کانتورینگ صورت با تزریق ژل

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

در سالیان اخیر از روشی به نام کاتنورینگ برای زیبایی وفرم دادن به صورت استفاده می شود. دلیل استفاده از این روش این است که با افزایش سن و با وجود عوامل مختلف درونی و بیرونی، ظاهر صورت تغییراتی پیدا می کند که مورد پسند عموم افراد نیست. در کانتوریگ با تزریق نوعی ژل، زاویه ها و به طور کلی شکل صورت اصلاح و بازسازی می شود. لازم به ذکر است که این روش غیر تهاجمی است، احتیاجی به عمل جراحی نیست و دوره نقاهت آن کوتاه مدت و هزینه ی مناسبی دارد.

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت

باید بدانیم که فیلرهای مخصوص تزریق صورت همگی به گونه ای ساخته شده اند که پس از مدتی جذب می شوند، درنتیجه تاثیر کانتورینگ نیز بالاخره از بین می رود، چون هیچ فیلری دائمی نیست. پس نتیجه نهایی کانتورینگ صورت به طور کلی یک سال پایدار است. بر اساس نتایج بدست آمده از میزان ماندگاری کانتورینگ متخصصان توصیه می کنند که، فردی که این روش درمانی را دریافت کرده است، بهتر است 6ماه یکبار مورد معاینه و بررسی قرار گیرد. نتایج قابل مشاهده کانتورینگ به نوع فیلر استفاده شده بستگی دارد، برخی بیش از یک سال و بعضی ماندگاری کم تری دارند، اما به طور کلی نتایج نشان می دهند که ماندگاری فیلر نسبتا بالاست. در صورتی که تزریق با ژل (ژل هیالورونیک) انجام شده باشد، ماندگاری آن حدود 6ماه تا یکسال خواهد بود. اگر کانتورینگ صورت با تزریق چربی ( همان چربی اضافه بدن با تشخیص پزشک) انجام شده باشد بین1تا3سال پایداری خواهد داشت اما کانتورینگ صورت با نخ (نخ مخصوص از جنس نخ بخیه) بین 12 تا 18 ماه ماندگار است. در نهایت میتوان گفت که مدن پایداری به عوامل متعددی بستگی دارد حتی نوع تزریق و میزان مهارت پزشک متخصصی که این عمل را انجام می دهد.

انواع کانتورینگ صورت بدون عمل جراحی

درمان کانتورینگ به چند صورت است: استفاده از ژل به صورت تزریقی، انجام کانتورینگ صورت از طریق لیفت نخ ،انجام کانتورینگ صورت به کمک چربی.

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

در هر جلسه درمانی مقدار معینی از ژل‌، به فک تزریق می شود. در این فرایند، برخی از ناحیه های فک مانند برجستگی ها و فرو رفتگی های چانه و فک را برجسته‌ تر می کند. در نتیجه پزشک موادی که باعث پرشدن پوست شما می شوند را به قسمت هایی از فک و استخوان تزریق می کند.

موارد استفاده کانتورینگ صورت

روش کانتورینگ کاربرد های متعددی دارد. مثلا برای پر کردن مشکل لاغری صورت، اصلاح شکل چانه، زاویه سازی صورت های گرد و کشیده، تصحیح و تقارن سازی اندازه فک و اصلاح مشکل فک های پهن، استفاده درمانی موثری دارد.

مزایای کانتورینگ صورت

مزایای کانتورینگ صورت

این روش درمانی باعث متقارن شدن صورت و برجسته شدن اجزای مختلف صورت، کانتور کردن و پوشاندن نواقصی مانند کوتاهی فک، از بین رفتن گردی صورت، برطرف شدن لاغری بیش از حد صورت، بهبود ظاهر صورت از نمای نیم رخ و تناسب فک با سایر اجزای صورت در افراد و مقبولیت اجتماعی و فردی آن ها می شود.

افراد مناسب برای کانتورینگ صورت

 تأثیر کانتورینگ صورت روی افرادی با ویژگی های ظاهری همچون: داشتن فک مربعی شکل، فک پهن یا عریض، داشتن چانه دایره‌ای شکل و یا گونه‌های چاق و یا لاغر، خانم هایی که فک آن ها شکلی مردانه دارد، خط فک افرادی که زاویه ندارد و یا زاویه آن کم و نامشخص است، بهترین نما را دارد.

عوارض کانتورینگ صورت

برخی از عوارض کلی عبارتند از تورم و درد بعد از عمل، که پس از زمان کوتاهی متوقف خواهد شد. عوارض دیگر مانند خون‌ مردگی و عدم رعایت تقارن، کبودی و تورم ناحیه ای بعد از مدتی از بین می رود. اما خوشبختانه مشکل عدم وجود تقارن خط های فک، در جلسات ترمیمی بعدی قابل حل است.

مدت زمان انجام کانتورینگ صورت

این روش درمانی کم تر از یک ساعت وقت لازم دارد و اصولا هر جلسه حدود ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید، اما فرایند تزریق بیش تر از چند دقیقه زمان نمیبرد. به بیان دیگر بیش تر زمان اعلام شده صرف بی حسی قبل و بعد تزریق فرد می شود.

مراقبت های بعد از کانتورینگ صورت

مراقبت های بعد از کانتورینگ صورت

بعد از درمان کانتورینگ به مدت دو هفته نباید در معرض گرمای شدید باشید، همچنین مصرف نوشیدنی الکلی و استعمال دخانیات ممنوع است. تا 48 ساعت فعالیت شدید بدنی نداشته باشید وحتی از تماس دست با ناحیه تزریق شده باید پرهیز کرد. مهم ترین نکته اینکه ناحیه تزریق باید تمیز نگه داشته شود.

نکاتی برای قبل انجام کانتورینگ صورت

خانم های باردار و خانم هایی که در دوره شیر دهی اند، این درمان برای آن ها ممنوعیت دارد. در طی 10روز پیش از این درمان از مصرف مکمل و دارو های رقیق کننده خون خودداری شود و برای کوتاه تر بودن مدت دوره نقاهت، دخانیات و نوشیدنی های الکلی مصرف نشود.

شیوه انجام کانتورینگ صورت

این روش درمانی بدین ترتیب انجام می شود: ابتدا به دلیل درد و سوزش حاصل از سرنگ حاوی فیلر، محل مورد نظر با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی حاوی لیدوکائین سر می‌شود. بر اساس نظرتخصصی پزشک و خود فرد، فیلر حاوی ژل یا چربی در حد چند میل پر می‌شود. قبل از انجام هر گونه تزریق، صورت کاملا توسط پزشک کانتور می‌شود. کانتور کردن صورت در زاویه سازی، یعنی بررسی کامل صورت و سپس انجام زاویه سازی به صورتی که کل عیوب صورت برطرف شود. و در نهایت فیلر زیر پوست و در نواحی مشخص شده تزریق می‌شود.

مدت زمان لازم برای بهبودی کانتورینگ صورت

عدم پاسخدهی این درمان بسیار به ندرت است اما همیشه کبودی هست‌، چون ژل نرم شده در حال قرار گرفتن و سازگار شدن در نواحی تزریق شده است. شاید این اثرها پس از درمان حس نشوند، اما چند روزی زمان لازم است تا نتیجه نهایی منعکس شود.

سخن پایانی در مورد کانتورینگ صورت

در این مقاله تمامی روش های انجام کانتورینگ برای افزایش آگاهی ذکر شد تا در نهایت پس از مشاوره با متخصص و در صورت تمایل از این روش درمانی استفاده شود.
به طور کلی از کانتورینگ صورت برای زیباسازی صورت به شکل دلخواه استفاده می شود. نداشتن رضایت فردی از چهره بنا به دلایل گوناگون منجر به اقدام جهت داشتن ظاهری دلنشین می شود، قدم بعدی یافتن پزشک متخصص برای اجرای این فرایند درمانی است.
با انجام کانتورینگ چهره اولین قدم را برای گیرایی و محبوبیت ذهنی و اجتماعی خود بردارید.

پرسش و پاسخ درباره کانتورینگ صورت:

آیا اثر کانتورینگ صورت با تزریق ژل همیشگی و دائمی است؟

خیر، در بهترین حالت ماندگاری این روش درمانی بین 6ماه تا 18ماه است.

چه کسانی نمی توانند کانتورینگ صورت انجام دهند؟

مادران باردار و شیرده و افرادی که زخم های باز در صورت دارند و همچنین افرادی که مشکلاتی در زمینه مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دارند. بهتر است این افراد تا زمان رسیدن به شرایط سلامت عمومی تزریق را به تعویق بیندازند.

هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؟

قدم اول مراجعه به متخصص است و سپس با توجه به انتظارات شما، میزان افتادگی پوست و تعداد سرنگ مورد نیاز قیمت نهایی تعیین می شود.

عوارض جانبی کانتورینگ صورت چیست؟

به طور کلی عوارض حادی وجود ندارد اما عوارض جزئی همچون کبودی و تورم وجود دارند که پس از چند روز از بین خواهد رفت.

مزیت کانتورینگ صورت با تزریق فیلر چیست؟

1.کوتاه بودن دوره نقاهت 2.ماندگاری نسبتا طولانی3.انجام شدن کلیه مراحل بدون خون ریزی4. بهبود ظاهر و جوان سازی صورت

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *