هزینه آر اف صورت 1402

هزینه آر اف صورت 1402 چقدر است؟

آر اف فرکشنال یکی از به روز ترین روش های جوان سازی پوست می‌باشد که یک روش کاملا ایمن، بدون خطر و کم تهاجمی است و قادر است نتایج بسیار مناسبی برای افراد داشته باشد. در این روش درمانی از امواج رادیویی ایمنی استفاده می‌گردد که این امواج به لایه های میانی پوست نفوذ نموده و موجب تحریک کلاژن می‌گردد. این امواج موجب بهتر و شاداب تر شدن پوست متقاضیان می‌شود. برای اکثر مراجعه کنندگانی که تمایل دارند آر اف صورت را انجام دهند، هزینه آر اف صورت از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با هزینه آر اف صورت آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

هزینه آر اف صورت

هزینه آر اف صورت متغیر می‌باشد و برای آن نمی‌توان یک قیمت خاصی را تعیین کرد چراکه این هزینه به عوامل زیادی ازجمله مدت زمان درمان، موقعیت جغرافیایی کلینیک، تخصص پزشک و… وابسته است. مدت زمان درمان امکان دارد برای هر فرد مختلف باشد و مطابق با شرایط افراد تعیین می‌گردد که در هزینه آر اف صورت تاثیر می‌گذارد.

عوامل موثر بر هزینه آر اف صورت

 • تعداد جلسات درمان

تعداد جلسه های درمان با آر اف مطابق با نوع مشکلات پوستی در افزایش و یا کاهش هزینه آر اف صورت تاثیر می‌گذارد.

این تعداد جلسات درمان نیز به عوامل بسیار‌ زیادی بستگی دارد. دقت کنید که مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال در نتیجه گیری های جلسات درمان تاثیر زیادی دارد. سایر عواملی که در تعداد جلسات درمان آر اف و در نتیجه هزینه آر اف صورت تاثیر می‌گذارد شامل نوع پوست، میزان آسیب های پوستی، واکنش بدن و میزان سلامتی و شرایط بالینی قادر هستند. لازم به ذکر است که حداقل تعداد جلسه های درمان سه جلسه می‌باشد و بیشتر افرادی که از روش آر اف برای جوانسازی پوست استفاده می‌نمایند حتی بعد از یک جلسه بعد از درمان نیز متوجه تغییر های شگفت خود می‌گردند. در صورتی که زخم ها و چروک ها بیشتر و عمیق تر باشند به تعداد جلسه های درمانی بیشتری نیاز خواهد بود و به تبع آن هزینه آر اف صورت نیز افزایش خواهد یافت.

 • نوع و میزان قدرت دستگاه

این مورد نیز علاوه بر اینکه در هزینه آر اف صورت تاثیر می‌گذارد برای درمان نیز از اهمیت زیادی برخودار است.

 • ناحیه‌ای که قرار است درمان شود.

ناحیه ای از بدن که قرار است تحت درمان با آر اف قرار بگیرد و مدت زمانی که پزشک می‌بایست برای درمان و رفع مشکلات پوستی در این ناحیه صرف نماید موجب تغییر کردن هزینه آر اف صورت می‌گردد. به این ترتیب که هر چه میزان وسعت این ناحیه بیشتر باشد و پزشک متخصص زمان بیشتری را برای درمان آن صرف کند مسلما هزینه آر اف صورت نیز افزایش خواهد یافت.

 • تجربه و تخصص پزشک

با توجه به اینکه از اصلی ترین عوامل رسیدن به یک نتیجه مطلوب و عالی مراجعه به یک پزشک باتجربه و ماهر است، هر چه میزان تجربه و مهارت پزشک بیشتر باشد حتما میزان دستمزد دریافتی آن‌ نیز بیشتر خواهد بود.

 • کلینیک یا مرکز درمانی که برای این روش به آن مراجعه می‌شود.

کلینک و مرکزی که برای درمان با آر اف صورت به آن مراجعه می‌کنید نیز در هزینه آر اف صورت تاثیر زیادی دارد. به این ترتیب که هر چه قدر که تجهیزات کلینیک به روز و مدرن باشد و کلینیک معتبر باشد هزینه آر اف صورت نیز بیشتر خواهد بود.

چه کسانی نباید برای درمان با آر اف صورت هزینه کنند؟

افرادی که در ادامه ذکر می‌کنیم توصیه می‌شود برای درمان با آر اف صورت هزینه نکنند چون علاوه بر اینکه به نتایج مطلوبی نمی‌رسند بلکه دچار عوارض جبران ناپذیری نیز خواهند شد که این افراد عبارتند از:

 • خانم های باردار و شیرده
 • کسانی که فشار خون بالایی دارند.
 • کسانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند.
 • کسانی که سرطان دارند و یا دارای سابقه بافت سرطانی هستند.
 • کسانی که دارای حساسیت های پوستی هستند.
 • کسانی که به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید پوست آن ها شل شده.
 • کسانی که به بیماری ویتیلیگو مبتلا هستند.
 • کسانی که دارای بیماری هموفیلی می‌باشند.
 • کسانی که در یک سال گذشته از داروی راکوتان استفاده نموده‌اند.

مراقبت های قبل از درمان با آر اف صورت

 • روز درمان پوست بیمار می‌بایست هیچ گونه آرایشی در صورت خود نداشته باشد چراکه ممکن است این آرایش ها عملکرد آر اف فرکشنال را تحت تاثیر قرار دهند.
 • بعد از آماده‌ شدن متقاضی، پزشک پوست بیمار را با استفاده از کرم بی حس کننده موضعی بی حس می‌کند تا متقاضی در حین درمان با آر اف هیچ‌ گونه دردی را احساس نکند. لازم به ذکر است که بعد از تاثیر کرم بی‌حسی پوست، پزشک برای بالا رفتن دقت آر اف فرکشنال در درمان پوست از انتقال شبکه استفاده می‌نماید.
 • قبل از درمان باید ناحیه‌ای که قرار است درمان شود شست و شو، نظافت و اصلاح گردد.
 • اگر از روش های جوان‌ سازی پوست مانند میکرونیدلینگ، هایفوتراپی و سایر موارد استفاده کرده‌اید باید منتظر بمانید حداقل سه ماه بگذرد.
 • در بدن شما و ناحیه تحت درمان نباید هر نوع پد فلزی یا طلا وجود داشته باشد.

مراقبت های بعد از درمان با آر اف فرکشنال صورت

با توجه به اینکه آر اف (RF) یک روش غیر تهاجمی و بدون جراحی است به مراقبت و یا انجام اعمال خاصی برای دوره نقاهت نیاز ندارد. لازم به ذکر است که بعد از این روش درمانی بهترین پیشنهادها را پزشک به شما اطلاع خواهد داد. ولی به طور کلی رعایت نکات زیر بعد از این روش درمانی ضروری است:

 • در روزهای اول بعد از انجام آر اف صورت از انجام هر کاری که باعث تحریک پوست می‌شود خودداری کنید. از جمله این کارها شامل شنا، قرار گرفتن زیاد در معرض مواد شیمیایی و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می‌باشند.
 • در صورتی که پوست شما پوسته پوسته شده باشد جای هیچ گونه نگرانی نیست چراکه لایه‌ی جدید در حال شکل گیری بوده و لایه قدیمی به شکل پوسته در حال ریزش است. در این مواقع تنها از کرم‌های مرطوب کننده که پزشک به شما توصیه کرده است می‌توانید استفاده نمایید.
 • توصیه می‌شود حداقل تا یک روز بعد از انجام آر اف از آرایش کردن غلیظ بر روی صورت خود و استفاده نمودن از لوازم آرایشی خودداری نمایید.

سوالات درمورد هزینه آر اف صورت

روش آر اف فرکشنال صورت چیست؟

آر اف فرکشنال یک روش غیر جراحی است که به سفت شدن پوست کمک می‌نماید. در این روش درمانی به کمک امواج رادیویی لایه عمیق پوست یا همان درم گرم می‌گردد، این گرما موجب تولید کلاژن در لایه‌های عمیق پوستی می‌شود.

مدت زمان تاثیرگذاری آر اف فرکشنال صورت چه قدر است؟

معمولا اولین اثرات بعد از سپری شدن دو ماه از اولین جلسه درمان مشاهده می‌شود و تا حدود ۶ ماه بعد ریتم این مشاهده ها ادامه پیدا می‌کند. این درمان معمولا تا دو سال دارای ماندگاری است. لازم به ذکر است که این دوام به مراقبت‌های فرد از پوست خود وابسته است.

آیا انجام آر اف فرکشنال صورت با درد همراه است؟

بیشتر وقت ها برای انجام این روش درمانی از بی حسی موضعی استفاده می‌شود، پس متقاضی هیچ نوع دردی را احساس نخواهد کرد.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *