مزوتراپی صورت چیست

مزوتراپی صورت و هرآنچه نیاز است بدانید!

یکی از روش هایی که به جوانسازی پوست کمک می کند، مزوتراپی است. این شیوه بدون جراحی انجام می شود. تزریق کردن مواد فعال بیولوژیک مانند آنزیم ها، انواع ویتامین ها، مواد معدنی، دارو های هورمونی و نیز فاکتور های رشد مثل مولکول‌ های طبیعی با ساختار پروتئینی، به کمک سوزن های بسیار کوچک به داخل پوست تزریق می گردد که به طراوت و شادابی پوست کمک فراوانی می کند. روش مزوتراپی برای رفع لک ها، چین و چروک های پوست، درمان ریزش مو، لاغری و هم چنین تقویت مو ها به کار می رود. در این مقاله ما قصد داریم شما را با مزوتراپی صورت آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟

موادی که به زیر پوست شخص در زمان مزوتراپی صورت تزریق می شود، باعث می شود تا از پیری پوست جلوگیری کند و نیز موجب ترمیم پوست صورت شود. با توجه به اینکه، روش مزوتراپی برای درمان افتادگی پوست صورت و نیز جوانسازی پوست صورت کمک می کند، می تواند برای بهبود خاصیت کشسانی پوست صورت هم مفید باشد. موادی که در زمان مزوتراپی به صورت تزریق می شود، همانند مرطوب کننده ها و نیز کرم های مغذی مخلوط عمل می کنند. با توجه به این که این مواد به صورت مستقیم به زیر پوست فرد تزریق می شود، می تواند تاثیرگذاری چند برابر را به همراه داشته باشد. اگر مزوتراپی صورت را به طور کلی بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم که در این روش سایر مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز پوست به صورت فرد تزریق می شود که باعث شادابی و طراوت پوست صورت می شود.

این درمان تحت عنوان مزوتراپی مو برای کنترل ریزش و تقویت مو نیز انجام می شود.

انجام فرایند مزوتراپی صورت

در روش مزوتراپی استفاده کردن از داروی های بی حسی به نظر پزشک بستگی دارد. در این روش از سوزن های کوچک که مخصوص تزریق در مزوتراپی صورت، می باشد استفاده می کنند. این احتمال وجود دارد که مواد توسط یک اسلحه مکانیکی تزریق شوند. بدین ترتیب تزریق مواد مزوتراپی در مدت زمان کم، در سطح بیشتری از صورت انجام می‌ گیرد.

می‌ توان مواد مزوتراپی را به عمق‌ های ۱ تا ۴ میلی متری پوست تزریق کرد. تعیین این عمق به نظر پزشک متخصص و نیز نیاز های پوستی فرد وابسته است. لازم به ذكر است که حجم موادی که در مزوتراپی تزریق می شود را نیز  پزشک متخصص تعیین می‌ نماید.

 برای اینکه به نتیجه های بهتر و دلخواه از تزریق مزوتراپی صورت برسید به احتمال خیلی زیاد به چند جلسه در مزوتراپی نیاز خواهید داشت. معمولا تعداد جلسه های مورد نیاز بین ۳ تا ۵ جلسه می باشد. تزریق مزوتراپی در هنگام شروع در دوره های ۷ الی ۱۰ روزه انجام می میگیرد ولی اگر پوست متقاضی علامت های بهبودی کامل از خود نشان دهد، جلسه های درمان هر ۲ هفته یک بار یا یک بار در ماه تغییر پیدا می‌ کند.

نحوه آماده شدن برای انجام مزوتراپی صورت

آگاهی از راهکار های آماده شدن برای انجام مزوتراپی صورت، نگرانی متقاضیان را به حداقل می رساند و در رسیدن به نتایج دلخواه تاثیر زیادی دارد. برای نحوه آماده سازی خود برای انجام مزوتراپی صورت با پزشک خود مشورت نمایید چرا که او پزشک جلسه مشاوره، هر آن چه که در پیش روی هست را به صورت کامل توضیح می‌ دهد.

قبل از انجام این تکنیک باید تا یک هفته از مصرف آسپرین خودداری نمایید. لازم به ذکر است که دارو های ضد التهاب نیز قبل از انجام مزوتراپی صورت نباید استفاده شوند.

علت ممنوعیت این دارو ها این است که این دارو ها موجب افزایش احتمال خونریزی و کبودی در طی انجام مزوتراپی صورت می شوند. پس توصیه می شود برای به حداقل رساندن خطر ها و عوارض انجام مزوتراپی صورت، از مصرف این دارو ها خودداری کنید.

از مزوتراپی در چه مواردی استفاده می شود؟

مزوتراپی صورت در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که چند مورد از آن ها عبارتند از:

 • از بین بردن چین و چروک و خط های صورت
 • محکم تر شدن عضله ها و افتادگی پوست صورت و غبغب
 • از بین بردن افتادگی پلک
 • از بین بردن لک‌ های پوست
 • بهبود ریزش مو با انجام مزوتراپی صورت
 • رفع نمودن تیرگی های پوستی
 • از بین بردن ترک های پوستی
 • درمان زخم
 • درمان جای جوش، آکنه و جوش
 • درخشندگی و شادابی پوست
 • کمک کردن به لاغری با حذف نمودم چربی و هم چنین کاهش سلولیت در قسمت ران، شکم، باسن، بازو ها، پهلو ها، ساق پا و صورت
 • به کاهش ریزش مو یا آلوپسی که بیشتر در قسمت سر رخ می دهد و نیز به تقویت و رشد مجدد مو کمک می کند.
 • کاهش و تسکین درد های کمر، گردن، درد های عضلانی، میگرن و اسکلتی، هم چنین بیماری های روماتیسمی، بیماری های دستگاه عصبی،  بیماری های متنوع پوستی، بیماری های عفونی، بیماری های عروقی و…

باید توجه داشته باشید که اندازه و شیوه استفاده از مزوتراپی صورت، نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و استفاده کردن از روش مزوتراپی صورت به وسیله افرادی که تخصص کافی در این باره ندارند می تواند به زیبایی و سلامت فرد آسیب زیادی وارد کند.

فواید مزوتراپی صورت

مزوتراپی همواره روشی است که از سال‌ های گذشته تا به امروز، مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته است. در واقع مزیت و فایده های زیادی که این روش برای پوست صورت دارد، موجب شده است که در بین مردم محبوب شود.

فواید مزوتراپی صورت
 • دریافت غلظت زیادی از ویتامین‌ ها

در انجام روش مزوتراپی صورت ویتامین‌ ها، سرم‌ ها و نیز مواد مغذی با غلظت زیادی در اختیار پوست قرار می‌ گیرند. با قرار گرفتن در لایه های میانی پوست این مواد مغذی باعث تازگی و طراوت پوست می‌ شوند. بدین ترتیب پوست صورت مواد مورد نیاز خود را دریافت کرده و شاهد رفع چین و چروک‌ در صورت خود خواهید بود.

 • مزوتراپی صورت یک جایگزین مناسب جراحی‌ های گران قیمت است.

مزوتراپی یک تکنیکی منحصر به فرد برای افرادی هست که از جراحی‌ های خطرناک می ترسند. با انجام این روش نیاز نیست که برای برخورداری از پوستی جوان و شاداب رفتن به زیر تیغ جراحی را تجربه کنید. به کمک مزوتراپی صورت که یک تکنیکی کم تهاجمی است، سرم‌ ها و موادی که پوست به آن‌ ها نیاز دارد به کمک سوزن‌ های کوچکی به لایه مزودرم تزریق می شوند. با انجام این تزریق صاحب پوستی سالم و خیره کننده خواهید شد.

 • رفع کردن نیاز های مختلف پوست

 مزوتراپی صورت انواع معضل های پوستی را رفع می‌ کند. با انجام مزوتراپی صورت انواع نیاز های پوست به آسانی تامین می گردد و بلافاصله پس از جلسه اول مزوتراپی صورت می‌ توانید نتایج را مشاهده کنید.

 • موجب روشن شدن و شفافیت پوست می شود.

با استفاده از این تکنیک انواع لکه‌ های ناشی از پیری، رنگدانه‌ ها و جای زخم‌ ها قابل درمان می باشند. این تکنیک موجب روشن تر شدن پوست می شود و شفافیتی خیره کننده را به پوست می‌ بخشد. زیرا با انجام این تزریق و بهبود گردش خون در پوست، مواد مغذی که سلول‌ ها نیاز دارند تامین می گردد. به این ترتیب سلول‌ های تازه ای تولید می‌ شوند و پوست روشن‌ تر و شفاف تر می شود.

عوارض مزوتراپی صورت

با توجه به اینکه مزوتراپی صورت روش غیر تهاجمی است، به عنوان یک روش بدون عوارض جدی شناخته می شود ولی امکان دارد در بعضی موارد دچار عوارضی شود که این عوارض عبارتند از:

 • کبودی
 • تورم
 • عفونت
 • سوزش یا خارش
 • قرمزی
 • تغییر نمودن رنگ پوست

توصیه می شود که درصورت بروز هر یک از علائم، پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

برای رسیدن به بهترین نتیجه با کم ترین عوارض بعد از مزوتراپی صورت باید یک سری مراقبت ها را انجام داد که این مراقبت بعد از مزوتراپی صورت عبارتند از:

 • تا یک روز از استحمام خودداری کنید.
 • برای رفع تورم از کمپرس آب سرد بر روی محل تزریق شده استفاده کنید‌.
 • از آفتاب گرفتن و برنزه کردن بعد از مزوتراپی صورت خودداری نمایید.
 • از انجام لایه برداری و لیزر پوست پرهیز شود.
 • از شنا کردن تا یک روز بعد از انجام مزوتراپی صورت پرهیز شود.
 • زمانی که بیرون می روید از ضد آفتاب‌ استفاده کنید.
 • تا یک روز از انجام فعالیت های سنگین و شدید پرهیز کنید.

هزینه مزوتراپی صورت

اکنون که با مزوتراپی صورت آشنا شدیم و اطلاعاتی در رابطه با آن کسب کردیم. در صورتی که بخواهیم از این عمل زیبایی استفاده کنیم اولین سوالی که به ذهن می آید مربوط به قیمت مزوتراپی صورت می باشد. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که پارامتر های مختلفی در تعیین هزینه نهایی مزوتراپی صورت تاثیر می گذارند. که در ادامه به توضیح این پارامتر ها می پردازیم.

هزینه مزوتراپی صورت
 • دارو ها و موادی که استفاده می شود.

  پزشک طبق نیاز های پوستی متقاضی مواد یا دارو هایی را به جهت تزریق تعیین می نماید که در تعیین هزینه نهایی مزوتراپی صورت نقش مهمی دارند.

 • میزان مهارت و دستمزد پزشک

پزشک علاوه بر اینکه نیاز های پوست متقاضی را تشخیص می دهد و بهترین درمان را برای آن تعیین می کند، وظیفه تزریق این مواد را نیز عهده دار است. انتخاب پزشک متخصص، موجب کاهش عوارض ناشی از مزوتراپی صورت می شود و هم چنین موجب رسیدن به نتیجه دلخواه می گردد. بنابراین هر چه قدر که میزان تجربه و مهارت پزشک بیشتر باشد، دستمزدی که در قبال این کار دریافت می کند حتما بیشتر خواهد بود.

 • تعداد جلسه های درمان

 تعیین تعداد جلسه های لازم برای مزوتراپی صورت برعهده پزشک می باشد. اصولا تعداد جلسه های درمان طبق وضعیت پوست و اهداف فرد متقاضی تعیین می‌ گردد و هر چه قدر که تعداد جلسه ها برای درمان بیشتر باشد، هزینه این درمان نیز بیشتر خواهد بود.

 • موقعیت مکانی و کلینیکی که به آن برای درمان مراجعه می‌ شود.

در آخر موقعیت مکانی، کلینیک انتخابی و مواردی این چنینی در تعیین قیمت نهایی انجام مزوتراپی صورت نقش دارند. به این صورت که هر چه قدر که این درمان در یک شهری بزرگ تر و کلینیکی با اعتبار زیاد انجام شود هزینه انجام مزوتراپی صورت بیشتر خواهد بود.

بهبودی پس از مزوتراپی صورت

با توجه به این که مزوتراپی صورت (face meso) یک روش غیر تهاجمی است، معمولا نیازی به استراحت زیاد ندارد. این بدان معنا می باشد که شخص بعد از انجام مزوتراپی صورت می‌تواند بلافاصله کار های روزمره خود را انجام دهد. با این حال بعضی اوقات ممکن است که شخص به خاطر احساس درد و یا ورم صورت در قسمتی که در آن تزریق انجام شده به یک روز استراحت نیاز داشته باشد. درمان پس از انجام مزوتراپی صورت به شکل سریع اتفاق می‌افتد و دیگر نیازی نیست نگران این مسئله باشید. در نهایت برای اینکه شاهد اثربخشی سریع این روش باشید باید به مدت ۲ یا ۳ روز صبر کنید. برای دستیابی به نتیجه مطلوب نیاز است که تعداد جلسه های بیشتری برای انجام مزوتراپی صورت در نظر بگیرید. با توجه به نیاز های پوستی فرد، پزشک متخصص برنامه‌ ای دقیق و مشخص را برای شما در نظر می‌ گیرد. مشخص کردن جلسه های درمانی به عکس العمل پوست نسبت به موادی که تزریق می شود هم بستگی دارد.

سوالات درمورد مزوتراپی صورت:

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت یک روش درمانی است که از آن‌ برای درخشندگی و شادابی پوست استفاده می شود.

هزینه انجام مزوتراپی صورت چه قدر است؟

هزینه انجام مزوتراپی صورت به عواملی مانند موقعیت مکانی، کلینیکی که برای این کار به آن مراجعه می شود، میزان دستمزد دریافتی پزشک و... بستگی دارد.

آیا انجام مزوتراپی صورت دارای عوارض است؟

بله مثل هر روش درمانی در این روش نیز ممکن است عوارضی مانند درد، سوزش، تورم و کبودی و... مشاهده شود.

4.3/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *