تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست

تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست و داشتن پوستی صاف و شفاف

آیا لیزر موهای زائد باعث روشن شدن رنگ پوست می شود؟ سوالی که همه افراد پیش از انجام لیزر آن را در ذهن دارند و به دنبال پاسخی برای آن هستند. لیزر یک شیوه جدید است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای از بین بردن موهای زائد بدن به کار گرفته می شود. اما باید بدانید که این دستگاه قدرت معجزه ندارد و نمی تواند  رنگ پوست شما را به رنگ  مورد علاقه تان تغییر دهد، بلکه کمی آن را روشن تر می کند. اما تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست چیست؟ چرا بعد از لیزر پوست روشن می شود؟ این روشن شدن تا چه اندازه خواهد بود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات همراه ما باشید.

لیزر چگونه باعث روشن شدن پوست می شود؟

لیزر چگونه باعث روشن شدن پوست می شود؟

زمانی که صحبت از تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست می شود، باید نحوه انجام لیزر و عملکرد آن را روی بدن را مورد بررسی قرار دهیم. دستگاه لیزر با متمرکز کردن پرتو نور باعث تضعیف شدن فولیکول های مو می شود. این نور لیزر توسط رنگدانه های فولیکول جذب می شود اما بعد از جذب به گرما تبدیل شده و به اصطلاح فولیکول را میسوزاند.
هرچقدر قدرت آسیب به فولیکول بیشتر باشد و به دفعات متعدد این عمل انجام شود، فولیکول سریعتر از بین رفته و در نتیجه دیگر شاهد رشد مو نخواهید بود. اما مسئله مهمی که وجود دارد این است که فولیکول ها بعضا به اندازه ای رشد کرده و بزرگ شده اند که با کمی دقت می توانید آن ها را از روی پوست ببینید. همین عامل باعث میشود تا رنگ پوست مقداری تیره تر باشد. طبیعی است که با حذف فولیکول ها، دیگر نقاط تیره روی پوست نخواهد ماند و ظاهری شفاف و روشن تر به خود خواهد گرفت. به همین خاطر می توان از لیزر به عنوان روشی برای روشن شدن پوست استفاده کرد.
لیزر شاتی بهتره یا رولی؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

تاثیر لیزر موهای زائد  و زیر پوستی بر روشن شدن پوست

از دیگر عواملی که باعث می شود پوست شما تیره و کدر شود، وجود موهای زیرپوستی است. این موها راهی به بیرون از پوست پیدا نمی کنند و به همین خاطر در قسمت زیری پوست می مانند و به رشد خود ادامه می دهند. وجود این موها کمی آزار دهنده است و اغلب با استفاده از ناخن، لیف، ژیلت و… سعی بر این داریم که آن ها را از پوست جدا کنیم. شاید تا حدی هم موفق شوید. اما این کار چه نتیجه ای خواهد داشت؟ جز آنکه باعث ایجاد عفونت می شود. حتی در برخی مواقع می تواند به یک زخم دردسر ساز ختم شود.

وجود موهای زیر پوستی و کندن آن ها باعث می شود ناحیه رشد مو تیره تر شده و لکه داشته باشد. خبر خوب این است که لیزر قدرت از بین بردن این لکه ها را از سطح پوست دارد. با حذف شدن این تیرگی ها و لکه ها از پوست شما شاهد پوستی صاف و روشن خواهید بود. تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست به اندازه ای است که می توانید بعد از چند جلسه اثر و نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید.

چرا بعد از لیزر پوست سفید می شود؟

تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست غیر قابل انکار است. اما در برخی مواقع ممکن است در سطح پوست، نقطه های سفید و روشنی هم ایجاد شود. پوست هایی که رنگ تیره تری دارند یا قسمت های تیره بدن بیشتر در معرض این اتفاق هستند. سفید شدن نقطه ای پوست یکی از عوارض لیزر است که روی پوست ایجاد می شود. البته این عارضه به ندرت پیش می آید و موقت است. بله، نگران نباشید چرا که بعد از گذشت یک الی دو هفته کاملا از بین می رود و هیچ اثری از آن روی پوست باقی نخواهد ماند.

چنانچه با گذشت حدود3 هفته هنوز لکه های سفید روی پوست شما باقی مانده باشد، باید با پزشک خود مطرح کنید.

تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست به چه عواملی بستگی دارد؟

هیچ حتمی بر این وجود ندارد که بعد از لیزر پوست شما شفاف شود. چرا که به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین این عوامل نوع پوست و همچنین رنگ پوست شما است. تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست های تیره به نسبت پوست های روشن بیشتر است. البته عوامل دیگری هم دخیل هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست
  • ضخامت موهای زائد
  • دستگاه لیزر
  • تکنسین لیزر
  • مراقبت های قبل و بعد لیزر

ناگفته نماند که در برخی مواقع ممکن است بعد از لیزر، پوست شما تیره تر هم بشود.

چرا بعد از لیزر پوست تیره می شود؟

قرار نیست همیشه همه چیز بر وفق مراد باشد. در برخی مواقع بعد از انجام لیزر مخصوصا لیزر نواحی حساس بدن همچون زیربغل و بیکینی، ممکن است پوست آن قسمت تیره تر شود. تیرگی پوست بعد از لیزر از دیگر عوارض لیزردرمانی است که ممکن است ماندگاری کوتاه مدت یا بعضا دائمی هم داشته باشد. اما این عارضه چه زمانی اتفاق می افتد؟

1- حساسیت پوستی

در صورتی که حساسیت پوستی داشته باشید ممکن است بعد از لیزر پوست شما کمی تیره شود.

2- سولاریوم

حمام افتاب یا سولاریم هم باعث تحریک پوست و سوختن آن می شود. زمانی که پوست سوخته شده در برابر لیزر قرار گیرد، احتمال تیره شدن آن وجود خواهد داشت. توصیه میکنیم تا حد امکان قبل از لیزر حمام آفتاب نگیرید و سولاریوم نروید.

3- دوز نامناسب اشعه

تنظیم کردن اشعه دستگاه لیزر کار ساده ای نیست و اصول خاص خود را دارد. برای برخی از قسمت ها باید از دوز بالاتر و بر عکس برای قسمت های دیگر از دوز پایین استفاده شود. اما زمانی که به سراغ یک پزشک متخصص نروید ممکن است دوز اشعه را به اشتباه تنظیم کند و در نتیجه پوست شما تیره شود.

لیزر باعث سفیدی واژن و رفع تیرگی بیکینی می شود؟

از دیگر سوالات پر تکرار بین خانم ها، رفع تیرگی بیکینی با استفاده از لیزر است. تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست تمامی نقاط بدن را شامل می شود. بیکینی و واژن هم از این نقاط مستثنی نیستند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که عموما از ژیلت برای  شیو بیکینی استفاده می شود. استفاده تدریجی از ژیلت به مرور باعث تیره تر شدن پوست می شود. زمانی که لیزر کنید، رشد موهای زائد به حداقل می رسد و دیگر نیاز به استفاده هفتگی یا چند روز یکبار از ژیلت برای شیو نخواهید داشت. در نتیجه پوست ملتهب نشده و تیره نمی شود. بلکه به مرور با استراحت و استفاده از شوینده ها و لایه بردار های مناسب ممکن است رفته رفته روشن تر هم شود.

قیمت لیزر کل بدن

قیمت لیزر کل بدن در مراکز مختلف می تواند متفاوت باشد، یکی از مواردی که قیمت به آن بستگی دارد دستگاه است. اگر دستگاه پر قدرتی باشد که هم درد کمتری داشته باشد و هم تاثیر به سزایی بر روشن شدن پوست می تواند نتیجه را بهتر کند، در نتیجه قیمت بیشتری هم دارد.

سوالات متدوال درباره تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست:

تاثیر لیزر موهای زائد بر روشن شدن پوست دائمی است؟

بله، تاثیرات لیزر دائمی است به شرطی که دوره درمان خود را به صورت کامل پشت سر گذاشته باشید.

برای پیشگیری از تیره شدن پوست چه اقداماتی انجام دهید؟

از ژیلت استفاده نکنید و سعی کنید قسمت های حساس بدن همچون بیکینی و زیر بغل و... را هم مرطوب نگه ندارید.

برای روشن شدن پوست به چند جلسه لیزر نیاز داریم؟

تعداد جلسات لیزر برای روشن شدن پوست بستگی به نوع پوست، میزان لکه های آن و ناحیه مد نظرتان دارد. طول دوره درمان توسط پزشک معالج شما تعیین می شود.

5/5 - (6 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *