هیر فیلر یا مزوتراپی بهتر است

هیر فیلر یا مزوتراپی

حتما تا به حال دیده‌اید که بیشتر افراد از ریزش موهای خود رنج بسیاری می‌برند. و قطعا روش‌های زیادی را برای کاهش ریزش موهایشان امتحان کرده‌اند، اما به نتیجه‌ دلخواه خود دست نیافتند. متاسفانه اکثر افراد چه خانوم باشند و چه آقا با مشکل ریزش مو درگیر هستند. عوامل بسیاری همچون سبک زندگی، تغذیه، استرس، بیماری ها و نیز آلودگی آب و هوا تاثیر مستقیم بر روی ریزش مو دارد. با توجه به این که رشد دوباره موها بعد از ریزش مو کار بسیار سختی است، روش‌های زیادی وجود دارد که می توان با کمک گرفتن از آنها نتایج تاثیر گذاری برای رشد مجدد موهای فرد ایجاد کرد. یکی از روش‌های مؤثر و جدید برای درمان ریزش موها فیلر مو و مزوتراپی است، که ما قصد داریم برای شما بازگو کنیم که کدام روش برای درمان قطعی بهتر می‌باشد.

فیلر مو چیست؟

 یکی از بهترین روش های موثر برای ضخیم کردن موها در قسمت‌های کم پشت و طاسی سر فیلر مو است. در این روش تزریق به پوست سر فرد انجام می‌شود و نیز مواد مغذی همچون هیالورونیک اسید، ویتامین ها، آنزیم ها و مواد معدنی را به فولیکول و ریشه مو ها می‌رساند. در تزریق فیلر مو علاوه بر اینکه عوامل رشد را به فولیکول‌های مو می‌رساند، باعث می‌شود تا گردش خون در پوست سر فرد افزایش پیدا کند و در آخر، رشد موها بیشتر شود. موادی که در روش فیلر مو تزریق‌ می‌شوند فولیکول‌های مو را هیدراته می‌کند و باعث می شود تا فیبروپلاست‌ها تحریک شوند. می‌توان گفت یکی از اصلی ترین تفاوت های فیلر مو و مزوتراپی مواد مورد استفاده در تزریق است.

مزوتراپی مو چیست؟

در روش مزوتراپی مو موادی همچون ویتامین ها، ماینوکسیدیل، عصاره های طبیعی گیاهی و فیناستراید مستقیم به پوست سر تزریق می‌شود. مزوتراپی ابتدا برای بهبود دردهایی همچون مفاصل و اگزما به کار می‌رفت. اما امروزه مزوتراپی مو به‌عنوان روش زیبایی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این ترکیبات دارویی نقش بسیار مهمی در کاهش ریزش مو دارند و همچنین باعث تقویت رشد موها می‌شود.

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی از نظر عوارض

عوارض فیلر مو:

موادی که در فیلر مو تزریق‌ می‌شود کاملا سالم و بی‌خطر هستند که باعث رشد سلول‌ها می‌شود. این مواد ایمن هستند و می توان گفت همه ی تست های مربوط به آلرژی را پشت سر گذاشته‌اند. در مقایسه با عوارض مزوتراپی و فیلر مو می توان گفت؛ حداقل خطر را هر دوی این روش‌ها دارند. ممکن است بعد از تزریق فیلر مو عوارض کوتاه مدت را مشاهده کنید که عبارتند از:

 • به وجود آمدن زخم های موقتی و بسیار کوچک در پوست سر
 • تورم
 • قرمزی
 • خارش پوست سر
 • درد کم
 • آلرژی به مواد تزریق شده

عوارض مزوتراپی مو:

 درمان با روش مزوتراپی توسط سازمان غذا و دارو ثبت و تایید نشده است. اما موادی که در این روش مورد استفاده قرار گرفته است کاملا مورد تایید سازمان غذا و دارو می‌باشد. مزوتراپی هیچ‌گونه عوارضی نداشته و کاملا بی خطر است. و همچنین تا به امروز عوارضی بعد از تزریق مزوتراپی گزارش نشده است. ممکن است بعد از تزریق مزوتراپی کمی التهاب، ریزش مو و یا زخم در پوست سر ایجاد شود.

هیر فیلر یا مزوتراپی کدام فواید بهتری دارد؟

فواید فیلر مو:

با کمک فیلر مو می توان از ریزش مو ها جلوگیری کرد. این روش به رشد دوباره موها کمک بسیاری می‌کند. هیالورونیک اسیدی که در تزریق فیلر مو به کار می‌رود تاثیر بسیار چشمگیری بر روی موها دارد که تفاوت میان مزوتراپی و فیلر مو را آشکار می‌کند. از جمله مزیت های فیلر مو که در بین مردم بسیار محبوبیت دارد عبارتند از:

 • از ریزش مو جلوگیری می‌کند.
 • باعث رشد مجدد و تقویت موها می‌شود.
 • باعث افزایش مو، حجیم تر شدن و همچنین ضخیم شدن مو می‌شود.
 • باعث احیای سلول‌ها و فولیکول‌های مو می‌شود.
 • باعث آب رسانی سریع به پوست سر و همچنین سبب تحریک گردش خون می‌شود.
 • از سلول‌های مو در مقابل استرس و عوامل خارجی همچون تابش نور مستقیم خورشید محافظت می‌کند.

فواید مزوتراپی مو:

 شواهد بسیار کمی برای مزیت های مزوتراپی مو وجود دارد. بیشتر کسانی که اقدام به مزوتراپی مو کردند، به نتایج بسیار خوبی رسیده‌اند که می‌توان به فواید مزوتراپی مو زیر اشاره نمود:

 • در اطراف و داخل فولیکول‌ها و هورمون های مو تعادل را برقرار می‌کند.
 • مواد مغذی را به مو می‌رساند.
 • گردش خون در پوست سر را بهبود می‌بخشد.
 • ریزش مو که ناشی از آلوپسی است را بهبود می‌بخشد.

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در نحوه تزریق

فیلر مو چگونه تزریق می‌شود؟

روش فیلر مو نیز همچون بقیه تکنیک های زیبایی از سوزن های بسیار کوچک و ظریف در تزریق استفاده می‌شود. قبل از تزریق فیلر مو، پزشک متخصص پوست سر فرد را با استفاده از دارو های خاص بی‌حس می‌کند، تا فرد مجبور نباشد درد سوز در پوست سر را تحمل کند. به اندازه قسمت تحت درمان، چندین بار به پوست سر تزریق انجام می‌شود. بعد از گذشت ۴ جلسه بعد از درمان می توان نتایج تزریق فیلر مو را به مدت دو هفته، مشاهده کرد. توسط پزشک متخصص تعداد جلسه های موردنیاز برای تزریق و همچنین فاصله های بین جلسات مشخص می‌شود.

کوکتل مزوتراپی چگونه تزریق می‌شود؟

تمام داروهایی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند، که پس از ترکیب آن ها به وسیله پزشک متخصص، توسط سرنگ های کوچکی به پوست تزریق می‌شوند. پزشک متخصص قبل از انجام تزریق مزوتراپی، پوست را بی‌حس می‌کند تا شخص در حین درمان، احساس درد نکند. برای رسیدن به نتایج دلخواه در روش مزوتراپی یا فیلر مو نیاز به چند جلسه دارد که میان هر ۲ جلسه بایستی به مدت ۲ تا ۴ هفته فاصله باشد.

هیر فیلر یا مزوتراپی؟ کدام یک برای من بهتر است؟

کاندیدای مناسب برای فیلر مو

برای همه افراد قبل از تزریق فیلر مو مشاوره با پزشک متخصص بسیار ضروری است. فرد بایستی همه اطلاعات مورد نیاز را در زمینه داروهایی که مصرف می‌کند و همچنین سابقه بیماری خاصی که دارد، در اختیار پزشک متخصص قرار دهد. به همین دلیل پزشک متخصص می‌تواند تصمیم بگیرد که برای مراجعه کننده تزریق فیلر مو مناسب است یا نه. افرادی که از سلامت بدنی برخوردارند و نیز موهای نازک و کم پشتی دارند، از روش فیلر مو می‌توانند استفاده کنند.

کاندیدای مناسب برای مزوتراپی مو

افرادی که سابقه بیماری ندارند و نیز دارو های خاص مصرف نمی‌کنند، کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی مو هستند. برای مثال، کسانی که به طاسی شدید مبتلا هستند و نیز کسانی که دچار مشکلات ژنتیکی می‌باشند و افرادی که هپاتیت و یا دیابت دارند نتایج قابل قبولی از روش مزوتراپی مو دریافت نمی‌کنند.

تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی در هزینه تزریق

هزینه فیلر مو و هزینه مزوتراپی مو به عوامل گوناگونی همچون قسمت تحت درمان، امکانات کلینیک و مواد تشکیل دهنده ژل بستگی دارد. بهتر است برای اطلاع بیشتر از هزینه های فیلر مو حضوری به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید تا پزشک متخصص پس از معاینه های دقیق، هزینه نهایی را اعلام کند.

مشاوره تلفنی و رزرو 22180587-021

مجهزترین کلینیک زیبایی زعفرانیه
کلینیک لیزر سنتر

تماس تلفنی

جمع بندی هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی؟

مزوتراپی و فیلر مو هر دو روش‌های موثر و جدیدی در برابر ریزش مو هستند. هر کدام از این روش ها مزیت ها و عیب های خاص خود را دارند. با مقایسه فیلر مو و مزوتراپی مو می‌توانیم تفاوت ها و شباهت های این دو روش را پیدا کنیم. برای مثال، مزوتراپی و فیلر مو روش‌های تزریقی هستند و نیاز به چند جلسه درمانی دارند. در فیلر مو به علت تزریق هیالورونیک اسید ماندگاری و آب رسانی به موها بیشتر است.
منبع: hair filler or mesotherapy

سوالات درمورد هیر فیلر یا مزوتراپی:

آیا روش مزوتراپی و فیلر مو دردناک است؟

در تزریق مزوتراپی و فیلر مو شما اصلا دردی احساس نخواهید کرد چون پزشک متخصص برای تسکین درد از دارو های بی حسی در قسمت تحت درمان استفاده می‌کند.

چگونه می توان تصمیم گرفت که هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی مو؟

قبل از تزریق هر دو روش، پزشک متخصص برسی و معاینات لازم را انجام می‌دهد و قطعا برای مراجعه کننده مشخص می‌کند که کدام روش برای آن مناسب تر است.

آیا هزینه های مزوتراپی و فیلر مو زیاد است؟

به طور کلی نمی توان قیمت دقیق و مشخصی را برای مزوتراپی و فیلر مو در نظر گرفت. هزینه های این روش بستگی به دستمزد پزشک متخصص، میزان ژل مصرفی و همچنین کلینیک معتبر دارد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *