرطان مشکوک باشد در ابتدا یک نمونه از آن را به آزمیشگاه می‌فرستند تا در پاسخ آزمایش‌ها وضعیت خال مشخص گردد.در درجه اول قیمت بیوپسی بستگی به آزمایشگاهی دارد که پزشک شما از آن استفاده می‌کند. بنابراین هزینه برداشتن خال صورت ممکن است زیاد شود. از این رو حتما در مورد قیمت آزمایشگاه با پزشک خود صحبت کنید.

انواع خال‌ها را به صورت کلی در کلینیک ها به روش های متفاوتی برمی‌دارند:

هزینه برداشتن خال صورت و انواع تکنیک‌ها
  • جراحی اکسیزیون:

برای انواع ضایعات پوستی از روش درمانی اکسیزیون استفاده می‌نمایند هم‌چنین از این روش درمانی اغلب برای برداشتن خال های عمیق و بزرگ نیز استفاده می‌کنند‌. پزشک در طول این روش نه فقط خال را بر‌ می‌دارد، بلکه حاشیه‌ای از اطراف پوست آن را هم بر‌ می‌دارد تا به طور کامل از برداشتن خال مطمئن گردد. به این ترتیب، از آسیب رسیدن زیاد به پوست پیشگیری می‌شود. با بخیه‌های عمیق و طولانی جای زخم بسته می‌گردد تا زخم بهتر شود.

معمولا این روش برای زیبایی و اقدامات پیشگیرانه استفاده می‌شود. در صورتی که هدف پیشگیری باشد، پزشک جهت مشاهده پاتولوژیک، نمونه را به آزمایشگاه می‌فرستد تا مطمئن شود که سرطان به طور کامل حذف شده است.

لازم به ذکر است که به علت حساسیت بالا و نیاز به آزمایشات بیوبپسی معمولا هزینه برداشتن خال صورت با روش درمانی اکسیزیون بیشتر از سایر روش‌های درمانی می‌باشد‌.

  • تراشیدن خال:

بر اساس شرایط شخص، نوع خال و اندازه ساده ترین و سریع ترین روش درمانی برای برداشتن خال های خوش خیم و معمولی تراشیدن خال می‌باشد. در این روش درمانی با تیغ پزشکی لایه های بالایی خال برداشته می‌شود. در این روش درمانی معمولا جلوی خونریزی را با پماد و یا روش سوزاندن می‌گیرند.

  • پانج:

پانچ وسیله‌ای کوچک شبیه قیچی می‌باشد و نسبت به به روش تراشیدن، بر روی بافت برش عمیق‌تری ایجاد می‌کند و برای خال هایی که از سه میلی متر کوچکتر‌اند مناسب می‌باشد. به علت خونریزی، ممکن است این روش به بخیه نیاز پیدا کند.

  • لیزر:

 از جمله روش های درمانی که برای خال‌های کوچک، صاف و غیر سرطانی مناسب می‌باشد استفاده از لیزر است. پرتوهای دستگاه لیزر در دو تا سه جلسه سلول‌های خال را تخریب می‌نمایند.

به طور تقریبی برداشتن خال با آراف بدون درد می‌باشد. معمولا با یک جلسه لیزر درمانی خال های کوچک از بین می‌روند. برای برداشتن خال از دستگاه معروف آراف سرجری استفاده می‌کنند که هر یک دارای کارایی منحصر به فرد‌ می‌باشند. برای خال‌های غیر سرطانی لیزر درمانی گزینه مناسبی می‌باشد و با این روش نمی‌توان خال‌های سرطانی را برداشت.

لیزر درمانی خال یک روش غیرتهاجمی می‌باشد که گزینه مناسبی برای خال‌های قسمت های حساس بدن است. برش در این روش وجود ندارد و خیلی سریع جای زخم بهبود می‌یابد و با ظاهر بد اسکار به وجود نمی‌آید. هم چنین، احتمال عفونت در این روش خیلی پایین است.

با این حال، از لحاظ تئوری دوری از خطر درمان ناخواسته ملائوم لیزر، که در آینده می‌تواند منجر به گسترش آن گردد، مهم می‌باشد.

این به این معنی می‌باشد که برای برداشتن خال از طریق لیزر، باید خال توسط یک پزشک با تجربه و از نزدیک با استفاده از درموسکوپ معاینه گردد.

ممکن است پزشک برای بررسی تغییرات قبل از برداشتن خال برای تشخیص ملانوم از تکنیک هایی از جمله آنالیز طیف سنجی، عکس برداری سریالی با بزرگ‌نمایی بالا و ارزیابی عکس های درموسکوپی استفاده نماید. این بررسی های اضافی و معاینات موجب افزایش هزینه برداشتن خال صورت با لیزر می‌شود.

قیمت لیزر درمانی بیشتر تحت تاثیر نوع دستگاه و تعداد جلسات می‌باشد. برداشتن یک خال توسط لیزر نسبتا ارزان می‌باشد، خصوصا اگر خال در یک جلسه درمان جواب دهد. بسیاری از خال ها با این حال معمولا به سه یا چهار جلسه نیاز دارند و این مساله موجب افزایش هزینه می‌شود‌.

  • فریز کردن:

 برای انجماد بعضی از خال‌های کم عمق و غیر سرطانی از نیتروژن مایع استفاده می‌نمایند. ممکن است بعد از فریز کردن خال تاول به وجود آید. معمولا در این روش درمانی برداشتن خال به صورت سرپایی انجام می‌‌گیرد و بعضی اوقات چند جلسه درمانی برای فریز کردن مورد نیاز می‌باشد.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه برداشتن خال صورت

 هزینه انواع خال‌ها بر اساس عواملی مثل، محل قرارگیری، اندازه خال‌، تخصص و تجربه پزشک و روش درمانی مختلف بستگی دارد. محل قرارگیری و اندازه خال فرآیند حذف خال را می‌توانند پیچیده‌تر کنند و در نتیجه موجب گران تر شدن عمل شوند. معمولا به علت اینکه برداشتن خال‌های صورت زیبایی چهره را درگیر می‌نماید از این رو به دقت بالایی نیاز می‌باشد بنابراین معمولا گران‌تر نیز تمام می‌شود. هزینه مشاوره در کلینیک‌‌‌های مختلف و یا هزینه آزمایش سرطان به برداشتن هزینه خال نیز اضافه می‌گردد. به این ترتیب برای برداشتن خال بیشترین هزینه به خال هایی تعلق دارد که برای بررسی نمودن سلول های سرطانی یا بالقوه سرطانی به بیوپسی نیاز دارند.

یکی از نکته‌های مهم در هزینه برداشتن خال، تعداد جلسه‌ها است. در برخی روش‌ها مانند لیزر، برای برداشتن خال‌های بزرگ به بیش از یک جلسه نیاز می‌باشد. هم‌چنین، تعداد و اندازه خال‌ها نیز تأثیر زیادی در تعداد جلسات دارد.

 اگر خال‌های شما زیاد و عمق بیشتری داشته باشمد، پزشک امکان دارد، تعداد جلسات زیادی را پیشنهاد کند که این موجب زیاد شدن هزینه درمان می‌شود.

با این حال، در برخی کلینیک‌ها، هرچند هزینه اولیه ممکن است بالا به نظر برسد، اما با توجه به خدمات و نتیجه‌های خوب، این قیمت در چارچوب یک کلینیک معتبر و توسط یک پزشک حرفه‌ای قابل قبول می‌باشد.

به‌طور کلی، هزینه برداشتن خال در کلینیک‌های متفاوت، بسته به نوع و اندازه خال، متغیر می‌باشد.

آیا بیمه هزینه برداشتن خال صورت را پوشش می‌دهد؟

در خاطر داشته باشید در صورتی که خال خود را به دلایل زیبایی برمی‌دارید، از جیب خود باید هزینه نمائید. بیشتر خال‌ها خوش خیم می‌باشند و به دلایل زیبایی بیمه قیمت برداشتن خال‌ها را پوشش نمی‌دهد. طرح های بیمه با این حال، معمولا بیوپسی و برداشتن خال هایی را که به تشخیص پزشک سرطانی می‌باشند پوشش می‌دهند. بیمه معمولا تمام یا قسمتی از هزینه برداشتن خال صورت را پرداخت می‌نماید.
منبع: mole removal

سوالات درمورد هزینه برداشتن خال صورت

هزینه برداشتن خال صورت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه برداشتن خال صورت به عواملی چون اندازه و نوع خال، محل خال، تخصص و تبحر پزشک، شیوه برداشتن، تعداد جلسات، آزمایش های تشخیص سرطان و خدمات کلینیک وابسته است.

چرا قیمت برداشتن خال‌های سرطانی زیاد است؟

برای برداشتن خال‌های غیر معمول و مشکوک نیاز به انجام بیوپسی و نمونه برداری است تا بتوان سرطانی بودن آن هارا رد یا تایید کرد. در نتیجه انجام دادن این آزمایش‌ها هزینه‌های درمان را افزایش می‌دهند.

آیا بیمه می‌تواند هزینه‌های برداشتن خال صورت را پوشش دهد؟

بعضی از بیمه‌ها فقط هزینه حذف خال های سرطانی را پرداخت می‌نمایند و برای خال‌های معمولی که به خاطر زیبایی برداشته می‌شوند هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود.

5/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *