قیمت تزریق ژل خط خنده

قیمت تزریق ژل خط خنده چقدر است؟

با افزایش سن و پایین آمدن میزان توان سلول‌ های پوستی در جهت تولید کلاژن، قدرت ترمیم خط خنده کاهش می یابد و این شکاف هر روز عمیق‌ تر و عمیق تر می گردد. افرادی که اهل خنده هستند در سن های کمتر خط لبخند را روی چهره خود مشاهده خواهند کرد و هر چین و چروک و خطی که در چهره به وجود می آید موجب می شود که سن انسان بالا تر از سن طبیعی نشان داده شود. در علم پزشکی تکنیک‌ های متنوعی برای از بین بردن این تغییر هایی که خوشایند نيستند وجود دارد که بر فرض مثال می‌ توان به تزریق ژل خط خنده اشاره نمود. همراه با مزیت ها و نتیجه های مثبتی که بعد از تزریق ژل به وجود می آید بحث قیمت تزریق ژل خط‌ خنده برای افرادی که علاقمند به استفاده از این روش درمانی هستند، مهم می باشد. قیمت تزریق ژل خط خنده در ناحیه های صورت به عوامل زیادی بستگی دارد. به همین علت برای محاسبه قیمت تزریق ژل خط خنده باید جوانب متنوع کار نیز مد نظر گرفته شود. در این مقاله ما قصد داریم شما را با قیمه تزریق ژل خط خنده آشنا کنیم‌ برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

قیمت تزریق ژل خط خنده در کلینیک‌های تهران

تزریق ژل خط خنده قادر است به عنوان یک تکنیک خوب برای پر نمودن چین و چروک‌ های خط خنده استفاده گردد. با تزریق ژل و سفت شدن پوست در این ناحیه ها، چهره فرد به صورت جوان و شاداب دیده خواهد شد. ماندگاری ژل در این ناحیه ها حدود ۶ ماه تا ۱۲ ماه می‌ باشد که در این کار با توجه به میزان عمق چین و چروک‌ های خط خنده و دهان و میزان ژل مصرفی پزشک، هزینه این کار برای افراد مختلف یکسان نیست. هم چنین قیمت تزریق ژل خط خنده با توجه به نوع و برند متفاوت می‌ باشد و به این که چند سی سی برای رفع نمودن خط خنده برای تزریق استفاده می‌ شود نیز بستگی دارد. از جمله سایر عواملی که در تعیین قیمت تزریق ژل خط خنده تاثیر می گذارد هزینه دستمزدی است که پزشک در ازای تزریق دریافت می کند‌.

عوامل تاثیر گذار در تعیین نمودن قیمت تزریق ژل خط خنده:

بعد از اینکه افراد تصمیم گرفتند برای رفع خط‌ خنده خود از انجام تزریق ژل خط خنده استفاده کنند سوالی که ذهن متقاضیان را درگیر می‌ کند مربوط به قیمت تزریق ژل خط خنده می باشد. برای تعیین کردن هزینه نهایی و دقیق تزریق ژل خط خنده می بایست پارامتر های متنوعی را در نظر گرفت. که در ادامه به توضیح برخی از این پارامتر های مهم می پردازیم.

عوامل تاثیر گذار در تعیین نمودن قیمت تزریق ژل خط خنده
 • حجم لازم ژل تزریقی

از موارد دیگری که در تعیین قیمت تزریق ژل خط خنده حائز اهمیت است، حجم لازم ژل برای دست یافتن به بهترین نتیجه می باشد. بر فرض مثال افرادی که دارای چین و چروک های بیشتری در چهره خود هستند در مقایسه با افرادی که دارای چین و چروک کمتری در صورت خود هستند برای رسیدن به ظاهری ایده‌آل می بایست حجم بیشتری از ژل را تزریق نمایند و این به معنای بالا رفتن قیمت تزریق ژل خط خنده می‌ باشد.

 • نوع ژلی که تزریق می شود

ژل‌ های تزریقی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام یک سری ویژگی های خاص خود را دارند. این ژل‌ ها عبارتند از ژل رستیلن، ژوویدرم، اسکالپترا، هیلافرم، رادیس و کاپتیک. ماندگاری هر یک از این ژل ها با یکدیگر متفاوت می باشند. ژل‌ های رستیلن از مواد غیر حیوانی ایجاد شده و میزان ماندگاری آن‌ها حدود ۶ الی ۱۲ ماه می باشد. ژل‌ های ژوویدرم نیز مانند رستیلن‌ ها در جوان سازی پوست به کار می روند و حدود ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارند.

 • دستمزد پزشک برای انجام تزریق ژل خط خنده

پزشک‌ ها طبق تخصص و مهارتی که در انجام تزریق ژل خط خنده دارند دستمزد های متفاوتی را برای خود در نظر می‌ گیرند. پس افرادی که پزشک‌ های متنوعی را برای این کار انتخاب می‌ نمایند می بایست هزینه‌ های مختلفی را نیز پرداخت کنند.

 • تعداد سرنگ‌ های مورد نیاز برای انجام تزریق ژل خط خنده

بیشتر هزینه‌ های مربوط به ژل های پوستی طبق تعداد سرنگ‌ ها محاسبه می‌ شوند. ولی این معیار، مفید و قابل استفاده نمی باشد، چرا که تعداد سرنگ‌ هایی که برای انجام این کار در یک جلسه نیاز است، در بین متقاضیان متفاوت می باشد. در صورتی که به بیش از یک سرنگ در جلسه ها نیاز باشد، قیمت تزریق ژل خط خنده در مقایسه با افرادی که فقط به یک سرنگ برای تزریق لازم دارند، بیشتر خواهد بود.

 • مهارت و تجربه پزشک برای تزریق ژل خط خنده

دست یافتن به نتایج طبیعی به کمک بافت‌ های فیلری نرم، به تجربه و مهارت زیادی نیاز دارد. هر فیلری که قابل تزریق است برای خود فرمولی خاص را دارد که برنامه‌ ای مبنی بر تزریق تا یک عمق تعیین شده و مشخص را می‌ دهد و بتوان به کمک آن به نتیجه ای مطلوب رسید. هر چه قدر که پزشک متخصص در زمینه انجام فیلر های پوستی مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری در ازای انجام تزریق ژل خط خنده دریافت خواهد کرد.

 • هزینه کلینیکی که برای این کار سراغ آن می روید.

تمام کلینیک های زیبایی طبق تجهیز ها و امکانات و خدماتی که به متقاضیان عرضه می کنند قیمت‌ های متنوعی را برای خدمات درمانی و زیبایی خود دریافت می نمایند.

 • محل سکونت متقاضی

از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت تزریق ژل خط خنده محل سکونت متقاضی می باشد به این ترتیب که افرادی که در شهر های بزرگی زندگی می کنند با توجه به بالا بودن هزینه‌ زندگی در این شهر ها نسب به افرادی که در شهر های کوچک زندگی می کنند می بایست هزینه‌ بیشتری را برای تزریق ژل خط خنده پرداخت کنند.

 • تعداد جلسه

تعداد جلسه ها نیز در تعیین‌ نمودن هزینه تزریق ژل خط خنده تاثیر گذار هستند چرا که هزینه تزریق ژل خط خنده در افرادی که با یک جلسه مشکلشان رفع می شود با افرادی که برای رفع مشکل خود به چند جلسه نیاز دارند یکسان نخواهد بود.

نحوه شکل گیری خط خنده

با توجه به اینکه خط های خنده ، یک سری چین هایی وابسته به لب هستند با خندیدن از هر دو طرف بینی تا گوشه های دهان شکل می گیرند. خط های خنده با افزایش سن و پیری تشکیل می شوند، هنگامی که لایه های چربی صورت از میان می روند پوست حالت افتاده به خود می گیرد و به این ترتیب چین های برجسته تشکیل می شوند.

دلایل شکل گیری خط خنده

برای تشکیل شدن خط خنده یک سری دلایل وجود دارد که این دلایل عبارتند از:

 • افزایش سن
 • قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید
 • کشیدن سیگار
 •  حرکات دینامیک صورت
 • نحوه خوابیدن

مراحل تزریق و نحوه تزریق ژل خط خنده

با تزریق نمودن ژل خط خنده چین و چروک های خط های لبخند پایین می آید. این چین و چروک ها از دو طرف بینی تا کنار لب ها ایجاد می گردند.‌ برای تزریق کردن ژل خط خنده می بایست قبل از تمام کار ها تمام محل تزریق ضدعفونی شود و سپس به کمک کرم بی حسی، این ناحیه بی حس شود. بعد از بی حس شدن ناحیه مورد نظر به کمک سرنگ هایی، تزریق های کوچکی در دو طرف صورت انجام می گیرد. و به این ترتیب تزریق ژل خط خنده اتمام می یابد و اما این سوال پیش می آید که چه قدر زمان طول می کشد تا نتایج تزریق ژل خط خنده را مشاهده کنیم در جواب این سوال باید گفت که بعضی از نتیجه ها بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده هستند و بعضی از تزریق ها به حدود یک هفته بعد از تزریق ژل زمان نیاز دارند که در ناحیه خط خنده نتایج قابل مشاهده باشد.

کاندیدهای مناسب تزریق فیلر خط خنده

تمام افراد به غیر از افرادی که در ادامه ذکر می کنیم می توانند از تزریق ژل خط خنده برای بر طرف کردن خط خنده خود استفاده کنند.

 • افرادی که به تخم مرغ حساسیت داشته باشند.
 • افرادی که سابقه تب خال دارند.
 • بانوان باردار و شیرده
 • افرادی که سیستم انعقاد خون و سیستم بدنی ضعیفی دارند.
 • افرادی که در حال مصرف دارو های ضد انعقاد خون می باشند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط خنده

برای رسیدن به نتیجه مطلوب با کمترین عوارض می بایست متقاضی یک سری مراقبت هایی را رعایت کند که این مراقبت ها عبارتند از:

 • توصیه می شود متقاضی برای کاهش میزان کبودی و ورم بعد از تزریق ژل خط خنده از کمپرس یخ استفاده کند.
 • بعد از تزریق ژل خط خنده هر آنچه که پزشک توصیه می کند از دارو گرفته تا مراقبت ها باید به صورت صحیح رعایت شود.
 • از ماساژ دادن ناحیه تزریق شده پرهیز کنید.
 • تا مدت زمانی که پزشک شما توصیه کند از رفتن به سونا و استخر پرهیز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید.
 • از استحمام با آب داغ که موجب جا به جایی ژل تزریق شده می شود پرهیز کنید.
 • از انجام هر گونه فعالیت و ورزش شدید که موجب بالا رفتن ضربان قلب می شود خودداری نمایید.

معایب تزریق ژل خط خنده در کلینیک‌های نامعتبر

اگر تزریق ژل خط خنده در یک کلینیک معتبر انجام شود شاهد هیچ عیبی نخواهید بود. اما از اصلی ترین عیب های تزریق ژل خط خنده امکان ایجاد حساسیت و آلرژی است. از دیگر معایب تزریق ژل خط خنده می توان به نا متقارنی در چهره اشاره کرد.

فواید تزریق فیلر خط خنده

یکی از اصلی ترین مزیت های تزریق ژل خط خنده جوان سازی پوست می باشد. به کمک این روش می توان چین‌ و چروک هایی که عمیق هستند و در کنار لب وجود دارند را از بین برد. این روش عوارض بسیار کمی دارد و بعد از انجام این نوع تزریق نیازی به پانسمان، استراحت و بستری شدن نیست. از سایر مزیت های تزریق ژل خط خنده می توان به پایین بودن قیمت تزریق ژل خط خنده اشاره کرد.

عوارض تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده دارای عارضه های موقتی می باشند که با انجام دادن صحیح مراقبت ها در مدت زمان کوتاهی این عارضه ها از بین خواهند رفت در ادامه به توضیح برخی از عوارض تزریق ژل خط خنده خواهیم پرداخت.

 • التهاب
 • کبودی
 • تورم
 • حساسیت
 • زخم یا اسکار
 • سفت شدن ژل در زیر پوست
 • نا متقارن بودن صورت
 • خارش
 • التهاب
 • جابه جایی ژل

سوالات درمورد قیمت تزریق ژل خط خنده:

قیمت فیلر خط خنده چه قدر است؟

مبلغ خاصی را برای تعیین قیمت تزریق ژل خط خنده نمی‌ توان تعیین نمود چرا که این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد که در این مقاله به صورت کامل در این مورد بحث شده است.

آیا تزریق ژل خط خنده دردناک است؟

در فرایند تزریق ژل خط خنده به علت استفاده از کرم های بی حسی هيچ دردی احساس نمی شود.

چه زمانی نتایج تزریق ژل خط خنده قابل مشاهده است؟

بسته به نوع ژل مصرفی برخی بلافاصله پس از تزریق ژل نتایج قابل مشاهده هستند و برخی دیگر پس از سپری شدن یک هفته قابل مشاهده می باشند.

4.3/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *