تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

شما هم دوست دارید گونه های زیبا، برجسته و خوش حالت داشته باشید؟ مطمئنا گونه های قشنگ در زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار هستند. گونه گذاری با تزریق ژل گونه یک روش جهت پر کردن گونه هاست. معمولا در این روش از انواع ژل های موجود در بازار که بر پایه ی هیالورونیک اسید می باشند؛ استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم در مورد تزریق ژل گونه تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما بگذاریم.

روش تزریق ژل گونه

ژل گونه در بافت های نرم زیر پوست تزریق می شود تا با حجم دهی به این ناحیه موجب کاهش چین و چروک ها، برجسته کردن گونه، بهبود کانتورینگ و لیفت گونه ها شود. عمده فیلرهای موجود در بازار از اسید هیالورونیک ارگانیک ساخته شده اند، این ماده که به صورت طبیعی در بدن نیز موجود است و با افزایش سن از غلظت آن در بافت پوست کاسته می شود، با جذب و نگهداری آب، کمک شایانی به حفظ حالت و انعطاف پذیری بافت می کند. همین طور با کاهش کلاژن موجود در یافت پوست، به تدریج و با افزایش سن، گونه ها افتاده می شوند که همین امر ظاهر پیری به صورت می بخشد. لیفت گونه ها در جوانسازی صورت بسیار موثر است.
پزشک میزان سی سی مورد نیاز برای هر فرد را تعیین می کند و با ضدعفونی کردن ناحیه تزریق به دقت ژل در محل مورد نظر تزریق می شود. معمولا با استفاده از سرنگ های مخصوص و یا سرنگ های موجود در خود بسته ژل، تزریق انجام می شود. حساسیت بالا و مهارت پزشک در هنگام تزریق در عدم بروز عوارض و همین طور خوش فرم شدن و تقارن نهایی گونه ها موثر است. معمولا بالافاصله بعد از تزریق، نتیجه تا حدودی مشخص است ولی به دلیل تورم ایجاد شده باید چند روز صبر کنید تا نتیجه نهایی را مشاهده کنید. بعد از حدود دو هفته می توانید در صورت نیاز برای ترمیم ژل گونه مراجعه کنید و اگر هر گونه عدم تقارنی بین دو طرف گونه ها احساس می کنید با تزریق ژل بیشتر، آن را بر طرف نمایید.

چه کسانی می توانند تزریق ژل گونه انجام دهند؟

همه افرادی که قصد برطرف کردن چین و چروک های گونه خود را دارند، قصد لیفت گونه ها را دارند و یا صرفا می خواهند گونه های برجسته و خوش فرم تری داشته باشند؛ می توانند ژل گونه تزریق نمایند. اما بهتر است زنان باردار و شیرده، افرادی که بیماری های پوستی دارند، افرادی که بیماری های خود ایمن دارند مثل لوپوس یا رماتیسم، افرادی که داروهایی مانند آسپیرین و وارفارین را باید حتما مصرف کنند، افراد مبتلا به دیابت، افراد دارای بیماری های عفونی یا تبخال و همین طور نوجوانان زیر 18 سال از تزریق ژل گونه صرف نظر کنند.

مزایای تزریق ژل گونه

استفاده از ژل های حاوی مواد ارگانیک و غیر حساسیت زا، غیرتهاجمی بودن، بدون نیاز به داروهای بیهوشی و جراحی، بدون نیاز به دوره ی نقاهت و استراحت طولانی مدت، رضایت بالای مشتریان از نتایج کار و مدت زمان کوتاه تزریق در تنها یک جلسه از مزایای این روش می باشد.

مراقبت های قبل از تزریق ژل گونه

در یک جلسه مشاوره با پزشک خود شرکت کنید. از اینکه با تزریق ژل گونه به خواسته خود از زیبایی و برجستگی مناسب گونه ها دست پیدا می کنید؛ اطمینان حاصل کنید. اگر بیماری خاصی دارید یا دارو های خاصی مصرف می کنید با پزشک خود در میان بگذارید. داروها و غذاهایی که رقیق کننده خون هستند باید از حداقل 3 روز قبل از تزریق قطع شوند مواردی مانند آسپیرین، وارفارین، ویتامین E و C ؛ که در این باره حتما با پزشک خود مشورت کنید. مصرف دخانیات و الکل نیز باید از چند روز قبل از تزریق قطع شوند. با صورت تمیز و بدون آرایش برای جلسه تزریق مراجعه کنید.

مراقبت بعد از تزریق ژل گونه

با وجودی که تزریق ژل گونه روشی است که محدودیت بسیار کمی برای افراد ایجاد می کند ولی برای به دست آوردن بهترین نتایج به نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه توجه کنید:

 • می توانید برای کاهش تورم، قرمزی و کبودی به آرامی از کمپرس یخ در ناحیه تزریق استفاده کنید ولی دقت کنید که هیچ فشاری به گونه ها وارد نشود.
 • تا زمانی که کبودی ها برطرف نشده است که ممکن است تا حدود 10 روز طول بکشد، سعی کنید سر خود را پایین نگیرید و به مدت طولانی خم نشوید.
 • تا یک روز بعد از تزریق، ناحیه تزریق را لمس نکنید، ماساژ ندهید، شستشو ندهید و از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • ایجاد هر گونه حرکت اضافی در ناحیه گونه ها تا قبل از جذب کامل ژل می تواند موجب حرکت ژل شود، بنابراین تا 48 ساعت پس از تزریق ژل گونه، سعی کنید از گریه کردن، خندیدن و حرف زدن طولانی مدت اجتناب کنید.
 • از در معرض گرما و سرمای شدید قرار گرفتن خودداری کنید، سونا، جکوزی و سولاریوم و حتی دوش با آب خیلی گرم را برای مدتی کنار بگذارید.
 • همین طور از در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفتن خودداری کنید. برای محافظت پوست ناحیه گونه ها، استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • از مصرف داروها و مواد رقیق کننده خون مانند ویتامین E، آسپیرین و الکل تا برطرف شدن کبودی ها خودداری کنید.
 • در صورتی که پزشک توصیه به مصرف آنتی بیوتیک کرده است، به طور منظم مصرف نمایید.
 • مصرف غذاهای پر ادویه و شور موجب افزایش تورم می شود، بنابراین تا چند روز از این مواد پرهیز کنید.
 • از فعالیت ها و ورزش های سنگین تا چند روز خودداری کنید.

به یاد داشته باشید در صورتی که به تب شدید و درد شدید دچار شدید، به گونه ای که وخامت آن رو به افزایش بود یا مواد عفونی از ناحیه تزریق ترشح می شد، بلافاصله به پزشک خود مراجعه نمایید.

عوارض تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه یک روش راحت و کم دردسر در مقابل جراحی است. این روش در صورتی که از تکنیک صحیح تزریق استفاده شود؛ عوارض جدی به دنبال نخواهد داشت. بعضی از عوارض شایع هستند که بعد از مداخله ساده ای مثل تزریق یک ماده ی خارجی به بدن کاملا طبیعی هستند و در مدت چند روز تا نهایتا چند هفته به طور کامل بر طرف می شوند.

 • یکی از رایج ترین عوارض تزریق ژل گونه کبودی خفیف در نواحی اطراف محل تزریق می باشد. التهاب و ورم نیز از دیگر عوارض شایع می باشد. این کبودی و التهاب در مدت ۲ تا ۳ روز به طور کامل برطرف می شود.
 • از دیگر عوارض تزریق ژل گونه، قرمز شدن پوست است که به دلیل پروسه ی تزریق و تحریک پوست توسط سوزن اتفاق می افتد. این عارضه خفیف نیز بعد از مدت کوتاه 2 تا 3 روزه برطرف می شود.
 • بی‌ حس شدن ناحیه‌ های تزریق شده و یا بخش‌ هایی از صورت از دیگر عوارض تزریق ژل گونه است. این عارضه نیز کوتاه مدت است و بعد از برطرف شدن اثر داروی بی حسی به طور کامل از بین می رود. دلیل بروز این عارضه وجود ماده ی بی حسی در اکثر ژل های مورد استفاده می باشد.

بروز بعضی از عوارض جدی تر در صورت استفاده از ژل های بی کیفیت و ارزان قیمت و همین طور تکنیک غلط تزریق ژل گونه، رخ می دهند. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروز حساسیت به مواد ژل و واکنش آلرژیک بدن به آن
 • از عوارض تزریق ژل گونه، جابه جا شدن ژل می باشد به این صورت که ژل تزریق شده بعد از مدتی از جای اصلی خود حرکت می کند و موجب ایجاد برجستگی در نقاط دیگر صورت می شود.
 • ایجاد برجستگی و گلوله گلوله شدن ژل در زیر پوست که در اثر پخش نشدن یکنواخت ژل صورت می گیرد. تخلیه این عارضه مشکل است و ممکن است به جراحی نیاز شود.
 • تزریق ناخواسته ژل به درون عروق خونی که موجب گرفتگی رگ، مرگ بافت، نابینایی دائم و یا آمبولی ریه می شود و از عوارض جدی و خطرناک تزریق ژل گونه می باشد.

از این رو اهمیت مراجعه به مراکز معتبر و پزشکان حاذق مشخص می شود.

ماندگاری تزریق ژل گونه

از جمله عواملی که در ماندگاری ژل گونه نقش دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برند ژل تزریقی: با توجه به تنوع زیادی که در بازار از انواع ژل موجود است و کیفیت ساخت متفاوتی که آنها ارائه می دهند، بنابراین هر کدام ماندگاری متفاوتی خواهند داشت. چند نمونه از معروف ترین برندها و میزان ماندگاری آنها را در ادامه معرف می کنیم:
مارک ژلمیزان ماندگاری
ژل ژوویدرمانواع مختلفی دارد که بین 12 تا 24 ماه ماندگاری دارند.
ژل استایلجانواع مختلفی دارد که بین 9 تا 18 ماه ماندگاری دارند.
ژل رستیلنانواع مختلفی دارد که بین 5 تا 12 ماه ماندگاری دارند.
ژل رادیستقریبا 12 ماه
ژل اسکالپترابیشتر از 24 ماه
ژل بلافیلبیشتر از 5 سال
ژل الانسهانواع مختلفی دارد که بین 1 تا 4 سال ماندگاری دارند.
ژل پرفکتاانواع مختلفی دارد که بین 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند.
ژل رووفیلانواع مختلفی دارد که بین 10 تا 12 ماه ماندگاری دارند.
ژل فیورجبین 10 تا 12 ماه ماندگاری دارد.
ژل نیوویاحدود 10 ماه
 • ناحیه تزریق ژل: به طور کلی ژل در نواحی که حرکت کمتری داشته باشند؛ ماندگاری بیشتری دارد، حرکت بیشتر سرعت تجزیه ژل را بالا می برد، بنابراین ناحیه گونه که معمولا حرکات کمی دارد در مقابل با لب ها، از ماندگاری خوبی برخودار است.
 • متابولیسم بدن فرد: سرعت سوخت و ساز بدن فرد هرچه بیشتر باشد، ژل سریع تر تجزیه می شود و ماندگاری کمتری دارد.
 • میزان تزریق ژل: هرچه که میزان بیشتری ژل در ناحیه تزریق شده باشد، مدت زمان بیشتری برای جذب آن نیاز است و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

تزریق ژل گونه برای صورت کشیده

اگر صورت کشیده ای دارید، با تزریق ژل گونه و برجسته کردن گونه ها می توانید، فرم صورت را از حالت مستطیل به دایره و بیضی تغییر دهید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

جمع بندی تزریق فیلر گونه

برای افرادی که می خواهند گونه های برجسته و خوش فرم داشته باشند، تزریق ژل گونه یک روش راحت و بی دردسر می باشد. این روش در صورت تزریق صحیح، عوارض جدی به دنبال ندارد و محدودیت کمی برای فرد ایجاد می کند. توصیه می شود که به مراکز معتبر و پزشکان با تجربه مراجعه کنید تا هم از بهترین و با کیفیت ترین ژل های موجود در بازار که تاثیرگذاری و ماندگاری خوبی دارند، استفاده شود و همین طور با مهارتی که پزشک دارد؛ خیالتان از عدم امکان بروز عوارض خطرناک راحت باشد.

پرسش و پاسخ درباره تزریق فیلر گونه:

آیا تزریق ژل گونه درد دارد؟

تزریق ژل گونه درد ندارد. قبل از تزریق از کرم های بی حس کننده موضعی برای کاهش درد استفاده می شود. به همین دلیل درد کمی توسط شخص احساس می شود. بعضی از انواع نمونه های ژل نیز حاوی لیدوکائین در ترکیبات خود هستند که تزریق این دستته از ژل به راحتی انجام می شود و دردی برای فرد ندارد.

هزینه تزریق ژل گونه چقدر است؟

عوامل تاثیرگذار در قیمت ژل گونه شامل دستمزد پزشک، برند ژل استفاده شده، گستردگی ناحیه تزریق و مقدار سی سی تزریق شده می باشد. با توجه به نوسانات قیمت ارز که در قیمت ژل های وارداتی بسیار تاثیرگذار است و همین طور تنوع ژل ها، بهتر است در جلسه مشاوره قبل از تزریق، بعد از انتخاب برند مناسب و تعیین مقدار سی سی لازم توسط پزشک، قیمت دقیق تزریق ژل گونه را جویا شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *