عوارض فیشیال صورت چیست

آیا عوارض فیشیال صورت حقیقت دارند؟

فیشیال صورت یک درمان با هدف بهبود دادن ظاهر پوست می باشد این درمان پوستی چند منظوره بوده و شامل ماسک صورت، بخار، لایه برداری، پاکسازی، ماساژ صورت و انواعی از لوسیون ها و کرم ها می باشد. سطح پوست انسان پوشیده از سلول‌ های مرده ای است که از پوست محافظت می نمایند، هر ماه به صورت طبیعی این سلول‌ های مرده از بین رفته و سلول‌ های جدیدی جایگزین آن می گردند. با توجه به اینکه سلول‌ های مرده بر روی سطح پوست تجمع می یابند، میزان درخشندگی و شادابی پوست کمتر می شود. به کمک فیشیال صورت ظاهر پوست بهبود می یابد. این درمان به استفاده از محصول های خاصی نیازی ندارد ولی در صورتی که به درستی و طبق نوع پوست انجام نگردد، امکان دارد عوارضی را ایجاد نماید. در این‌ مقاله ما قصد داریم شما را با عوارض فیشیال صورت آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تعریف فیشیال صورت

نگهداری و نیز شادابی پوست از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه، روش های بسیار زیادی در مسیر حفظ زیبایی و جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد.
از روش‌ های جدید که در جوانسازی پوست صورت استفاده می شود، کمک گرفتن از ابزار های مختلف و مخصوص فیشیال است. در عمل فیشیال صورت اقداماتی مانند لایه برداری، پاکسازی،  تغذیه و آب رسانی به پوست انجام می‌ گیرد و انجام دادن چنین کار هایی باعث ایجاد چهره‌ ای جوان‌ تر و شفاف‌ تر در شخص خواهد شد.
در فیشیال صورت، پس از آشنا شدن با نوع پوست متقاضی، روشی مناسب برای مراقبت کردن از آن مشاوره داده می‌شود تا  بتواند به شکل متداوم از پوست خود به طور صحیح مراقبت کند.

عوارض فیشیال صورت چیست؟

ممکن است با انجام فیشیال صورت، با خطرات مختلفی رو به رو شوید، شیوه ومپایر صورت، به نوعی میکرونیدلینگ می باشد که برای پاکسازی صورت، به کشیدن خون نیاز  دارد. پس در نتیجه مسئله بسیار مهمی برای فیشیالیست‌ ها می باشد که باید تمام دستورالعمل‌ های بهداشتی را رعایت کنند تا کسی به بیماری مبتلا نشود.
تحریک شدن و قرمزی پوست یکی از شایع‌ ترین اثر های آن می باشد، که بر اثر فشار زیاد به وجود می آیند. برای پیشگیری از این عارضه بعد از پاکسازی به مدت یک یا دو روز از استفاده انواع محصولات پوستی و یا آرایش خودداری کنید.

عوارض فیشیال صورت چیست
 • بروز جوش‌ های صورت

یکی دیگر از عوارض فیشال صورت بروز جوش‌ ها بعد از انجام این کار می‌ باشد، بروز این جوش ها بر اثر باکتری‌ هایی که در حین پاکسازی، خود را سریع به پوست می‌ رسانند رخ می دهد. دستگاه‌ هایی مانند بخور، که به شکل صحیح استریل نشده‌اند، می تواند این زمینه را برای رشد باکتری هایی که در سطح پوست هستند، فراهم کند.

برای رفع این عوارض، از پزشک متخصص بخواهید، تا از ابزار هایی که استریل شده است برای تزریق پوستی استفاده کند، یا قبل از انجام فیشیال صورت، اطمینان حاصل کنید که ابزار ها بلافاصله پس از اینکه ضد عفونی شدند، در دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

 • ایجاد زخم روی پوست صورت

پزشک متخصص برای رفع ناخالصی‌ ها از سطح پوست، از ابزار های خاصی استفاده می‌ کند، که ممکن است به لایه ی خارجی پوست آسیب بزند و موجب خونریزی و بریدگی گردند که از جمله عوارض فیشیال صورت می باشد.

پزشکی که به اندازه کافی در این زمینه مهارت ندارد یا به شکل صحیح آموزش ندیده است می‌تواند به حد زیادی به پوست فرد آسیب برساند و یا مستقیم آن را در معرض عفونت قرار بدهد و یا حتی باعث می شود تا اثر زخم بر جای بماند.

لازم به ذکر است که برای محافظت از پوست خود و کاهش احتمال عفونت، مطمئن شوید که تکنسین دست کش پوشیده است.

 • خارش و خشکی پوست

پزشک زیبایی به احتمال زیاد، در انجام پاکسازی صورت، پوست مرده‌ ی فرد را لایه برداری می کند تا به لایه‌ های تازه پوست دستیابی پیدا کند. لایه برداری خشن، می تواند پوست فرد را خشک و دچار خارش و به وجود آمدن عوارض فیشیال صورت کند.

برای این که با خشکی پوست مقابله کنید، می بایست از مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پس از پاکسازی صورت خودداری کنید، چون اشعه‌ های نور خورشید باعث می شود خشکی پوست دوباره به وجود آید.

نکاتی برای پیشگیری از بروز عوارض فیشیال صورت

 1. مانند هر روش درمانی، در این روش نیز توصیه می شود موقع بارداری، شیردهی یا مبتلا بودن به دیگر شرایط سلامتی، حتما قبل از انجام فیشیال صورت با پزشک مشورت نمایید تا دچار عوارض فیشیال صورت نشوید.
 2. در فصل تابستان، پیلینگ شیمیایی یا سایر درمان‌ های لایه برداری را انجام ندهید، چرا که در این روش‌ ها لایه بالایی پوست از بین رفته و بیشتر از سایر فصل ها پوست به آفتاب سوختگی و آسیب‌ های نور فرابنفش حساس می‌ گردد و گرمای فصل تابستان موجب تشدید شرایط می شود.
 3. اگر دارای پوستی حساس یا مستعد آکنه و جوش هستید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید چون در بعضی موارد عوارض فیشیال صورت قادر است موجب تحریک یا آسیب بیشتر پوست گردد.

مراقبت‌‌های بعد از فیشیال صورت برای جلوگیری از عوارض

مراقبت‌‌های بعد از فیشیال صورت برای جلوگیری از عوارض
 • بعد از انجام فیشیال صورت از دست‌ کاری پوست خود خودداری نمایید و هم چنین از کندن جوش‌ های صورت خود پرهیز کنید چرا که با این کار صورتتان زخم می شود و دچار عوارض فیشیال صورت می‌ گردید.
 • بعد از انجام فیشیال صورت به هیچ عنوان آرایش نکنید و از استفاده محصولات مراقبت پوستی پرهیز نمایید و اجازه دهید که برای مدتی پوستتان استراحت کند.
 • سعی کنید ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از انجام فیشیال صورت ورزش نکنید چرا که با انجام ورزش تعریق می کنید و این تعریق می‌ تواند برای پوست شما که اکنون حساس است، زیان آور باشد.
 • توصیه می شود پس از این درمان حداقل تا سه روز از استفاده لایه‌ بردار خودداری نمایید. چرا که لایه برداری بیش از اندازه پوست موجب رسیدن آسیب به آن و ایجاد عوارض فیشیال صورت می شود.
 • چند روز پس از انجام فیشیال صورت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از فیشیال صورت، از بند انداختن به صورت خود خودداری نمایید‌.
 • زمانی که پوست خود را می شورید این کار را با دقت زیاد انجام دهید چرا که پوست شما پس از انجام این درمان به شدت حساس می شود.
 • از مهم ترین مراقبت‌ ها پس از انجام فیشیال صورت برای جلوگیری از بروز عوارض فیشیال صورت این است که از انجام ماساژ صورت اکیدا خودداری کنید.

فواید انجام فیشیال صورت

برخی از فواید فیشیال صورت:

 • فیشیال صورت موجب روشن‌ تر شدن پوست صورت و هم چنین یکدستی رنگ پوست چهره می شود.
 • موجب پاکسازی پوست از آلودگی‌ های محیطی می شود.
 • منجر به جوانسازی پوست و پایین آمدن میزان چین و چروک صورت می گردد.
 • آسیب‌ های پوستی را مرتفع می نماید.
 • موجب استحکام و سفت شدن پوست می گردد.
 • به کمک فیشیال صورت انواع جوش‌ های سر سیاه، سر سفید و منافذ باز پوستی از بین می روند.
 • از دیگر مزایای فیشیال صورت از بین بردن آثار آفتاب سوختگی می باشد.

سوالات درمورد عوارض فیشیال صورت:

آیا چین و چروک‌ های پوست صورت را با روش فیشیال صورت می توان رفع کرد؟

اگر هنوز در پوست خود، چین و چروک هایی را مشاهده نمی کنید، می توانید با انجام دادن روش فیشیال صورت از بروز علائم پیری در پوست خود جلوگیری کنید. ولی در صورتی که پوستتان چین و چروک دارد، برای بهبودی آن می توانید از روش های مزوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده نمایید.

عوارض فیشیال صورت چیست؟

اگر در روش فیشیال از روش های نادرست و مواد نا معتبر استفاده شود، عوارضی هم چون بروز جوش‌ ها، خشکی و تحریک شدن پوست و... را ممکن است به وجود بیاید.

آیا فیشیال برای مردان می تواند با عوارض فیشیال صورت همراه باشد؟

فیشیال پوست آقایان عین بانوان می باشد، با وجود این تفاوت که در مردان احتیاج های پوستی و مواردی مانند خطرات تیغ زدن، مو های زیر پوستی و حساسیت های پوست حتما باید در نظر گرفته شود.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین کلینیک زیبایی زعفرانیه تهران

کلینیک لیزر سنتر
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *